Kakav auto bi ste voleli da imate?

Kakav auto bi ste voleli da imate?

  • Neki što malo troši

  • Crveni metalik

  • Neki što ’oće lako da upali na gurku

  • Bilo kakav, samo da nema ćelave gume

  • Dugo sam razmisljao tome, ali nisam dosao do odgovora


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Jeste da nije jeftin, ali mislim da nije ni skup

ui_social_share_ms.png


2016_tesla_model-s_f34_ns_61016_600.jpg
 
Pa i nije, samo mu svaki dan skace cena, a isporuka na godinu dana....:)

Porse je jeftiniji od njega...

- - - - - - - - - -

Ja sam davno nacrtao da vozim elektromobil tako da je to sledece,
drugo me ne zanima...
Cak nisam hteo ni da kupujem ova sranja sa 7 vrsta tecnosti i gomilom crevcadi,
i svacim nesto, nego sam vozio caletov..

ni leteci me ne zanima, jer to onda postaje velika guzva i jos veca kontrola...
pa, zamisli kada za dron treba da izvadis tri do 5 dozvola i da se javljas kada si poleteo, cak plan....
 
Poslednja izmena:
Pa i nije, samo mu svaki dan skace cena, a isporuka na godinu dana....:)

Porse je jeftiniji od njega...

- - - - - - - - - -

Ja sam davno nacrtao da vozim elektromobil tako da je to sledece,
drugo me ne zanima...
Cak nisam hteo ni da kupujem ova sranja sa 7 vrsta tecnosti i gomilom crevcadi,
i svacim nesto, nego sam vozio caletov..

ni leteci me ne zanima, jer to onda postaje velika guzva i jos veca kontrola...
pa, zamisli kada za dron treba da izvadis tri do 5 dozvola i da se javljas kada si poleteo, cak plan....

Ilon Mask vec sada radi na AI softveru koji bi potpuno upravljao voznjom automobila sto ce reci da verovatno u buducnosti za voznju biti potrebna nikakva dozvola, bilo za leteci ili kopneni :lol: automobil.

A izgleda da ce Kinezi stvarno krenuti da prodaju letece automobile vec sledece godine ako je verovati B92

Ovo je prvi leteći auto i Kinezi su ga već napravili VIDEO - B92.net
 
E, nega im ga...to vise nije "osobno" vozilo, nego elektronski taxista...
"on ce mi kaze kako cu vozim?" :)

Salim se, vec vozim neki sto ima automatsku kontrolu voznje i saobracaja,
ali jos mozemo da ih iskljucimo, ne volm ni automatski menjac, ali sam morao da naucim...i,
aj kao moze...:)
 
Poslednja izmena:
Definitivno bih volio imati solarni auto. Pomisao da se vozim džabe mi je vrlo primamljiva. Već sad postoje neki prototipi koji mogu prijeći nekoliko stotina km na solarni pogon. U budućnosti će ovakvi auti biti usavršeni i postati će široko dostupni. Zamislite da recimo idete na posao autom. Posao vam je udaljen 20 km,. Parkirate auto negdje na sunce i dok ste na poslu baterija vam se napuni i vi se vozite doma na tu energiju koju je auto u međuvremenu prikupio. Predivno.
04-SS-Violet_byQuentinJones-640x426.jpg
 
Definitivno bih volio imati solarni auto. Pomisao da se vozim džabe mi je vrlo primamljiva. Već sad postoje neki prototipi koji mogu prijeći nekoliko stotina km na solarni pogon. U budućnosti će ovakvi auti biti usavršeni i postati će široko dostupni. Zamislite da recimo idete na posao autom. Posao vam je udaljen 20 km,. Parkirate auto negdje na sunce i dok ste na poslu baterija vam se napuni i vi se vozite doma na tu energiju koju je auto u međuvremenu prikupio. Predivno.
Pogledajte prilog 514664

Ne bih da ti kvarim plan ali u gradovima bi onda postala pomama za suncanim mestom kao sto se sada trazi hlad.

Generalno volim oldtajmere ali uglavnom vaze za jako zedne. Mozda bih uzeo neki hibrid.

Inace, ovi solarni paneli bi mozda bili dobro resenje ako bi se ubacili na postojece hibride kojima je elektropogon glavni pogon a SUS sluzi za dopunu baterije.
 
Ne bih da ti kvarim plan ali u gradovima bi onda postala pomama za suncanim mestom kao sto se sada trazi hlad.

Generalno volim oldtajmere ali uglavnom vaze za jako zedne. Mozda bih uzeo neki hibrid.

Inace, ovi solarni paneli bi mozda bili dobro resenje ako bi se ubacili na postojece hibride kojima je elektropogon glavni pogon a SUS sluzi za dopunu baterije.
Točno, ali je ipak više parkirnih mjesta izloženih suncu nego onih u hladu.

Dakako da bi bili dobro rješenje i za hibride sa elektro pogonom, ako su povoljni uvjeti dobar dio baterije bi se mogao solarno puniti.
 

Back
Top