artefakt

situacija koja moze da se desi bilo kome od nas
desi se pozar, cunami, polava i u trenutku nestane sve sto smo u zivotu kupili, izdvojili, sacuvali
jer nam nesto znaci, jer su za taj predmet, stvar, nakit, vezane lepe uspomene
da li se vezujute za stvari?
sta bi vam od toga sto ste sacuvali najvise nedostajalo kad bi nestalo?

7 dijamanata i još nešto
 
situacija koja moze da se desi bilo kome od nas
desi se pozar, cunami, polava i u trenutku nestane sve sto smo u zivotu kupili, izdvojili, sacuvali
jer nam nesto znaci, jer su za taj predmet, stvar, nakit, vezane lepe uspomene
da li se vezujute za stvari?
sta bi vam od toga sto ste sacuvali najvise nedostajalo kad bi nestalo?

Vezivala sam se, vezivala sam se bas puno, neplaćeno sam radila kao Kerber porodičnog trezora.
I dalje volim tu toplu, porodičnu notu ali već duže vreme nemam uslova za to, okolnosti su drugačije.
Sada sve što mi je drago cuvam u devojckom stanu, u koji gotovo nikada ne ulazim jer imam neki čudan odnos prema svemu, zidovima, nameštaju, slikama koje mi prolaze kroz glavu...sa jedne strane mi nedostaje a sa druge želim da pobegnem što dalje.

Što se urgentne situacije tiče, ono na život i smrt, to sam preživela i nisam nista ponela, samo dete. Bila sam u helankama i majici na bretele, sećam se samo da sa PBE maskom i detetom koje držim jednom rukom a drugom mu stiskam tu PBE masku (stotinu puta sam se zahvalila što sam uopšte znala da koristim što samo pokazuje da sve što se nauči može da koristi ) da sam se okrenula i kroz težak, crni dim videla vatrogasce kako gaze lep, beli tepih posut dečijim igračkama...eto, prošle su mi kroz glavu njegove igračke kako leže tamo i gaze ih, sasav osecaj u tom deliću sekunde...
 
moje uspomene su u srcu i glavi, uvek...zaista ne postoji nista bez cega ne bih mogla, to vezivanje za stvari sam odaaavno prevazisla


Vidim ja da si ti sad zaljubljena, seks je bolji nego ikad i ništa drugo ti nije važno. Ko šiša stvari. :lol:

Međutim ako ga kojim slučajem nađeš u krevetu s najboljom prijateljicom (nedobog) ili još gore, s najboljim prijateljem (pu, pu daleko bilo) nemoj ni slučajno da pomisliš "bem ga i Kostu, bio je u pravu, lepo sam mogla da sakupljam salvete ko sav normalni svet". :hahaha:


A sad da pitam vas duhovno zrele koji imate sve u glavi a već ste odavno prevazišli vezivanje za stvari:

Ko od vas nije vezan za mobilni? :cool:
Ko može da se zrelo odrekne mobilnog na mesec dana? :mrgreen:

Samo iskrene odgovore molim. :p
 
Vidim ja da si ti sad zaljubljena, seks je bolji nego ikad i ništa drugo ti nije važno. Ko šiša stvari. :lol:

Međutim ako ga kojim slučajem nađeš u krevetu s najboljom prijateljicom (nedobog) ili još gore, s najboljim prijateljem (pu, pu daleko bilo) nemoj ni slučajno da pomisliš "bem ga i Kostu, bio je u pravu, lepo sam mogla da sakupljam salvete ko sav normalni svet". :hahaha:


A sad da pitam vas duhovno zrele koji imate sve u glavi a već ste odavno prevazišli vezivanje za stvari:

Ko od vas nije vezan za mobilni? :cool:
Ko može da se zrelo odrekne mobilnog na mesec dana? :mrgreen:

Samo iskrene odgovore molim. :p
i kartice... :lol:
 
Ја, и то са задовољством.

Скоро сам писала да сам мозак одморила док је био у квару, јер мени мобилни служи само за посао, или кратке неопходне разговоре.
 
Vidim ja da si ti sad zaljubljena, seks je bolji nego ikad i ništa drugo ti nije važno. Ko šiša stvari. :lol:

Međutim ako ga kojim slučajem nađeš u krevetu s najboljom prijateljicom (nedobog) ili još gore, s najboljim prijateljem (pu, pu daleko bilo) nemoj ni slučajno da pomisliš "bem ga i Kostu, bio je u pravu, lepo sam mogla da sakupljam salvete ko sav normalni svet". :hahaha:


A sad da pitam vas duhovno zrele koji imate sve u glavi a već ste odavno prevazišli vezivanje za stvari:

Ko od vas nije vezan za mobilni? :cool:
Ko može da se zrelo odrekne mobilnog na mesec dana? :mrgreen:

Samo iskrene odgovore molim. :p

uopste nema veze sa zaljubljenoscu, vec sa ljudima kojih vise nema...mrtvim ljudima bez kojih moras i naucis da zivis

zivela sam 25 godina bez mobilnog, zasto ne bi i tih mesec dana :P
 
Vidim ja da si ti sad zaljubljena, seks je bolji nego ikad i ništa drugo ti nije važno. Ko šiša stvari. :lol:

Međutim ako ga kojim slučajem nađeš u krevetu s najboljom prijateljicom (nedobog) ili još gore, s najboljim prijateljem (pu, pu daleko bilo) nemoj ni slučajno da pomisliš "bem ga i Kostu, bio je u pravu, lepo sam mogla da sakupljam salvete ko sav normalni svet". :hahaha:


A sad da pitam vas duhovno zrele koji imate sve u glavi a već ste odavno prevazišli vezivanje za stvari:

Ko od vas nije vezan za mobilni? :cool:
Ko može da se zrelo odrekne mobilnog na mesec dana? :mrgreen:

Samo iskrene odgovore molim. :p

Ja, vrlo iskreno.
Smartfona sam uzeo proletos zato što sam bio primoran
 
uopste nema veze sa zaljubljenoscu, vec sa ljudima kojih vise nema...mrtvim ljudima bez kojih moras i naucis da zivis

zivela sam 25 godina bez mobilnog, zasto ne bi i tih mesec dana :P



Nemo da ti dođem s tamićempetoncem pred vrata i pokupim ti sve stvari. :hahaha:

Mobilni ti ostavim, nisam ja izrod. :mrgreen:

Kad bolje razmislim, i ja se vezujem za ljude. Pokupim tebe a ostavim stvari. :cmok:
 
situacija koja moze da se desi bilo kome od nas
desi se pozar, cunami, polava i u trenutku nestane sve sto smo u zivotu kupili, izdvojili, sacuvali
jer nam nesto znaci, jer su za taj predmet, stvar, nakit, vezane lepe uspomene
da li se vezujute za stvari?
sta bi vam od toga sto ste sacuvali najvise nedostajalo kad bi nestalo?

Велики си ти материјалиста...
 
eee pa i ja cu od subote :lol:

vid nju...ne zezam se bre... nema vise mreza ceta i sranja...eno ti na mobilnim do 100 evra fon koji uzimam, preklapac bez iceg samo ono yes no... sms mi stize kazi kad i gde srce, a ja sutra, kod mene.. :)

nema vise srca, viber cudjenja i valjanja, whatsup fotki ili skajpovog gledanja... face time je najbolji al malo njih ima iphone..a i to zgasnuh...ko me oce, mora da me cimne, a i zvonce iskljucio pa mi samo mrda po stolu :lol:
 
ni ja se ne zezam...odo u ''divljinu'' a net u romingu nemam nameru da palim :manikir:

- - - - - - - - - -

zezam se, naravno da cu se kacim kad dodjem do kompa, posto sam tcorava za mob...ne merem ja bez vas :malav:
 
odlika duhovnr zrelosti je kada te zabole za stvari bile vredne ili bezvredne...sto imas u glavi nijedna stvar ne moze zameniti

neko u glavi ima samo potrebu da prebroji šta sve poseduje. baja patak sindrom.
od jednog takvog sam se razvela pre dvaes godina.
i od tada mi se usadila prirodna netrpeljivost prema svemu što predstavlja materijalnu vrednost

a i gde da ponesem taj artefakt ako izgubim sve, šta će mi i taj jedan...
 

Back
Top