artefakt

Мислим да су у тим ситуацијама људи срећни што су извукли живу главу.
Било би ми жао слика, књига са посветама, кутије са успоменама мога сина ( наше наруквице из породилишта, његов пупак, млечни зубиће ( као да се бавим вуду магијом :lol: ), први цртежи, осмомартовски поклони ( додуше, друге маме су добијале цветове и срца а ја диносаурусе :lol: ) и све оно што се више не може надомести ни купити.
Сигурно је тешко када изгубиш све оно за шта си се борио, радио, трудио. Али то можеш бар да покушаш поново. И да се потрудиш, због себе и свог спокоја, да будеш највећи уметник како би Јесењин рекао :)
У бури и олуји сваки Божји дан
Када стално губиш
И када те невоље бију
Бити насмејан и тих
Највећа је уметност на свету

sve, sve ali pupak :lol:
i jedno :heart: za dinosaurusa

- - - - - - - - - -

ja sam se grdno naljutila na muža pre neki dan
jer je instalirao novi oper. sistem i sve slike mi izbrisao
rekla sam mu da mu to neću zaboraviti.
to su neki neponnovljivi momenti
 
situacija koja moze da se desi bilo kome od nas
desi se pozar, cunami, polava i u trenutku nestane sve sto smo u zivotu kupili, izdvojili, sacuvali
jer nam nesto znaci, jer su za taj predmet, stvar, nakit, vezane lepe uspomene
da li se vezujute za stvari?
sta bi vam od toga sto ste sacuvali najvise nedostajalo kad bi nestalo?

Smatram da nisam vezana za stvari, ali me takva misao, da sve izgori u požaru, užasava.
Knjige, omiljene igračke, ma sve... Jedino da sam neki milioner i da sve to mogu lako i brzo da nadoknadim i boljim, pa da kažem da mi je svejedno. Verovatno bih se u neku ruku osećala i oslobođeno svih tih stvari, slobodno i rasterećeno, a onda bih opet počela da gomilam.
 
Nakon svog stresa zbog kradje novcanika mami je najteze palo i najvise pati za tom malenom fotografijom nje i tate. Jednom od njihovih najstarijih fotografija. Tata iza nje, njegove ruke na njenom stomaku, koji je jos ravan, ali trudna je i sretni su zbog toga. Ona, puno niza od njega, njene ruke na njegovim nadlakticama, oboje nasmejani, zaljubljeni. To su te sitnice koje se vrednuju. I ako ce ta slika zauvek biti u glavi, opet tesko pada.
 
Nakon svog stresa zbog kradje novcanika mami je najteze palo i najvise pati za tom malenom fotografijom nje i tate. Jednom od njihovih najstarijih fotografija. Tata iza nje, njegove ruke na njenom stomaku, koji je jos ravan, ali trudna je i sretni su zbog toga. Ona, puno niza od njega, njene ruke na njegovim nadlakticama, oboje nasmejani, zaljubljeni. To su te sitnice koje se vrednuju. I ako ce ta slika zauvek biti u glavi, opet tesko pada.

Moja mama cuva malog, gumenog Snupija koji pravi stoj na prednjim sapama :lol:
Nosila ga je u dzepu na vencanju :lol: I ona je tada bila trudna.

Mi, ljudi, smo bas cudni :lol:
 
situacija koja moze da se desi bilo kome od nas
desi se pozar, cunami, polava i u trenutku nestane sve sto smo u zivotu kupili, izdvojili, sacuvali
jer nam nesto znaci, jer su za taj predmet, stvar, nakit, vezane lepe uspomene
da li se vezujute za stvari?
sta bi vam od toga sto ste sacuvali najvise nedostajalo kad bi nestalo?

Spasavajte vibratora, dildoa, u kriznim situacijama te stvarcice su slamka za koju se zena hvata, kakve knjige, kakvi laptopovi...

Znaci prvo zene, deca i kucni ljubimci, pa tozla, kes, belo, utoke, mogu i akcije, umetnine, antikviteti...
 
situacija koja moze da se desi bilo kome od nas
desi se pozar, cunami, polava i u trenutku nestane sve sto smo u zivotu kupili, izdvojili, sacuvali
jer nam nesto znaci, jer su za taj predmet, stvar, nakit, vezane lepe uspomene
da li se vezujute za stvari?
sta bi vam od toga sto ste sacuvali najvise nedostajalo kad bi nestalo?
Vezujem.
Vidis da ni muza nisam promenila evo 14 godina

Nista mi ne bi preterano znacilo ako smo svi mi zivi.+ nas pas.
Sve bi opet izgradili. ;)

Najpozitivnija osoba koju sam u zivotu upoznala je moj svekar.
Pre xy godina ja kazem mm, on je jedina osoba na svetu koja da nam gori kuca npr., on bi dosao sa osmehom, i rekao:”Ne brinite, ovo vam je sad idealna prilika da napravite jos bolju, znaci sve sto ste pogresili sa onom, ispravite na novoj.” :heart:
I takav je za sve.
Zato ga obozavam. :)
 
da si milioner, verovatno bi više i strepela jer bi imala skuplje stvari
msm barem ja bih. :kafa:

Ono kao vredna kolekcija umetničkih slika, pa se jedeš kao mesec kad izgori. Ali zbog njene umetničke vrednosti, zbog finansijske... sve je kod njih osigurano. Teško da išta prepuštaju slučaju kao mi.
 
Kad smo već kod vezivanja, el voli neka od vas ono vezivanje za krevet, šipku, radijator...? :per:

- - - - - - - - - -

Ebga, isuviše sam umoran da bih bio ozbiljan. :rumenko:
 
Citat Original postavio Kosta2
Normalno da se vezujem za stvari, ovi koji se kao vezuju za ljude a ne za stvari lažu sami sebe.


a ti hodas u nasim cipelama pa znas da lazemo sami sebe?

zelim ti da nikada ne dodjes do spoznaje koliko su stvari beznacajne u odnosu na ljude, sad nastavi da se vezujes za sta hoces


Draga moja Žabo :cmok: lepo je postavljena tema o artefaktima a ne o ljudima. Ostavi ljude, piši o stvarima.

Ako ćemo iskreno, ne mogu da verujem da ti nemaš neku uspomenu koja ti je draga i koju čuvaš. Ne mora da su tange s leopardovim uzorkom od nekog švalera, ali neki prsten, minđuše, lančić, možda fotka nekog iz familije ko više nije među živima. Ne verujem da nemaš nijedan artefakt za koji si vezana. Nije važno za šta se ja ili bilo ko drugi vezuje, ali uspomene se nikad ne pokažu kao beznačajne. Za ljude svako ima svoja lična iskustva. ;)
 
Мени фотографије људи који више нису живи...

Ма, фотографије генерално...
 
Poslednja izmena:
Citat Original postavio Kosta2
Normalno da se vezujem za stvari, ovi koji se kao vezuju za ljude a ne za stvari lažu sami sebe.





Draga moja Žabo :cmok: lepo je postavljena tema o artefaktima a ne o ljudima. Ostavi ljude, piši o stvarima.

Ako ćemo iskreno, ne mogu da verujem da ti nemaš neku uspomenu koja ti je draga i koju čuvaš. Ne mora da su tange s leopardovim uzorkom od nekog švalera, ali neki prsten, minđuše, lančić, možda fotka nekog iz familije ko više nije među živima. Ne verujem da nemaš nijedan artefakt za koji si vezana. Nije važno za šta se ja ili bilo ko drugi vezuje, ali uspomene se nikad ne pokažu kao beznačajne. Za ljude svako ima svoja lična iskustva. ;)

moje uspomene su u srcu i glavi, uvek...zaista ne postoji nista bez cega ne bih mogla, to vezivanje za stvari sam odaaavno prevazisla
 
Par fotografija i nakit koji sam dobila od nekoliko dragih ljudi. Taj nakit naravno nema nikakvu materijalnu vrednost i staje u kutijicu koju mogu da nosim u džepu... Ranije sam mislila da bi me teško pogodio gubitak knjiga - to su mi jedine investicije i imovina... a sad mislim da to više nije toliko bitno. Ja se u stvari nikad nisam ni ložila na stvari, a sa godinama valjda dolazi ta neka potreba za lakoćom, rasterećenjem itd.
 
situacija koja moze da se desi bilo kome od nas
desi se pozar, cunami, polava i u trenutku nestane sve sto smo u zivotu kupili, izdvojili, sacuvali
jer nam nesto znaci, jer su za taj predmet, stvar, nakit, vezane lepe uspomene
da li se vezujute za stvari?
sta bi vam od toga sto ste sacuvali najvise nedostajalo kad bi nestalo?

odlika duhovnr zrelosti je kada te zabole za stvari bile vredne ili bezvredne...sto imas u glavi nijedna stvar ne moze zameniti
 
situacija koja moze da se desi bilo kome od nas
desi se pozar, cunami, polava i u trenutku nestane sve sto smo u zivotu kupili, izdvojili, sacuvali
jer nam nesto znaci, jer su za taj predmet, stvar, nakit, vezane lepe uspomene
da li se vezujute za stvari?
sta bi vam od toga sto ste sacuvali najvise nedostajalo kad bi nestalo?

o ebi ga, onda bi mi nestao i krov nad glavom... on bi mi najvise nedostajao
 
situacija koja moze da se desi bilo kome od nas
desi se pozar, cunami, polava i u trenutku nestane sve sto smo u zivotu kupili, izdvojili, sacuvali
jer nam nesto znaci, jer su za taj predmet, stvar, nakit, vezane lepe uspomene
da li se vezujute za stvari?
sta bi vam od toga sto ste sacuvali najvise nedostajalo kad bi nestalo?

Samo novac iz slamarice.
Sve što je vredno držim u glavi.:zper:
 

Back
Top