fenomen boranija

Mene sve strah da se zadesim za istim stolom sa bogi.covece ,ostala bih gladna,sve da joj se svidim
Te ne podnosi kad neko jede debelo parce torte,te ne podnosi kad neko uziva u jelu,te ne valja kad prica o jelu,te dal mljacka,dal je sipao pun tanjir....:sad2:
Neka fala,nisam gladna
Jescu kod kuce :(
 
:mrgreen:

"A, ne, oblatna nije nastala metatezom! Izvorno ova reč glasi oblata (na latinskom), sa značenjem "beskvasni hleb, nafora, presni hleb". Mi smo je preuzeli iz nemačkog, gde se izgovara (i piše) oblate. Oblatna je nastala po istom sistemu kao "vazna" i "karnišna" i valjda još ko zna koliko nemačkih reči kojima smo "iz finoće" umetnuli n ili l. (Imamo i karnišlu, garnišlu, girtnu, girtlu itd.) I oblatna i oblanda su iskvareni oblici, ali ni kod jednog nema metateze.

U neko davnije doba, Cigančićima su nudili "pet banke" da izgovore "gavran". Rezultat je uvek nepromenljiv: garvan. (Njihova predstava metateze očigledno je drugačija od naše... nekom je lakše da izgovori "vr", a nekom "rv".)"

"Kod nas u Bosni se kaže oblatne i ja mislim neka svako govori kako je naucio,tako isto i tebe može neko ispraviti da nisu oblande već oblatne i tako u beskonacnost. poz"



Guglala sam :lol: A nisam izBosne, matere mi :lol:
 
ne znam da li ste primetile da kad se spomene boranija kao obrok, muskarci nisu gladni
majka moze da dubi na glavi i ne moze da ih natera da je pojedu
i onda se pojavi neka koja svojim carobnim rukama spremi tu istu boranuju koja im postane skoro pa omiljeni obrok

od muskaraca u mom okruzenju boraniju su voleli da jedu samo moj otac i moj ex muz


da li imate vi neke fenomene oko sebe

Jeo na silu u jeku treninga...i sad tako.
Kad se "mora" jedem mehanički, uopšte ne razmišljam o ukusu..Inače ne volim jbg
 
:lol:


tenaoblatne.jpg

:mrgreen::whistling:
 
U BL se kaže oblatne i špinat. Za oblande sam prvi put čula na srbijanskim sajtovima.

Nego, da ne bude da samo muškarci ne vole boraniju, ne volim je ni ja. Može poneka mahuna kad je miks povrća, ali sama boranija ne.
 
to ti je hrvatski proizvod, ne racuna se :lol:

Па ја тако причам :lol:
Сад озбиљно, доста хрватских израза се користи код нас...

- - - - - - - - - -

U BL se kaže oblatne i špinat. Za oblande sam prvi put čula na srbijanskim sajtovima.

Nego, da ne bude da samo muškarci ne vole boraniju, ne volim je ni ja. Može poneka mahuna kad je miks povrća, ali sama boranija ne.

Ето. ОблаТне и ШпИнаТ :)

- - - - - - - - - -

Кажем и дека, не ћебе :)
 

Back
Top