Da li su Srbi iz Hrvatske u stvari "neobicni" Srbi?

Нисам ово хтио гледати, да се не нервирам без потребе, али не даде ми ђаво мира па помислих, кад сам се већ укључио у тему био би ред и да погледам уводни снимак. Боље да нисам. Ово досад нисам видио и ово је најјадније што сам икад чуо од Милошевића. Он заиста није био крив низашта за шта су га у Хагу теретили, и то је његова највећа кривица.

Pogledao sam i ja snimak, priča mu je debilna do bola. Žali se što narod nije branio Krajinu, a on povukao vojsku odatle. Šta je čekao, da se Hrvati primaknu, pa da Srbi zapucaju, a onda bi se on uverio kako su oni spremni da brane Krajinu i vratio bi nazad onu vojsku što je prethodno povukao :dash:
 
Aca je bio sifilicarsko nedonosce, prepohlepno.....ZLOBa je bio ********* oportunisticko-populisticka i lopina...Danas je Srbija najveca, veca od Dusanovog carstva, koje je okupljalo razne narode.

RSK je bila teritorijalno sr.anje, krs, kamen, i DELILO na najtanjem djelu RH. Vec imaju odvratnu morfologiju, kao Cile Dalmaciju i jug, jos u sredisnjici neka Bizanska kvazidrzavica.

To se nije smelo, niti moglo dozvoliti. PO meni je greska, sto Srbe iz RSK nisu nagnali na JUG i istok, Presevo, Bujanovac, Vranje, Le, Nis, OPirot, Zajecar, Bor, Negotin....

rskrs.jpg


Da vidju sta smrdljiva karta veli...

Da li takozvana hrvatska lici na okrajke ili prostori na kojima je milion i po Srba u jednoj cjelini samo sa malom muslimanskom enklavom u sredini??
 
Aca je bio sifilicarsko nedonosce, prepohlepno.....ZLOBa je bio ********* oportunisticko-populisticka i lopina...Danas je Srbija najveca, veca od Dusanovog carstva, koje je okupljalo razne narode.

RSK je bila teritorijalno sr.anje, krs, kamen, i DELILO na najtanjem djelu RH. Vec imaju odvratnu morfologiju, kao Cile Dalmaciju i jug, jos u sredisnjici neka Bizanska kvazidrzavica.

To se nije smelo, niti moglo dozvoliti. PO meni je greska, sto Srbe iz RSK nisu nagnali na JUG i istok, Presevo, Bujanovac, Vranje, Le, Nis, OPirot, Zajecar, Bor, Negotin....

Земља у Славонији, Барањи, на Банији и у Равним Котарима не заостаје ништа за оном из Војводине.

Лика је сва под шумама и ливадама, скоро нигде нема камичка. Далеко је територија РСК од камењара.

Типичан лички пејзаж
356457.jpeg


Одавде ја потичем, јел камењар?
 
....koliko se sećam Sloba je kad god mu je bila boolja u procepu popuštao.......

Није у томе проблем, мали си, слаб си, немаш савезнике, просто мораш попуштати и кад иначе не би... Није то тешко разумјети ни полуписменима. Знало се и у Крајини да ће то тешко опстати, нису људи блесави. Да им се рекло јбг, не може Србија сад да улази у рат због Крајине, тако и тако стоје ствари, прихватили би људи и то, с кнедлом у грлу, али бар са Србијом у срцу. Крјишници су највише били кивни јер је званични Београд одиграо заиста срамну улогу у свему томе. Унапријед је све договорено, прављен је унапријед пут за очекивну колону избјеглица, Петрова гора је из Београда разоружана да случајно не би добацили до Загреба кад им се Олуја стушти по глави... Ни једна једина линија није пробијена оружано, те граничне јединице (не знајући да се већина војске већ повукла, и то прије народа) одједном су схватиле да су остале саме, без позадине... и ти људи су се послије Олује данима провлачили којекуде да се докопају Босне. То се са својим народом не ради. Да не помињем и онај чувени дневник у којем је то објављено у, ако се добро сјећам, 23. минути, као што би се објавила вијест да је неки пас ујео пензионера на улици. Јадно и срамно.
 
Poslednja izmena:
Ne laprdaj.

Bilo je skoro milion i po Srba od Brckog do Knina i Karlovca. Nije Krajina bila na mjesecu nego se naslanjala na cijelu Bosnu.

Cekaj koliko je bilo Srba u Hrvatskoj ? Odakle sad milion i po, Srba u Austrougarskoj je bilo oko 2 miliona sve komplet Vojvodina, BIH,Hrvatska,Mozda nesto vise 2,1milion, U Hrvatskoj je brojka oko 600 000 najvise ,S tim da u 19 veku i nisu imali jaku nacionalnu svest vise versku.
 
Није у томе проблем, мали си, слаб си, немаш савезнике, просто мораш попуштати и кад иначе не би... Није то тешко разумјети ни полуписменима. Знало се и у Крајини да ће то тешко опстати, нису људи блесави. Да им се рекло јбг, не може Србија сад да улази у рат због Крајине, тако и тако стоје ствари, прихватили би људи и то, с кнедлом у грлу, али бар са Србијом у срцу. Крјишници су највише били кивни јер је званични Београд одиграо заиста срамну улогу у свему томе. Унапријед је све договорено, прављен је унапријед пут за очекивну колону избјеглица, Петрова гора је из Београда разоружана да случајно не би добацили до Загреба кад им се Олуја стушти по глави... Ни једна једина линија није пробијена оружано, те граничне јединице (не знајући да се већина војске већ повукла, и то прије народа) одједном су схватиле да су остале саме, без позадине... и ти људи су се послије Олује данима провлачили којекуде да се докопају Босне. То се са својим народом не ради. Да не помињем и онај чувени дневник у којем је то објављено у, ако се добро сјећам, 23. минути, као што би се објавила вијест да је неки пас ујео пензионера на улици. Јадно и срамно.
Да не помињем онај чувени Дневник који је вијест о томе удјенуо у, ако се не варам, 23. минуту, као да се ради

Pricao sam licno vise puta o ratu sa pokojnim djeneralom Milom Novakovicem.

Veli on meni: "Ko salje deset brigada na 300km od Zagreba (Vukovar) a nijedne na 30km (Kordun)?"

Dakle tu nema nista, MALI MI JE, SLAB JE..... rdjavom krcu svaka dlaka smeta. To je jasno sta je djeneral Novakovic sa time mislio. Imali smo i s cime i s kime. Ali nas je vodio SLABIC I TUPAVAC.
 
Ne laprdaj.

Bilo je skoro milion i po Srba od Brckog do Knina i Karlovca. Nije Krajina bila na mjesecu nego se naslanjala na cijelu Bosnu.

Ma sto niste ostali sa Hrv. ili se prekrizili, ili dosli u Srbiju, ili se ispalili ko ti u EU , Ameriku, pa i Tesla je POBEGAO....sjebali ste nam zivot, standard,

dobili smo za usrane teritorije, gladovali smo, benzin sam placao 5 marki, a ubojstva,sverc, kriminala nenormalan. Otisla nam INTELIGENCIJA, SVEUCILISNA< a dotrepalo se i dogegalo SELJANE, KORIDASA, PROSTOG sveta.

bombe sa O/U, grafitne, Srbija je ovo, od Subotice do Preseva- Kladova do Dragasa, tkome se ne svidja CAO_ZDRAVO, ili pusku pa u zeleni kadar.
 
Cekaj koliko je bilo Srba u Hrvatskoj ? Odakle sad milion i po, Srba u Austrougarskoj je bilo oko 2 miliona sve komplet Vojvodina, BIH,Hrvatska,Mozda nesto vise 2,1milion, U Hrvatskoj je brojka oko 600 000 najvise ,S tim da u 19 veku i nisu imali jaku nacionalnu svest vise versku.

Задња реченица је чиста лаж.

Да не помињем сад моје претке не из 19-ог него из 17-ог и 18-ог века.
Ако Никола Тесла који је рођен у Лици 1856 године није имао јаку српску националну свест, онда не знам ко је имао...
 
Cekaj koliko je bilo Srba u Hrvatskoj ? Odakle sad milion i po, Srba u Austrougarskoj je bilo oko 2 miliona sve komplet Vojvodina, BIH,Hrvatska,Mozda nesto vise 2,1milion, U Hrvatskoj je brojka oko 600 000 najvise ,S tim da u 19 veku i nisu imali jaku nacionalnu svest vise versku.

1991. godine nesto manje od milion i po Srba Bosna+Krajina. U kontinuitetu od Brckog do Knina i Karlovca, sa izuzetkom Bihaca.

Krajina se nije nalazila na mjesecu (Pogledaj kartu koju sam postavio i dje su Srbi bili u vecini). Krajina i Bosanska Krajina su uvijek bile jedna cjelina, i po narodu i po prostoru.

Kako u 19. vijeku nijesu imali jaku "nacionalnu svijest" ako su u Austriji i Ugarskoj imali svoje NACIONALNE SRPSKE STRANKE?
 
Pogledajte prilog 521037

Da vidju sta smrdljiva karta veli...

Da li takozvana hrvatska lici na okrajke ili prostori na kojima je milion i po Srba u jednoj cjelini samo sa malom muslimanskom enklavom u sredini??

To se 2 MEDJUNARODNO PRIZNATE DRZAVE, ALOOOOOOOOOOOOOOOOO, ni Amerika siftarima NEMOZE neovisno KiM urediti, a ne mi bedaki 7 mil. puka.

Muzicke zelje nisu u politici moguce. Samo u vasarskoj satri i koridi....Srbi su sa juga isli na sever i zapad. Vratili ste se doma, posle 300-400 god najma kod Germana.
 
Pricao sam licno vise puta o ratu sa pokojnim djeneralom Milom Novakovicem.

Veli on meni: "Ko salje deset brigada na 300km od Zagreba (Vukovar) a nijedne na 30km (Kordun)?"

Dakle tu nema nista, MALI MI JE, SLAB JE..... rdjavom krcu svaka dlaka smeta. To je jasno sta je djeneral Novakovic sa time mislio. Imali smo i s cime i s kime. Ali nas je vodio SLABIC I TUPAVAC.

Ако си познавао Милу (а и ја сам) и причао с њим незванично, онда знаш све.

- - - - - - - - - -

Ma sto niste ostali sa Hrv. ili se prekrizili, ili dosli u Srbiju, ili se ispalili ko ti u EU , Ameriku, pa i Tesla je POBEGAO....sjebali ste nam zivot, standard,

dobili smo za usrane teritorije, gladovali smo, benzin sam placao 5 marki, a ubojstva,sverc, kriminala nenormalan. Otisla nam INTELIGENCIJA, SVEUCILISNA< a dotrepalo se i dogegalo SELJANE, KORIDASA, PROSTOG sveta.

bombe sa O/U, grafitne, Srbija je ovo, od Subotice do Preseva- Kladova do Dragasa, tkome se ne svidja CAO_ZDRAVO, ili pusku pa u zeleni kadar.

Срамота ме док читам ово надобудно придиовање с „господске” висине, али ништа ново, нажалост. (Поставићу нешто сутра, само да нађем гдје ми је то.)
 
Poslednja izmena:
To se 2 MEDJUNARODNO PRIZNATE DRZAVE, ALOOOOOOOOOOOOOOOOO, ni Amerika siftarima NEMOZE neovisno KiM urediti, a ne mi bedaki 7 mil. puka.

Muzicke zelje nisu u politici moguce. Samo u vasarskoj satri i koridi....Srbi su sa juga isli na sever i zapad. Vratili ste se doma, posle 300-400 god najma kod Germana.

Nabijem na vr krca oba "priznanja" i "drzave". Mi smo imali i silu i moc u svojim rukama da to rjesimo prije nego bi ovi imali vremena kad to "priznati".

Dejton bi bio pod srpskim uslovima a ne kad su Srbi na koljenima.

Americi se sasvim svejedno bilo ko ce pobjediti u balkanskim divljackim sukobima. Ali su Srbi otegli rat i nijesu htjeli RJESENJE, te se naguzili - tako da Americi nije preostalo nista drugo nego da ona to rjesava (nakon 5 godina razni lazi po svjetskim medijima).

Srbi su uvijek u tome bili dobri da se NAGUZE i da daju neprijatelju DZEBANU PROVIT SAMI SEBE.

- - - - - - - - - -

Ne neobicni. To su najherojskiji heroji medju svim herojima svih herojskih doba.

Bre, u drugoj polovini 19. veka su u ustancima ucestvovale cete od cak - 300 ljudi, eej! Bilo je prica da je u nekim borbama ucestvovalo i svih 304.

Kako god da okrenes, prvi bataljon srbijanske regularne narodne vojske su organizovali LICANIN I SLAVONAC.

A ustajanje? Ustajali bi krac brez DZEBANE I SVIJETOG ORUZJA, da u jednom momentu od Like pa do Slavonije, u granicarskim regimentama nije ostalo gotovo nijednog topa.
 
Poslednja izmena:
Не желим са вама које готивим да покрећем ове теме. Само мислим да има ту више криваца. На крају крајева, у Хагу се видело ко је од каквог материјала.

Мислиш на Милана Бабића (не знам ко је још од "наших" издао)? За њега се још пред почетак рата говорило да је лош човјек, сујетан, себичан; наводно као предсједник општине Книн тражио је кил кафе да прими на разговор и сл. У Хагу су га изманипулисали, појео је ***но, и на крају завршио како је завршио. Људи моји иза Срба који су завршили у "трибуналу" нико није стајао, чак ни држава Србија, те су неки од њих "поклекли" и признали оно за шта нису криви. Ко је од нас сигуран да би издржао? Лако нам је паламудити и накнадно битке водити.

Није ми криво кад овакве теме поставе усташе или маскиране усташе, ал кад то уради Србин? Ко би с имало здраве памети могао помислити да је некоме дража и ближа Бачка, Баната, Мачва, Шумадија од његова завичаја? Ко би с имало памети помислио да су Крајишници 4 године пружали отпор усташама прижељкујући кад ће их ови напасти, побити и попалити, е да би Крајишници имали изговор да дођу у неке "вукоје*ине", подрумчине, колективне центре и сл.? Они којима је сопствена кожа била на првом мјесту су отишли '91. Ја сам прошао ту колону '95. Не дао Бог никоме!

- - - - - - - - - -

Да је Аца са војском запосео границе које су Србији нуђене Лондонским уговором не верујем да би Енглези и Французи са рекли "немој Ацо до Шибеника и Бихаћа узми све до Клагенфурта."

Шиптаре је морао да исели са Косова и из Македоније. Наводно је имао план који је договорио са Ататурком да се Шиптари и Муслимани иселе у Турску, али као није стигао то да реализује. Не знам да ли је стварно он то договорио са Ататурком.
Да је 1918 Србија добила проширење а да није створена краљевина СХС могуће да би се већина босанско-херцеговачких Муслимана вратили у оквир српске нације. БиХ Муслимани 1918 нису имали никакав национални идентитет, а било је доста њихових интелектуалаца који су били свесни српског порекла као нпр. Осман Ђикић.
БиХ Муслимани су постали нација први пут 1961 кад су постали Муслимани са великим М, да би 1993 постали Бошљаци. Не рачунам краткотрајни излет у "хрватско цвијеће" у Ндхазији, на чему су више инсистирале усташе Курбати него сами БиХ Муслимани.

Синоћ сам гледао ОКО магазин од 3.12.2018. са Предрагом Марковићем и Мухаремом Баздуљем; Марковић наводи да је прича о понудама "Лондонског уговора" Србији мит. Каже ништа се Србији није нудило.
 
Каже ништа се Србији није нудило.

Jede gowna.

Ima li logike u tome da toboze "Srbiji nista nije nudjeno" a da ova dobije duplo vise od onoga sto je nudio Londonski ugovor?
I zasto Saveznicka komanda za Balkan trazi od Srbije da izadje na liniju Londonskog ugovora??? I to je valjda mit. Ma mit je sve, nije se uopste dogodio Prvi svj. rat.
 
Poslednja izmena:
Ne "nekoliko oblasti" nego su Srbi bili vecina u Zapadnoj i Istocnoj Slavoniji.

Tek ubistvima Srba i naseljavanjem koje se sproveo ante pavelic i kasnije kolonizacijom poslje 1945. (iseljavanjem Srba i naseljavanjem Hrvata) odnos se promjenio na stetu Srba.

Treba napomenuti da je bilo migracije ustasa i iz Slavonije u Dalmaciju, znam po prici moje majke. Tako su ih maskirali, tj. sklanjali iz sredina gde su ih ljudi znali po zlu, ali su oni nastavljali - po mogucnostima - da maltretiraju Srbe u novim sredinama. Recimo ustasica uciteljica u skoli koja mlati srpsku decu do krvi, tik posle rata. Dosla iz Slavonije u Dalmaciju.

Oni su sve radili vrlo perfidno, a mi smo ispali nevidjene budale.
 
Treba napomenuti da je bilo migracije ustasa i iz Slavonije u Dalmaciju, znam po prici moje majke. Tako su ih maskirali, tj. sklanjali iz sredina gde su ih ljudi znali po zlu, ali su oni nastavljali - po mogucnostima - da maltretiraju Srbe u novim sredinama. Recimo ustasica uciteljica u skoli koja mlati srpsku decu do krvi, tik posle rata. Dosla iz Slavonije u Dalmaciju.

Oni su sve radili vrlo perfidno, a mi smo ispali nevidjene budale.

I ja sam čuo slične priče, negde čak nisu ni maskirali ništa, nego dođe čovek nakon rata da prijavi ustašu, a u policijskoj stanici mu "sugerišu" da drži jezik za zubima. Ljudi (to jest Srbi, ovo ostalo nisu ljudi) su bukvalno još šezdesetih i sedamdesetih od svoje volje odlazili iz tih ludačkih krajeva...
 
Не само да Срби нису монолитни (у контексту у ком говориш, наравно), него ни „Срби из Хрватске” нису монолитни и то чак до те мјере да заправо и не постоје као нешто што се може назвати једним називом (сем, наравно, да су сви Срби). Нпр. Далматинци и Славонци, па то му дође таман као Лале и Пиротјанци.

Sofija je htela da kaze da su Srbi koji poticu iz K+K monarhije lepsi , pametniji, "kulturniji" ( ne znam tacno sta bi u ovom slucaju bila kultura, al nema veze)
i da su kulturoloske razlike izmedju mene i nje ( na primer) ogromne. Ne znam samo kako tu stvari stoje sa Srbima iz recimo Mostara ili Sarajeva.
Valjda su i oni ( ili bi trebalo po njenoj rasnoj teoriji tako da bude) isti kao i i mi sa Juga ili Istoka Srbije.
Glupi i zatucani.
 
Poslednja izmena:
Problem je bilo to što nije riješen Bihaćki džep koji je Karadžić stalno odbijao da riješi, pogotovo nakon one operacije iz '94-te kad je Atif bio slomljen i samo je VRS trebala da nastavi i zauzme sve. Kažu prijetili im iz NATO-a da ne smiju dalje. Srpska vojska nije iskoristila rat između Muslimana i Hrvata da zauzme i zaokruži teritorije nego je čekala da im nego treći ponudi gotovo rješenje. To je stiglo godinu kasnije kad je priča bila krenula u potpuno suprotnom smjeru i kad je potpuno preokrenuta situacija na terenu u korist saveza Hrvata i Muslimana. Nije trebalo biti doktor nauka da se shvati da njihov međusobni sukob neće trajati godinama i da će se uvijek dogovoriti na štetu Srba.

Što se tiče Tuđmana, on je htio potpuno očišćenu Hrvatsku od Srba i nije prezao na koji način će to da uradi, a oko Bosne je imao dogovor sa Slobom. On je bio obični kockar za teritorije što se i potvrdilo u Dejtonu kad je Aliji vratio skoro čitavo Sarajevo.
Problem sa Šiptarima danas ne bi postojao da 80tih dolje Sloba nije poslao vojsku da ih izbaci u Albaniju i Makedoniju, nije rješio taj problem jer je mislio da ih policija može držati pod kontrolom- sindrom rješit će se to samo od sebe, biće to uredu itd.
 
Problem je bilo to što nije riješen Bihaćki džep koji je Karadžić stalno odbijao da riješi, pogotovo nakon one operacije iz '94-te kad je Atif bio slomljen i samo je VRS trebala da nastavi i zauzme sve. Kažu prijetili im iz NATO-a da ne smiju dalje. Srpska vojska nije iskoristila rat između Muslimana i Hrvata da zauzme i zaokruži teritorije nego je čekala da im nego treći ponudi gotovo rješenje. To je stiglo godinu kasnije kad je priča bila krenula u potpuno suprotnom smjeru i kad je potpuno preokrenuta situacija na terenu u korist saveza Hrvata i Muslimana. Nije trebalo biti doktor nauka da se shvati da njihov međusobni sukob neće trajati godinama i da će se uvijek dogovoriti na štetu Srba.

Što se tiče Tuđmana, on je htio potpuno očišćenu Hrvatsku od Srba i nije prezao na koji način će to da uradi, a oko Bosne je imao dogovor sa Slobom. On je bio obični kockar za teritorije što se i potvrdilo u Dejtonu kad je Aliji vratio skoro čitavo Sarajevo.
Problem sa Šiptarima danas ne bi postojao da 80tih dolje Sloba nije poslao vojsku da ih izbaci u Albaniju i Makedoniju, nije rješio taj problem jer je mislio da ih policija može držati pod kontrolom- sindrom rješit će se to samo od sebe, biće to uredu itd.
Mani se bre Bihacakih Djepova, to ovde uopste nije tema., a nisu ni Albanci tema nego recimo razlika izmedju mene i tebe.
Sofija rece da si ti kulturoloski mnogo iznad mene:hahaha:
 
Problem je bilo to što nije riješen Bihaćki džep koji je Karadžić stalno odbijao da riješi, pogotovo nakon one operacije iz '94-te kad je Atif bio slomljen i samo je VRS trebala da nastavi i zauzme sve. Kažu prijetili im iz NATO-a da ne smiju dalje. Srpska vojska nije iskoristila rat između Muslimana i Hrvata da zauzme i zaokruži teritorije nego je čekala da im nego treći ponudi gotovo rješenje. To je stiglo godinu kasnije kad je priča bila krenula u potpuno suprotnom smjeru i kad je potpuno preokrenuta situacija na terenu u korist saveza Hrvata i Muslimana. Nije trebalo biti doktor nauka da se shvati da njihov međusobni sukob neće trajati godinama i da će se uvijek dogovoriti na štetu Srba.

Što se tiče Tuđmana, on je htio potpuno očišćenu Hrvatsku od Srba i nije prezao na koji način će to da uradi, a oko Bosne je imao dogovor sa Slobom. On je bio obični kockar za teritorije što se i potvrdilo u Dejtonu kad je Aliji vratio skoro čitavo Sarajevo.
Problem sa Šiptarima danas ne bi postojao da 80tih dolje Sloba nije poslao vojsku da ih izbaci u Albaniju i Makedoniju, nije rješio taj problem jer je mislio da ih policija može držati pod kontrolom- sindrom rješit će se to samo od sebe, biće to uredu itd.

Могли смо заједно са Хрватима узмемо Мостар и добијемо леву а они десну обалу града. Могли смо да добијемо и долину Неретве у том случају, заједно са Столцем. Затим смо могли да узмемо са Фикретом Бихаћ и нпр. да га предамо њему у знак добре воље. Могли смо да задржимо пола Сарајева да је Милошевић био Србин. А требали смо да проширимо коридор заузимањем Орашја и јужно, Градачца.Требало је решити питање енглака у Подрињу. У том случају би ВРС добила пар десетина хиљада војника више на располагању и могла да их премести у РСК где би ладњака јеббали кеву Хрватима. Неби имао иза леђа енклаву Бихаћа која везује 20 000 војника.
 
Beograd Srbi treba da poravnaju k'o Drezden, toliko o Beogradu.
Ма кеве ти? Немој ми вас да протерамо одавде као ономад када сте поносно носили аустроугарску униформу и за "ћесара" клали ненаоуружан народ по Србији. Овде живите углавном у гетима и стога није вас тешко нахватати на гомилу и дати вам карту за "влак без возног реда", али у обрнутом правцу!
 
Ма кеве ти? Немој ми вас да протерамо одавде као ономад када сте поносно носили аустроугарску униформу и за "ћесара" клали ненаоуружан народ по Србији. Овде живите углавном у гетима и стога није вас тешко нахватати на гомилу и дати вам карту за "влак без возног реда", али у обрнутом правцу!

Gde si ti našao nešto da pričaš o Beogradu, zalutali mujadine iz Paraćina :hahaha:
 

Back
Top