ATI Radeon 9250 i YouTube

Gledston

Aktivan član
Poruka
1.883
Zamolio me jedan drug da pogledamo njegov kompjuter, jer mu secka playback na YouTube-u.

Pogledam grafičku, u pitanju je ATI Radeon 9250 (AGP, 128 MB).

Prvo što uradim je instalacija Windows 7 (iako je kompjuter tu negde oko minimalnih specifikacija), računajući da je u pitanju problem oko prestanka podrške za Windows XP. Ništa se nije poboljšalo. Instalirao sam i driver-e, ništa.

E sad, pitanje je da li ovakav kompjuter uopšte može da pušta YouTube klipove - ili da mu savetujem da baci prastaru konfiguraciju u đubar.
 
Zamolio me jedan drug da pogledamo njegov kompjuter, jer mu secka playback na YouTube-u.

Pogledam grafičku, u pitanju je ATI Radeon 9250 (AGP, 128 MB).

Prvo što uradim je instalacija Windows 7 (iako je kompjuter tu negde oko minimalnih specifikacija), računajući da je u pitanju problem oko prestanka podrške za Windows XP. Ništa se nije poboljšalo. Instalirao sam i driver-e, ništa.

E sad, pitanje je da li ovakav kompjuter uopšte može da pušta YouTube klipove - ili da mu savetujem da baci prastaru konfiguraciju u đubar.

Koji procesor , koliko ram memorije ? Preko kog pretrazivaca koristi youtube? ... sve je to bitno.

Tu je verovao ili ne manje bitna graficka... na tim matorim kompovima je slab procesor a i malo ram memorije ume da uspori proces...

Ta graficka jeste prestara ali za 360p bi mogla da posluzi.
 
Zar to nije praktično isto što i snižavanje na recimo 144p na samom YT. Zaboravio sam da kažem, kompjuter zabada i prilikom korišćenja Flash-a (FB igre).

Ali vmoras da vidis sta zabada koji proces ... da li se cpu vrti na 100% non stop , ili je ram memorija na max ... moze da se proceni sta je usko grlo i bez velikog ulaganja da pripremi komp za 240p bar ;)

Evo ja imam neki netbook lenovo S10 , ima 2 Gb rama, intel atom cpu , probao na njemu i lubuntu i win xp --- youtube moze da se gleda samo u 360p i to se vrti onako na 100% cpu usage ... znaci graficka moze da istera to ali cpu se muci ... to bi sve jos bilo gore sa 1Gb rama koji je imao standardno ... pa sam ubacio mesto njega modul od 2.
Taj netbook je iz 2010 godine ...

Ocigledno je YouTube zahtevan za matore masine , jednostavno je tako... x264 je jak kodek za taj mator hw.
 
Poslednja izmena:
Evo specifikacija:

1. Ram je DDR1, ima 2 stika, 1 GB i 256 MB.
2. Procesor je AMD Sempron Processor 2600+, ~1.6 GHz
3. Matična je MS-7142.

Znači nema nade?

edit: Probali smo i Chrome i Firefox, nema razlike.

Ako ti nije tesko bootuj lubuntu , znaci bez instalacije samo kao live cd - tj preko usb flasha i vidi kako radi youtube.

Pre toga , probaj neki light browser , npr Midori http://midori-browser.org/ baziran je na Firefoxu ali je light.

Slaba je to masina malo rama, slab single core cpu ... taj semprom je snage tog intel atoma iz netbuka , mozda i slabiji.

Ali ako ti nije tesko probaj linux - lubuntu 32bitni - https://lubuntu.net/downloads/
 
Taj procesor ne samo da ne podrzava HD vec jedva da moze da tera klipove iznad 360p i to je pod znakom pitanja. Kao sto rece deki 1987, za yt. procesor igra glavnu ulogu PLus, verujem da je win 7 dodatno opterecenje za kompletnu konfiguraciju, ja bih se na njegovom mestu ili vratio na xp ili ubacio neki lagani linux. Ako si dobro naveo model to je sempron 2600 iz 2004 god,
 
Zamolio me jedan drug da pogledamo njegov kompjuter, jer mu secka playback na YouTube-u.

Pogledam grafičku, u pitanju je ATI Radeon 9250 (AGP, 128 MB).

Prvo što uradim je instalacija Windows 7 (iako je kompjuter tu negde oko minimalnih specifikacija), računajući da je u pitanju problem oko prestanka podrške za Windows XP. Ništa se nije poboljšalo. Instalirao sam i driver-e, ništa.

E sad, pitanje je da li ovakav kompjuter uopšte može da pušta YouTube klipove - ili da mu savetujem da baci prastaru konfiguraciju u đubar.

ta graficka je bila krsh krsheva i u vreme kad je bila aktuelna...sad posle 15 generacija je tek..ne znam kao da poredis Comodore i Intel 4 ili Quad core...
P.C. ja sam mo Bartona + NF 7-s plocu +2Gb RAM +Nvidia 5200 prodao u delove za nekih malo jace od 100 evra...pre 10 godina...e sad pROBAJ da zamislis koliko to vredi danas..?20-30 evra ako i toliko ali bukvalno...
 
Stavio sam mu Lubuntu i izgleda da sad kompjuter može da tera na 360p bar. Ja sam ga savetovao da kupi novu konfiguraciju, ali je on jedan od onih što misle da se Radeon 9250 može uhakovati pa da gleda HD filmove... Hvala svima, a posebno Dekiju.
 
ja koristim trenutno GeForce7500LE i sve radi uzasno...presao sam sa gtx580 na nju,tako da mozes misliti koja je to razlika. lose radi ceo kompjuter i internet,ta kartica nije u stanju ni mnogo prostije stvari da radi,a kamo li youtube stream,oseca se sporoca na svakom koraku....neka menja to
 
ja koristim trenutno GeForce7500LE i sve radi uzasno...presao sam sa gtx580 na nju,tako da mozes misliti koja je to razlika. lose radi ceo kompjuter i internet,ta kartica nije u stanju ni mnogo prostije stvari da radi,a kamo li youtube stream,oseca se sporoca na svakom koraku....neka menja to

Ajde mi reci da me ne zajebavash?!??sa 580-na OVO!!?LOLhttps://www.techpowerup.com/gpudb/1772/geforce-7500-le
Ti bas mrzish sebe..
a ti Pivosok kakav crnii "dobar komp"za 60 evra LOL!??!
 
taj"super kompjuter"je BEZ graficke kartyice slepce...znaci sa grafickom nekom krshinom sa na preko 100-120 evra...sedi JEDAN! P.C. ta -HP, Fujitsu Siemens napoajnaj i konfiguracije su UZAS!Jedan mi pokazivao Fujitsu siemens "brand"komp-kad sam video unutrsnjost kucista, napajanje, kablove-NEKA HVALA!

pricamo o solidnom

a sa gtx 750 , od 50 -60 evra - dobijas gejmersku masinu

za 110-120 evra
 
da mu windows i internet sljaka kako treba,da se glatko skrola stranica u chrome-u,mora imati barem intel dual core e2160,to je valjda onaj najslabiji? bitno da je ta generacija,nista pre toga. mora imati 4gb rama i barem neku grafiku kao 8600gt ili slicnu..
8600GT?pazi=dve klase je iznad je 8800 GT, pa ide 8800GTX, onda ide moja GTX 260-koja je po strucnjacima odavde "krsh"...mislim-ajde povucite paralelu pa izvucite zakljucak sami...

- - - - - - - - - -

pricamo o solidnom

a sa gtx 750 , od 50 -60 evra - dobijas gejmersku masinu

za 110-120 evra

"gejmerska masina"...Vidi ja sa mojom msinom mogu da igram-zavisi STA i KAKO-koji/koliki monitor, koja podesavnja itd...Ali nemojte ljude zaludjivat da ce uzeti "gejmersku masinu/super komp"za 60 pa i 100 evra-kad NECE!>pa kad se desi kao sa slicnom temom-kad neko spali grafiku-onda bude"ooops sta bi"?Mislim, da OK mozes ti da IGRAS-NESTO i sa 100-200 evra novom konfom ali...nemojmo se zaludjivatikoliko para -toliko i muzike..
 

Back
Top