Najbolje i Najludje recenice iz filmova svih vremena

“No sympathy for the devil; keep that in mind. Buy the ticket, take the ride...and if it occasionally gets a little heavier than what you had in mind, well...maybe chalk it off to forced conscious expansion: Tune in, freak out, get beaten.”

“Maybe it meant something. Maybe not, in the long run, but no explanation, no mix of words or music or memories can touch that sense of knowing that you were there and alive in that corner of time and the world. Whatever it meant.”

"There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die."
 
Волим што су код на најгледанији и најомиљенији филмови они домаћи, Маратонци, Ко то тамо пева, Варљиво лето, Балкански шпијун, Професионалац, Шешир професора Косте Вујића...
Мени се допада она реплика из Лајања на звезде: "Запросио бих вас, али је просјачење забрањено".
У Америци се успех филма мери зарадом, а код нас бројем посетилаца, што је много реалније.
 
Vidla sam ga!

(Radmila Savićević u "Davitelj protiv davitelja"

Исти филм.
Никола Симић : "Овај дечко није нормалан"

- - - - - - - - - -

Петар Божовић - "Чудо невиђено"
(истерао сву породицу из куће да би "угостио" "Американку".. отац и остали куцају на врата, Петар (Зељо) отвара)

- Пушти нас јадан у кућу !
-- Аааа, не могу. Треба ми кућа. Ајте неђе, провеселите се. Ја плаћам.
 
"Чудо невиђено"
Гледају двојица калуђера голу девојку како се купа, па онај млађи пита: "Да ли је оно анђео, шта ли је"?
Бата Живојиновић, као старији калуђер, каже:
- Оче Макарије, то ти је, што би народ рекао, добра *****.
 

Back
Top