Sumnjam na zaraženost fleš memorije?

mlnmnc

Obećava
Poruka
94
Svaki put kad prikačim flešku na računar, MCShield mi izbaci ovaj izveštaj, kao da svakog puta briše taj virus, kao da ga ne može izbrisati trajno...


U pitanju je Kingston DataTraveler 2.0 16GB. Formatirao sam ga ali opet ista priča, i to sam išao na kompletan format, nisam čekirao onaj kvadratić Quick Format. Ima li neko rešenja za ovaj moj problem? Hvala unapred!
 
Svaki put kad prikačim flešku na računar, MCShield mi izbaci ovaj izveštaj, kao da svakog puta briše taj virus, kao da ga ne može izbrisati trajno...


U pitanju je Kingston DataTraveler 2.0 16GB. Formatirao sam ga ali opet ista priča, i to sam išao na kompletan format, nisam čekirao onaj kvadratić Quick Format. Ima li neko rešenja za ovaj moj problem? Hvala unapred!

Skini Glary Utillities ili CC Cleaner i odradi "Data Wipe" na flesci

- - - - - - - - - -

I malwarebytes obavezno
 
Mislim da je neki malware softwer

Od svih antimalware je najbolji
Hitman Pro. Provereno.
CCleaner je zlo i najčešće je baš on zaražen.
Ostali često "ne vide" ili sve sumnjivo proglase za malware
Može se besplatno skinuti, samo vodi računa da li Ti je računar
16, 32 ili 64 bitni.

PS:
Iskeniraj prvo flešku.

PPS.
Za format fleške idi na kompletan format
jer inače samo umesto prvog slova fajla stavi samo "?".

Inače antivirus programi najčešće "ne vide" malware,
jer to, ustvari, nije klasični virus.
 
Poslednja izmena:
Na slici vidim da je u pitanju nesto u system volume information folderu,

Probaj takodje onda da je obrises manuelno iz konzole , otvori cmd kao admin

U konzoli kucaj E: (ako ti je flash na E drive-u) pa udari enter



Zatim rmdir "System Volume Information" /s /q zatim enter

Folder zajeddno sa "navodnim" malware-om bi trebao biti permanentno obrisan. Pa skeniraj flash nakon toga i vidi ima li promene.

Mada moguce da je lazna uzbuna cim malwarebytes kako kazes ne nalazi nista jer se sys vol. information ako se ne varam uvek regenerise nakon formata sto je normalna stvar.
 
Pazi system volume info se generise direktno iz system restore-a, tako da ako iole postoji neki malware u sacuvanom sys restore-u (sto je cesta praksa) moze da se desi da se malware iznova i iznova prebacuje odatle na flash, , ako imas taj luksuz obrisi sav system restore iz control panel-a , zatim restartuj komp formatiraj jos jednom flash i vidi , dalje ne znam. Cudno je sto ga cmd ne vidi... ja se kladim da ti MCShield brlja i prijavljuje nepostojecu lokaciju... mislim ne mora da znaci ali desava se. Mada to je samo moje misljenje.
 
Evo izguglao sam ti. Ako ne znaš Engleski reci da prevodimo :)

As a public service announcement, like many other I have found that the setting in GPEDIT.MSC: Computer Configuration / Administrative Settings / Windows Components / Search / Do not allow locations ... and the setting in the registry: HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows\Windows Search\DisableRemovableDriveIndexing have no effect whatsoever on this. Worse yet, by default GPEDIT.MSC is not available to Windows 10 Home users, and it takes a little bit of work to get it installed.

I also completely ignore the Microsoft party line that S.V.I. is an important folder and cannot be deleted. For my C: drive, and the other NTFS formatted hard dives in my computer this is indeed the case, and I would expect S.V.I. to remain on them and be correctly updated as I save restore points.

IT IS HOWEVER, COMPLETELY UNNECESSARY ON A USB DRIVE!

S.V.I. can and should be deleted from USB flash drives, it has no place on them.

There is a way to prevent its creation that appears to have no other adverse effects. Right click "Computer", select "Manage", double click "Services and Applications", then single click "Services".

In the right pane, scroll down and find "Storage Service". Right click, and select "Properties". If it is running, click the "Stop" button. Then in the dropdown labelled "Startup Type
:" select "Disabled" This will prevent the unnecessary storage service from running, since it is responsible for creating S.V.I. on USB drives
 
Uspeo sam sa ovim uputstvom @Čovek bez imena, ne detektuje više MCShield virus pri svakom ubacivanju fleške, ali me nešto drugo brine. Kada ubacim flešku u TV, neće da ga prepozna, probao sam u sve ulaze i isto. Zato sam i mislio da ga zbog virusa TV ne prepoznaje. Da li treba da se konvertuje u NTFS ili nešto drugo?
 
Uspeo sam sa ovim uputstvom @Čovek bez imena, ne detektuje više MCShield virus pri svakom ubacivanju fleške, ali me nešto drugo brine. Kada ubacim flešku u TV, neće da ga prepozna, probao sam u sve ulaze i isto. Zato sam i mislio da ga zbog virusa TV ne prepoznaje. Da li treba da se konvertuje u NTFS ili nešto drugo?

Treba. Mada i to mora TV da ti podržava. Najbolje je u Fat32 ako ima, ako ne probaj NTFS. Ako je fleška u ExFat formatu ne prepoznaju je mnogi uređaji. I ja sam muku mučio sa tim.
 
Sa Malwarebytes-om sam skenirao sve i nije mi našao ništa. Probaću ovo sa cleanerom i glary pa ću da vidim ima li poboljšanja.

Skini odavde ovaj program i kada ga instaliras,samo destikliraj registri.Posle pokreni skeniranje,pa na kraju kad zavrsi idi na brisanje.Na brisanju imas tri opcije za brzinu.Odredi srednju.https://filehippo.com/download_privazer/.Mozes da destikliras sve a da ostavis samo "Removale",ali bi ti ja preporucio da oznacis "Computer"neka preglada sve i ocisti.
 
Poslednja izmena:
Pa navodno da. Imaš ovde uputstvo https://neosmart.net/wiki/convert-gpt-to-mbr/ Ako ne uspeš ti skini ovo dole sa linka. Koristio sam i ja za neko spajanje i kloniranje pre mesec-dva i odradilo je posao super.

https://www.disk-partition.com/download.html

uputstvo https://www.disk-partition.com/help/convert-gpt-mbr-disk.html

Sad izvini, ali moram da spavam. Javi ti šta si uradio, ali ako promeniš to bi trebalo da ti završi problem :)

- - - - - - - - - -

Samo ako radiš preko cmd - nemoj da kucaš bukvalno gde piše "select disk 2" no izaberi iz liste koji ti je od tih fleška :D
 

Back
Top