Crkvi naplatiti porez, a vernicima uvesti crkveni porez

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Apsolutno podržavam , jer osim što je to pravdedno , to je ujedno veliki simbolički pomak ka uništenju koruptivnosti države i naroda.

Ako država neće da naplati porez crkvi , i ako vernicima to nimalo ne smeta onda je jasno koliko smo mi kao narod koruptivni i lopovski nastrojeni.

Ali kod nas neplaćanje poreza se ne računa kao lopovluk.

Na ovm podforumu sam video više likova koj se direktno zalažu da crkva uopšte nikad ne plaća porez.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Apsolutno podržavam , jer osim što je to pravdedno , to je ujedno veliki simbolički pomak ka uništenju koruptivnosti države i naroda.

Ako država neće da naplati porez crkvi , i ako vernicima to nimalo ne smeta onda je jasno koliko smo mi kao narod koruptivni i lopovski nastrojeni.

Ali kod nas neplaćanje poreza se ne računa kao lopovluk.

Na ovm podforumu sam video više likova koj se direktno zalažu da crkva uopšte nikad ne plaća porez , jer njima je izgleda vrhunac duhovnosti da mantijaši kradu tj.misle da je lopovluk od boga dana.

Toliko o našim vernicima koji ćute na najdrskije kršenje božje zapovesti "Ne kradi" od onih koji bi trebali da budu simbol tzv.hrišćanskih vrednosti.

Mozes li linkom da nam pokazes neku poruku tog tipa u kojoj se vidi da "vise likova koji se direktnoz zalazu da crkva uopste nikad ne placa porez, jer njima izgleda vrhunac duhovnosti da mantijasi kradu tj.misle da je lopovluk od Boga dana" ili pises "po svojoj pameti" ...?
 
A taksisti , advokati , "siva ekonomija" , "mitologija" ...?

A političkee partije. O finansiranju političkih partija od nekoliko stotina miliona eura godišnje. O tome niko ne govori.

Neznam samo kako bi se dopalo da se ateistima Srbije isporuči račun za uzurpiranje crkvene imovine od 1945 godine. Ateisti su uzurpirali i koristili otetu imovinu od crkve a da nikome ništa nisu platili, sem svom džepu. Bilo bi interesantno videti kada bi se baš takva tužba zalepila ateistima. Šta bi ateisti na to sve rekli, nismo mi krivi, neko drugi je kriv, po starom dobrom običaju. Od 1945 godine, do 1990, ateizam u Srbiji je bio isto što i komunizam. Tako da ateisti snose odgovornost za pljačkanje imovine od pola veka.
 
A političkee partije. O finansiranju političkih partija od nekoliko stotina miliona eura godišnje. O tome niko ne govori.

Neznam samo kako bi se dopalo da se ateistima Srbije isporuči račun za uzurpiranje crkvene imovine od 1945 godine. Ateisti su uzurpirali i koristili otetu imovinu od crkve a da nikome ništa nisu platili, sem svom džepu. Bilo bi interesantno videti kada bi se baš takva tužba zalepila ateistima. Šta bi ateisti na to sve rekli, nismo mi krivi, neko drugi je kriv, po starom dobrom običaju. Od 1945 godine, do 1990, ateizam u Srbiji je bio isto što i komunizam. Tako da ateisti snose odgovornost za pljačkanje imovine od pola veka.


:rtfm:


A , tek one "dusebrizne nam" NVO ...!!!

"Prodaju pamet" , a , nista ih ne kosta i bez poreza na " "#$@^%&"...

:)

Ma` , moreee...
 
Apsolutno svi.

Zakon je sila a ne "naučna metoda".

Pravosuđe je ionako na dnu. Znam iz iskustva. Sve krivične prijave preusmeravaju na privatne tužbe.
Smisao predloga AS za uvodjenje crkvenog poreza je logican i bazira na demokratskim dostignucima zapadnih zemalja i bazira se na izjavi vernika datoj u propisanoj formi. Recimo, svi oni koji se izjasnjavaju kao vernici odredjenecrkve prilikom popisa stanovnistva time prihvataju dobrovoljno placanje crkvenog poreza koji poreski organi usmeravaju na racun odredjene crkve.. Time bi se popovi izjednacili sa ostalim gradjanima u pravima i obavezama prema drzavi.

Sta vise, ja sam za ukidanje i poslanickh imuniteta osim za iskaze date u skupstinskim debatama. Cemu imunitet poslaniku koji ga stiti od prekrsajnih i kriminalnih radnji, zar takav moze da sedi u parlamentu i raspravlja i glasa o kaznenim merama koje se na njega ne odnos?.

U Velikoj Britaniji clanovi parlamenta placaju i prekrsajne globe za banalne saobracajne prekrsaje, a da ne govorimo o zakonskim kaznama.

P.S. Zar ne bi bilo delotvornije i prikladnije da si copy/paste tehnikom postavio bitni deo teksta Saopstenja ili ga parafrazirao, umesto da linkom upucujes na izvor?

- - - - - - - - - -

:rtfm:


A , tek one "dusebrizne nam" NVO ...!!!

"Prodaju pamet" , a , nista ih ne kosta i bez poreza na " "#$@^%&"...

:)

Ma` , moreee...
A, da li su SPC, RKC, Islamska zajednica, itd. religiozne nevladine organizacije? Naraavno, sve ih treba skinuti sa grbace naroda, dosta nam je sto smo bolesna nacija od takvih dusebrisnika i politickih mentora. A da ne govorim o "osiromasenom" uranijumu i Milostivom andjelu???

- - - - - - - - - -

I političke partije. I sve.

Ja nisam ateista, nikada bio, samo ne pripadam nijednoj crkvi. Uvažavam postojanje boga. Ali se slažem sa ovim ateističkim predlogom.

Piše se "ne znam".
Koga boga? Ima ih bezbroj i u svim mogucim oblicima.
 
A političkee partije. O finansiranju političkih partija od nekoliko stotina miliona eura godišnje. O tome niko ne govori.

Neznam samo kako bi se dopalo da se ateistima Srbije isporuči račun za uzurpiranje crkvene imovine od 1945 godine. Ateisti su uzurpirali i koristili otetu imovinu od crkve a da nikome ništa nisu platili, sem svom džepu. Bilo bi interesantno videti kada bi se baš takva tužba zalepila ateistima. Šta bi ateisti na to sve rekli, nismo mi krivi, neko drugi je kriv, po starom dobrom običaju. Od 1945 godine, do 1990, ateizam u Srbiji je bio isto što i komunizam. Tako da ateisti snose odgovornost za pljačkanje imovine od pola veka.
Naravno da si u pravu, ovaj danasnji svake druge godine ide na izbore i od drzave, tj. od sebe samoga dobija silne novce. Problem je jedino u tome sto ta tema ne pripada na ovom PDF. Naraavno, ispostava racuna na adresu AS je totalan promasaj, jer oni tada nisu ni postojali, pa prema tome nisu ni odgovorni. Trecei, AS nikada nisu nikom uzurpirali "otetu" imovinu, samo su, tadanji komunisti na vlasti vratili nariodu ono sto njemu pripada, a ne nevladinim religioznim organizacijama i drugim veleposednicima. I na kraju, ateizam je ideja, stav, dakle ne neko ko moze da odgovara.

I u ovakvim razmisljanjima neophodno je primenjivati logiku i racionalno razmisljanje, a ne pustiti na volju masti.

Ideoloski zastranjujes. Ne mozes da se setis da je po preuzimanju vlalsti od strane komunisticke partije, a ne ateista, obavljena agrarna reforma kada je zemlja dodeljena onima koji su je obradjivali i kada su fabrike i druge privredne grane presle u vlasnistvo onih koji su stvarali vrednosti, a pre toga bili krvavo eksploatisani.
 
Poslednja izmena:
Ti si izabrao samo jednog i to onog koji je neraspoznatljiv (valjda i fizicki) i mnogo daleko od tebe, dok su neki, nasuprot tebi, cak i sjedinjeni sa svojim bogom. Neko zna sta njejgov bog voli a sta ga jedi, dok druge to ne interesuje. Medjutim, ostaje otvoreno goruce pitanje da li tvoj bog ima svoje emisare na zemlji i na ciji bi se racun uplacivao porez koji bi se od tebe i tvojih suvernika ubirao?
 
Udruženje građana Ateisti Srbije zatražilo je danas da država obaveže Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC) da plaća porez, a da vernici SPC plaćaju crkveni porez od svojih zarada.

Opširnije ovde:

https://www.krstarica.com/vesti/srbija/crkvi-naplatiti-porez-a-vernicima-uvesti-crkveni-porez

Da li ste za ovo?

Mene interesuje da li to udruzenje ateista placa porez. I zasto da vernici placaju dodatni porez, njihove zarade se vec svakako oporezuju ?

A jasno je sta zele - unistenje Hriscanstva i svih Hriscana. Zele da izmuzu od Hriscana i poslednji dinar, da im otmu i poslednji zalogaj hleba iz usta, da im vernici napune drzavnu kasu iz koje ce oni da trose za svoje bezboznicke aktivnosti - abortuse, gej parade, titov grob...

Evo, ovaj cica mora u zatvor samo zato sto je sudiju pozdravio sa "Pomaze Bog":

https://svetosavlje.org/podgoricani...zatvor-jer-je-sudiju-pozdravio-sa-pomaze-bog/

Velika je to mrznja prema Hriscanstvu.
 
Ti si izabrao samo jednog i to onog koji je neraspoznatljiv (valjda i fizicki) i mnogo daleko od tebe, dok su neki, nasuprot tebi, cak i sjedinjeni sa svojim bogom. Neko zna sta njejgov bog voli a sta ga jedi, dok druge to ne interesuje. Medjutim, ostaje otvoreno goruce pitanje da li tvoj bog ima svoje emisare na zemlji i na ciji bi se racun uplacivao porez koji bi se od tebe i tvojih suvernika ubirao?

Diskutovali smo ranije o tome da li verovati u boga ili znati da bog postoji. Ja sam rekao da znam da postoji bog, a onda su me napali oni koji veruju u boga. I tražili dokaz da postoji bog. Zašto? Zato što oni koji veruju nisu sigurni postoji li ili ne ono u šta veruju. Ja neću reći - “Verujem da će sutra svanuti dan” - zato što znam da će svanuti.

Po “principu šestara” Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova, odnosno razmerama svih stvari koje nas okružuju, kao i univerzalnim jezikom svih svetova - naime matematikom, možemo dokazati postojanje božanske ličnosti. Ne verovati (ne biti siguran postoji li), već dokazati postojanje božanske ličnosti.

Evo vam četiri primera iz matematike, da vidite na osnovu kakve logike i univerzalne razmere je Veliki Arhitekta sagradio ceo univerzum i sve svetove:


1 x 8 + 1 = 9
12 x 8 + 2 = 98
123 x 8 + 3 = 987
1234 x 8 + 4 = 9876
12345 x 8 + 5 = 98765
123456 x 8 + 6 = 987654
1234567 x 8 + 7 = 9876543
12345678 x 8 + 8 = 98765432
123456789 x 8 + 9 = 987654321


1 x 9 + 2 = 11
12 x 9 + 3 = 111
123 x 9 + 4 = 1111
1234 x 9 + 5 = 11111
12345 x 9 + 6 = 111111
123456 x 9 + 7 = 1111111
1234567 x 9 + 8 = 11111111
12345678 x 9 + 9 = 111111111
123456789 x 9 + 10 = 1111111111


9 x 9 + 7 = 88
98 x 9 + 6 = 888
987 x 9 + 5 = 8888
9876 x 9 + 4 = 88888
98765 x 9 + 3 = 888888
987654 x 9 + 2 = 8888888
9876543 x 9 + 1 = 88888888
98765432 x 9 + 0 = 888888888


1 x 1 = 1
11 x 11 = 121
111 x 111 = 12321
1111 x 1111 = 1234321
11111x 11111 = 123454321
111111 x 111111 = 12345654321
1111111 x 1111111 = 1234567654321
11111111 x 11111111 = 123456787654321
111111111 x 111111111 = 12345678987654321


Fascinantno, zar ne?

Ne volim dokaze sa YouTube, ali evo vam jedna priča o tome kako je Veliki Arhitekta stvorio sav živi svet pomoću razmere, odnosno “principa šestara”:



Velika je to mrznja prema Hriscanstvu.[/QUOTE]

Verovatno plaća. Mene ne zanima to udruženje. Ja nisam ateista. Reč hrišćanstvo piše se malim slovom H.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top