Zasto gradjani Srbije letuju u CG? Odgovor je jednostavan i porazavajuc

Монтагна Негра није била лоша пре рецимо 30год и више.

Како знаш кад се тад ниси ни родио?

Али си зато за мање од три деценије успео да напустиш црногорски камењар и дођеш до питоме и равне Војводине.
 
al jopet tamo ne ide naša sirotinja nego ovi iz Englesku
naša sirotinja štedi na nepopijeno i na nepojedeno a slika cene
jedan uštedeo 450 evra za 10 dana
jedino je problem što ih nema

Наша сиротиња у Паралији игра коло на Палмину музику.

И онда кад прочита у новинама да су најлепше плаже на свету управо у Грчкој, мисли....вау...који смо ми цареви...


а оно...то се мисли на Родос, Миконос, Крит и сл... а не на штрокси Паралију и Лептокарију.
 
Pa poenta je i nekim ljudima dosadno na plaži kao takvoj nevezano za novčani status ili za to kakva je plaža , sve i da idem renta carom ili svojim kolima svaki dan na drugu . Sa Grčkom je problem kao i sa Srbijom ispod Batajnice što su su isto XY vekova bili pod Turcima ,pretrčali su ih humanizam , renesansa , barok i sve ostalo pa su tako 90% mesta u Grčkoj ista ili slična ,konfencijske bele kućice novijeg datuma ,možda po koja ruševna tvrdjava ili obnovljena crkva ,par rusevina iz antike i to je sve . Jedino je Krf izuzetak jer se u njemu kao u gradovima na Jadranu ili zapadnom Mediteranu očuvali uticaji Vizantije , Venecije ,Djenove , Francuske , Britanije ... mislim i sama Atina je simbioza ružnoće grčkih gradova al je velegrad od 5 miliona stanovnika sa ogromnom istorijom pa se tu ima šta raditi i videti , za razliku od Pefkohorija i Drkidakija .
Za onog ko voli da sedi na moru , pliva , sunča se , slanu vodu, visoke temperature Grčka je verovatno ok izbor , al je meni generalno dosadno , bolje sam se proveo proletos 3 dana u Hamburgu ,ili jesenas 4 dana u Rimu nego što sam bio 3-4 puta u Grčkoj i jednom u Bugarskoj po 10 dana na moru,a i stigao sam 5 puta brže do tamo .

Делим мишљење да је море добро за малу децу и пензосе. Викенд у риму ми је привлачнији од две недеље мора.
 
ne mogu. u BGD im je krava muzara.

Ipak mislim da se po tom pitanju nesto sprema..Sa VUCICEM padaju i oni........zauvek.

Skloni smo da bacamo drvlje i kamenje na Djukanovica a zaboravljamo da u najvisoj politici Srbije sede njegovi djetici.

и босанци.

Тренутно се води борба за превласт босанци против *********а на тлу Србије.
 
Делим мишљење да је море добро за малу децу и пензосе. Викенд у риму ми је привлачнији од две недеље мора.
Pogotovo sada u vreme low costa , ja krajem oktobra leteo iz Timisoare za 40 e povratna , u martu isao u Hanover i Hamburg iz BG isto preko Wizza za 3300 din povratna , sad krajem septembra idem u Berlin za 50 e preko Easy Jeta isto iz BG-a , brzo ,udobno ,a skoro džabe . Inače ko voli toplije dosetinacije Wizz je majka iz Temisvara jer imaju brdo letova za Barsu , Madrid , Valensiju , Rim,Napulj ,Milan,po Francuskoj isto tako dosta lete jer ima puno Rumunja . Takodje vredi Wizzom ići iz BG u Malme ,odmah je tu i Kopenhagen , Geteborg i dalje po Skandinaviji , to planiram tamo za decembar ili posle našeg Božića da bude baš ful zimski ugodjaj . :lol:
 
Ko će da gleda šta budale rade?Oni koji stvarno imaju para, imaju i pomoćno osoblje.

Ti si pisao o nekima koji uzimaju kredite. Ti gledaš šta ko radi i još kukakš po forumu. Da, u toj priči je neko budala...

- - - - - - - - - -

Pa poenta je i nekim ljudima dosadno na plaži kao takvoj nevezano za novčani status ili za to kakva je plaža , sve i da idem renta carom ili svojim kolima svaki dan na drugu . Sa Grčkom je problem kao i sa Srbijom ispod Batajnice što su su isto XY vekova bili pod Turcima ,pretrčali su ih humanizam , renesansa , barok i sve ostalo pa su tako 90% mesta u Grčkoj ista ili slična ,konfencijske bele kućice novijeg datuma ,možda po koja ruševna tvrdjava ili obnovljena crkva ,par rusevina iz antike i to je sve . Jedino je Krf izuzetak jer se u njemu kao u gradovima na Jadranu ili zapadnom Mediteranu očuvali uticaji Vizantije , Venecije ,Djenove , Francuske , Britanije ... mislim i sama Atina je simbioza ružnoće grčkih gradova al je velegrad od 5 miliona stanovnika sa ogromnom istorijom pa se tu ima šta raditi i videti , za razliku od Pefkohorija i Drkidakija .
Za onog ko voli da sedi na moru , pliva , sunča se , slanu vodu, visoke temperature Grčka je verovatno ok izbor , al je meni generalno dosadno , bolje sam se proveo proletos 3 dana u Hamburgu ,ili jesenas 4 dana u Rimu nego što sam bio 3-4 puta u Grčkoj i jednom u Bugarskoj po 10 dana na moru,a i stigao sam 5 puta brže do tamo .

To je samo zato što imaš uske vidike, ništa drugo. Za početak, Grčka nije (samo) Pefkohori. Ali kako to da znaš kad bar deceniju nisi išao na more?

- - - - - - - - - -

Зато се надајмо да ће Трампара да сравни турску са земљом да освети то што су трајно уназадили Балкан.

Иначе, Крф никада није пао под Турску власт.

Kao ni Parga. Jesu je u jednom trenutku Englezi prodali Turcima, ali su je Grci realtivno brzo oslobodili.
 
Па то вам није иста врста туризма,бркате бабе и жабе.Море је море,историјски градови су историјски градови.Не видим ту никакву паралелу за поредити.
Pa da al urbani turizam je u svetu podjedanako zastupljen ili više od onog morskog , samo što je ovde decenije života u primorskoj zemlji sa gotovo džabe radničkim odmaralištima u Makarskoj ,Prčnju i Lastovu kampu stvorilo kod ljudi neki debilan trip u glavi da je jedini odmor onaj na moru i da je svake godine neophodno osoliti i osunčati dupe po svaku cenu i u bilo kojim uslovima , iako realno mi nismo primorski narod ,a velika većina naših predaka nije videla more bilo kad u životu . Ne bi ga ni videli do pomenute Makarske da nas Austrijanci i Nemci nisu poterali preko Albanije onomad .
 
Pa da al urbani turizam je u svetu podjedanako zastupljen ili više od onog morskog , samo što je ovde decenije života u primorskoj zemlji sa gotovo džabe radničkim odmaralištima u Makarskoj ,Prčnju i Lastovu kampu stvorilo kod ljudi neki debilan trip u glavi da je jedini odmor onaj na moru i da je svake godine neophodno osoliti i osunčati dupe po svaku cenu i u bilo kojim uslovima , iako realno mi nismo primorski narod ,a velika većina naših predaka nije videla more bilo kad u životu . Ne bi ga ni videli do pomenute Makarske da nas Austrijanci i Nemci nisu poterali preko Albanije onomad .

Па ја бих рекао да је чак заступљен и више него морски.Чак и викенд блиц путовања код њих су нормала.
Само што ја заиста волим море и никада,никада не идем у турбо комерцијална мјеста јер углавном бјежим од људи,поготово наших.
 
Па ја бих рекао да је чак заступљен и више него морски.Чак и викенд блиц путовања код њих су нормала.
Само што ја заиста волим море и никада,никада не идем у турбо комерцијална мјеста јер углавном бјежим од људи,поготово наших.

Путовања где земо није отворио продавницу чевапа коштају око 5К евра. Причамо о одморима доступним већини.
 
Pa ako imaš decu znaš valjda koliko ona vole more a uz to je za njih izuzetno zdravo pogotovo u kombinaciji sa nekom planinom sa šumama za leđima. Eto, zato se i zadužuju.

И ја волим јахте и приватне авионе. Не мора да се има све што постоји.

- - - - - - - - - -

Srbin bez mora ko ovca bez tora.

Тешка сељана и малограђанштина. Једва чекам јесен да прође ово пувакање.
 
И ја волим јахте и приватне авионе. Не мора да се има све што постоји.

- - - - - - - - - -



Тешка сељана и малограђанштина. Једва чекам јесен да прође ово пувакање.
e potpuno si u pravu ali možeš li da prihvatiš da postoje ljudi koji vole more....polupraznu ili praznu plažu, borovu šumu kuliranje ili plivanje, iscrpljujuće šetnje.......neko voli da roni itd......ja napr. odem na more i ne pocrnim skoro uopšte.....smeta mi sunce .......kad sam na plaži u hladu sam.....kada bih imao neku nekretninu napr na Skijatosu bilo bi po tri meseca tamo.......
 
e potpuno si u pravu ali možeš li da prihvatiš da postoje ljudi koji vole more....polupraznu ili praznu plažu, borovu šumu kuliranje ili plivanje, iscrpljujuće šetnje.......neko voli da roni itd......ja napr. odem na more i ne pocrnim skoro uopšte.....smeta mi sunce .......kad sam na plaži u hladu sam.....kada bih imao neku nekretninu napr na Skijatosu bilo bi po tri meseca tamo.......

Волим воду а не само море. Не знам да ли капираш да постоје слатководни рајеви. И море волим, наравно, али не и оно што уз то обично иде - фрку, гужву, далек пут.

Што се плаже тиче, служи ми само да положим ствари. Не лежим, не сунчам се, не интересује ме то.
 
Ево о чему пишем:

Скадарско језеро
38955807415_10ca0f94fb_b.jpg
 
Тешка сељана и малограђанштина. Једва чекам јесен да прође ово пувакање.

Znači seljana je kad neko ode na more? :lol:
Zanimljivo je da protiv mora pišu oni koji na moru nisi bili poslednjih desetak godina. Aj' bar da sve zube imaju...

- - - - - - - - - -

Волим воду а не само море. Не знам да ли капираш да постоје слатководни рајеви. И море волим, наравно, али не и оно што уз то обично иде - фрку, гужву, далек пут.

Што се плаже тиче, служи ми само да положим ствари. Не лежим, не сунчам се, не интересује ме то.

Ko zna, ne ide u tu gužvu, već bira mesto i vreme. A porediti bilo koju slatku vodu i more nema baš puno smisla, osim za plivanje. Ne zezanje u vodi, već plivanje.
 
Не знам колико си ти обишао света али ја јесам доста.Нисам ја нигде рекао да је Сунчев брег најбоља плажа на свету али сигурно није ни најгора како је ти претставњаш.Ја јесам становник једне мале али са природом лепе општине.

Slažem se. Fauna je lepa kao i oko Babušnice.
I estetika je razvijena poljoprivredna grana.

Bogami nije lako kad se od turističke ponude zarađuje za goli lebac u ovako teška vremena.
 
Znači seljana je kad neko ode na more? :lol:
Zanimljivo je da protiv mora pišu oni koji na moru nisi bili poslednjih desetak godina. Aj' bar da sve zube imaju...

Сељана је кад цео форум треба да зна где си био и које море ти је фуј а које одговара твојим строгим критеријумима.

Оно, 'за мене само најбоље...'

Као реклама за шампон.
 
Ko zna, ne ide u tu gužvu, već bira mesto i vreme. A porediti bilo koju slatku vodu i more nema baš puno smisla, osim za plivanje. Ne zezanje u vodi, već plivanje.

Колега, ја озбиљно пливам и у Савском језеру а камоли да не бих у оној кристалној води са слике.
 

Back
Top