Prepoznavanje bezuslovne ljubavi u vezi

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.043
Da malo pricamo na zenski nacin, cisto radi vezbe, da se ne osecate glupi kad se neka slicna tema povede u realu...

Nece vam zene reci, ali zene natopljene u psihologiju hoce...
Prepoznavanje bezuvetne ljubavi u vezi je najznacajnija stvar...
Prevedeno na muski jezik, proces intimizacije mora biti zavrsen do kraja...

To je pomalo nejasno i neocigledno kad imamo bar 4 podlicnosti u svakoj osobi...

Uzmite samo to da neke devojke muvate onim sto jeste, drugim ono kako ste zabavni, trece pustite da se same zblize sa vama uz vasu pomoc , cetvrte pustite da vas mere kroz imanje i znanje..

Cak i kad je ovo prvo, uvek vaze one osobine, jedno misli , drugo radi, trece pricaj, cetvrto zeli, a peto joj treba.
Ali uz vaznu napomenu, mora da izgleda kako treba..

U prevodu na muski jezik...
Ako je muvas karakterom, onda mora da izgleda da si iskren, a naravno neces biti do kraja nikad jer to sigurno ubija savremenu vezu...ali moras zadovoljiti kriterijume i stvoriti utisak da je tvoje njoj na dlanu razumevanja..

Ako je muvas preko zabave, onda dinamika mora da bude jasna i bez nejasnih konotacija...sto bi znacilo paznja i inicijacija zabave stavljaju nju na prvo mesto....to dovodi do stikliranja ostalih polja, poverenje, posvecenost , bezuvetna ljubav u zenskoj svesti..Strast, pozuda, povezanost i slicno...

Ako muvas preko intimizacije, tu ovaj pojam bezuvetnosti moze biti malo drugacije tumacen...
Uostalom on je malo drugacije tumacen u skoro svakom obliku, inace ste slabic i mlakonja..
Znaci kao kod dobrog pozorisnog komada, moze da postoji zaplet, radnja , kulminacija i rasplet...
Kulminacija je najvaznija kod muvanja intimizacijom...
Ne sme preci neprijatan nivo...
U prevodu , ona zvaka ako nekog volite nikad ne odustajete od njega je jako slicna sa tezak ste smor i opsesivni stalker, ali upravo u nivou primene kod kulminacije je razlika..
Razliciti ljudi razliciti stilovi i nekad i prekoracenje u radnji nije katastrofa ako nije u kulminaciji....

Ako je ovo poslednje, znanje i imanje, tu imate i kategoriju seks...posto je seks i znanje i imanje...malo nelogicno...
Jer racio i oportunizam kao upravljaju znanjem i imanjem, a iracionalno i strast onim sto se zove robinja mozzarele i dobrog pumpanja u seksu, ne znam dobar prevod na srpski za tetoshenje, rasturanje, razvaljivanje...da se zacrveni od uzivanja i da gazdarica hoce jos...

I tu rec bezuslovno ima izlete..
Npr , ako se idealan ebac, nece vas ni primetiti kao zivu osobu, sva projekcija i emocija bice usmereni ka alatu, svrdlu, majmunu, ljubavnoj raketi...kao nosiocu neceg sto je priblizava sopstvenom bogu...
Sve dok jedanput ne pruzite manji uzitak i povezete to sa necim sto joj ima smisla....tada pocinje intimizacija i bezuslovno iako je ocigledno uslov pocetak svega toga...
Vazno je da u recniku zena to znaci bezuslovno...

Kod imanja se uvek sitnice gledaju i to one koje nisu vazne...
Npr kod seksa se gleda retorika prema njenoj micikani, tj njenom bozanstvu....prema njenoj seksualnoj pojavi...
Ne samo da joj treba sigurnost jer seks je najlabavija veza, svi ga upraznajvaju , cak i kad nije dobar...to sve zene znaju..
Zato osim sto ste uvek zeljni morate biti i zenski skot....ne muski nego zenski...to znaci preterivati u uzdizanju svog kriterijuma prema micikanama...droljastvo je odlicno za kresove, ukida njenu nesigurnost i uzdize strast i pohotu u zivotu, ali nije toliko pozitivno kad su veze u pitanju.
Tako da tu drolja prema njoj ladno prolazi kao tezak za pristup seksu za sve ostale...iako nije bas mnogo logicno , logika nigde u svemu ovome ne vazi jer svako a narocito zene cuju ono sto zele da cuju, Alo, pravilo pet razlika....

Sve to moze biti deo zapleta, predstave i sve se moze poverovati....

A ako je imanje u pitanju, bilo znanje, struka ili bukvalno imanje, bezuslovnost je tu najlakse postici, jednostavno zena trazi vece od sebe a suprotno nece moci...
Tako da inferiornost ne pominjati i postaviti kao egalitet i jednakost njen aksesoar sa tvojim mocnim firmama...
Bukvalno nakit jednako novi trosoban stan sa njegove strane....

Naravno iz zenskog ugla nije ovako direktno, nego je sve na nivou izmaglice i to je odlicno...
Ispravljati krivu drinu nikad nije ni isplativo niti bez glavobolja..

Ono sto bezuslovnost najvise treba da uradi je neutralisanje crvica na bilo koji nacin..
Kao frustraciono bice zena je prepuna sumnji i sklona sumnjama , tako da bezuslovna ljubav itekako mora da eliminise babasere iz njenog okruzenja...
Bilo da su muskraci, bivsi sa kojima je ostala dobra a zluradi su prihvatljivo za nju, ili da su zene, rivalke ili zajedljive drugarice ili samo drugarice kod kojih od trenutnog stanja popunjenosti donjeg slota zavisi i stav prema muskarcima.
 
Za početak - bezuslovna ljubav ne postoji. Evenutualno roditeljska, i to u slučaju roditelja koji od dece ne očekuju produžetak samih sebe. Ta vrsta ljubavi, vrlo nesebična, ne podrazumeva nikakva teatralna i u realnosti ređa žrtvovanja tipa "dao/la bih život za tebe" (kao vid retoričke emotivne ucene), već svakodnevna odricanja od sopstvenog komfora i slobodnog vremena, iskreno razumevanje, podršku. Dakle, ne život za život, već deliće sebe. A bubreg ako, ne daj bože, zatreba.
U partnerskoj ljubavi nema bezuslovnosti. Ljubav je interesna kategorija (koliko god to rogobatno zvuči). U zaljubljenosti nešto očekuješ, pa ako ne dobiješ, eto spuštanja s oblaka. Čak i ako se pomiriš sa činjenicom da nisi dobio šta si očekivao, opet je želja da se partner promeni, preoblikuje po tvojim potrebama - uslov. Možemo pričati o zreloj ljubavi tek nakon prihvatanja svih crnih i belih strana partnera. To jest, ako nam neke osobine više ne smetaju i ako nekog volimo zbog toga što on/ona jeste a ne što bi, po našim nahođenjima, trebalo da bude. .
Odrasli, zreli ljudi ne zamajavaju se igricama i manipulacijama, tj. glumom da "bezuslovno" vole ili da su "iskreni". Jednostavno, takvi su kakvi jesu, i bivaju prihvaćeni ili neprihvaćeni, odnosno voljeni ili nevoljeni ... ili voljeni čak i u situaciji kada su partnerima "nesavršeni".
Proces intimizacije se nikad ne završi, izuzev kod primitivaca kojima je sve na "izvolte" jer je isuviše površno, beznačajno i providno. Ljudi provedu i po 50 godina u braku a da se taj proces ne okonča, jer postoji čovekova prirodna i nasušna potreba da neke misli i osećanja ne podeli ni sa kim. Pa ni sumnje, kojih svakako ima kod onih koji ne boluju od neosnovano predimenzioniranog ega.
Ne kapiram kome upućuješ ovaj tekst. Ako je za polaznike života, učiš ih neiskrenosti i manipulaciji, i ukoliko to prihvate kao strategiju za uspostavljanje međuljudskih odnosa, kad-tad biće provaljeni od klinki koje su vične čitanju kroz izmaglicu... ili će dobiti ono što i sami zrače: lažljive, manipulativne partnerke. Ukoliko je samo do seksa, to je barem lako: svaka vreća nađe zakrpu, i traju dok se ne pohabaju.
 
Nema ljubavi.Što su ljudi pametniji, načitaniji, sa više iskustva i talenata njihova laž i labudova pesma su sličnije romantičnim pričama o ljubavi iz kojekakvih romana i pričica.A ženske manifestacije ljubavi su obična magla.Ako te drmaju hormoni u određenom trenutku, nećeš prepoznati laž-jedino nevernici ostaju uskraćeni za životne pozorišne predstave.
 
Za početak - bezuslovna ljubav ne postoji. Evenutualno roditeljska, i to u slučaju roditelja koji od dece ne očekuju produžetak samih sebe. Ta vrsta ljubavi, vrlo nesebična, ne podrazumeva nikakva teatralna i u realnosti ređa žrtvovanja tipa "dao/la bih život za tebe" (kao vid retoričke emotivne ucene), već svakodnevna odricanja od sopstvenog komfora i slobodnog vremena, iskreno razumevanje, podršku. Dakle, ne život za život, već deliće sebe. A bubreg ako, ne daj bože, zatreba.
U partnerskoj ljubavi nema bezuslovnosti. Ljubav je interesna kategorija (koliko god to rogobatno zvuči). U zaljubljenosti nešto očekuješ, pa ako ne dobiješ, eto spuštanja s oblaka. Čak i ako se pomiriš sa činjenicom da nisi dobio šta si očekivao, opet je želja da se partner promeni, preoblikuje po tvojim potrebama - uslov. Možemo pričati o zreloj ljubavi tek nakon prihvatanja svih crnih i belih strana partnera. To jest, ako nam neke osobine više ne smetaju i ako nekog volimo zbog toga što on/ona jeste a ne što bi, po našim nahođenjima, trebalo da bude. .
Odrasli, zreli ljudi ne zamajavaju se igricama i manipulacijama, tj. glumom da "bezuslovno" vole ili da su "iskreni". Jednostavno, takvi su kakvi jesu, i bivaju prihvaćeni ili neprihvaćeni, odnosno voljeni ili nevoljeni ... ili voljeni čak i u situaciji kada su partnerima "nesavršeni".
Proces intimizacije se nikad ne završi, izuzev kod primitivaca kojima je sve na "izvolte" jer je isuviše površno, beznačajno i providno. Ljudi provedu i po 50 godina u braku a da se taj proces ne okonča, jer postoji čovekova prirodna i nasušna potreba da neke misli i osećanja ne podeli ni sa kim. Pa ni sumnje, kojih svakako ima kod onih koji ne boluju od neosnovano predimenzioniranog ega.
Ne kapiram kome upućuješ ovaj tekst. Ako je za polaznike života, učiš ih neiskrenosti i manipulaciji, i ukoliko to prihvate kao strategiju za uspostavljanje međuljudskih odnosa, kad-tad biće provaljeni od klinki koje su vične čitanju kroz izmaglicu... ili će dobiti ono što i sami zrače: lažljive, manipulativne partnerke. Ukoliko je samo do seksa, to je barem lako: svaka vreća nađe zakrpu, i traju dok se ne pohabaju.

Zato sa tobom mogu da pricam filozofski, ali ......
Realno gledano , znaci u drustvenoj komunikaciji, mnogo veci broj i strucnih psihologa i obicne raje zenskog roda ce itekako ocekivati, raditi i idealizovati , a naravno i upotrebljavati rec bezuslovna ljubav.
To im je ideal kad vise ne moraju da se strecaju da li je on iskren, podmukao , ovo ili ono, nego da uzivaju krckajuci svoju srecu...

Cak i tada, 95% zena se polakomi, ne znam bolji izraz, opusti, izbezobrazi i proradi sebicnost pa inatno ili na precac zasere sve...
Ali njihova terminologija je bezuslovna ljubav..

To sto mi mozemo to analizirati i videti da li je ili nije, to je vec filozofija , koja nije naodmet, ili psihologija, koja opet nije naodmet, ali na kraju mora ili bi trebalo prevesti sve opet u one fraze koje se koriste u realu...

Nista od onog sto sam napisao nije tacno...
Ama bas nista...
Ali je sve itekako tacno ako se tumaci recnikom nalazenja veza, stvaranja utiska, poznanstava, i ostalih , visi u vazduhu a zelim da ti turim nesto...

- - - - - - - - - -

Nema ljubavi.Što su ljudi pametniji, načitaniji, sa više iskustva i talenata njihova laž i labudova pesma su sličnije romantičnim pričama o ljubavi iz kojekakvih romana i pričica.A ženske manifestacije ljubavi su obična magla.Ako te drmaju hormoni u određenom trenutku, nećeš prepoznati laž-jedino nevernici ostaju uskraćeni za životne pozorišne predstave.

Da ti kazem nesto, cak i kad silujes zenu, a dobro je izhebes, posle 10og silovanja ona te voli....upotrebljava rec ljubav...
To sto si je primorao, ne fizicki nego nekom ucenom, to kod zena prolazi kao da nije prisila nego eto, splet okolnosti...
Tako da , jeste ljubav nije ljubav, upotrebi se rec volim te, a za srpsko govorno podrucje, svaka dublja analiza je bespredmetna..
To sto ona meni kaze volim te, kad ustaje iz kreveta, ustvari znaci joj sto je svetao dan danas, sve mi nesto ide od ruke...tj znamo i ona i ja da je to njena terminologija ljubavi...
 
Vecina ljubi samo svoju sliku i priliku...:lol:

Mozda, ali se secam da sam kao srednjoskolac podelio zene na one koje uzivaju sebi da ugode i one koje uzivaju drugome da ugode, kao i da ima i muskaraca takvih...
To nije bilo za dz, tako da stvarno verujem da postoje zene koje vole sebe onako normalno, ali uzivaju da ugode drugima u ljubavi..
Cak sam posmatrao prilikom seksa koja je kakva..
Imas devojaka koje streme ka nebu u smislu emocija u seksu i tu ni ona ni ti niste bitni...
Bukvalno ni ona nije bitna...
Mozda je moguce upotrebiti rec bezuslovni seks, robinja seksa.

Ima onih koje se predaju tom zanosu dok je prvi put ne zaebes i ne dovedes je tamo gde hoce...
Onda pocinje da te tretira kao osobu od krvi i mesa, a ne kao ljubavnika idealnih performansi.
Naslucujete da je rec o malo iskusnim devojkama.
Ali iskustvo nije prednost iako svi to predstavljaju tako..
Senzacije i senzacionalizam u seksu se potrosi...
Slicno se moze desiti i u ljubavi.
Jer ljubav , hteli mi to ili ne, nastaje na razlicitim ideoloskim osnovama, pa moze nastati i zbog seksa samim tim zavisi od svih zavisnosti od kojih zavisi i seks.

Da se vratim na osobe koje uzivaju u tome da pruzaju zadovoljstvo drugome i da dovode drugog do vrhunca..
Jedno vreme sam i ja bio takav...mozda sam i sad takav, ali mislim da vise nisam od kako sam odustao od dugog seksa.
Sad ga praktikujem kao dugu penetraciju...a to nije isto, jer tu je paznja na neejakulaciji.
Mnogo laksa i mnogo manje saucesnicka varijanta.
Meni licno je najlepse druzenje sa njima jer tu vodjenje seksa i druzenje dobijaju slicnu aromu, atmosferu...
Neko ce to mesati sa zaljubljenoscu, mozda cak i ja...ali u pitanju je vaspitanje, oblikovanje ili karakter osobe, ne znam...
Znam da su takve osobe trazene iz sasvim sebicnih razloga, tj kad ti se nudi neko ko ce da te zadovoljava, odmah kupujes, ne gubis vreme, pa se vrlo brzo udaju, verovatno zato i nemam mnogo susreta takvih u kasnijem periodu zivota.
Da ne optuzujem promenu vremena za to...

Da li to mozda nalikuje na bezuslovnu ljubav iako nije, jer takve osobe nemaju nikakve razlike u zahtevima prema ljubavi, bar one koje sam ja upoznao...neke su cak i jako zahtevne..
Ustvari nista nije toliko zahtevno samo je problem ako je neuskladjeno sa normalnim zivotom...
Npr kao primer, tesko je ako ocekuje da istog trenutka budes njena podrska kad joj se desi nesto katastrofalno, a ima ih koje su i takve zene (nevezano za ovo da li uziva da usreci ili ne). Medjutim lakse je i ostvarljivije je ako ocekuje da kad se ukazi prvo slobodno vreme od obaveza zna da ces biti podrska i dovoljno na vreme da se minimizuje katastrofa.
Tezinu situacije u medjuvremenu podnosi sama...ali je lakse kad zna da ce glavni udarac podnosenja uraditi tek za 8h...
Bukvalno prenese vreme do tada, odvuce sebi paznju i od razmisljanja i od odluka i od preboljavanja...

Trik kod osoba koje se trude da usrece druge i tako dozivljavaju i srecu i vrhunac, je verovatno u tome sto je uslov lakse ostvariti pa mnogo manje uslova osecas...a onda ti ljubav pocinje da izgleda bezuslovna...
Nikad ne bih to pomesao sa bezuslovnom ljubavi iz sasvim drugog razloga, a to je ferka da se oduzis....
Znaci koliko god bila bezuslovna, ne bih ja to natezao, vec suprotno...
To zene nekad lazno rade...
One su to pretvorile u trgovinu.
Npr , ona ti kupuje poklon zato sto ocekuje da ti njoj kupis poklon...
Ona ti uradi nesto zato sto hoce da ti njoj uradis nesto drugo....
Problem je sto oci vide svoje kao vece a tudje kao manje angazovanje i rad ili vrednost...
A kad to ne radis lazno , onda dolazis u sukob sa ovima sto rade to lazno , ali se super intimiziras sa onima koji ne rade to, kao npr bezulsovna ljubav (u smislu gorenavedenom).

Tu koristim iskustvo sa delegiranjem poslova izmedju mene i buraza, sto je donekle greska roditelja.
Tu su uvek meni prenosili komande za obojicu, bez raspodeljivanja sta kome.
I sad nekad moze podela isto x2 , a nekad ne moze, vec mora jedan jedno drugi drugo, ali moze danas ja sutra ti.
Ali nekad ne moze ni to, nego mora ja da odredim ko ce sta...npr razliciti afiniteti, i to svi osete.
Osete tako sto obicno ono sto im je tesko uvale drugima..
Kod mene to nije tako , nego ono sto je drugome lakse to uvalim njemu.
Medjutim, uz pravilo da je tudje uvek lakse a svoje vece i vrednije, to ne izgleda tako..
I onda da bi prekinuo prepucavanja i sitne svadje izmedju nas, ja prebacim sva delegiranja na njega...sve on da odlucuje.
I naravno prvih 20 puta je bilo skoro sve ja, skoro nista on...tj 100:0
Nista ja rekao nisam, samo dobro...dobro...
I onda covek samo dodje i kaze, shvatio sam poentu, vracamo na staro, ti delegiraj ko ce sta da radi.
Ali to ne znaci da je zauvek to postavljeno , i dalje treba s vremena na vreme dati oduska samovolji osobe, pa i mom burazeru...zaborave ljudi razloge zasto su nesto sto im je naoko stetno po njih prepustili drugima...

Medjutim, da vratim na bezuslovnu ljubav, mnoge zenske osobe koje koriste terminologiju bezuslovna ljubav uopste nisu ove osobe sto uzivaju u tome da usrece druge..
Jesu na neki nacin, npr trude se da imaju uvek lepe reci i da budu rame za plakanje drugima, ali to nije ni blizu toga da je to osoba koja zeli da usreci drugoga...to je osoba koja usrecuje sebe tako sto ima utisak da je nesebicna prema drugima.
Koliko moze da bude mocna ta zamena u glavi , to je neopisivo..
Nekad najveci smorovi upravo jesu to, nabedjene osobe da nekome cine dobro a nit je korisno nit ugodno osobi kojoj one pomazu..
 
Poslednja izmena:
Bezuslovna ljubav treba da stoji i u kontekstu partnerske ljubavi. Po bracnom zavetu si sa njim u dobru i zlu. Sada, sto su vremena takva da tinejdzer/adolescent svojim mozgom i djanom predje tucu partnera pod parolom normalnog odrastanja i gradnje iskustva, on zasigurno ne moze biti oplemenjen i sposoban da bezuslovno voli.
 
Treba...ali samo ako se pravilno tumaci...
Postoji razlika izmedju bezuslovne ljubavi (koja je stvar duse, osecaja) i bezuslovne veze, odnosa (gde postoje granice, uslovi i pod kontrolom je razuma)...rezultat te razlike je da bezuslovna ljubav (osecaj) i bezuslovna veza (razum) mogu imati razlicita ocekivanja..
Ljubav kao osecaj moze biti bezuslovna i mozes voleti nekoga bez obzira na sve, a opet izabrati da ne budes u odnosu sa nekim pod (u) svim uslovima...

Cenim da je najbolje voleti dusom i postaviti pravila u kom partneri zele da se odnos odvija...

- - - - - - - - - -

...ljudi cesto kazu bezuslovna ljubav, a misle na bezuslovnu vezu (koja bajdvej ne postoji)....tu spadaju odnosi ja te bijem ti me volis...

- - - - - - - - - -

..postoje i oni koji kazu da bezuslovna ljubav ne postoji, jer se fokusiraju iskljucivo na odnos, a zaboravljaju osecaj...
 
Poslednja izmena:
Delimicno si mi otela misao...:)

istina je da postoji bezuslovna ljubav, ali kao sto se mi menjamo u vremenu i ljubav prolazi te faze..

Tako da se u jednom delu slazemo...bezuslovna veza moze da se zasnuje na uslovima koji su joj ograda

i spolja i iznutra...

U smislu postavljanja tih ograda postoje uslovi, ali u okviru ograda ne postoje....iskustveno, ljudi izbegavaju ograde,

ali mastaju o onome sto se u njima krije...
 
Boljanin je otisao u licemerje i to zestoko, ali mu sladje da tako misli.
Ja takve stvari ne volim, i mislim da nisu zdrave, osim za zensku psihu....ali to znaci da onda neko mora da bude muskarac u toj vezi...

Bezuslovna veza je bez uslova, ne moze biti sa uslovima jer onda nije bezuslovna...
Bezuslovna ljubav moze biti bez obzira kakva je veza, jer ako je veza format i forma onda se na nju prebacuje deo uslova tako sto se kreira entitet veza.
To je ono sto zene cesto rade da ih ne bi ponela priroda pa da rade micikanom kako dune vetar...
Kad se zaklanjaju iza veze, kao da im druga strana brani, a ne brani, nego koriste vezu kao stit.

Imam decka, udata sam, slicne stvari.
Grozno je to pomenuti, jer niko nije toliko dobar u srozavanju postovanja prema zenama od samih zena....(npr ono pasivno ceka da je jedan momak odabere i pozove, a dok to pasivno ceka, prihvata poziv od drugog kao u glavi razmisljajuci da ce ljubomorom da aktivira ovog koga prizeljkuje, a taj mozda sazna, mozda ne, mozda pomisli da je ovaj njen izbor, znaci milion gluposti su verovatnije od igranja na posesivnost muzjaka i vodje copora)...

U smislu bezuslovnosti ljubavi dobra je i ona stara, mi smo zajedno za sva vremena, ako se u nju veruje...
Dobra je jer tera ljude da osim entiteta veze rade stalno na resavanju komunikacionih problema, ekonomskih, moralnih i drugih problema koji postoje u vezi i sto je narocito bitno budu na istoj strani sto danas u mnogo sluvajeva nije slucaj..
Danas muz joj je muz, ali je ona zena i drzi se drugih zena, a brojne price pokazuju da tako treba i onda ustvari njih dvoje nisu na istoj strani.

Ono sto iako sam muskarac ja zastupam je da ne trebaju da misle isto niti da budu ista vojska, cak ni partneri ni saradnici, ali ne smeju da budu na suprotnim stranama.
To mi je zakljucak iz ugla dece, tj ne valja ako oboje nemaju razlicite inicijative....
Ali i za njih same je bolje da imaju autoritet a imace ga ako nisu potpuno slizani...
Ali nikako da su na suprotnim stranama, a duga nezavisnost nekad nesvesno i nevidljivo dovede do suprotnih strana.

Ali to je nebo i zemlja u odnosu na svest zena danas u Srbiji tako da mislim da pricam u vetar...
Ovde je ipak rec o onome sto je realno u svesti, a to je nesto sto moze da asocira zene i muskarce na ovo sto pise....bezuslovnu ljubav u vezi...
Zato je uvod ovakav kakav je, zato ne povezujem sa mnogo drugih relacija u emo odnosima i psihologiji , zato me interesuju floskule i zablude koje vaze...
Jer to je stanje na terenu, a to sto postoji specijalna jedinica koja ima najmoderniju tehniku , da se vojnicki izrazim, nema nikakav uticaj i ne treba da ima, za narod , koji niti zna da tako nesto postoji.
 
Veze, ti si dao naslov bezuslovne ljubavi u vezi,

znaci veza je zaokruzen pojam i postoji ili ne.

Da bi veza postojala ona prolazi kroz faze, ne desava se bez dogadjaja i uslova...

ali kada postane veza sa definisanim svojevoljnim ogradama vise nema potrebe za uslovima u ljubavi....

cak i najgori posesivac zna gde je granica veze koju je zadao sam ili uz dogovor....prelazak iz domena je prestanak veze...

pa vise nije problem da li je ljubav bezuslovna, jer veza ne postoji...moze da postoj i ljubav, ali vise nije bitno da li je bezuslovna..

Jedan od postulata hriscanskog braka je sigurnost zene koja u njemu moze da ima bezuslovnu ljubav i prema deci i prema muzu,

pa nije bezveze izmisljen kao obred zaklinjanja pred svedocima kao ograda i pretnja osudom ako se preskoci....

Od tada je svest dostigla nivo da je vaznije sta se dogovore ljubavnici medju sobom nego sto ce to svet znati, pa je tako ograda postala

sasvim licna, ali svesna cak i za ludog i zbunjenog...

Kada veza izadje iz faze zaljubljenosti ili neopredeljenosti ili nesigurnosti i utvrde se glavni problemi medju partnerima dogovr tipa "od danas vise neme toga, toga i toga...." i oboje se sloze, vise nema potrebe za uslovima jer sve drugo nije bilo problem...a ono sto se sakrilo je van granica...tako da nije uslov, ali isto moze da se ugradi u granicu, ako postoji volja...

A primer bezuslovne ljubavi u takvoj vezi je jednostavan svako radi ono sto misli da treba, a to moze da bude i dogovaranje, ako nije siguran sta treba...

potpuna sloboda u promenama koje su u okviru granica.
 
Ne, ne mora bas ni malo frustracija, vec da ne bude frustrirano bice...
Frustracija kao pojam je uzdrzavanje od.....a onesposobljavanje i blokiranje je nesto sto uzrokuje situaciju kad bice pocne da razmislja kroz prizmu frustracionog bica.
Tako da uzdrzavanje, da koristim taj pojam moze da postoji i nece doneti nesto mnogo loseg...
A i u Srbiji su postojala mesta gde nije bilo mobinga, izivljavanja, pravljenja kriminala i nekih drugih savremenih izivljavanja i zavera.
Tako da moze se reci da je i u Srbiji moguce odgajiti osobu koja moze bezuslovno da voli, samo sto je problem gde ga smestiti danas...
Sad su TV mediji zatrovani, a nije vise 60ta pa da retko ko gleda TV...
Ljudi su bogatiji ali su gladniji.
Zene su pobesnele i unesrecile se za sva vremena...
Resenje koje se naslo je u samoci i sebicnosti...

Jeste sreca , tu ne mogu da sporim, ali nije svima a nije ni lako ljubavno upariti takvu osobu..
Evolucija ljubavi kao spajanja dve sebicne jedinke ce se neminovno desiti...ali nisam siguran da ce prohtevi spasti na fer nivo jer onda bi se to moglo nazvati bezuslovna ljubav....npr odnos izmedju dva svalerski opredeljena pojedinca razlicitog pola..
 
Pronalaženje ''bezuslovne'' ljubavi je mukotrpan posao i oslanja se na bukvalno pronalaženje apstrakcije u kojoj postoji odluka da LJubav jeste bezuslovna i da bez obzira na sve dvoje ostaju zajedno čak iako se to nekada može osetiti kao prisila.

Ljubav čini svet lepšim za individuu. To je činjenica.

Ali individua može tokom svog života da padne u teške misli te da osujeti ili proba da uništi nešto lepo što gaji godinama. Tu se može pronaći i jedan od glavnih testova Ljubavi.

Pronalaženje bezuslovne ljubavi je moguće, ostvarivo je, ali da bi se to postiglo je potrebna prvenstveno i logički inteligentna osoba, ali i emocionalno inteligentna osoba koja će voleti onu drugu bez obzira na sve.

Neke ljude ovo može da plaši jer ne mogu da razumeju da može postojati tako jaka i čvrsta konekcija između dvoje ljudi, a mahom ne žele da poveruju da je moguće ostvariti istu često kako zbog ličnog neostvarenja, tako i zbog pomanjkanja iskustava u bližoj okolini.

Moderan stil života, šta god to značilo, ne treba da bude nikakav faktor u pružanju bezuslovne ljubavi. Samim tim ni društvo ne igra ma kakvu ulogu ili predstavlja faktor niti bi trebalo da se bilo ko meša i osujeti pokušaj dvoje da dovedu sebe na nivo bezuslovne ljubavi. Smatram da je to nešto što se introspekcijom i realizacijom kako svojih tako i partnerovih želja i života može sa velikom lakoćom i ostvariti.

I ljubav takva kakva je između dvoje, bezuslovna, može se testirati posmatrajući neke od problema koji nastaju u njihovoj vezi pa čak i u slučajevima kada partnerstvo prestane, bezuslovna ljubav ne mora. Istu je moguće i gajiti prema prijateljima iako isti toga nikada neće biti svesni.

Jedini problem i isključivo jedini problem jeste nerazumevanje, odnosno neprepoznavanje samog akta bezuslovne ljubavi. Smatram da je to nešto što ljudi mogu da treniraju ako žele uspeh, ali isto tako smatram da ljudi imaju previše razočarenja i strahova da bi sebi dopustili takav izlet u sfere nečega što je za mnoge okarakterisano apstraktnošću. Da li je potrebno plašiti se jedne tako plemenite ljudske osobine? Mislim da nije, ali me zanima šta ostali misle o svemu tome?

Za realizaciju i diskusiju o ovome je zaista potrebno načiniti duboku introspekciju sebe i sopstvenih osećanja jer bezuslovna ljubav je oslobađanje od strahova i predstavlja hrabar potez, dok uzajamna ljubav potencira strah od samoće i traga za istim ili sličnim boljkama koje povezuju ljude. U oba slučaja vrlo jake ljudske karakteristike i osobine i podjednako moguće i ostvarive. pa čak i ponekad međusobno promešane i pomešane.
 
To bi valjda bilo kad nekog volis a ne zelis da ga mijenjas.Jos ako ste oboje odgovorni pa imate od cega da zivite srecna buducnost vam je zagarantovana........
Koliko god da se trudila oko toga ni u mojim zrelim godinama ne mogu to da shvatim.Valjda strah od samoce uz odredjenu kolicinu mudrosti zrelosti i adaptacije valjda nekog dovede u srecan zajednicki zivot.Ako oboje raspodijele poslove,ne guse se suvise emocijama i pozudom moglo bi da uspije.....
 
To bi valjda bilo kad nekog volis a ne zelis da ga mijenjas.Jos ako ste oboje odgovorni pa imate od cega da zivite srecna buducnost vam je zagarantovana........ Koliko god da se trudila oko toga ni u mojim zrelim godinama ne mogu to da shvatim.Valjda strah od samoce uz odredjenu kolicinu mudrosti zrelosti i adaptacije valjda nekog dovede u srecan zajednicki zivot.Ako oboje raspodijele poslove,ne guse se suvise emocijama i pozudom moglo bi da uspije.....
Ovo se zove forumaska greska u sablonu i jedino moze da zadovolji potrebe kratkotrajnog prekidanja samoce.
 
Negde u tekstu se spomenulo a ja znam realan slucaj da je jedan partner dao svoj bubreg drugom te da su oba pod zdravstvenom kontrolom? Da li bi vi dali zeni/muzu svoj bubreg i da li je to ''bezuslovna'' ljubav?
Nije, ali je jedan od elemenata...svakako je blisko... Pazi, ljudi su razliciti i danas moze da ti da bubreg, a sutra da od tebe ocekuje da budes deo njega...to nije bezuslovno...

- - - - - - - - - -

Bezuslovno uopste nije dramaticno, prosto je siroko, da i ono sto bi ti smetalo shvatis kao nesto sto je obicno...:)
 

Back
Top