Uzasna kamera, Huawei

japaja34

Početnik
Poruka
3
Pozdrav, ljudi. Imam pitanjce, tj konstataciju, a ako se neko malo bolje razume neka objasni. Naime, do pre mesec dana sam imao Huawei Honor 7 Lite. Fantastican fon, dve godine bez ikakvih problema. Istice mi ugovor kod operatera i sada uzimam Huawei Honor 7C. Inace, svi u porodici koristimo Huawei telefone, prezadovoljni generalno. Elem, uzimam ovaj 7C, pre toga preslusam i pregledam komentare i uglavnom ga hvale. Medjutim, kamera.. Ono je ocaj zivi i ne mogu, evo mesec i po da shvatim sta se tu desava. Jos je pozadi dualna kamera sa LED blicom. Ocajnije fotke u zivotu nisam video. Da se razumemo, fotoaparat je za fotografisanje ali sto ne bi i na fonu bila iole dobra. Fora je sto su karakteristike kamere na prethodnom 7 Lite i ovom identicne!! U cemu je fora? Doduse u startu sam provalio da u Settings kamere nema ni pola funkcija kao na 7 Lite.. A na 7 Lite fotke fantazija, sva putovanja sam fotkao njim jer su fotke na njegovom ekranu prelepe. Da li se neko razume u ovo imalo? Da smo normalna drzava pa da vratim fon jer def nisam zadovoljan proizvodom!!!!!!
 
Ja imam Huawei P10 Lite i kamera je katastrofa. Doduše, razbio sam ga kao kantu pa se možda nešto i poremetilo ali definitivno je loša. Sve ostalo kod ovog telefona je odlično osim toga.
Videh da su u ovaj novi 20 Mate stavili neku 43mp kameru. Verovatno su to popravili.
 
Da si se samo malo bolje informisao...Google je tvoj najbolji drug :)
https://gadgets.ndtv.com/mobiles/reviews/honor-7c-review-1860910
Bdw to sto su oba Honor ama bas nista ne znaci...Kao ni to da li ima duplu kameru ili nema...Ona samo daje efekat dubine polja tj zamucenost pozadine kad se ona koristi..Takodje, ni rezolucija kamere ama bas ne cini skoro nikakvu ulogu...u jednoj meri ida a se moze kropocvati fotka itd. Inace na sma kvalitet ne utice.Imao sam Lumiu 550 sa 5 Mpix kamera je bila bolja od mnogih sa 8.
 
Pozdrav, i ja sam imao jedno vreme huawei p20 pro, i iako sam ga menjao zbog gabarita (bio mi preglomazan), takodje nisam bio zadovoljan kamerom. Jednostavno sve mi je nekako bilo izvestaceno sta god da uslikam, agresivne boje, neprirodno. A to ne sme da se desava kod flagship modela. Nije da hvalim samsung ili da sam pristrasan, cesto volim da menjam marke telefona, pa cak sa vremena na vreme uzmem preko amazon neku tesku egzotiku, ali otkad je kod mene galaxy s9... to je stvarno primer kako jedns kamera mora da radi. Huawei mi je prosao kroz ruke p20pro i p smart i sa oba sam se razocarao.
 
Pozdrav, i ja sam imao jedno vreme huawei p20 pro, i iako sam ga menjao zbog gabarita (bio mi preglomazan), takodje nisam bio zadovoljan kamerom. Jednostavno sve mi je nekako bilo izvestaceno sta god da uslikam, agresivne boje, neprirodno. A to ne sme da se desava kod flagship modela. Nije da hvalim samsung ili da sam pristrasan, cesto volim da menjam marke telefona, pa cak sa vremena na vreme uzmem preko amazon neku tesku egzotiku, ali otkad je kod mene galaxy s9... to je stvarno primer kako jedns kamera mora da radi. Huawei mi je prosao kroz ruke p20pro i p smart i sa oba sam se razocarao.

Ne mozes porediti bilo koji Samsung...Dalje,, ne branim nijednu marku ali-kazu da HUawei P20 Pro ima jednu od najboljih kamera na trzistu..U svetu telefona, naravno...Iako po meni i dalje to ne moze da se oporedi sa Foto-aparatom...A to za agresivne boje-zavis na kakvom i kolikom ekranu gledas, i dalje-ja sam bas video preagresivnu obradu kod Samsunga..
 
Mnogo faktora utice na dobijanje dobre fotografije , a taj model cak ima i opciju "Rucnog podesavanja" , tako da ne bi bilo lose da se i ona uporedi sa "Auto modom" i naravno sa poznavanjem "pravljenja dobre fotografije"...
 
Ja kao totalni amater sto se tice fotografisanja sam kameru na svakom telefonu koristio po defaultu, tojest namesteno na automatski mode. Moguce da zbog toga imam takve utiske. Samsung imam od galaxy s3, pa nadalje i ne znam, verovatno sam subjektivan, ali stvarno su mi uvek fotografije i video snimci nekako najbolje ispadali sa samsungom. Kako na displeju, tako i kada prebacim na laptop.
 
Nemam taj model i u vezi njega ne bih nista konkretnije mogao da kazem , osim ono sto sam gledao po YT - u .

Medjutim , cudi me jer se na tim snimcima prikazuje i opcija o manuelnom radu , a i nahvalise mu onaj Kirin 980 kao "cudo nad cudima" ...

Imam onu proslogodisnju verziju 10 Pro koja je prilicno siromasnija od ovogodisnje i ni po cemu ne bih isticao kameru kod nejga ...

Medjutim , meni kamera nije primarna na smartu , jer za kvalitetnije fotografije koristim foto aparate , a ove da mobilnog su mi , manje vise , kao usputne i nisu na prvom mestu .

Zato sam mu i predlozio da ako nije otudjio taj mobilni , da se malo "poigra sa manuelnim opcijama" i da vidi kakve su mu realne mogucnosti i naravno , da ne iskljucujem i onu pricu "o 3 - ce razrednoj robi za nase trziste" ...
 
@bakonja a izvini a sto poredis P10 i P20 Pro..?OK ista serija jeste ali...APsolutno ne mora d znaci da ce na svakoj biti akcenatUstvari telefon bi trebao biti sam VRH Huawei ponude.. na kameri..na ovoj jeste...A drugo da slazem se i meni je kamera na tlefonu, ono eto tu je, pa kad nemam cim drugim0-koristim nju ali..I pored toga-sa auto rezimom ni sa JEDNOM kamerom neces dobiti VRH fotke..!U najmanju ruku-korekcija ekspozicije, da ne opali uvek auto-blic itd..su neke MINIMALNE stavke ako se hoce bar cemu fotografija..
 
To pominjanje je cisto da ne ispadne da sam neki protivnik ili neki poseban fan njihovih telefona ...

Inace razlika kod ova dva modela je u procesoru , broju piksela i ostale karakteristike svako i malo zainteresovan moze da pronadje na Netu ...

Opet , ne bi trebalo iskljuciti i onu opciju da su mozda poslali fon koji je za trziste poput naseg ili mozda da se tako "zalomilo" kod ovog potrosaca ...
 

Back
Top