"Програмирали телефоне да се кваре..."

n95 bajo neunistiv
Jel ovaj [emoji23]

Doduše kupio sam još onda 8GB verziju :)

IMG_20181127_135345.jpg


Gresis neuništiv je 3210 i 3310 mnogo stariji od N95 koji je bio multimedia phone.
 
Poslednja izmena:
N95 :heart: Ja sam bio boranija, imao N73 :lol: I ja ih cuvam ali skoro su svi u delovima, a steta neki su bas unikati :lol: Pogotovo Siemens modeli.

A sto se tice teme, pa tog podsticanja da se sto pre kupi nov uredjaj/telefon je bilo oduvek sa tim sto je to nekada diktirao razvoj tehnologije. taman kupis tel. koji u sebi ima revolucionarnu kameru sa 0.1 mpx, odmah izadje novi sa 0.3mpx: pa sa 1.2 mpx. Pa onda, taman kupim tel sa Infrared-om, da bi vec sledeci model imao Bluetooth, pa mi dodje da placem sto nisam sacekao jos koji mesec . :lol: Mada i tada su se telefoni kvarili, mozda cak i cesce nego danas, bar u mom slucaju, te im ode djojstik, te ekran, tastatura.. a ironicno mnogi od njih su bili "made in Germany" :lol: Prisutan je tu malo i taj placebo efekt.
A danas .. pa sem procesora i gustine piksela sve teze uocavam razlike izmedju novih i starih modela Tako da je donekle i logicno da proizvodjaci namerno kroz update usporavaju/zatrpavaju glupostima sistem kako bi ljudi sto pre uzeli "brzi" telefon, a nema svako vremena da rutuje i optimizuje Android i ja to razumem, lakse im je da kupe nov tel. nego da se mlate bezveze.
 
Ne pričaj mi ništa , meni ćale donosio iz Nemačke, posle sam i ja odlazio tamo da nabavljam top modele ;)

Zadnjih par godina ne patim od toga, izgubili su mobilni tu draž, svi su prokleto isti ,sranje.

Vidi ovo , svi u full opremi kao novi , prepoznajes modele ? ;)

VGA kamera za s55 , sećam se pravim fotke po Pančevu a ljudi me gledaju kao da sam pao sa Marsa.

IMG_20181127_154548.jpg
 
Bogato :lol: Ono je sl 45, inace imao sam sl 55 vrlo kratko, jedan od losijih telefona , nisam nikada imao te dodatke, ali eto to je super primer kako je to bilo nekad, brdo dodataka za mobilne koji su se kupovali naknadno. I rikne li telefon sve se kupuje za svaki uredjaj ponaosob nista koliko se secam od toga nije bilo univerzalno :lol:

Inace meni najdrazi tel. kojeg sam imao bio je Siemens M65 :lol: , to je i poslednji Siemens kojeg sam posedovao, nakon njega sam se dvoumio izmedju siemens SX1 (mislim je to bio jedini Siemensov "smartphone" koji je koristio symbian) i Nokie 6600, ali je na kraju Nokia prevagnula, i furao nokia telefone sve do pojave Androida :lol:
 
Poslednja izmena:
Blizu, SL42 u pitanju , godinu danas posle Sl 45 izasao , jetiniji sa manjom memorijskom od 16MB i manje opreme ali jeftiniji inace bukvalno isti uredjaj :D mp3 ono ovo ... ima hack i dan danas da se flesne i da bude kao SL45i ... furas java igrice na njemu :lol: kako vreme brzo leti jbt ...

Simense sam obozavao , posle furao Nokije , BB, SE ... ni sam ne znam koliko sam telefona imao , vecina mi ostala i skoro svi rade a neke sam dobro prodao dok su drzali cenu :mrgreen:
 
ja mislim da manijakalno trpanje aplikacija steti svim telefonima. prosto neke od njih opterecuju procesor i dovode lancano do pregrevanja elektronike sto dovodi do pucanja. znam coveka koji ima neki samsung vec 4 godine i nikakvih problema nema a tada je to bio pakleno skup model. ali covek nema NI JEDNU aplikaciju koju je dodatno instalirao.

lap topovi takodje brzo riknjavaju ako slabu konfiguraciju silujes novim programima koji zderu procesor.

mislim da bi proizvodjaci softvera trebali biti u obavezi da isprogramiraju softver tako da odbija instalaciju ako ''iscita'' da uredjaj nema odgovarajucu snagu procesora ili memoriju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top