ATI Radeon 9250 i YouTube

pa ono,gledam najjeftinije da prodje jer mora to kupiti ako misli da mu net radi solidno. gtx260 jeste krsh,ali za igre. za net vise nego dovoljna. sto se tice youtube-a,to ide na cistu procesorsku snagu,grafa utice tek malo. pusti youtube 1080p,pa otvori gpu-z i gledaj koliko se koristi gpu. kod mene je 0% i to na 7500gt. al zato procesor 30-40%. znaci to sto mu secka youtube,reci nam prvo koji je procesor,jer je zbog njega verovatno.
 
A zasto ne bi uzeo onda neku 6570 npr ... ima 1GB video ram i full dx11 podrsku kao i hw decode za youtube a grafa ne zahteva dodatno napajanje, samo sa ploce vuce struju.
Garantujem do 10-20% cpu load za full hd video na yt , slicno tako i u mpc hc (a mozda i manje) za filmove ;-)

Te starije grafe podrzavaju gotovo sve profile za h/x264 ... za h/x265 ti treba novija generacija doduse i nije tako zastupljen standard kao h/x264...
Kada se dxva podesi za odredjeni plejer , tu nema frke! Isto tako i na yt tj browseru podesis extenziju da preferira h/x264 kodek.

Amd 6570 moze da se nadje za 20e lagano.
Gtx 260 je matoro djubre koje trosi kao cela konfiguracija npr jedne office masine ...
To cak u leru trosi koliko 6570 u full loadu :-D
 
Poslednja izmena:
A zasto ne bi uzeo onda neku 6570 npr ... ima 1GB video ram i full dx11 podrsku kao i hw decode za youtube a grafa ne zahteva dodatno napajanje, samo sa ploce vuce struju.
Garantujem do 10-20% cpu load za full hd video na yt , slicno tako i u mpc hc (a mozda i manje) za filmove ;-)

Te starije grafe podrzavaju gotovo sve profile za h/x264 ... za h/x265 ti treba novija generacija doduse i nije tako zastupljen standard kao h/x264...
Kada se dxva podesi za odredjeni plejer , tu nema frke! Isto tako i na yt tj browseru podesis extenziju da preferira h/x264 kodek.

Amd 6570 moze da se nadje za 20e lagano.
Gtx 260 je matoro djubre koje trosi kao cela konfiguracija npr jedne office masine ...
To cak u leru trosi koliko 6570 u full loadu :-D
http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-6570-vs-GeForce-GTX-260
Ako koza laze-rog ne laze :)
P.C . ja gledam na YT FullHD lagano, cak nesto izgura i 4k, nesto klizi nesto zapinje..ali za konfu staru 10 godina-ne zalim se..(iako ce uskoro ici na p[rodaju-iz drugih razloga)
 
Ako hocemo jako precizno o ovome je rec ...

Unified Video Decoder

https://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Video_Decoder#UVD_3

Ako je vec mala potrosnja i veoma dobre mogucnosti dekodiranja video sadrzaja na strani te amd kartice koja em ne vuce dodatnu struju i sto bi se reklo ne greje se toliko :)

4K nije problem... ide preko procesora , softverskim putem ... vidi koliki je load u task manageru :rumenko: ni jedna od te dve kartice nije za 4K nego max za 2K a preporuka je 1080p

Pricao i meni cale kako je u mladosti imao najbrzeg APN-a u gradu ... frizirao ga ali nije dugo trajao :lol:

Da ne ispadne da preferiram AMD , imas i novije nvidia koje su bolji izbor od te gtx260 a isto za malo para ... npr gtx730 ;) za multimediju dusu dalo.


Evo ti primer koliko je load cpu i gpu kada gledas sirov sadrzaj npr u mom slucaju dvd - mpeg format (HW decodiranje)

Capture.jpg


GPu usage je veci nego cpu usage :p
 

Prilozi

  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    59,8 KB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:
Ako hocemo jako precizno o ovome je rec ...

Unified Video Decoder

https://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Video_Decoder#UVD_3

Ako je vec mala potrosnja i veoma dobre mogucnosti dekodiranja video sadrzaja na strani te amd kartice koja em ne vuce dodatnu struju i sto bi se reklo ne greje se toliko :)

4K nije problem... ide preko procesora , softverskim putem ... vidi koliki je load u task manageru :rumenko: ni jedna od te dve kartice nije za 4K nego max za 2K a preporuka je 1080p

Pricao i meni cale kako je u mladosti imao najbrzeg APN-a u gradu ... frizirao ga ali nije dugo trajao :lol:

Da ne ispadne da preferiram AMD , imas i novije nvidia koje su bolji izbor od te gtx260 a isto za malo para ... npr gtx730 ;) za multimediju dusu dalo.


Evo ti primer koliko je load cpu i gpu kada gledas sirov sadrzaj npr u mom slucaju dvd - mpeg format (HW decodiranje)

Pogledajte prilog 504779

GPu usage je veci nego cpu usage :p
Moja kartica ]traje skoro 10 goidn tako da..:) jes da guta struju ali tako isto i radi :) a na par linkva imas poredjenja-u svakom smislu skoro je bolja od tog radeona..Ne kazem novije krtice -u priblizno istoj klasi jesu blje, naravno ali ne u svemu...Evo npr ja cu uskoro menjati komp i ici ce -maticna ploca, memorija i procesor na prodaju-a kartica-bar privremeno-OSTAJE!Zasto?>zato sto I7 ima OK integrisanu grafiku + ona i moja Nvidia mogui da rade zajedno, po ptrebi...I kad skupim para za novu krticu-bez 200 + evra NR PRICAM!>onda ova ide u penziju...te djubrexe za 20, 30, 50 evra-NI NE RAZMATRAM!
 

Back
Top