Najtuzniji su usamljeni ljudi jer nemaju radost

Najtuzniji su usamljeni ljudi jer nemaju radost. Sreca je individualna ali je radost grupna. Ne mozes da se radujes kad si sam. Zato je izreka da je bolje dobar razvod nego los brak totalna nebuloza jer je usamljenost najgora bolest iz koje proizilaze mnoge druge smrtonosne bolesti.

:lol:

ovo ko da si napiso...napolju je noć jer je pao mrak

misim ja ne znam da usamljeni ljudi imaju radost
 
ša bre radnost grupna...rados je osetjanje lične sreće..na primer..odeš na pecanje, pa onda se okupaš ...subotom...pa si sretjan...došo pootin, pa se osetjaš bliskim sa njim, drago ti...

msm da je dobro da čoek zna sam da napravi pooding ili štogod... i da...ne znam..ako je sam.. onda da menja ženskinje...danonotjno..sam i slobodan, zar nije odlično..

- - - - - - - - - -

Ja kada sam pored drugih obicno me unesreci njihova glupost.

eto, katastrofa.......
 
ša bre radnost grupna...rados je osetjanje lične sreće..na primer..odeš na pecanje, pa onda se okupaš ...subotom...pa si sretjan.........


Da srecan a ne radostan. Mesas srecu i radost. Te stvari koje si naveo na primer pecanje kad odes sam u ulovis ribu ti si srecan - dakle osecaj u tebi. A kad odes na pecanje sa drugarom i kad upecas nesto onda si i srecan i radostan jer delis svoju srecu sa drugom. Drugaciji su dozivljaju i osecanja nije isto. Radost je nadogradjena sreca, nesto vise od srece. Znaci ulovis ribu ti si srecan a ako je pored tebe i drustvo ti tu srecu delis jos i sa drugarima i ona prerasta u radost, pa dobijas tapsanje po ramenu, reci hvale itd.Znaci neophodna je interakcija pozitivna celog drustva da bi dosli do radosti. Ako si sam i nesto dobro se desi onda si samo srecan.

Jedino monasi mogu da dozivljavaju ogromnu i srecu i radost jer u njihovoj celiji jeste da niko od ljudi vise nije prisutan ali ipak nisu sami jer je Bog uvek prisutan koji im daje svakodnevnu i srecu i radost a ta radost je maksimalna kao i sreca i niko ne moze da dozivi nikad vecu sresu i radost od njih a oni su stalno u toj radosti i sreci pa makar se nalazili i u zatvoru ili ih za koji trenutak ocekuje smrtna presuda.
 
Poslednja izmena:
Najtuzniji su usamljeni ljudi jer nemaju radost. Sreca je individualna ali je radost grupna. Ne mozes da se radujes kad si sam. Zato je izreka da je bolje dobar razvod nego los brak totalna nebuloza jer je usamljenost najgora bolest iz koje proizilaze mnoge druge smrtonosne bolesti.

ta je izreka tačna, nemoj da brkaš sa temom
radost čovek mora naći u sebi, ako treba promeniti i ispretumbati sva svoja shvatanja, krenuti iz početka i pronaći tu radost - ona može doći i spolja, ali je uvek do našeg DOŽIVLJAJA iste
takva radost kad krene van - lako će pronaći i onog nekog s kim će da se deli
 
Mislim da možeš biti sam i radovati se i živeti jedan ispunjen život
Ali biti usamljen je tužno
Ja sam uvek za to da čovek ima porodicu i par odabranih prijatelja, dobre odnose na poslu, da poznaje komšiluk, da ima par drugara za bleju
Čovek je socijalno biće to je tačno i tačno je da svoj život želi da podeli sa drugima
Da ga drugi zanimaju
Da se bavi društvenim događajima
Sve je to sasvim normalno i prirodno
E sad ne tvrdim da su ljudi koji nemaju svoju porodicu manje srećni ali činjenica je da su deca izvor najveće sreće radosti i ponosa a supružnik najveći oslonac i podrška u zivotu
 
Najtuzniji su usamljeni ljudi jer nemaju radost. Sreca je individualna ali je radost grupna. Ne mozes da se radujes kad si sam. Zato je izreka da je bolje dobar razvod nego los brak totalna nebuloza jer je usamljenost najgora bolest iz koje proizilaze mnoge druge smrtonosne bolesti.



Sve zavisi s kakvim si ljudima okružen. Moje iskustvo: bolje sam nego s budalama. Uostalom, nabaviš kera, neko mešano siroče. Nema na svetu žene koja će te tako voleti i biti ti bezuvetno verna. :grudvanje3:
 

Back
Top