Samoubistvo

Kosta2

Legenda
Poruka
65.077
Nisam se stručno bavio samoubistvima, ali sam imao nesreću da mi se u društvu desilo nekoliko samoubistava. Pretežno mlad svet, i žensko i muško. Iz takvih situacija ne možeš izaći neokrznut, ne možeš izbeći da o tome razmišljaš i nađeš neko svoje viđenje tužnih događaja.

Zanima me šta vi mislite o tome.
Unapred molim da smirite strasti i ne komentarišete prizemno i primitivno, kako su to neke forumašice na jednoj drugoj temi napale jednu forumašicu s čijim mišljenjem se nisu slagale.

Svako ima pravo na mišljenje, ali nema potrebe da ga se vređa ako se s time ne slažete.

Ako ne možete kontrolisati svoje emocije, lepo vas molim unapred da na ovoj temi ne učestvujete.
 
Poslednja izmena:
ne dobijemo svi iste karte na rodjenju
nekom zapadnu i te da ovaj zivot mora da zavrsi na nacin da sam mora da ga prekine
koliko god da oni koji ih vole, koji su oko njih svaki dan, koji bi trebali da im budu podrska imaju ogromnu grizu savesti kad ih izgube na takav nacin jer misle da bi mozda nesto mogli da promene, trebali bi da promene nacin gledanja na taj tuzan dogadjaj
da se to nije desilo tom prilkom, desilo bi se nekom drugom
i to nista ne bi moglo da promeni
 
Samoubistvo se nekad čini kao jedini izlaz iz problema, a zapravo je samo izlaz iz života. Verujem da je posledica nerazumevanja ili prosto utiska da nas niko ne razume, da nismo nikom potrebni, da nismo voljeni, nešto kao odustajanje od dalje borbe kad se sve čini besmisleno. Nekim ljudima prosto treba malo više podrške, neko da im pruži ruku, pogura ih, pruži ruku kad padnu... Kad se suočiš sa problemima koji ti se čine nerešivi, obično u glavi imaš dva rešenja, jedno je da digneš ruku na sebe i okončaš sve, a drugo da ustaneš i boriš se do kraja kao lav. Nemaju svi ljudi snage da se bore, niti su svi životi jednako teški. Samo je pitanje šta će čiji izbor biti.... Ali gubitak je nenadoknadiv, uvek, niko ne može da zameni toga koga nema, samo ponekad, dok ga ima, nije mu stavljeno do znanja da je jedan, jedinstven, vredan, voljen i potreban... Ali kad skoči, već je kasno za sve, osim praznine koja ostane zauvek...
 
Apel za pomoc koji je upucen prekasno, poslednji krik osobe cija je dusa vec duze vreme na izdisaju.

Ekstremni beg od realnosti i suocavanja sa samim sobom.

Kukavicluk.

stalno citam kako se taj termin kukavicluk povezuje sa samoubicama
ja ne mislim da su kukavice
za samoubistvo je potrbna hrabrost
mislim da su prerano istrosili svoju bateriju koju nisu zivotno uspevali ni na koji nacin da dopune
i da je to razlog njihove odjave
ne nedostatak podrske, vec nedostatak zelje za zivotom
 
Nisam se stručno bavio samoubistvima, ali sam imao nesreću da mi se u društvu desilo nekoliko samoubistava. Pretežno mlad svet, i žensko i muško. Iz takvih situacija ne možeš izaći neokrznut, ne možeš izbeći da o tome razmišljaš i nađeš neko svoje viđenje tužnih događaja.

Zanima me šta vi mislite o tome.
Unapred molim da smirite strasti i ne komentarišete prizemno i primitivno, kako su to neke forumašice na jednoj drugoj temi napale jednu forumašicu s čijim mišljenjem se nisu slagale.

Svako ima pravo na mišljenje, ali nema potrebe da ga se vređa ako se s time ne slažete.

Ako ne možete kontrolisati svoje emocije, lepo vas molim unapred da na ovoj temi ne učestvujete.

Previše kompleksna tema koja zahteva ozbiljan pristup i stručnu literaturu. Mogu samo da prepričavam ono što sam o tome čitala, manje ili više na uštrb tačnosti.
Velika nesreća i tuga, eto, samo to mogu kao laik da kažem.
 
moja mama ima sestru od tetkee pa njen tata je jedan dan izasao iz stana,ziveo je poslednjih godina sa njma,uzeo pistolj,uredno registrovan,sisao u dvoriste i ubio se.oni su gore culi pucanj,znali su da je on sisao,ali nikome ni na pamet...a on je bio voljen,slozna porodicqa.na kraju su saznali da je bio kod lekara i da je imao rak prostate.tek mu je recena dijagnoza
unuka mu je sada skroz prolupala,cerka moja tetka je godinama bila kao senka
skracujuci sebi muke,porodicu je izlozio sstrasnim patnjama i to dugogodisnjim

pitanje je imamo li pravo na odluku,mozemo li tada misliti samo na sebe?ne mozemo li,vec imamo li prava da drugima nanosimo takav bol?

a druga prica,tatin kolega sa posla,isto su ziveli sa dedom u kuci,sve bilo ok,pozvani na neku svadbu.svi se doterali,obukli,seli u kola,ceka se deda da izadje iz kuce.na kraju udju da ga potraze,a deda onako uparadjen visi na tavanu

e da,moja poznanica,tj drugarica od moje drugarice,razvela se od muza,on je puno pio.al nastavili da se vidjaju zbog dece,bili u super odnosima.i tako detetov rodjendan,svi na rucku,babe,dede,deca,naravno i on,svi veseli.uvece on otisao kuci i ubio se
na detetov rodjendan
 
U jednom od krugova pakla, u kojem se stalno čuju jecaju, urlici i krici, ugledala je poznate oči. To je bila njena baka s očeve strane. Iako je redovno išla u crkvu, volela je ogovarati i proklinjati ljude.
- Imala je užarenu štipaljku koja joj je vukla jezik. Vatra bi je preko jezika i dušnika spalila celu. Pretvorila bi se u prah i opet sve u krug U jednom od krugova pakla u kome se stalno čuju jecaji, urlici i krici, ugledala je poznate oči. To je bila njena baka s očeve strane. Iako je redovno išla u crkvu, volela je da ogovara i proklinje ljude.

Najviše su je pogodile sudbine ravnodušnih ljudi. Onih koji za života nisu činili zlo, ali ni dobro. Nije mislila da će i oni završiti u paklu. Videla je i demone koji vrhovnom đavolu, koji maskiran sedi na tronu, donose ljudske duše. Ugledavši jednu takvu, prepoznala je političara iz svoje zemlje. Upitala je anđela: ''Pa otkud on tu? On je živ''.

- Odgovorio mi je da je taj čovek sklopio pakt sa satanom i prodao mu svoju dušu. Nju će zauzeti demon koji će na Zemlji živeti kroz tog čoveka

Nakon što je videla sve što joj je Bog želeo da pokaže, anđeo ju je lagano gurnuo i ona se vratila u svoje telo.

- - - - - - - - - -

a jeste li razmisljali,da li bi imali hrabrosti da nekome pomognete u skracivanju muka?to radio zivotinjama,ja sam za to da se to legalizuje i kod nas za ljude
mislim da ne bih dozvolila da neko pati

takvi ljudi idu pakao.nismo mi koji odlucujemo
 
Jao smokvo, strašno
i slažem se sa tobom ... naš život nije samo naš.
samoubice nisu ni kukavice ni hrabri. Po mom mišljenju to su umobolni.
Ovo kažem bez namere da uvredim bilo koga, ali mislim da u svakom čoveku postoji nagon za oržavanjem života.
Kad se taj nagon ugasi, kad prevlada želja za autodestrukcijom, to nije dobro. Jelte.
 
moja mama ima sestru od tetkee pa njen tata je jedan dan izasao iz stana,ziveo je poslednjih godina sa njma,uzeo pistolj,uredno registrovan,sisao u dvoriste i ubio se.oni su gore culi pucanj,znali su da je on sisao,ali nikome ni na pamet...a on je bio voljen,slozna porodicqa.na kraju su saznali da je bio kod lekara i da je imao rak prostate.tek mu je recena dijagnoza
unuka mu je sada skroz prolupala,cerka moja tetka je godinama bila kao senka
skracujuci sebi muke,porodicu je izlozio sstrasnim patnjama i to dugogodisnjim

pitanje je imamo li pravo na odluku,mozemo li tada misliti samo na sebe?ne mozemo li,vec imamo li prava da drugima nanosimo takav bol?

a druga prica,tatin kolega sa posla,isto su ziveli sa dedom u kuci,sve bilo ok,pozvani na neku svadbu.svi se doterali,obukli,seli u kola,ceka se deda da izadje iz kuce.na kraju udju da ga potraze,a deda onako uparadjen visi na tavanu

e da,moja poznanica,tj drugarica od moje drugarice,razvela se od muza,on je puno pio.al nastavili da se vidjaju zbog dece,bili u super odnosima.i tako detetov rodjendan,svi na rucku,babe,dede,deca,naravno i on,svi veseli.uvece on otisao kuci i ubio se
na detetov rodjendan

Ne razmšilja se tu racionalno, ima li prava zbog drugih ili ne, tu su drugi mehanizmi preuzeli komandu.
Zato ne treba uopšte čin posmatrati iz te vizure, korektno prema drugima ili ne, kukavičluk ili ne... Sklop mnogih činilaca i okolnosti koji su doveli do tog čina koji može i ne mora biti učinjen pod stanjem sužene svesti.

- - - - - - - - - -

a jeste li razmisljali,da li bi imali hrabrosti da nekome pomognete u skracivanju muka?to radio zivotinjama,ja sam za to da se to legalizuje i kod nas za ljude
mislim da ne bih dozvolila da neko pati

Ne, niti bih nekom taj kamen, da me spase muka, obesila oko vrata.
 
Poslednja izmena:
Mileru, kad već znaš da mi ne odlučujemo, otkud znaš dal će neko u pakao ili raj
otkuda ti znaš šta je neko pomislio preživeo, doživeo u poslednjem-poslednjem trenutku svog života
i ovo sa štipaljkom na jeziku je priča kojom se plaše mala deca.
 
ne bih mileru,postujem ,ali za mene licno je to ispiranje mozga

nemoj posle da bude da te nisam upozorio,blizi se kraj

- - - - - - - - - -

Mileru, kad već znaš da mi ne odlučujemo, otkud znaš dal će neko u pakao ili raj
otkuda ti znaš šta je neko pomislio preživeo, doživeo u poslednjem-poslednjem trenutku svog života
i ovo sa štipaljkom na jeziku je priča kojom se plaše mala deca.

videces sama
 
...Sudbina je slijed sivila i vec vidjenog,
malo ih je koji odu
kad misle da im nije vise
'Odje',
nista za cinjeti...
Samoubistvo je svako djelo herojsko
a mirnodopsko se jedino smatra za opis
ustaljenog Pojma...
Volimo komentarisati
tudja djela...a nase je jedino,- 'validno'...
 
a jeste li razmisljali,da li bi imali hrabrosti da nekome pomognete u skracivanju muka?to radio zivotinjama,ja sam za to da se to legalizuje i kod nas za ljude
mislim da ne bih dozvolila da neko pati

ja nisam vernik



a šta ako si se ti zeznula, i ispostavi se da bog postoji. takođe se ispostavi da je patnja sredstvo koje bog koristi da natera čoveka da na kraju kad sve ostalo zataji zavapi za bogom, na taj način poveruje u njega i spasi se na primer večnih muka u paklu?

a ti se vamo napravila pametna i milosrdna i sjebeš taj proces, ubiješ čoveka i on ode recimo u pakao? umesto da ode u raj
 
nista.bice ops
da sam vernik,razmisljala bih verovatno drugacije.za mene nema mozda,da ga ima...?ne radi se o tome da li bih sebi pomogla,nego nekome ko trpi pakao od bolova i kome je kraj blizu a ne moze vise.to je odluka tog nekog.moja bi bila samo asistencija
 

Back
Top