Rot Weis Rot karte Austrija

Markoanastasija

Početnik
Poruka
2
Pozdrav svima ,nov sam na forumu i vidim da ova tema nije uopste obradjena ,a meni bas gori pod nogama ????.Naime planiram da apliciram za RWR karte u Austriji ,po onom njihovom bodovanju za deficitarna zanimanja tacnije “Skilled workers in Shortage Occupations” imam potrebne bodove ,mene zanima seledece; Konkretna iskustva nekoga ko je aplicirao za RWR kartu ,znaci da li da se uopste da se upustam i imam li ikakvih sansi?
 
Pozdrav svima ,nov sam na forumu i vidim da ova tema nije uopste obradjena ,a meni bas gori pod nogama ????.Naime planiram da apliciram za RWR karte u Austriji ,po onom njihovom bodovanju za deficitarna zanimanja tacnije “Skilled workers in Shortage Occupations” imam potrebne bodove ,mene zanima seledece; Konkretna iskustva nekoga ko je aplicirao za RWR kartu ,znaci da li da se uopste da se upustam i imam li ikakvih sansi?

svi otisli za Njmacku… nikog ne interesuje Austija :mrgreen:

ono sto se secam od ranije, pre 6-7 god. kada je meine interesovala ta tema, je da ti je prvo potreban ugovor sa poslodavcem u Austriji sa dovoljnom platom. kada nadjes posao, verujem da ces srediti vizu ako, kako kazes, ispunjavas uslove.
 
Ispunjavam uslove i konkretno za “Skilled workers in Shortage Occupations” poslodavac je u obavezi da ne daje platu ispod minimuma,nisam ogranicen visinom plate.Mene zanima konkretan primer nekoga ko je aplicirao.Nacuo sam da i ako ispunjavas uslove oni te odbiju tako da nisam bas siguran da li da trosim svoje vreme i novac na nesto sto nije dostizno.Koga zanima ova tema moze pogledati link kao i listu deficitarnih zanimanja
www.migration.gv.at/de/formen-der-z...wanderung/fachkraefte-in-mangelberufen/#c2908
 
Pozdrav svima, evo i ja da iznesem svoj slucaj u vezi RWR karte, Po zanimanju sam tehnicar za finalnu obradu drveta i nasao sam posao u Austriji kod jedne poznate slikarke kao pomocnik u Ateljeu gde bih pravio razne pomocne konstrukcije i modele za njene slike, ramove itd. ali takodje bih pomagao i u basti, kosenje trave, zalivanje cveca, rezanje ograde, odrzavanje i popravka drvenog namestaja u basti i ostalih predmeta od drveta kojih ima puno. Imam dovoljno poena sa liste jedino mi je nejasno da li treba da se ima neka diploma za rad u basti i da li uopste moze da se dobije dozvola za rad za dva posla u razlicitim zanimanjima?
 
bolje nemoj uopste da govoris da ces da radis kod nje i kao kako kazu u DE "Mädchen für alles"! trazi vizu kao stolar, sa opisom posla u ateljeu koji odgovara tom zanimanju, to sto ces ti dodatno da radis mimo ateljea, ja to ne bih nigde pominjao.
 
Pozdrav svima ,nov sam na forumu i vidim da ova tema nije uopste obradjena ,a meni bas gori pod nogama ????.Naime planiram da apliciram za RWR karte u Austriji ,po onom njihovom bodovanju za deficitarna zanimanja tacnije “Skilled workers in Shortage Occupations” imam potrebne bodove ,mene zanima seledece; Konkretna iskustva nekoga ko je aplicirao za RWR kartu ,znaci da li da se uopste da se upustam i imam li ikakvih sansi?

Da li postoji mogucnost da stupimo u Kontakt ako ste jos zainteresovani?
 

Back
Top