Quantcast

Rot Weis Rot karte Austrija

Markoanastasija

Početnik
Poruka
2
Pozdrav svima ,nov sam na forumu i vidim da ova tema nije uopste obradjena ,a meni bas gori pod nogama ????.Naime planiram da apliciram za RWR karte u Austriji ,po onom njihovom bodovanju za deficitarna zanimanja tacnije “Skilled workers in Shortage Occupations” imam potrebne bodove ,mene zanima seledece; Konkretna iskustva nekoga ko je aplicirao za RWR kartu ,znaci da li da se uopste da se upustam i imam li ikakvih sansi?

canavaro

Obećava
Poruka
89
Pozdrav svima ,nov sam na forumu i vidim da ova tema nije uopste obradjena ,a meni bas gori pod nogama ????.Naime planiram da apliciram za RWR karte u Austriji ,po onom njihovom bodovanju za deficitarna zanimanja tacnije “Skilled workers in Shortage Occupations” imam potrebne bodove ,mene zanima seledece; Konkretna iskustva nekoga ko je aplicirao za RWR kartu ,znaci da li da se uopste da se upustam i imam li ikakvih sansi?
svi otisli za Njmacku… nikog ne interesuje Austija :mrgreen:

ono sto se secam od ranije, pre 6-7 god. kada je meine interesovala ta tema, je da ti je prvo potreban ugovor sa poslodavcem u Austriji sa dovoljnom platom. kada nadjes posao, verujem da ces srediti vizu ako, kako kazes, ispunjavas uslove.

Markoanastasija

Početnik
Poruka
2
Ispunjavam uslove i konkretno za “Skilled workers in Shortage Occupations” poslodavac je u obavezi da ne daje platu ispod minimuma,nisam ogranicen visinom plate.Mene zanima konkretan primer nekoga ko je aplicirao.Nacuo sam da i ako ispunjavas uslove oni te odbiju tako da nisam bas siguran da li da trosim svoje vreme i novac na nesto sto nije dostizno.Koga zanima ova tema moze pogledati link kao i listu deficitarnih zanimanja
www.migration.gv.at/de/formen-der-zuwanderung/dauerhafte-zuwanderung/fachkraefte-in-mangelberufen/#c2908