Obradoviću blokirani računi zbog menadžera, pozajmljuje novac da preživi

Ljuta Tica

Veoma poznat
Poruka
13.648
Obradoviću blokirani računi zbog menadžera, pozajmljuje novac da preživi
Ivan Obradović, bivši fudbaler Partizana i reprezentacije Srbije, ima velikih problema u Belgiji zbog korupcionaškog skandala koji trese tu zemlju.
IZVOR: B92 ČETVRTAK, 22.11.2018. | 18:40 -> 18:48
Podeli


Photo by Andy Astfalck/Getty Images

Obradović je trenutno član Anderlehta, ne igra u prvom već u rezervnom timu, ali je zbog istrage menadžera u Belgiji ostao bez novca.
Momak koji se često spominje kao novo pojačanje "crno-belih" doveden je u vezu sa srpskim menadžerom Dejanom Veljkovićem koji je pod istragom i zbog toga su mu blokirani računi.
Ivanu je zabranjeno raspolaganje bilo kakvim novčanim sredstvima, a prema informacijama koje navode belgijski mediji, od saigrača pozajmljuje novac kako bi mogao da živi.

Bivši igrač Partizan čeka januarski prelazni rok samo kako bi napustio redove belgijskog velikana i možda je moguć povratak u klub koji je napustio 2009. godine, kada je prešao u špansku Saragosu.

Kasnije je nastupao još samo za Mehelen iz kojeg je pojačao Anderleht.

Dres reprezentacije Srbije je nosio 27 puta i uspeo je jednom da bude i strelac, iako igra na poziciji levog beka.

U dresu nacionalnog tima debitovao je u septembru 2008. godine.

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2018&mm=11&dd=22&nav_id=1472971


-------------------------------------------------------------------------

Да ли је реално да играч остане без цвоњка и мора да жицка од колега у клубу да би преживео?
Тога нема ни у сеоским лигама

 
prali novce preko njegovog računa, kao fol transferi

to ti je uobičajena praksa kod nas, gde bivši sportisti služe za pranje novca jer su oni kao sa pokrićem, zaradili puno u inostranstvu a ovamo peru tudji keš

Moram da priznam da mi nije baš jasan mehanizam pranja novca preko lažnih transfera. Kako to funkcioniše u praksi? Recimo, sad kad je prelazio u Andreleht. Dakle, došao je u klub, potpisao ugovor koji je potpisao i dobio je odgovarajuću platu, gde je tu prostor za neki novi keš od strane menadžera a koji će biti opravdan transferom u Anderleht? Možda nešto propuštam i lupam gluposti, ali stvarno me zanima.
 
Nisam ekonomista, ali pranje novca podrazumeva da se novac bez porekla (na crno dobijen), uvede u legalne tokove. Ako menadzer Obradovicu na racun uplacuje kontu pod stavkom bonusi, za odigrane minute, da nije dobio karton, bla bla bla, a taj novac je dobio na ko zna koji nacin, to onda predstavlja pranje novca. Tom novcu na racunu se moze dokazati poreklo, postaje legalan. Pretpostavljam da je zbog toga cela ova ujdurma. Nas menadzer, nas covek, lako se dogovore, svima ide u korist.
 
Aha, ok to onda ima smisla. Koliko su uopšte česti ti ugovori gde menadžer igraču isplaćuje bonuse za bilo šta? Mislim, obično su igrači ti koji plaćaju menadžere. :mrgreen: Meni bi ta kombinacija izgledala jako sumnjivo i prosto smatram da postoje elegantniji načini za pranje novca nego preko fudbalera koji su svakako eksponirani u javnosti. Sa druge strane, idiotska priča mi je bila ona sa utajom poreza Mesija i Kronalda, pa se ispotavila kao istinitom. Jbg, ljudi jesu idioti....
 

Back
Top