Intel(R) Ethernet Connection (2) I219-V [Device cannont start Code 10]

Kosta99

Početnik
Poruka
7
Uvod: Pre svega nadam se da nisam pogresio mesto za ovo pitanje ali koliko vidim nema gde drugo da pitam pa reko ovde cu.

Ukratko: Znaci ovako imam problem sa internetom od kad sam zadnji put upalio racunar jednostavno nema interneta.Znaci uopste ne detektuje da je povezano.Moram napomenuti da je ovo pocelo da se desava od kad sam promenui ventilator na grafickoj.Ustvari ventilator mi jutros prestane sa radom iznenada i nikako nije hteo da se upali posle nekoliko pokusaja.Kasnije sam uzeo jedan ventilator od 140mm i izolirkom promenuo ventilator jedino sam morao njega povezati na maticnu plocu a ne na graficku kao sto je bilo ranije.Mada mislim da ovo nema neke veze sa problem ali eto cisto da napomenem.

Opis: Znaci kada prikljucim utp kabel na pc koji je ispravan on to uopste ne registruje iako ima interneta.
U device manageru pod odeljkom Network Adapters stoji Intel(R) Ethernet Connection (2) I219-V i ikona ima uzvicnik.Ima tu jos puno kojekavih stvari poput IPv6 i tako dalje da ne nabrajam i svi rade sem ovog gore.Kada udjem u njegove opcije on kaze ovako:
This device cannot start. (Code 10)
{Operation Failed}
The requested operation was unsuccessful.
E sad kad odem na opciju LinkSpeed dole u kao nekom notesu mi ispise sledece:
This network connection is disabled or has been removed from the system. You must reinstall the connection or enable it from the General tab before you can access disabled features.
E sad ja sam probao svasta da uradim kako bi resio ovaj problem ali nikako nece da proradi...
Restartovao sam Ruter.
Restartovao sam Adapter
Restartovao sam PC
Menjao kabel
Enable/Disable Network Adapter
Update Driver
Uninstall Driver i onda skinem sa sajta od maticne driver za network i pre nego sto i pocnem instalaciju on mi kaze sledece: There is an issue with Microsoft Windows 10 that prevents the Intel Advanced Network Services ANS feature from working correctly.You may install the feature, although you will be unable to create Intel ANS Team and VLANS.
Onda me pita da li zelim dalje da nastavim i ja kazem da a na kraju on kao sve ti je instalirano mozes da nastavis da koristis ali dzaba kad isto stoji.
Probao sam Bios da vratim na fabricka podesavanja al opet nista...

Detaljna lista specifikacija i drajvera:
Windows 10 64bit Pro
Intel I3 6100 3.7GHz
HDD 1TB
8GB RAM
SSD M.2 Samsung 970
AMD HD5670 1GB DDR5
Ruter Cisco EPC3928
AsRock Pro4s

Slike koje opisuju gore navedene probleme:
Captur3e.PNG

Capture2.PNG

Capture.PNG
 
da...ako si windows reinstalirao i nista,znaci uredjaj ti je crkao. ne mora da znaci da je crkao,mozda su lemovi pukli izmedju njegovih cipova i ploce,ali moras drugu karticu ubaciti kako god okrenes. pci karticu verovatno...interesantno je da se graficke kartice cesto na ovaj isti nacin ponasaju kad im pukne neki lem izmedju gpu-a i ploce,pa ih onda peku,greju itd...sto ti nemoj da radis ofc.
 
:eek: ..Ethernet Connection

Ethernet ...није...Internet :nono3: То су две потпуно различите мреже...:aha2:

На ..Ethernetu ... не важе исти протоколи као за ..Internet ..и не могу да раде заједно.

Са ..Interneta ..се може приступити ..Ethernetu .. само преко специјалних адаптера, а брзина комуникације је ограничена брзином ..Ethernet Mreže ...:aha2:

Ethernet .. је мрежа која се користи углавном за " индустријску комуникацију " са удаљеним уређајима...у великим фирмама.

У мојој фирми ..Ethernet ...се користи за комуникацију са свим бројилима ел. енергије на сви енергетским објектима и трафо станицама широм Србије ...и то је " затворена мрежа "...:aha2:

- - - - - - - - - -

Тај ...Intel(R) Ethernet Connection adapter ...није интернет адаптер. Све лампице ће да трепћу :flert: , али нећеш приступити ...Internetu ...:hehe: ...:nono3:
 
Dobro nista onda mi ne preostaje nego da kupim novi adapter...Nego recite mi jer bi bilo ok da kupim adapter sa usb 2.0 na moju brzinu interneta 80/8 ?

Koliko vidim usb2 realno postize brzine do 40mb/s a to ti je nesto manje od 400mbps, sto je i vise nego dovoljno za tvoju brzinu. E sad ako ces jednom da imas gigabitni link ka internetu onda ti usb2 nece biti dovoljan ;p
 
Koliko vidim usb2 realno postize brzine do 40mb/s a to ti je nesto manje od 400mbps, sto je i vise nego dovoljno za tvoju brzinu. E sad ako ces jednom da imas gigabitni link ka internetu onda ti usb2 nece biti dovoljan ;p
to sa tim teorijskim brzinama usb-a možeš da okačiš mačku o rep , pci-e slot je mnogo brži od bilo koga usb-a a ja pričam o realnim brzinama
 
to sa tim teorijskim brzinama usb-a možeš da okačiš mačku o rep , pci-e slot je mnogo brži od bilo koga usb-a a ja pričam o realnim brzinama

I ja pricam o realnim brzinama. Moj eksterni usb2 disk postize 35-40mb/s bez problema... usb 3 disk postize 100-150 sto je maksimalna brizna diska a ne limit usb3.
Inace teorijski limit usb2 je 60mb/s...

- - - - - - - - - -

pa ne bi stavljali poseban prikljucak na komp za internet, pored USB prikljucka da nije bolje.

pcie slot mozes da iskoristis za nesto pametnije, recimo nvme ssd. Brzina od 120 megabajta u sekundi sto je za gigabitni eternet je dovoljna na usb3. (Naravno tu ima i pci slotova koji su za ovo dobri)
 
I ja pricam o realnim brzinama. Moj eksterni usb2 disk postize 35-40mb/s bez problema... usb 3 disk postize 100-150 sto je maksimalna brizna diska a ne limit usb3.
Inace teorijski limit usb2 je 60mb/s...

- - - - - - - - - -



pcie slot mozes da iskoristis za nesto pametnije, recimo nvme ssd. Brzina od 120 megabajta u sekundi sto je za gigabitni eternet je dovoljna na usb3. (Naravno tu ima i pci slotova koji su za ovo dobri)
pa ok ja samo znam da kada ubacim flash stick (class 10) u usb - kopiranje traje jako dugo a preko mrežnoga kabla ide barem 5 puta brže , tako da moj zaključak ostaje , ti usb gadžeti postoje da bi ste imali alternativu ako vam crkne nešto na ploči , pošto na sve manje ploča možete zateći klasičan pci slot
i još nešto kada pričamo o brzinama uvek se radi o "biti"-ma a ne o "bajti"-ma , brzina u bajtima je /10 nasuprot bita , ssd diskovi postižu brzinu uglavnom oko 500 megabita , tj oko 50 megabajta teorijski , klasičan sata3 hdd ide plafon od 80 do 100 megabita , USB2 teorijski ide do 400 megabita ali retko koji stik claas 10 može da dostigne više od 10 megabajta class 4 koji se najviše prodaje ide do 3-5 megabajta max realne brzine ,
mrežna gigabitna kartica i rešen problem , da ne pričam o zagrevanju u zatvorenim kućištima usb stikova i itd.
 
Zamoljavam ljude sa iskustvom da se jave pa neka čoveku reše dilemu.
Inače optičkim kablovima mreža ne ide brže od 1,25 gigabita u sekundi , doduše to je ograničenje koje ima SFP modul na singlmodnim optičkim kablovima i koja ide do 50 km daljine , postoje i multimodni SFP moduli koji su mnogo brži idu i do 80- gbps ali na jako malim razdaljinama od 100 do nekih 300 metara , inače oni su izuzetno skupi
 
Vrlo lako mozes da proveris kojom brzinom flash pise. Osim toga nisam video da onaj mts usb dongle i kasnije ruter prave bilo kakav problem sa internetom na usb-u....

evo ti bench na usb3 eksternog sata3 diska sa kabloom od metar i po:

Kod:
~ >>> lsusb                                                                                      
Bus 003 Device 002: ID 8087:8001 Intel Corp.
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 002: ID 8087:8009 Intel Corp.
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 004 Device 002: ID 174c:55aa ASMedia Technology Inc. Name: ASM1051E SATA 6Gb/s bridge, ASM1053E SATA 6Gb/s bridge, ASM1153 SATA 3Gb/s bridge, ASM1153E SATA 6Gb/s bridge                         
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 002 Device 006: ID 04a9:2220 Canon, Inc. CanoScan LIDE 25
Bus 002 Device 005: ID 1a2c:2d43 China Resource Semico Co., Ltd
Bus 002 Device 004: ID 03f0:002a HP, Inc LaserJet P1102
Bus 002 Device 003: ID 051d:0002 American Power Conversion Uninterruptible Power Supply
Bus 002 Device 007: ID 046d:092c Logitech, Inc. QuickCam Chat
Bus 002 Device 002: ID 046d:c534 Logitech, Inc. Unifying Receiver
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
~ >>> sudo hdparm -tT /dev/sdd                                                                   

/dev/sdd:
 Timing cached reads:   25950 MB in  2.00 seconds = 12998.64 MB/sec
 Timing buffered disk reads: 426 MB in  3.01 seconds = 141.49 MB/sec
 
Poslednja izmena:

Back
Top