Windows 10 - poziv na update

Truman

Elita
Poruka
22.709
Имам илегалну верзију десетке и данас ми стиже порука да апдејтујем виндоуз. Ако то учиним хоће ли ми блокирати коришћење? Како да избегнем да не апдејтујем, а да не гледам сваки дан поруку?
 
Nema veze da li je legalna ili ilegalna.
Čak sam pokušao da ne ide da pita za upgrading-e i update-inge
ali za džaba.
Čeka te negde i stalno maltretira - update are available...

PS:
Win je legalan.
Tj, tako su rekli kad sam kupovao računar.
A aktivacione šifre možeš da nadješ i skineš

PPS:
Neke manje probleme sa Java Script-om je "sam" rešio.
 
Poslednja izmena:
Ниси видео претходне теме, ја се жалио, како ми је једно време свакодневно рестартовао због апдејта. ве легално, али хоће да се "апдејтује" готово свакодневно, и он и Касперски у тандему.
 
Poslednja izmena:
При апдејтовању инсталиран ми је и Microsoft edge браузер. Ваља ли то нешто?

Evo ti procitaj necto o tom pretrazivacu,ako ti odgovara ti ga ostavi,ali ako radis sa nekim drugim i navikao si na njega,udji u kontrol panel,pa deinstaliraj taj pretrazivac,da ti ne zauzima prostor bezveze.Kasnije ce ti traziti neke apdejte i za njega,ako ti ne trba,skloni to.https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Edge
 
Мислиш на run у само браузеру? Не видим га.

Иначе, још један програм који ми је инсталиран од апдејта је Code Writer. Пошто мало вежбам кодирање занима ме има ли неке вајде од њега. Колико видим на први поглед ово је само едитор без процесора. Не знам ни како се код покреће одатле. Иначе користим notepad++.
 
Мислиш на run у само браузеру? Не видим га.

Иначе, још један програм који ми је инсталиран од апдејта је Code Writer. Пошто мало вежбам кодирање занима ме има ли неке вајде од њега. Колико видим на први поглед ово је само едитор без процесора. Не знам ни како се код покреће одатле. Иначе користим notepad++.

U kontrol paneli,pa u komandi "Uninstal Program",sigurno postoji i deinstalitaj ga Ili idi ovo sto ti je Snejks predlozio.
 
Колико ја видим, тај Micorosft Edge је заправо Интернет Екслорер. Наиме, када покушам да Мозилу поставим као подразумевани претраживач, 2-3 пута ми изађу питања са пренемагањем. Али зашто? Па Еџ је најбољи!!! И ја све урадим,
кад касније - опет он.
Рецимо, инсталирам неки бесплатни програмчић, или да "даунлодујем" неки фајл, па он аутоматски оде на њихов сајт да ти они нешто поруче, тај одлазак на сајт обавезно идем преко Micorosft Edge.

Иначе, власник лаптопа каже да дозирано проредим апдејтовање ове десетке, јер је код тог Ленова све повезано: Леново, Микрософт и Касперски.
Па ако апдејтовање не радим бар једном недељно, а Касперски то ради готово свакодневно, онда настаје хаос, јер Виндоус не прати Касперског.

Ево шта ми се појави сваки пут када га упалим:

Kasperski.jpg
 
Poslednja izmena:
Jedino sto ima veze sa bivsim internet explorerom je ikonica sa slovom E. Ovo kida, upravo kucam sa edga, nije uopste los pretrazivac.
Brz je, nisu ti potrebne nikakve ekstenzije, youtube ne secka... Za sada sam zadovoljan njime, dacu mu sansu iako sam godinama koristio google chrome.
Vrv cu I dalje koristiti chrome kad treba da skidam nesto piratsko jer stvarno nemam poverenja u majkrosoft, ali za muzikicu I neki surf po netu, ovo je sasvim korektno.
Nemojte instalirati odmah windows update-e, sacekajte da popeglaju bagove I sl I onda instaliraj.

- - - - - - - - - -

Inace, Lenovo je tesko ***** of racunara. Svaki kompjuter ce normalno da radi, ali Lenovo obavezno ima neku caku da ti zagorca zivot kad treba da promenis os, ili da instaliras nesto novo.
 
Ima ljudi koji ce ga hvaliti, ali mene je na poslu uvek ***** I zato ga mrzim. Npr simensovi racunari uvek sve iz prve radi, nikad nista ne zahteva, sve radi bez problema, a Lenovo obavezno ima neko dodatno podesavanje u Biosu ili moras da mu obrises skrivenu particiju da bi mogao komp da se ugasi... Uvek ima nesto sto koci. Ali kad ga nastelujes, onda radi kao I svaki drugi komp.
 
Inace, Lenovo je tesko ***** of racunara. Svaki kompjuter ce normalno da radi, ali Lenovo obavezno ima neku caku da ti zagorca zivot kad treba da promenis os, ili da instaliras nesto novo.
У пакету са апдејтовањем Виндоуса је ишао и Нортион антивирус. Ужас. Онда су у фирми код човека купили легалне Касперске. Али, мука отерати Нортона. И човек мислио да је заштићен, кад није, улетео вирус и крах. На срећу, под гаранцијом све. (Реч је о Ленову са Виндоус 8.1.).
Онда ја нађем на Гуглу убицу Нортона, склоним га, па му га вратим да инсталира Касперског.
Имао сам Фуџитсу, и д ага нисам пре 7 година силовао преферансом још би радио, ради и сад, али се греје када идем на интернет.
 
У пакету са апдејтовањем Виндоуса је ишао и Нортион антивирус. Ужас. Онда су у фирми код човека купили легалне Касперске. Али, мука отерати Нортона. И човек мислио да је заштићен, кад није, улетео вирус и крах. На срећу, под гаранцијом све. (Реч је о Ленову са Виндоус 8.1.).
Онда ја нађем на Гуглу убицу Нортона, склоним га, па му га вратим да инсталира Касперског.
Имао сам Фуџитсу, и д ага нисам пре 7 година силовао преферансом још би радио, ради и сад, али се греје када идем на интернет.

Sada skoro svaki,ako ne i svaki novi AV ima svoj uninstal program.
 
Sada skoro svaki,ako ne i svaki novi AV ima svoj uninstal program. [/QUOTE
Веруј ми да овај није дао да се деинсталира, док нисам скинуо неки посебни програм баш за ту намену.
Или, кад хоћу да Мозилу поставим за подразумеаавног претраживача, овај Леново то не дозвољава. Пита као и зашто, а ја тврдоглаво хоћу па хоћу. И онда, завршим то, али касније он ни наметне Едге.
 

Back
Top