Podrška protestima od profesora Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu

To je zato što je Dubravka Stojanović davala izjavu za Danas. Kao što rekoh, ja se ogradih od toga. Ali upravo je ovo razlog iz kojeg je značajan broj profesora odbio da peticiju potpiše. Recimo, ovo je odgovor prof. i bivšeg ministra, Slobodana Samardžića, u obrazloženju zašto je odbio da potpiše peticiju:



Ovo ne znači da je Samardžić protiv protesta; naprotiv, pozdravio ih je, što se vidi i u tekstu izjave, ali se zbog ovoga ogradio od same peticije profesora sa (prvobitno) Filozofskog.

Ja se slažem (okvirno govoreći) sa tim što si napisao, Sotire, ali moj je stav ovde na relaciji podrške svakog vida omasovljavanja otpora tj. izražavanja građanske neposlušnosti aktuelnom režimu. I zato gledam na to s pozitivne tačke; neko se možda zalaže za što brže učlanjenje Srbije u EU, ali ne možeš sad zbog njega menjati stvari tj. preokretati protiv Vučića (u Srbiji na kraju krajeva većina građana podržava pristupanje Evropskoj uniji).

Ta gospođa ne bi smela da se više ikada igde pojavljuje nakon svojih izjava... bar toliko duguje ovom narodu.

Tek sada u životu ne bih izašla na te proteste. Opet zamajavnje i opet odvlačenje na budalaštine koje veze nemaju sa uređenjem države.
 
Žena nije dobar istoričar preterano; napisala je jednu da se razumemo izuzetno dobru knjigu o istoriji Beograda, ali generalno nema pojma o stvarima koje predaje jer joj je znanje, isto kao i udžbenik koji je napisala za svoj predmet (bavi se vanevropskom savremenom storijom) ipak na nivou Vikipedije. Što je donekle oprostivo, jer je sela da uradi nešto za šta u Srbiji jednostavno nema kadra pa bolje neko nego niko. E sada, ima vrlo strogo stavove protiv nacionalizma, jer je generalno vrlo anaconalna...kritična je prema srpskom nacionalizmu i to ima podosta ekstremno stanovište (posebno npr. po pitanju srpskih zločina u ratovima u savremenoj istoriji), koje bi neki prepoznali po određenim strukturama NVO sektora (znate na koga mislim...). Ali ovako na ličnom nivou moram da napomenem da je žena vrlo zabavni predavač i uvek spremna na ustupke studentima, čak i kada se sa njima ne slaže (iako se ne može bog zna šta puno o tematic naučiti od nje...više sedeći kući za Vikipedijom može :lol: ).

No, upravo iz tog razloga sam ovo i napomenuo. Vrlo je interesantno videti na istoj liniji ekstremne srpske nacionaliste i građaniste. Levičare i desničare. Bez obzira što je profesor Samardžić odbio da potpiše samu peticiju, on je svejedno podržao proteste. Što reče Rolo, ovo postaje vrlo interesantno. :ceka:

I da li je moralno da izađe takva osoba, koja je kako kažeš i sam vrlo nestručna, a profesor je Univerziteta da priča o nepotizmu, vezama, kupljenim diplomama?

Da li je realno da kad se rešavaju nacionalna pitanja neko ko je anacionalan bude bitan faktor?

Ja porez plaćam kao Srpkinja , živim u državi Srbiji i očekujem od nekoga ko će me voditi da zastupa interes Srba i države Srbije, naravno sa punim uvažavanjem ljudi koji dele sa nama dobro i zlo što nosi zajednički život

I koristim ovu priliku da se zahvalim brojnim drugim narodima koji sa nama 3 decenije dele tešku sudbinu Srba.

Mislim da to nekako uvek zaboravio naglasiti.
 
hoće li danas biti protesta? s(t)ranje na putevima nije baš za šetnju. opšti kolaps saobraćaja. centar neprohodan o drugim delovima da ne pričam.
Да су паметни- да данас сви на протест дођу са- лопатама и чисте снег по центру; ништа није ефикасније од јефтиног популизма...z:D
 
Да су паметни- да данас сви на протест дођу са- лопатама и чисте снег по центру; ништа није ефикасније од јефтиног популизма...z:D

Ako me dobro služi sećanje prošli put kada je bilo ovako došli su mnogi sa lopatama, mislim 22. decembra (?). Beše među njima čistio i Nikola Kojo?
 
Vrlo je interesantno videti na istoj liniji ekstremne srpske nacionaliste i građaniste. Levičare i desničare.
Мени баш и није- јер, нити су то екстремни националисти, нити некакви левичари и десничари; ту су само грађанисти идеолошки доследни.
Ни један националиста не би себи дозволио да се нађе на једном овако национално недефинисаном списку, на којем ће да заурлавају заједно са "друговима" из Маркса 21, нити би некакви доследни левичар подржао Бошка Старешину и његове про-Љотићевске снохватице.z:D
Такав политикантски галиматијас који се тренутно "продаје" на улицама подсећа само на почетне сцене из "Житија Брајановог" сјајних Пајтоноваца, који су тај феномен "Изногуда" исмејали пре пола века, на врло духовит начин...
Мене то више занима од самих "порука" протеста, и ни кладионице не би знале коју квоту да ставе на то- када ће се међусобно подрапати, и почети да праве "сепаратне" договоре...z:mrgreen:
Али, свакако да су протести добили на тежини овим приступањем и изјашњавањем групе професора, иако је огромна већина њих одавно декларисана као припадајућа жутом ешелону.
Ја чекам да чујем шта би о свему овоме рекли неки други професори, који су о свему овоме говорили и раније, а сада ћуте- или им не дају да се изјасне...z:D
 
Ako me dobro služi sećanje prošli put kada je bilo ovako došli su mnogi sa lopatama, mislim 22. decembra (?). Beše među njima čistio i Nikola Kojo?
Ма, немам појма ни да су то радили, не пратим ја то много пажљиво.
Просто, не верујем у ту идеју уопште, и не сматрам је вредном праћења, осим у главним цртама, као феномен.z:lol:
 
Мени баш и није- јер, нити су то екстремни националисти, нити некакви левичари и десничари; ту су само грађанисти идеолошки доследни.
Ни један националиста не би себи дозволио да се нађе на једном овако национално недефинисаном списку, на којем ће да заурлавају заједно са "друговима" из Маркса 21, нити би некакви доследни левичар подржао Бошка Старешину и његове про-Љотићевске снохватице.z:D

Мора ДОС 2.0
Таква је ситуација
 
Čoveka ne čini jedan potez, već njegovo celo životno delo. Ne razumem šta čini Kostu Čavoškog građanistom, ideološki doslednom.
Добар је пример баш он; нико није био толико политички и идеолошки недоследан као он.
Просто, тај човек, поред свег свог теоријског знања- практично не зна шта хоће...z:mrgreen:
Нема са ким није био, а да није напустио...
 
Мора ДОС 2.0
Таква је ситуација

то не може да прође, сувише су свеже ране и ожиљци од дос1

а време лети, биолошки часовник откуцава, екипа из дос1 је углавном данас напољу, нема ни потенцијала за репризу.
 
Добар је пример баш он; нико није био толико политички и идеолошки недоследан као он.
Просто, тај човек, поред свег свог теоријског знања- практично не зна шта хоће...z:mrgreen:
Нема са ким није био, а да није напустио...

чавошки је прошао пут од српске либералне странке до грађанисте, жешћа лоботомија...
 
чавошки је прошао пут од српске либералне странке до грађанисте, жешћа лоботомија...
z:D
Сад замисли- како да се обични људи снађу у том хаосу идеолошких застрањивања и "миксева", кад је један универзитетски професор толико лутао?
Професор Коста је сјајан пример како нејасно политичко опредељење не даје ама-баш никакав резултат...:zroll:
 
z:D
Сад замисли- како да се обични људи снађу у том хаосу идеолошких застрањивања и "миксева", кад је један универзитетски професор толико лутао?
Професор Коста је сјајан пример како нејасно политичко опредељење не даје ама-баш никакав резултат...:zroll:

једноставно не треба пратити те професоре у њиховим политичким лутањима већ мислити својом главом
 
z:D
Сад замисли- како да се обични људи снађу у том хаосу идеолошких застрањивања и "миксева", кад је један универзитетски професор толико лутао?
Професор Коста је сјајан пример како нејасно политичко опредељење не даје ама-баш никакав резултат...:zroll:

Коста је паметан човек, шта ће он у том чопору.
 
једноставно не треба пратити те професоре у њиховим политичким лутањима већ мислити својом главом
То у овој и оваквој земљи једва успева 0,1% становништва.
Ретко која глава је опремљена знањем и подупрта способностима да сама квалитетно процени шта је за праћење, а шта не.
Осим, наравно, у демократији...z:D

- - - - - - - - - -

Коста је паметан човек, шта ће он у том чопору.
Ваљда је такав, воли да га се нешто пита, или му је досадно, откуд знам...z:D
 
То у овој и оваквој земљи једва успева 0,1% становништва.
Ретко која глава је опремљена знањем и подупрта способностима да сама квалитетно процени шта је за праћење, а шта не.
Осим, наравно, у демократији...z:D

...

па није то проблем, пратиш неког све до момента кад почнеш да сумњаш ил приметиш промену у ставовима оног кога пратиш, тада провераваш а ако си и даље исти као пре - постанеш критичар, и то жешћи, оног кога си пре пратио.
њега с друге стране подрже фегети и слични фрикови и то те још више учврсти у сопственом убеђењу. ствар је у томе да се не прави култ личности ни од кога, нема недодирљивих, све се проверава.
 
једноставно не треба пратити те професоре у њиховим политичким лутањима већ мислити својом главом

Ako budeš mislio svojom glavom onda ćeš umreti od gladi, takvi su ti postovi.

Zato se prepusti učenim ljudima koji znaju šta treba da se radi kad zemlja srlja u Propast.
 
Profesorchine, a narocito BG-ske, spilaju
kanibalisticki mondijalizam oplemenjen
huljizmom.
Ta ista univerzitetska olos elita je nesebicno
dala podrsku djindjicevizmu u zamenu za
apanazu i da ih niko ne dira i ne pita sta rade.
Kakve to naucne radove objavljuju i gde i da li
je Srbija od njih imala bilo kakve koristi u fazi
minimalne evolucije drustva.
Inace ta ista univerzitetska stoka je ucestvovala
u raznim komisijama koje su odobravale licence
za rad tralala fakulteta, a sada se snebivaju sto isti
stancuju bezvredne diplome ko toalet papir.
Opijeni umobolnim jugoslovenstvom ponasaju se
kao najvece hulje, jer nisu spremni otici ni u ZG,
SA, PG, LJ.....pa da ga tamo promovisu, ali su zato
tamo uvek dragi gosti ako treba dobrano isprazniti
creva po Srbima i Srbiji.
Nema vecih idiota i imbecila od onih koje takvi
zmukljari mogu animirati i izvesti na ulicu.
Oni mogu na ulicu izvesti i povesti samo olos i
bitange od ostatka djindjicevisticke kopiladi.!!!
 
Poslednja izmena:

Back
Top