Džeparac

Vexy

Buduća legenda
Poruka
34.322
Koliki džeparac dajete svojoj deci?
Od čega visina džeparca zavisi?
Videla sam da neka deca sa 13-14-15 godina nose sa sobom i po nekoliko hiljada dinara
(pri tom znam im roditelje, ta deca idu sa mojim detetom u odeljenje i znam da nisu neki bogataši)
iskreno, začudila sam se jer sam smatram da je to mnogo.
Elem šta vi mislite koliko para treba davati deci? U kom uzrastu koliko novca?
 
pa sta treba neko da im otme,ne vidim poentu nosenja para sa sobom kad mogu poneti od kuce sta se spremi,grickalice ,pekare,pice i to sta deca kupuju moje ce izbegavati,od 5og razreda moze poneki dinar
 
meni roditelji nikada nisu davali dzeparac, znali smo gde stoji novac i kad je kome trebalo toliko smo uzimali
majka je uvek imala neki crni fond, za koji je znala cela porodica, ali je to bio novac koji se odmah odvoji od plate, pa ``potrosicemo kad bude trebalo``
ni ja svom detetu nikad nisam daavala dzeparac, ali je uvak imala novac za svoje potrebe
uvek je imala da plati sebi pice kad izlazi
znala je gde stoji novac i za nesto sto joj je trebalo mogla je uvek da uzme i bez pitanja
decu formiramo na nacin da ih upucujemo kako funkcionise budzet jedne porodice
ni kad nam je dete bilo malo, ni kad je porasla, nikad sa njom nismo imali problem nerealnih materijalnih ocekivanja i potrazivanja
deca mora da imaju infomraciju koliko se u porodici zaradjuje, ali i koliki su troskovi
 
Poslednja izmena:
Ovako kao Dive.... s tim što za "projekte"- škola jezika, teretana, časovi gitare, vikend sa drugarima ili letovanje-zimovanje, akontacije za raznorazne dažbine plaćamo kad mu treba.....

Skroman je, pa nemamo uopšte prob. sa tim.... u džepu uvek ima nešto novca, ne znam iznos... nekad krene bez novca, pa ga opominjemo da uvek treba da ima sa sobom, i kad trkne kod drugara iz ulice...
 
Џепарац добија од деде, кад прими пензију по 1000 динара, и то је то.

Тај новац може да троши како жели, али она штека па купи себи нешто вредније...
 
Mislim da deca ipak treba da imaju nešto novca sa kojim će raspolagati onako kako žele. Kod nas nije klasičan džeparac, mi to zovemo neki dinar za kasicu. Dobije nešto od nas, nešto od bake, deke pa skuplja za igračku ili knjigu i zaista troši samo na ono što mu se stvarno sviđa.
 
Битно је да деца науче да располажу новцем на време.

А то не могу ако немају свој.
 
monopol-639x330.jpeg
 
Ćerka osmi razred i sin šesti razred, svaki radni dan na ime užine dobijaju po 200 dinara...Malo više nego što je užina, ali im omogućava da se nauče da novcem raspolažu.Naravno, za ostale potrebe kad im treba(neki izlazak u šetnju sa društvom ili bioskop isl..)......
 
Pozdrav tebi z:lol:

A tek kad ti kaže "treba mi to, to, to"...i onda..."al ne mora to sve ovog meseca..."
i to češće ON nego ONA...
:heart:

....i tebi :D

...kod mene su njih dve, pa je uvek trebalo, "meni, meni" ali znalo se tacno sta kojoj kad treba i nisu bile ostecene sto se toga tice, a za neke decije sitnice
to sam im davala uz parice za uzinu po neki dinar...mlada je trosila na knjige vrlo rano, cim skupi ona kupi neku, a starija na snalice i kojekakve djindjuve...razlicita deca to je tako normalno....sad je proslo cesce daju one meni dzeparac nego ja njima :heart:
 
Mi ćemo Jovani kada poraste davati 600din.

:xaxa.....ovoje genijalno... za 5 godina kad devalvira još malo dinar?

- - - - - - - - - -

....i tebi :D

...kod mene su njih dve, pa je uvek trebalo, "meni, meni" ali znalo se tacno sta kojoj kad treba i nisu bile ostecene sto se toga tice, a za neke decije sitnice
to sam im davala uz parice za uzinu po neki dinar...mlada je trosila na knjige vrlo rano, cim skupi ona kupi neku, a starija na snalice i kojekakve djindjuve...razlicita deca to je tako normalno....sad je proslo cesce daju one meni dzeparac nego ja njima :heart:

Lepo, tako i treba ( :
 

Slične teme


Back
Top