VENČANA KUMA ŠEFA DVERI ZA ALO! Boška prati kletva s Hilandara

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

комшија

Stara legenda
Poruka
91.053
БОШКО ОБРАДОВИЋ, ЛИДЕР ДВЕРИ, ЗБОГ ГАЖЕЊЕ ЗАКЛЕТВЕ ПРЕД НАЈВЕЋОМ СВЕТИЊОМ ПРАВОСЛАВНОГ СВЕТА ИКОНОМ ТРОЈЕРУЧИЦОМ МОРАО БИ ДА СЕДАМ ГОДИНА ОКАЈАВА ТАЈ ГРЕХ НА ЛЕБУ И ВОДИ У КЕЛИЈИ НЕКОГ МАНАСТИРА!






http://www.alo.rs/boska-prati-kletva-s-hilandara/98488


VENČANA KUMA ŠEFA DVERI ZA ALO! Boška prati kletva s Hilandara

1_1000x0.jpg


Boško pogazio zakletvu datu pred ikonom u svetinji, pa mu je zato stranka u problemima?!

Bivša aktivistkinja i dugogodišnji portparol pokreta Dveri, Maša Vujanović, izjavila je da je glavni uzrok raspada Dveri to što je starešinstvo na čelu sa Boškom Obradovičem prekršilo zavet koji su dali na Hilandaru pred ikonom Trojeručicom.

- Starešinstvo Dveri se zavetovalo da nikada neće postati stranka i da nikada neće imati predsednika stranke, napisala je na svom profilu na Fejsbuku Maša Vujanović, koja je, kako smo saznali, i kuma Boška Obradovića.

Da je priča koju je Vujanovićeva ispričala tačna, za “Alo!“ je potvrdilo više njih koji su bili svedoci događaja. Jedan od svedoka je i teolog i verski analitičar Miloš Stojković.

- Godine 2012. pred izazak na prve parlamentarne izbore kada su Dveri bile grupa građana, održana je konferencija za novinare, a nakon toga Boško Obradović i svi članovi strešinstva Dveri osim Srđana Noga koji je bio zbog zdravstvenih razloga odsutan otišli su na Svetu Goru. Boško Obradović, se tada zakleo svima njima i nama koji smo bili tamo, a ja sam isto bio tu, da nikada Dveri neće postati politička stranka, nego da će uvek biti jedna porodica. To je bio i slogan Dveri. Zakleo se ispred ikone Trojeručice kada su se svi zajedno poklanjali ikoni, on je rekao ”Bićemo porodica, nikad partija, nikad nećemo imati predsednika”. Ja sam organizovao njihov put na Svetu Goru i svedok sam da je sve pogazio što je rekao, i mnogo me je razočarao - kaže naš sagovornik.


20071863015a61e7e6805ef145181495_v4_big.jpg


I Vladan Glišić, bivši član Starešinstva Dveri kaže da se i dan danas seća Obradovićeve zakletve date u svetinji.

- Zaklinjao se u Hilandaru kod Igumana sadašnjeg, koji njega više ne želi ni da vidi, a ne primi, ali ne sam to, i na sastanku starešinstva isto tako se zaklanjao.

Upravo tog zaklinjanja naknadnog dobro se seća Miroslav Parović, takođe bivši član Dveri.

- Znam za taj događaj u Hilandaru, ali svedok sam još jednog, ja sam se naredne godine zalagao da Dveri ipak postanu politička stranka i da Boško Obradović bude predsednik, on se meni pred ljudima ispred ikone zaklinjao da to nikada neće biti tako. Definitivno je tačno, više puta se pred različitim ljudima zaklinjao da neće nikada biti lider, a vidite u šta su se pretvorili i kako im ide - kaže Parović.
 
Dveri uopste ne treba podjebavati jer Boskic, to radi sam

iako sam povremeno slusao izlaganja Glisica, dok je jos bio u Dverima, i njegove naknadne izjave, nisam tome mnogo pridavao znacaj, jer uvek tu ima takvog prljavog vesa, posle razlaza

mada, bio sam skloniji da verujem vise Glisicu oko toga nego Bosku koji je tvrdio da su se lepo razisli, ali znam da nije tako jer Dveri nije napustio samo Glisic, vec bogami mnogo vidjenih imena, i svi sa slicnim navodima

u tome mora biti istine, nemoguce da svi lazu

cak i mi koji posmatramo dveri iz publike, vidimo drasticnu promenu ideologije i retorike, nije nam potrebno dubinski da analiziramo


zato ne treba da nas uopste uzbudjuje ova bludnicka protivprirodna koalicija sa Kradulovicem kao ni ovakve izjave ljudi o njegovoj licnosti, koji Boska svakako znaju mnogo mnogo bolje




on je napravio salto mortale u ideologiji, slican onom koji su napravili Nikolic i Vucic, kada je Miki Rakic operativno izveo ideju Borisa Tadica da sa parama DS konacno slome radikalnu stranku

a uzevsi u obzir da su mu zivotni uzori Nedic i Ljotic, prema kojima je "ucinjena istorijska nepravda"

onda nas to ne treba ni cuditi


moje misljenje je da je on postao koristan klown angloamerickoj ambasadi, i da ce kao takav da zameni seselja na duzi niz godina

koristan trojanac, sto bi se reklo
 
Poslednja izmena:
Dveri uopste ne treba podjebavati jer Boskic, to radi sam

iako sam povremeno slusao izlaganja Glisica, dok je jos bio u Dverima, i njegove naknadne izjave, nisam tome mnogo pridavao znacaj, jer uvek tu ima takvog prljavog vesa, posle razlaza

mada, bio sam skloniji da verujem vise Glisicu oko toga nego Bosku koji je tvrdio da su se lepo razisli, ali znam da nije tako jer Dveri nije napustio samo Glisic, vec bogami mnogo vidjenih imena, i svi sa slicnim navodima

u tome mora biti istine, nemoguce da svi lazu

cak i mi koji posmatramo dveri iz publike, vidimo drasticnu promenu ideologije i retorike, nije nam potrebno dubinski da analiziramo


zato ne treba da nas uopste uzbudjuje ova bludnicka protivprirodna koalicija sa Kradulovicem kao ni ovakve izjave ljudi o njegovoj licnosti, koji Boska svakako znaju mnogo mnogo bolje




on je napravio salto mortale u ideologiji, slican onom koji su napravili Nikolic i Vucic, kada je Miki Rakic operativno izveo ideju Borisa Tadica da sa parama DS konacno slome radikalnu stranku

a uzevsi u obzir da su mu zivotni uzori Nedic i Ljotic, prema kojima je "ucinjena istorijska nepravda"

onda nas to ne treba ni cuditi


moje misljenje je da je on postao koristan klown angloamerickoj ambasadi, i da ce kao takav da zameni seselja na duzi niz godina

koristan trojanac, sto bi se reklo

Veoma moguće.
Međutim,nije Glišić neko ko to može da dokaže.Glišić je nesrećnik koji se našao između čekića i nakovnja.Svojevremeno je bio iskreni dverac i opozicionar,međutim on i njegov ćale su zeznuli neku ženu iz Amerike za kuću i plac (nelegalno prisvojili tuđu imovinu). Kada je Vučić došao na vlast,prvo što je hteo je nadzor nad bezbedonosnim službama i sav prljav veš koje iste imaju o njegovim političim protivnicima i sumnjivim bizbismenima.Tim biznismenima je Andrej ucenama i pomoću informacija o njihovim ilegalnim aktivnostima oduzimao biznise i prisvajao ih za sitan novac (Kupiš hotel za 800 evra :D) .Političkim protivnicima je Vučić nudio novac u zamenu za promenu lojalnost,a oni koji na to nisu pristajali su bili ucenjivani "prljavim vešom".Glišić je jedan od ucenjenih.On MORA da brani Vučića i napada i kleveće mu protivnike,a ponajviše nekadašnje saborce...
 
Veoma moguće.
Međutim,nije Glišić neko ko to može da dokaže.Glišić je nesrećnik koji se našao između čekića i nakovnja.Svojevremeno je bio iskreni dverac i opozicionar,međutim on i njegov ćale su zeznuli neku ženu iz Amerike za kuću i plac (nelegalno prisvojili tuđu imovinu). Kada je Vučić došao na vlast,prvo što je hteo je nadzor nad bezbedonosnim službama i sav prljav veš koje iste imaju o njegovim političim protivnicima i sumnjivim bizbismenima.Tim biznismenima je Andrej ucenama i pomoću informacija o njihovim ilegalnim aktivnostima oduzimao biznise i prisvajao ih za sitan novac (Kupiš hotel za 800 evra :D) .Političkim protivnicima je Vučić nudio novac u zamenu za promenu lojalnost,a oni koji na to nisu pristajali su bili ucenjivani "prljavim vešom".Glišić je jedan od ucenjenih.On MORA da brani Vučića i napada i kleveće mu protivnike,a ponajviše nekadašnje saborce...

Глишић је био члан ДСС, Отпора и ДОС, почетком 2000-их година а онда је отишао у Двери.

Човек лагодно живи од политике, а једва може да склопи просто-проширену реченицу.
 
Poslednja izmena:
БОШКО ОБРАДОВИЋ, ЛИДЕР ДВЕРИ, ЗБОГ ГАЖЕЊЕ ЗАКЛЕТВЕ ПРЕД НАЈВЕЋОМ СВЕТИЊОМ ПРАВОСЛАВНОГ СВЕТА ИКОНОМ ТРОЈЕРУЧИЦОМ МОРАО БИ ДА СЕДАМ ГОДИНА ОКАЈАВА ТАЈ ГРЕХ НА ЛЕБУ И ВОДИ У КЕЛИЈИ НЕКОГ МАНАСТИРА!

.

Бошка прати клетва? Шта је ово "Треће Око" почели цитирати. :rotf:

- - - - - - - - - -

00-Specijalno-izdanje.jpg
 
И за оног који гласа за Обрадовића није баш сигурно да неће на себе навући гнев божји.

Dobro ajde sad nam kazi koje za tebe dobar da glasamo za njega.

- - - - - - - - - -

Бошка прати клетва? Шта је ово "Треће Око" почели цитирати. :rotf:

- - - - - - - - - -

00-Specijalno-izdanje.jpg

U bre ovi srbijanci sve neki vidovnjaci.
 
Прати клетва...:hahaha: Све о клетвама, врачарама и гатарама у најновијем броју Трећег Ока, специјални додатак о Бошку Обрадовићу.. :sad2:

- - - - - - - - - -

Свако ко се издаје за православног верника, а погази заклетву дату пред иконом - а у овом случају ради се о хиландарској светињи "Тројеручици"- није ништа друго него гњида коме није ништа за веровати

Баба Ванга је још давно говорила да је Бошко кривоклетник...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top