Да ли слушате хрватску музику?

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
„Индекс“: Из неких разлога Хрвати воле српске народњаке



Аналитичар Горан Војковић пише за „Индекс“ да је најава да ће се у Загребу појавити први радио који ће пуштати „цајке“, или оно што се у Србији зове „новокомпонована музика", а по уметничкој вредности, како каже, углавном представља музичко смеће - проузроковала је велики број коментара.

Истиче да се та музика, коју „карактеришу певачице и покоји певач специфицног изгледа и често слаба гласа, ритам машина и танки стихови љубавних тема“, у Хрватској слуша више него икада.


Ако је ишта из Србије успело да освоји Хрватску, то је, како је навео, музика.

„Ономе који мисли ово покренути, свака част и честитамо, јер разоткрио је још један сегмент у којем су Хрвати максимално дволични“, пише Војковић.

У јавности се, како наглашава, добро пази да случајно не упадне која српска реч или да неко не каже мај уместо свибањ, а када дођу ноћ и алкохол пева се и игра на мелос с друге стране Дрине.

Занимљиво, углавном се не слуша оно што у Србији вреди, а имају заиста квалитетних музичара, навео је Војковић, додавши да се слуша „баш задњи шунд“.

„Са оним што се 1990-тих слушало полутајно, па онда по клубовима на периферијама градова, па онда по центрима, а сада ће изгледа и на радију– до рата смо се дословно спрдали“, навео је у ауторском тексту Војковић.

Не сумњамо да то неће бити изврсно слушано, истиче Војковић који даље пише да ће бити и оних којима то смета.

„Но, једноставно је, ако вам српски народњаци на неком загребачком радију сметају, немојте окренути ту станицу. Нико вас апсолутно не обавезује да их слушате, а шта слушају други, није ваш проблем“, закључује Војковић.

http://www.rts.rs/page/magazine/ci/...ih-razloga-hrvati-vole-srpske-narodnjake.html

Кад сам студирао, били ми на излету и у аутобусу на радију крене нека хрватска песма а тек ће 1 мој колега каже шоферу-дајте мењајте ту усташку музику-нећемо то да слушамо. И сад мени је то тада било мало чудо али ето има неке логике. Е сад, мој став по твом питању је следећи: Наравно да не треба слушати хрватске националистичке песме или Томпсоново усташко смеће од музике или песме у којима се помињу Хрвати, Хрватска али неку њихову нормалну музику што да не. Ја, лично, слушам и њихову музику, имају стварно неке много добре песме али сматрам да је треба слушати бесплатно, нпр. на Јутјубу, мобилном или лаптопу али да никако не треба куповати њихове ЦЕДЕ-е или ићи на њихове концерте или наступе јер би то онда било финансирање богатих хрватских певача што није добро. Дакле, то је та граница! Ја сам давно био на 1 Северинином концерту у ЦГ и силно сам се за**бао из више разлога. Прво, што сам дао 10 евра, друго што је доста каснила на наступ, и треће што сам на том њеном наступу схватио да је она тежак хрватски националиста, да пева доста њихових националистичких песама и то је тешко за слушати а поготово је бесмислено плаћати да слушаш то смеће. Да се разумемо, она је добра певачица (и још боља глумица :per: ) и има стварно добре хитове али зато пева и неке безвезне хрватске националистичке песме и глупости. Е сад кад је слушаш бесплатно на Јутјубу нпр. то је добро, прво зато што не плаћаш ништа а друго зато што можеш да бираш песме које ћеш да слушаш, значи оно што ти се свиђа слушаш а што ти се не свиђа, не слушаш. Просто. А кад одеш на њен наступ, ем плаћаш, ем не можеш ти на сваких 15 минута или пола сата кад она крене са неком националистичком музиком, да затвараш уши или да излазиш са наступа и да се враћаш него си принуђен да слушаш и оно што ти се не свиђа.
 
sadrc5beaj-dalmatinske-pjesme.jpg
 
Mi našu domaću muziku,samo.

- - - - - - - - - -

Normalno da slusam, od starijih Film i Olivera Dragojevica, Masima Savica i novijih Tonija Cetinskog, trenutno preslusavam Magazin i Nove fosile iz nekih sentimentalnih razloga.

Kakve veze ima lepa muzika koju pevaju uzgred, normalni ljudi, sa bilo cim?

A Goci Bend,ne?Jel da da ne?Što bi ti to slušala.
 
A Goci Bend,ne?Jel da da ne?Što bi ti to slušala.

Prvi put cujem za njih, ali se svakako ovaj spisak tu ne iscrpljuje (Dino Dvornik, Nina Badric itd., to su dobri pevaci).

A ti pre nego sto pitas, red je da odgovoris na pitanje - kakve veze ima muzika, normalna muzika uz koju se ne fiksaju pa bila i limunada, sa bilo cim, pa i sa politikom?

Da ne izbegavas mozda i Vagnera?
 
Poslednja izmena:
Prvi put cujem za njih, ali se svakako ovaj spisak tu ne iscrpljuje (Dino Dvornik, Nina Badric itd., to su dobri pevaci).

A ti pre nego sto pitas, red je da odgovoris na pitanje - kakve veze ima muzika, normalna muzika uz koju se ne fiksaju pa bila i limunada, sa bilo cim, pa i sa politikom?

Da ne izbegavas mozda i Vagnera?

Uz Vagnera su Nemci mučili partizane,koji su naravno bili Srbi.
Slušam,tehno,rave i домаћу народну музику.Ne turbo folk.Žalosno je da ne slušaš Gocija,Baju,..držiš li mačke,šetaš kera?

- - - - - - - - - -

Slušam muziku i iz regiona.Iz Rumunije.:ok:

- - - - - - - - - -

хан Ацо поштеди нас вас Бугара
 
Uz Vagnera su Nemci mučili partizane,koji su naravno bili Srbi.
Slušam,tehno,rave i домаћу народну музику.Ne turbo folk.Žalosno je da ne slušaš Gocija,Baju,..držiš li mačke,šetaš kera?

- - - - - - - - - -

Slušam muziku i iz regiona.Iz Rumunije.:ok:
- - - - - - - - - -

хан Ацо поштеди нас вас Бугара

A ti stavljas liu alu-foliju na glavu dok ti je ukljucen komp?

p.s. Bas uz Vagnera, ne uz Strausa npr.? To si se licno uverio?

E pa vidis za mene je Vagner deo civilizacije i uvek ce to biti a te price za malu decu ostavi nekom drugom.
 
Poslednja izmena:

Back
Top