Slanje mailom vece video zapise van zemlje da li je legalno?Skidanje torenta u Eu?

DaRkGuitaRist88

Ističe se
Poruka
2.943
Slanje mailom vece video zapise van zemlje da li je legalno?

Zmam da npr u nemackoj skidanje torenta je strogo kaznjivo, ne samo u nemackoj vec i u skoro bilo koju zemlju clanice eu tako da me zanimaju sledece stvari...

Da li slanjem veceg video zapisa mejlom od 500mb do 1gb npr film ili epizoda serije moze da prodje ne kaznjivo, bezbedno ako saljemo nekom negde van za nas a i za onog kome smo poslali?

I jos nesto ako nekom saljem disk npr rezan disk ili externi hard disk sa nekim video zapisima itd da li moze to da prodje granicu itd...?



Bas me zanima da li je moguce tako slati postu da li je bezbedno za onog ko salje i za onog ko preuzima...?
 
Poslednja izmena:
Slanje mailom vece video zapise van zemlje da li je legalno?

Zmam da npr u nemackoj skidanje torenta je strogo kaznjivo, ne samo u nemackoj vec i u skoro bilo koju zemlju clanice eu tako da me zanimaju sledece stvari...

Da li slanjem veceg video zapisa mejlom od 500mb do 1gb npr film ili epizoda serije moze da prodje ne kaznjivo, bezbedno ako saljemo nekom negde van za nas a i za onog kome smo poslali?

I jos nesto ako nekom saljem disk npr rezan disk ili externi hard disk sa nekim video zapisima itd da li moze to da prodje granicu itd...?

Bas me zanima da li je moguce tako slati postu da li je bezbedno za onog ko salje i za onog ko preuzima...?

Drugo je torrent, drugo je mail. Na torrentima se javno deli piratski sadrzaj sa peer-ova koji su dobro poznati policiji i provajderu i koji se direktno kace na tvoj komp. i time upucuju kaznu na tvoja vrata tu sadrzaj nije toliko bitan, koliko sama konekcija koju prati provajder. Sto se tice mejla to je vec druga prica, ako ti ja licno uploadujem DIREKTNO fajl na g-drive ili uploadujem mejlom (ako je moguce uplaodovati toliki fajl) "iskljucivo tebi" provajder niti moze niti SME da zna sadrzaj fajla jer time povredjuje privatnost poruke.

Ako bas hoces da budes siguran, lepo kompresujes fajl u npr rar. i postavis sifru, u tom slucaju je nemoguce otkriti niti skenirati sadrzaj te arhive (to ne moze cak ni antivirus) i to bi ti bio najbezbedniji vid prenosa piratskog ili kakvog vec sadrzaja.
 
Poslednja izmena:
Ovo je slanje mejlom preko sajta Filemail, moze da se stavi sifra da ne moze niko da skine osim osoba na koju saljes, mislim da ne bi trebalo da imam neke probleme posle skidanja.Sadrzaj je veliki 300mb do najvise 1gb...

Ne sifra na account-u (to ti nije nikakav garant), ne znam jesi li upoznat sa kompresijom poput *.rar , *.zip i sl arhiva. Znaci kompresujes npr. film u rar arhivu, zakljucas arhivu sifrom (2 min. posla), i postavis je na disk ili uploadujes na neki host. Svako ko cak i greskom skine tu arhvu na svoj racunar ne moze da vidi niti ZNA sta je unutra sve dok ne sazna koja je lozinka. Samim tim to ti je najbezbedniji vid prenosa podataka.

Taj fajl slobodno mozes da upload i na google drive bez problema i da ga skidas iz bilo koje zemlje u kojoj je taj zakon na snazi i niko nece imati posledice zbog toga jer kao sto rekoh ne zna se sta se nalazi u toj arhivi.

Znaci :

1. Kompresujes video/film/igru u *.rar

2. Zakljucas arhivu

3. Upload na neki host (g-drive, dropbox itd itd.

4. Tvoj brat drug rodjak skine arhivu

5. Ukuca lozinku koju samo ti i on znate.

6. i izvuce poslate fajlove bez glavobolje da ce mu ne daj Boze stici neka kazna ili sta vec.

PS.

Cak i da ti dodju direkt na vrata i odnesu sve to sto si uploadovao, bila bi im potrebna posebna laboratorija u kojoj bi morali da provale AES enkripciju za sta bi im u zavisnosti od kompleksnosti sifre bili potrebni dani, nedelje pa i meseci kako bi na kraju uspesno resili poreklo 4. te sezone sundjer boba :p Nadam se da shvatas poentu.
 
Poslednja izmena:
Mislis da bi moglo na taj nacin da se skinu torenti u nemackpj ako imas vpn hmmm ???

- - - - - - - - - -

Instaliras VPN i nema problema sa torrentima po EU :)
Mislis da bi moglo na taj nacin da se skinu torenti u nemackpj ako imas vpn hmmm ???

ajde neko ako zna neka da odgovor i ako je siguran da neko u nemackoj koristi vpn i preko njega skida torente
 
Mislis da bi moglo na taj nacin da se skinu torenti u nemackpj ako imas vpn hmmm ???

- - - - - - - - - -


Mislis da bi moglo na taj nacin da se skinu torenti u nemackpj ako imas vpn hmmm ???

ajde neko ako zna neka da odgovor i ako je siguran da neko u nemackoj koristi vpn i preko njega skida torente
Evo ja ti to mogu potvrditi. Zivim u Engleskoj i koristim VPN za download, bez ikakvih problema
 

Back
Top