NAJVECA DILEMA,SA ROGOVIMA ILI BEZ...?

gost 339460

Iskusan
Poruka
5.829
Kupih dnevni list "BLIC" u Petak. Izmedju ostalih vesti,procitah,kakvu muku ima narod u Svajcarskoj.Radi se naime o tome,da su neki odgajivaci,na daleko poznatih svajcarskih krava,svojim kravama odrezali rogove.Rekose,da su to uradili,jer krave bez
rogova,lakse se smestaju u stale.Manje prostora zauzimaju.Medjutim,javile su se neke politicke partije,koje su iznele veoma
oprecno misljenje,po tom pitanju,i nastala je velika halabuka oko tih rogova tj.da li je to necovecno,lisiti krave njihovih rogova.
Posle puno diskusija preko stampe,kao i u svajcarskom Parlamentu,reseno je,da se u Svajcarskoj odrzi REFERENDUM,
pa neka narod odluci,hoce li se kravama seci rogovi- ili ne.!

Eto,pomislih ja.kako je lepo ziveti u zemlji,gde je pitanje da li krave sa rogovima,ili bez rogova,pitanje nad svim pitanjima.!
Sta znaci ziveti bez stvarnih problema,pa stvarati neke beznacajne tek,da zivot ne bude mnogo dosadan.I sta da kazem.
Mi u Srbiji,ne mozemo da dignemo glavu,od krucijalnih problema,od problema od kojih nam puca glava,a eto,ima zemalja
koje su znale da urede svoj nacin zivota,da ne komplikuju zivote svojih gradjana kao sto su kreatori nase istorije,od ranog
srednjeg veka,pa do dana danasnjih ne daju nam ni casa predaha,bar da uzmemo zrak vazduha,izmedju dva neresiva
problema.!! A mozda je nama ipak bolje.Mi toliko imamo svakodnevnih problema,da ne stignemo ni da razmisljamo,
kako nam dani prolecu u...besmislu zivotarenja...
 
90-ih godina je Austriski parlament raspravljao gde treba da se odlažu kesice za čaj, da li u papir ili zbog metalne spajalice u metal !z:((
Onda je izašao predlog da se to razdvaja i odlaže spajaica u metal, kesica u papir !
Ne zma, šta su odlučili za končić ?:zroll:
Žustra diskusija je bila i kako trtirati rolere , da li kao prevozno sredstvo ili hobi i da li treba da se voze po ulici ili biciklističkim stazama ili trotoaru, pošto ugrožavaji već postojane trase i učesnike u njima

Baš dokoni popovi !
 
Poslednja izmena:
Oni su stvarno takvi.
Inače, nikad nisu pomerali vreme i to
zbog krava, koje su navikle da se muzi u isto vreme.

Taj narod je toliko pedantan i uredan da je to neverovatno.
Npr. profesor na fakultetu (muž ženine sestre od tetke)
izuzetno kulturan i obrazovam čovek,
govori 5 jezika, ali je poludeo kad mu jednom
kelner nije vratio kompletan kusur.
Iako su centi bili u pitanju, poludeo.

Posle objašnjenje:
Kod njih, ako se ne da neki simboličan bakšiš
gost tako pokazuje da je nezadovoljan.
A da konobar sam uzme je uvreda.

Drugo, narod koji štiti sebe.
Oni se svi osećaju švajcarcima,
bez obzira na poreklo.
Teškim ktiminalcima smatraju i ljude
koji uredno i redovno ne plaćaju porez.
 
Poslednja izmena:
Oni su stvarno takvi.
Inače, nikad nisu pomerali vreme i to
zbog krava, koje su navikle da se muzi u isto vreme.

Taj narod je toliko pedantan i uredan da je to neverovatno.
Npr. profesor na fakultetu (muž ženine sestre od tetke)
izuzetno kulturan i obrazovam čovek,
govori 5 jezika, ali je poludeo kad mu jednom
kelner nije vratio kompletan kusur.
Iako su centi bili u pitanju, poludeo.

Posle objašnjenje:
Kod njih, ako se ne da neki simboličan bakšiš
gost tako pokazuje da je nezadovoljan.
A da konobar sam uzme je uvreda.

Drugo, narod koji štiti sebe.
Oni se svi osećaju švajcarcima,
bez obzira na poreklo.
Teškim ktiminalcima smatraju i ljude
koji uredno i redovno ne plaćaju porez.

i da ne postoji tako nešto, mislili bismo da je nedostižno
ali činjenica je da POSTOJI
rečenica iz jednog filma je: Šta može jedan čovek, može i drugi. (E. Hopkins)
 
Kupih dnevni list "BLIC" u Petak. Izmedju ostalih vesti,procitah,kakvu muku ima narod u Svajcarskoj.Radi se naime o tome,da su neki odgajivaci,na daleko poznatih svajcarskih krava,svojim kravama odrezali rogove.Rekose,da su to uradili,jer krave bez
rogova,lakse se smestaju u stale.Manje prostora zauzimaju.Medjutim,javile su se neke politicke partije,koje su iznele veoma
oprecno misljenje,po tom pitanju,i nastala je velika halabuka oko tih rogova tj.da li je to necovecno,lisiti krave njihovih rogova.
Posle puno diskusija preko stampe,kao i u svajcarskom Parlamentu,reseno je,da se u Svajcarskoj odrzi REFERENDUM,
pa neka narod odluci,hoce li se kravama seci rogovi- ili ne.!

Eto,pomislih ja.kako je lepo ziveti u zemlji,gde je pitanje da li krave sa rogovima,ili bez rogova,pitanje nad svim pitanjima.!
Sta znaci ziveti bez stvarnih problema,pa stvarati neke beznacajne tek,da zivot ne bude mnogo dosadan.I sta da kazem.
Mi u Srbiji,ne mozemo da dignemo glavu,od krucijalnih problema,od problema od kojih nam puca glava,a eto,ima zemalja
koje su znale da urede svoj nacin zivota,da ne komplikuju zivote svojih gradjana kao sto su kreatori nase istorije,od ranog
srednjeg veka,pa do dana danasnjih ne daju nam ni casa predaha,bar da uzmemo zrak vazduha,izmedju dva neresiva
problema.!! A mozda je nama ipak bolje.Mi toliko imamo svakodnevnih problema,da ne stignemo ni da razmisljamo,
kako nam dani prolecu u...besmislu zivotarenja...

Bilo bi dobro, da neki kao ti vide probleme u Srbiji i pocnu da ih resavaju, a ne samo da cekaju da im neko servira svajcarsku na tacni kod Dace.

Tacnije, da niste priglupi i ovako pisete, Srbija bi imala sanse i vasa deca. Sa vama samo svajcarska ima ćar.
 
Poslednja izmena:

Back
Top