Kako su prijatelj/ica od najboljeg postali najgori odnos medju ljudima...

Boljarin

Buduća legenda
Poruka
28.390
Brzina zivljenja koja stvara povrsne odnose bazirane na potrebama sasvim efikasno gasi dubinu dozivljaja drugih ljudi, sto rezultuje osecaju praznine. Da bi se taj osecaj prevazisao praznina se ispunjava brzim, neobaveznim, delimicnim odnsima koji se smenjuju.
Tako nastaje zloupotreba ili urbana upotreba naziva prijatelj. Prijatelj se koristi kao kanta za odbacivanje sranja, kao zamena za staratelja, publika, brat, sestra, kao sextoy, kao dete i kao muz ili zena i sve to za jednokratnu upotrebu.

Sto pocinje zacarani krug nepoverenja, jer neko koga je izabrala nasa podsvest kao bliskog kada dodje u situaciju koja mu ne prija iz nje izlazi i stvara razocarenje koje dalje generise onu povrsnost i jednokratnost.

Ponovljeno nekoliko puta stvara bljutav ukus jednokratnost...a tako svodi prijateljstvo na gomilu foliranja
da bi se dobio onaj delic koji nam trenutno nedostaje. Sto je jos gore najskloniji takvim odnosima su najintelegentniji ljudi i najizbirljiviji ljudi koji se oslanjaju na osecaj, dok oni tromiji ne stizu da se uklope i drze se sablona cime izbegavaju razocarenja.
 
"Ljubite prijatelje svoje", sv. vladika Nikolaj Velimirovic:

Vidis ceco vladika je ponavljao ljudima najstariju istinu, koja u svojoj osnovi nosi poruku "Najbolje bitke su one osvojene bez borbe"

pretocene u reci " Drzi svoje prijatelje blizu, a neprijatelje jos blize." sto dalje vodi da se u brzini zivota i potreba izjednaci prijatelj i neprijatelj,

a savim izgubi sigurnost u sebe i suverenitet, a time i ljubav prema sebi. Da bi postovao druge covek mora da postuje sebe, a da bi voleo ne treba mu

nista. Odatle je lakse voleti nego postovati, ali ako te dve stvari izjednacis u svojoj glavi onda sebi dajes pravo da ocekujes postovanje.

Tacnije, kod povrsnih odnosa prijatelji i neprijatelji se izjednacavaju, a cesto je neprijatelj u prednosti jer ako rata ne postoji onda postovanje daje

rezultete vece nego nesigurna ljubav.
 
Istrgnuto iz Bozijih zapovesti sa ukinutim bogom kao nosiocem ljubavi

covek nalazi da je osnova ljubavi prema sebi egoizam i sebicluk, tacnije potreba,

a iz toga lako predje u to da je sve za upotrebu i (od Boga ) dozvoljeno.

Umesto da je ljubav prema sebi cuvanje ponosa ta ljubav se pretvara u

brzu upotrebu svega sto je dostupno, a najdostupniji su prijatelji.
 
razni su ljudi pa su i prijatelji raznovrsni odnosi, ne znam šta ima da se filozofira tu :confused:
nisu najdostupniji, nekom možda, ali ne svima

- - - - - - - - - -

mislim ima da se filozofira jer je raznovrsno
neko ima ovakva drugarstva-prijateljstva, neko onakva
ali mislim da to nije izumrlo, razlikuje se samo, možda nemaju svi prijatelje, ili svako ima neku vrstu
možda ne dovoljno, a neko ima dovoljno
 
Svako moze da mi bude poznanik a prijatelj samo neko.
Vazi i za realni i za virtuelni svet.
Ne pricam sve svakome, niti se sa svakim intenzivno druzim, niti imam neka ocekivanja.
Ne verujem u tu neku brzinu, sad vidis nekog novog i odma maco, cicio, kuco, najbolji drugari, izlasci, ludila, cuda.
Daklem stare prijatelje cuvam, sa novima ipak pored sve otvorenosti drzim malo i distancu neku, dakle gradim polako pa ko ostane ostao je.
A ti sto traze nekog da im upotpuni tu neku potrebu dok se jel ne snadju uglavnom pa zavrse sami kao necija kanta za smece i razna sranja.
 
Svako moze da mi bude poznanik a prijatelj samo neko.
Vazi i za realni i za virtuelni svet.
Ne pricam sve svakome, niti se sa svakim intenzivno druzim, niti imam neka ocekivanja.
Ne verujem u tu neku brzinu, sad vidis nekog novog i odma maco, cicio, kuco, najbolji drugari, izlasci, ludila, cuda.
Daklem stare prijatelje cuvam, sa novima ipak pored sve otvorenosti drzim malo i distancu neku, dakle gradim polako pa ko ostane ostao je.
A ti sto traze nekog da im upotpuni tu neku potrebu dok se jel ne snadju uglavnom pa zavrse sami kao necija kanta za smece i razna sranja.

hmmm... nesto fali ovde jos :think:
 
hmmm... nesto fali ovde jos :think:

Aha :D Jos laskanja :D Npr. Draga moja...uglavnom zene zenama, kao neka podrska, nesto. Moz misliti prijateljstvo da neba a ni ne znaju se cestito. Najvise se primecuje upravo u pisanoj formi i obliku upravo na drustvenim mrezama. Ostavila sam decka napise jedna a ostale ono jeste i sta ce ti, pa objavi sliku iz izlaska a sve ma ti si vrh,turbo, mega, giga, dovoljna ono samoj sebi...Mada sta znam ja, ja gledam kako se obukla, nasminkala, dal je to skladno sa njom i iako bih delovala prilicno neprijateljski i napadacki bila bih joj veci prijatelj nego masa tih tapsacica po ramenu. A nesto nisam sklona tome da prijatelje drzim blizu a neprijatelje jos blize.
 
Aha :D Jos laskanja :D Npr. Draga moja...uglavnom zene zenama, kao neka podrska, nesto. Moz misliti prijateljstvo da neba a ni ne znaju se cestito. Najvise se primecuje upravo u pisanoj formi i obliku upravo na drustvenim mrezama. Ostavila sam decka napise jedna a ostale ono jeste i sta ce ti, pa objavi sliku iz izlaska a sve ma ti si vrh,turbo, mega, giga, dovoljna ono samoj sebi...Mada sta znam ja, ja gledam kako se obukla, nasminkala, dal je to skladno sa njom i iako bih delovala prilicno neprijateljski i napadacki bila bih joj veci prijatelj nego masa tih tapsacica po ramenu. A nesto nisam sklona tome da prijatelje drzim blizu a neprijatelje jos blize.

pa nije to valjda bolje ili gore, neko ima nekoliko tih a neko gomilu onako, to su valjda ljudske razlike, valjda provališ oko čega se u životu združuješ :confused:
 

Back
Top