Jedna divna tema...

Uopste se ne secam

Ja se ne sećam da sam ikada pitala.
Puno sam gledala filmove i pretpostavljam da sam iz istih shvatila većinu bez nekog posebnog truda.
Volela sam mamin način da od svega napravi bajku, stalno mi je kroz poljupce pričala da su silno želeli prelepu bebu i jedne noći su me videli u glavici kupusa iza kuce, u dvorištu, bila sam bas kakvu su želeli. Eto, godine, šta godine, decenije silne su prošle a meni je i danas ta glavica kupusa veoma draga. Pamtim da sam išla da zagledam da li ima nečega ali ne samo da nije bilo novih beba već nije bilo ni glavica kupusa, sve same ruže...
Tata je kasnije kupio glupavu Čovek i seks. Niko nikada ni list toga nije okrenuo. Eno je i dalje u svoj svojoj debljini i veličini na polici dok je mami uvek bilo bajkovito, na groblju su kućice u kojima žive Snezans i patuljci, bebe i glavice kupusa, lepe princeze žive u tim tvrđavama...ponekad bih verovala, češće nisam ali sam svejedno obožavala da zamišljam čarobne glavice kupusa koje kriju neke bele, debele bebe...
 
Ovo sam i ja gledala,umrla sam zbog onog u belom duksu,taj vise nece ebati,sile nema

e na njega mislim i ja
covek u neverici, ne moze da veruje sta vidi
sledjen, sokiran
kao da wibicu nikad video nije :malav:

moje dete isto nije nesto preterano zanimalo, i ne secam se da je nesto postavljala pitanja na tu temu
ali znam da sam joj od kako smo se njen tata i ja razveli stalno pricala, a i danas joj kazem s vremena na vreme da je ona rodjna planirano i da je nastala iz najvece ljubavi i strasti, sto i jeste ziva istina
mislim da je to mnogo vaznije reci deci od toga da li su izasli iz vagine ili uretera :lol:
 
Ne sećam se kako su meni objasnili.
Mom starijem pošto ulazi u tu radoznalu fazu, sam što se tiče ulaska bebe u stomak rekla da je tata mami dao malo zrno koje je mama stavila u stomak da posraste beba. Zato što tata mamu jako voli (on je to shvatio kao što on dobije kinder jaje ili autić... nismo precizirali kako je tata mami dao :mrgreen: )
Pa sam mu više objašnjavala kako je bio mali kao zrno graška, pa narasla glavica, rukice prstići... tra la lal a... posle dr izvadio bebu iz stomaka (dokaz oziljak od carskog).

Shvatio je da je u pitnaju bila ljubav i da smo oboje učestvovali. Za 4,5god sasvim dovoljno.

Sad mi je problem oko umiranja... Kako to objasniti, a da se ne istraumira. Mnogo je radoznao.
Poslednje pitanje "šta bude sa našim kostima kad umremo?"
 
Ne sećam se kako su meni objasnili.
Mom starijem pošto ulazi u tu radoznalu fazu, sam što se tiče ulaska bebe u stomak rekla da je tata mami dao malo zrno koje je mama stavila u stomak da posraste beba. Zato što tata mamu jako voli (on je to shvatio kao što on dobije kinder jaje ili autić... nismo precizirali kako je tata mami dao :mrgreen: )
Pa sam mu više objašnjavala kako je bio mali kao zrno graška, pa narasla glavica, rukice prstići... tra la lal a... posle dr izvadio bebu iz stomaka (dokaz oziljak od carskog).

Shvatio je da je u pitnaju bila ljubav i da smo oboje učestvovali. Za 4,5god sasvim dovoljno.

Sad mi je problem oko umiranja... Kako to objasniti, a da se ne istraumira. Mnogo je radoznao.
Poslednje pitanje "šta bude sa našim kostima kad umremo?"

zato ti je to problem da objasnis
 
Nama je umiranje, beskonacnost, vecnost, bog najveca misterija.
Ali se sa tim nekako borim.

Ovo oko dolazenja bebe u stomak i radjanja mi je delikatno.
Kod mene u prici ide “Kad smo porasli veliki i otisli na fakultet, zaljubili se... “ :lol.
Stalno imam trip da im previse ne ulepsam pa ne pokusaju prerano
Ili da im ne zgadim pa da ne dobiju traumu

- - - - - - - - - -

zato ti je to problem da objasnis
Meni je Elena prosle nedelje plakala jer sta ce ona kad joj umru babe i dede ... :lol:

“Pa ja cu onda biti dete bez babe i dede!!!” :rida:
 
zato ti je to problem da objasnis

Sestrin mali se poplašio od umiranja, kad je bio taj uzrast. Umro im je deda koji je živeo sa njima pa se dete dosta rano susrelo sa gubitkom te vrste.
Posle je godinama imao traume da će da umre šta god se dogodi. I kad mama i tata ne dođu kući kad inače dolaze, strah da su umrli...

Hoću da napravim neko objašnjenje šta je umiranje, šta bude posle sa telom i dušom ( uslovno objašnjenje, nisam nešto religiozna do te priče da idemo u raj ili pakao).

Jel ima neko ideju?

U grubim crtama pa ću prilagoditi.

Nemogu mu reci kosti ti trunu zemlji do raspadanja ali srce moje ideš u raj da se igraš sa andjelima to je super.

- - - - - - - - - -

Nama je umiranje, beskonacnost, vecnost, bog najveca misterija.
Ali se sa tim nekako borim.


- - - - - - - - - -


Meni je Elena prosle nedelje plakala jer sta ce ona kad joj umru babe i dede ... :lol:

“Pa ja cu onda biti dete bez babe i dede!!!” :rida:

Dobro je dok ne insistira da joj odgovoriš šta ćete fizički sa babom i dedom kada umru.

Kuliram ga već par puta, al je uporan.

Još juče gledali dobri dinosaurus crtani, tata umire i posle se pojavljuje kao priviđenje.
 
Pitao klinac majku kako je dosao na svet.
Ona ga i ne pogleda i kaze donela te roda.
Mali zakoluta okicama i pita a kako si ti mama dosla na svet.
Ona opet nezainteresovano kaze, i mene je donela roda.
Mali jadan onda upita a kako je baka dosla na svet.
Mama mu kaze pa i nju je donela roda.
Mali onda poludi i rece: - Da se nosite u pizzzdu materinu
vi i rode, u nasoj familiji niko nikog ne yebbe vec 100 godina.!!!
 
Prvo objasnjenje je dobio u vrticu i tek tada je poceo da razmislja o tome. Ali se time vrlo kratko bavio. Lego mu je bio daleko zanimljiviji. :)
A objasnili smo mu onako kako jeste. Malo pojednostavili, da bi lakse shvatio, ali nije bilo nikakvih neverovatnih prica, niti izmotavanja.
 
Poslednja izmena:
Sestrin mali se poplašio od umiranja, kad je bio taj uzrast. Umro im je deda koji je živeo sa njima pa se dete dosta rano susrelo sa gubitkom te vrste.
Posle je godinama imao traume da će da umre šta god se dogodi. I kad mama i tata ne dođu kući kad inače dolaze, strah da su umrli...

Hoću da napravim neko objašnjenje šta je umiranje, šta bude posle sa telom i dušom ( uslovno objašnjenje, nisam nešto religiozna do te priče da idemo u raj ili pakao).

Jel ima neko ideju?

U grubim crtama pa ću prilagoditi.

Nemogu mu reci kosti ti trunu zemlji do raspadanja ali srce moje ideš u raj da se igraš sa andjelima to je super.

- - - - - - - - - -



Dobro je dok ne insistira da joj odgovoriš šta ćete fizički sa babom i dedom kada umru.

Kuliram ga već par puta, al je uporan.

Još juče gledali dobri dinosaurus crtani, tata umire i posle se pojavljuje kao priviđenje.

deca treba da shvate da je smrt sastavni deo zivota i da svako ko se rodi, mora i da umre fizicki
onda im objasnis da je zivotna energija neunistiva i da se ona posle smrti samo transformise u nesto drugo, a da samo odbaci telo u kome je do tada boravila
mozes slikovito da ilustrujes sa larvom i leptirom
psole smrti tela se sahrane ili spale, pa pepeo negde rasturi ili uskladisti
a da iz tog sahranjenog tela kasnije nastaje neki drugaciji oblik zivota
uostalom, najpametnije na tu temu je nesto sto sam skoro procitala kao predlog..da se tela sahranjuju u kapsuli iz koje se sadi mladica novog drveta
sustina je da zivotna energija nikad ne bude unistena, samo se transformise u nesto drugo
a da li cete da veruje u raj, pakao, andjele, djavole, nagradu i kaznu - ostaje njemu da razvije tokom zivota kao svoju sopstvenu istinu i veru
 
Sestrin mali se poplašio od umiranja, kad je bio taj uzrast. Umro im je deda koji je živeo sa njima pa se dete dosta rano susrelo sa gubitkom te vrste.
Posle je godinama imao traume da će da umre šta god se dogodi. I kad mama i tata ne dođu kući kad inače dolaze, strah da su umrli...

Hoću da napravim neko objašnjenje šta je umiranje, šta bude posle sa telom i dušom ( uslovno objašnjenje, nisam nešto religiozna do te priče da idemo u raj ili pakao).

Jel ima neko ideju?

U grubim crtama pa ću prilagoditi.

Nemogu mu reci kosti ti trunu zemlji do raspadanja ali srce moje ideš u raj da se igraš sa andjelima to je super.

- - - - - - - - - -



Dobro je dok ne insistira da joj odgovoriš šta ćete fizički sa babom i dedom kada umru.

Kuliram ga već par puta, al je uporan.

Još juče gledali dobri dinosaurus crtani, tata umire i posle se pojavljuje kao priviđenje.

To smo apsolvirali
Kad neko umre onda ga sahranimo na groblju! To su oni meni rekli ... upitno
Ja samo potvrdila :lol:
 
zamisli njegove traume kad ode sa zenom na porodjaj da joj bude podrska i da je drzi za ruku :lol:
pre neki dan sam se smejala onako iskreno od srca na sav glas kad sam na fejsu videla klip sa ocevima koji prisustvuju porodjaju
od padanja u nesvest do takve zgrozenosti i neverice kad su videli sta se dole desava :lol: kao da su njih doneli vanzemaljci :)

Moja tetka je jadna imala i proliv i povracala i poradjala se, sa prvim detetom. Da je imalo sta i na usi bi joj izlazilo. I opet se odlicila na jos dvoje.

- - - - - - - - - -

e na njega mislim i ja
covek u neverici, ne moze da veruje sta vidi
sledjen, sokiran
kao da wibicu nikad video nije :malav:

moje dete isto nije nesto preterano zanimalo, i ne secam se da je nesto postavljala pitanja na tu temu
ali znam da sam joj od kako smo se njen tata i ja razveli stalno pricala, a i danas joj kazem s vremena na vreme da je ona rodjna planirano i da je nastala iz najvece ljubavi i strasti, sto i jeste ziva istina
mislim da je to mnogo vaznije reci deci od toga da li su izasli iz vagine ili uretera :lol:

Meni je hit bio kada sam mu objasnjavala i rekla da zena dole ima rupu koja se pred izlazak bebe siri ( preskocila sam onaj deo sa secenjem :lol: , ne mora bas sve da zna :lol: ) i onda bebi prvo izadje glavica. Na sta je on odusevljeno pitao -"A jel mogu ja da vidim tu rupu?" - :rotf::eek: "Ne mozes!" - "Baaakooo!" ( trcecim korakom kod bake, kod nje moze ono sto kod mame ne moze, ali za ovo mora da se prenerazila :rotf: )

- - - - - - - - - -

Ne sećam se kako su meni objasnili.
Mom starijem pošto ulazi u tu radoznalu fazu, sam što se tiče ulaska bebe u stomak rekla da je tata mami dao malo zrno koje je mama stavila u stomak da posraste beba. Zato što tata mamu jako voli (on je to shvatio kao što on dobije kinder jaje ili autić... nismo precizirali kako je tata mami dao :mrgreen: )
Pa sam mu više objašnjavala kako je bio mali kao zrno graška, pa narasla glavica, rukice prstići... tra la lal a... posle dr izvadio bebu iz stomaka (dokaz oziljak od carskog).

Shvatio je da je u pitnaju bila ljubav i da smo oboje učestvovali. Za 4,5god sasvim dovoljno.

Sad mi je problem oko umiranja... Kako to objasniti, a da se ne istraumira. Mnogo je radoznao.
Poslednje pitanje "šta bude sa našim kostima kad umremo?"

Pa niste nista slagali ni izmislili. Tako je. Ako ne trazi vise informcija i to je dovoljno.
 
Nama je umiranje, beskonacnost, vecnost, bog najveca misterija.
Ali se sa tim nekako borim.

Ovo oko dolazenja bebe u stomak i radjanja mi je delikatno.
Kod mene u prici ide “Kad smo porasli veliki i otisli na fakultet, zaljubili se... “ :lol.
Stalno imam trip da im previse ne ulepsam pa ne pokusaju prerano
Ili da im ne zgadim pa da ne dobiju traumu

- - - - - - - - - -


Meni je Elena prosle nedelje plakala jer sta ce ona kad joj umru babe i dede ... :lol:

“Pa ja cu onda biti dete bez babe i dede!!!” :rida:

Cicak, nije prerano, ako ih zanima njima je vreme.


Jedno vreme sam cuvala tudju decu. I kada sam cuvala jednu devojcicu, divnu, milu, bistru, i prilicno zrelu, ali ne ni malu, 2-3 razred, vise se ne secam, jaaako sam se iznenadila sto jos ne zna za menstruaciju. I njena mama je psiholog ( :lol: ), onako zena bas na mestu. Bilo je toplo, nas dve dugo napolju, a ja dobila. I onaj osecaj kada se nakon nekoliko sati napolju, po toploti osecas onako bzvz i ulepljeno. I pitam ja nju da li imam fleku na suknji. Kaze: "Ne, zasto?" Rekoh da sam dobila menstruaciju pa sam pomislila da je probilo na sta me je ona pitala sta je menstruacija. Ja u cudu! Moj sin, decak, otkad zna za sebe, tj. mene zna i za to. Vidis mamu nekad sa flekom na pidzami, vidis uloske u ladici u kupatilu, sta god... ( Pre neku nedelju sam uzela njegov ranac za engleski, sebi za kraci put. Proslo neko vreme, vracam se kuci sa posla, na ves masini tampon. Nisam ga tu stavila. -"Otkud ovaj tampon na masini!?"- "Sinoc sam ga na engleskom izvadio iz ranca, Srecom niko nije video. Zezali bi me do kraja zivota:evil:" Cari zivota sa mamom :rotf: ) Nisam htela da joj objasnim, nije to moje, mama ako hoce neka joj objasnjava ili ima neki svoj razlog sto je preskocila, mada ga ja ne vidim jer je nju to svakako uskoro cekalo, pogotovo sto sada devojcice bas rano dobijaju. Ali sam rekla mami za situaciju... Pa da sama vidi sta ce...
 
Cicak, nije prerano, ako ih zanima njima je vreme.


Jedno vreme sam cuvala tudju decu. I kada sam cuvala jednu devojcicu, divnu, milu, bistru, i prilicno zrelu, ali ne ni malu, 2-3 razred, vise se ne secam, jaaako sam se iznenadila sto jos ne zna za menstruaciju. I njena mama je psiholog ( :lol: ), onako zena bas na mestu. Bilo je toplo, nas dve dugo napolju, a ja dobila. I onaj osecaj kada se nakon nekoliko sati napolju, po toploti osecas onako bzvz i ulepljeno. I pitam ja nju da li imam fleku na suknji. Kaze: "Ne, zasto?" Rekoh da sam dobila menstruaciju pa sam pomislila da je probilo na sta me je ona pitala sta je menstruacija. Ja u cudu! Moj sin, decak, otkad zna za sebe, tj. mene zna i za to. Vidis mamu nekad sa flekom na pidzami, vidis uloske u ladici u kupatilu, sta god... ( Pre neku nedelju sam uzela njegov ranac za engleski, sebi za kraci put. Proslo neko vreme, vracam se kuci sa posla, na ves masini tampon. Nisam ga tu stavila. -"Otkud ovaj tampon na masini!?"- "Sinoc sam ga na engleskom izvadio iz ranca, Srecom niko nije video. Zezali bi me do kraja zivota:evil:" Cari zivota sa mamom :rotf: ) Nisam htela da joj objasnim, nije to moje, mama ako hoce neka joj objasnjava ili ima neki svoj razlog sto je preskocila, mada ga ja ne vidim jer je nju to svakako uskoro cekalo, pogotovo sto sada devojcice bas rano dobijaju. Ali sam rekla mami za situaciju... Pa da sama vidi sta ce...

Malu ne zanima.
Medo je pitao, i dobio je odgovor, ali upakovan u “kad se dvoje odraslih vole jaaaakoooo i puno se ljube, onda iz te ljubavi nastaje beba...”

A za menstruaciju znaju oboje
Pa ja sam uglavnom sama sa njima, i stalno mi vise u kupatilu... sve su videli, uloske, krv, itd... to me cak ni ne pitaju... :lol:

- - - - - - - - - -

Pisala sam kad su se njih dvoje glasno nadgornjavali u radnji, trebaju li nam ulosci ili ne...
Pa je Elena glasno i jasno objasnila bratu:”Ali Pedja to nam treba!!! To je mami za piku!!!”
A ja :rumenko: :lol: :malav:
 
Malu ne zanima.
Medo je pitao, i dobio je odgovor, ali upakovan u “kad se dvoje odraslih vole jaaaakoooo i puno se ljube, onda iz te ljubavi nastaje beba...”

A za menstruaciju znaju oboje
Pa ja sam uglavnom sama sa njima, i stalno mi vise u kupatilu... sve su videli, uloske, krv, itd... to me cak ni ne pitaju... :lol:

- - - - - - - - - -

Pisala sam kad su se njih dvoje glasno nadgornjavali u radnji, trebaju li nam ulosci ili ne...
Pa je Elena glasno i jasno objasnila bratu:”Ali Pedja to nam treba!!! To je mami za piku!!!”
A ja :rumenko: :lol: :malav:

:lol:
Klinac moje poznanice se proderao u apoteci "Vidi! Africka sljiva! Kupi tati!"
 
:lol:
Klinac moje poznanice se proderao u apoteci "Vidi! Africka sljiva! Kupi tati!"

Ahahahahahhahahaha... :lol: sirot tata :lol: ahahah
Ustvari sirota mama :malav:

Mene je medo u toaletu u bigu prosle godine glasno pitao:”A hoces ti sad da kakis?!”
I svi se ismejasmo... udje on sa mnom u kabinu... ja mu kazem da se okrene... i cuti on... cuti... ja taman... samo cujes “A mama jel tvUdo!?” :lol:
 
Ahahahahahhahahaha... :lol: sirot tata :lol: ahahah
Ustvari sirota mama :malav:

Mene je medo u toaletu u bigu prosle godine glasno pitao:”A hoces ti sad da kakis?!”
I svi se ismejasmo... udje on sa mnom u kabinu... ja mu kazem da se okrene... i cuti on... cuti... ja taman... samo cujes “A mama jel tvUdo!?” :lol:

Oni su hit!

Drugarici, dok joj je klinac bio mali, upao u sobu dok su ona i muz imali odnos. Ona gore, na muzu, a mali za vrata! I oboje vrisnuli da izadje. Nakon minut- dva, eto ti opet njega, kuca na vrata, ali ne ulazi: "Mama, mama... Doneo sam ti Brudnjak!" :zcepanje:

- - - - - - - - - -

Čekaj bre, šta kao decu ne donose rode?!

Samo vas lepe.
Mi, izobliceni dolazimo drugim putem:mrgreen:
 
Oni su hit!

Drugarici, dok joj je klinac bio mali, upao u sobu dok su ona i muz imali odnos. Ona gore, na muzu, a mali za vrata! I oboje vrisnuli da izadje. Nakon minut- dva, eto ti opet njega, kuca na vrata, ali ne ulazi: "Mama, mama... Doneo sam ti Brudnjak!" :zcepanje:

- - - - - - - - - -



Samo vas lepe.
Mi, izobliceni dolazimo drugim putem:mrgreen:
Medo kad je bio mali zvao ga njunjak.
I sad ga zezamo za to :lol:

A pre neki dan, mm me zagrlio i ljubi me, i kao i uvek oni dotrcavaju a mm ih uvek zeza:”Ajde bre pustite me da ljubim svoju zenu!” :lol:
Tek cujes medu:”Dobro, vise mi to nije bljak.” :lol:
Lepe nas za kupus :lol:
Meni su rekli da kroz dimnjak dolaze
Tvoji su bili perverzni :malav:
 

Back
Top