Šta da kuvam danas?

Idem kod Kineza u Blok da nađem sveže sojine klice pa pravim Pad Thai da me želja za Tajlandom mine.

To je apsolutno najpopularnije ulično jelo na Tajlandu i jedno od klasika azijske kuhinje .Glavni sastojak koji daje karakterističan ukus tamarind sos sam doneo sa Tajlanda u teglici inače može i da se ovde reprodukuje u nekoj varijaciji jer ima tamarind paste po supermarketima(tamarind pasta,šećer,beli luk,riblji sos,čili pasta ili svež,limunov sok). Osnovi čine pileće meso ili škampi,pirinčane nudle,jaje,tofu i povrće...na kraju se pospe mrvljenim kikirikijem,čilijem,klicama i prelije sokom od limuna(limete).

Možda jednom napišem recept...tj. srpsku varijaciju :lol:...do tada ima na yt milion klipova sa raznim varijantama ovog jela. Ono što je sigurno da je preukusno...jedno od jela koje mogu u dnevnoj varijanti da jedem.
 
Ма дај бре, мени је то све смешно. После бацају та јадна јаја јер су их бахато упропастили.

Нема мере у народу па после праве оне отужне салате које не бих јела ни у лудилу.

Чуј, "Мимоза", бљув...!
 
FANDbi7.jpg


- - - - - - - - - -

ručak tradicionalno uskršnji :D

- - - - - - - - - -

šta će biti danas na stolu?
 
Ako je velika porodica, rodbina, prijatelji onda je razumljivo

upravo tako :D

- - - - - - - - - -

Не разумем шта нагони људе да офарбају више од пет, шест јаја.

nije problem u jajima što ih u kući sami ofarbamo, ali kad krenu gosti pa svako donese "još po koje " jaje, e tad nastane problem :D


btw, jaja nikad ne bacamo !!

- - - - - - - - - -

danas se jede ono što je ostalo od uskrsa, red pečenja, pa red sarme... :D

- - - - - - - - - -

pa od gore još koje jaje :D

- - - - - - - - - -

pa ruska salata :lol:

- - - - - - - - - -

ček šta imam još :think:

- - - - - - - - - -

kolači se ne broje ...
 
ja sam našao i divna obradjena rebarca, istina iz španije i skupa, za smoker

- - - - - - - - - -

jedino što ne volem što imaju ćevape sa sojom

što je opet istine radi, naglašeno krupnim slovima na deklaraciji, i ista su jeftinija za oko 100 din/kg od redovnih ćevapa
 
ja u novosadski :D

- - - - - - - - - -

elem, kod mene danas sladak ručak, neko bi rekao pre desert, REZANCI SA MAKOM

u pitnaju je domaće testo, netom spremljeno pa odmah u kipuću vodu ubačeno :ok:

- - - - - - - - - -

to daje razliku ;)
 

Back
Top