Moc

tolerantne prema profesionalnom kriminalu
članice neke mafije samim tim ili njeno legalno odeljenje
ili nisu, to kasnije

ne znam

- - - - - - - - - -

šta bi bilo drugo zajedničko, verovatn spadaju u tipični mentalitet i verovatno su iz nekog predgrađa i dobro izgledaju
 
Jos nisam shvatio sta je to mocan muskarac...???

Materijalno mocan...???

Fizicki mocan ...???

Intelektualno mocan...???

Mocan muskarac - alfa muzjak.
Dominantan, lider u svemu... cesto i spontano dolazi do toga jer bas ti nemocni muskarci sami biraju njega za lidera, svesni njegovih sposobnosti.
Ostrouman, smiren, pazljiv prema svima, spreman da saslusa. Prjatan ali i tajanstven i zatvoren, sto ga cini i privlacnim.
Svestan svog okruzenja. Povlaci sahovske poteze, ide par koraka ispred svih.
Eto, ukratko.... E sad mi kazi, ako je neko po prirodi takav, da li je takvom muskarcu sudjeno da bude siromasan?
Da li ce alfa muzjak da ceka i krivi drzavu, politiku i ljude za svoj neuspeh i bedu? Nece naravno, on gleda da iz svake situacije izvuce najbolje.
Poznajem mocne muskarce koji su mocni ne zbog para, nego su stvorili kapital zato sto su mocni po prirodi.
 
Mocan muskarac - alfa muzjak.
Dominantan, lider u svemu... cesto i spontano dolazi do toga jer bas ti nemocni muskarci sami biraju njega za lidera, svesni njegovih sposobnosti.
Ostrouman, smiren, pazljiv prema svima, spreman da saslusa. Prjatan ali i tajanstven i zatvoren, sto ga cini i privlacnim.
Svestan svog okruzenja. Povlaci sahovske poteze, ide par koraka ispred svih.
Eto, ukratko.... E sad mi kazi, ako je neko po prirodi takav, da li je takvom muskarcu sudjeno da bude siromasan?

Zavisi čime se bavi. Postoji mnogo profesija u kojima prosto nema novca.
 
Recimo koja?
Ako si dovoljno dobar u svojoj profesiji, a pritom i “mocan” na nacin koji sam opisala, ima para. Zavisi od profesije do profesije.

Kultura, umetnost, nauka... Ne treba to mešati sa novcem, postoji mnogo ljudi (i kod nas i u svetu) koji prosto rade poslove koji nisu dobro plaćeni. Prepostavljam da ćeš da mi predložiš primere kako i u tim profesijama može da se napravi lova - naravno da može - ali ne može svako da bude menadžer u kulturi, direktor instituta i slično. Novac nije merilo ličnog ili profesionalnog uspeha. Ne u svim profesijama.
 
Naravno da novac nije merilo, i ne znaci da jedan glumac ne moze da bude “mocan muskarac” samo zato sto je lose placen.
Primetila sam po odgovorima ovde da decaci povezuju moc i novac. U smislu ima novac i mocan je.
Ja samo kazem da postoji i druga strana, mocan je (sa svim onim osobinama koje sam navela) i zato ima novac, a da pritom nije neka seljacina puna para.
 
Naravno da novac nije merilo, i ne znaci da jedan glumac ne moze da bude “mocan muskarac” samo zato sto je lose placen.
Primetila sam po odgovorima ovde da decaci povezuju moc i novac. U smislu ima novac i mocan je.
Ja samo kazem da postoji i druga strana, mocan je (sa svim onim osobinama koje sam navela) i zato ima novac, a da pritom nije neka seljacina puna para.

A ja samo kažem da možeš da imaš sve te divne osobine i sposobnosti, i da i dalje nemaš ni novac ni moć (u smislu da ti niko ne sme da te zeza).
 
Da, vazi se i to. Ima harizmu, privlacan je i jednostavno mocan kao licnost.

Moja poenta je da nije svako ko ima novac mocan samo zato sto ima novac.
Hocu da kazem da nije svako od njih i alfa muzjak.
Htela sam da stavim tu granicu izmedju nekog selca punog para i coveka koji je mocan sam po sebi. Ovaj prvi samo misli da je mocan.
 
Mocan muskarac - alfa muzjak.
Dominantan, lider u svemu... cesto i spontano dolazi do toga jer bas ti nemocni muskarci sami biraju njega za lidera, svesni njegovih sposobnosti.
Ostrouman, smiren, pazljiv prema svima, spreman da saslusa. Prjatan ali i tajanstven i zatvoren, sto ga cini i privlacnim.
Svestan svog okruzenja. Povlaci sahovske poteze, ide par koraka ispred svih.
Eto, ukratko.... E sad mi kazi, ako je neko po prirodi takav, da li je takvom muskarcu sudjeno da bude siromasan?
Da li ce alfa muzjak da ceka i krivi drzavu, politiku i ljude za svoj neuspeh i bedu? Nece naravno, on gleda da iz svake situacije izvuce najbolje.
Poznajem mocne muskarce koji su mocni ne zbog para, nego su stvorili kapital zato sto su mocni po prirodi.

osudjen je na duhovno siromastvo,da
u tvom sistemu vrednosti to ne igra ulogu ali taj sistem vrednosti je shit i ako je mejnstrim ne mora da znaci da je merodavan
dakle ni nisu tema projektovani pozeljni muzjaci sa strane zenki vec nepozeljni koji se dive pozeljnima i cine ih popularnim kod istih tih zenki samim dizanjem ega
 
osudjen je na duhovno siromastvo,da
u tvom sistemu vrednosti to ne igra ulogu ali taj sistem vrednosti je shit i ako je mejnstrim ne mora da znaci da je merodavan
dakle ni nisu tema projektovani pozeljni muzjaci sa strane zenki vec nepozeljni koji se dive pozeljnima i cine ih popularnim kod istih tih zenki samim dizanjem ega
Odakle ti to da je duhovno siromasan?
Ne kazem da ima vremena na pretek da filizofira i duhovno se uzdize, ali ga ima sasvim dovoljno da ne zaostaje ni u toj sferi.

- - - - - - - - - -

Sta ti znas o mom sistemu vrednosti?
 
Odakle ti to da je duhovno siromasan?
Ne kazem da ima vremena na pretek da filizofira i duhovno se uzdize, ali ga ima sasvim dovoljno da ne zaostaje ni u toj sferi.

- - - - - - - - - -

Sta ti znas o mom sistemu vrednosti?

Novcem se ne kupuju vrline doduse pokusaju se potkupiti Ali skromnost je u disproporciji sa moci a gramzivost je glavna vrlina u moci
Odatle mi to Sto je duhu potrebna askeza da bi se uzdizao a Oni su u svemu drugom osim u askezi
To je projekcija u koju si se ti ukalupila I koju percepiras kao vrednost zato Sam pomenuo sistem vrednosti
 
Da li ce alfa muzjak da ceka i krivi drzavu, politiku i ljude za svoj neuspeh i bedu? Nece naravno, on gleda da iz svake situacije izvuce najbolje.
Poznajem mocne muskarce koji su mocni ne zbog para, nego su stvorili kapital zato sto su mocni po prirodi.




meni ovo zvuci kao opis prosecne srpske krezave masne jajare koja smrdi na luk i diluje benzin pod sankcijama

a ti mi zvucis kao razroka kafanska pevaljka sa ibarske sa jednom nogom duzom od druge
 
Mocan muskarac - alfa muzjak.
Dominantan, lider u svemu... cesto i spontano dolazi do toga jer bas ti nemocni muskarci sami biraju njega za lidera, svesni njegovih sposobnosti.
Ostrouman, smiren, pazljiv prema svima, spreman da saslusa. Prjatan ali i tajanstven i zatvoren, sto ga cini i privlacnim.
Svestan svog okruzenja. Povlaci sahovske poteze, ide par koraka ispred svih.
Eto, ukratko.... E sad mi kazi, ako je neko po prirodi takav, da li je takvom muskarcu sudjeno da bude siromasan?
Da li ce alfa muzjak da ceka i krivi drzavu, politiku i ljude za svoj neuspeh i bedu? Nece naravno, on gleda da iz svake situacije izvuce najbolje.
Poznajem mocne muskarce koji su mocni ne zbog para, nego su stvorili kapital zato sto su mocni po prirodi.

sto se ti ne drznes da lupis nekog pa da vidis bumerang kako radi
 
meni ovo zvuci kao opis prosecne srpske krezave masne jajare koja smrdi na luk i diluje benzin pod sankcijama

a ti mi zvucis kao razroka kafanska pevaljka sa ibarske sa jednom nogom duzom od druge

I? Da li se bolje osecas sada u svojoj mizeriji? I ti i svi ostali... Tim opisom gore samo tesis sebe, tipicna osobina nebitnih likova.

- - - - - - - - - -

sto se ti ne drznes da lupis nekog pa da vidis bumerang kako radi
Mrzi me da razmisljam sta hoces da kazes...
 

Back
Top