Упис на факултет за старије

haeul

Poznat
Poruka
9.528
Имам двадесет и коју годину, и већ сам стекао високо образовање, али размишљам о повратку на универзитет. С обзиром да сам студирао у иностранству, није ми најбоље познато како ствари фукционишу у нашем образовном систему, па бих замолио оне који знају да ми објасне какви су услови уписа за старије, онако уопштено гледано.

Хвала.
 
Имам двадесет и коју годину, и већ сам стекао високо образовање, али размишљам о повратку на универзитет. С обзиром да сам студирао у иностранству, није ми најбоље познато како ствари фукционишу у нашем образовном систему, па бих замолио оне који знају да ми објасне какви су услови уписа за старије, онако уопштено гледано.

Хвала.

Tebra i ja imam 21 godinu zavrsio sam srednju 4 godine i nista nisam studirao i sad upisujem ove godine msm idem na prijemni pa ako upadnem na filozofski . . sve je isto kao i za ove sto upisuju odma posle srednje sve na netu nadjes sta ti treba ali bukvalno je ista procedura kao za ove sto sad zavrsavaju srednju tj za 99-to .. Koji fax hoces da upises ?
 
Tebra i ja imam 21 godinu zavrsio sam srednju 4 godine i nista nisam studirao i sad upisujem ove godine msm idem na prijemni pa ako upadnem na filozofski . . sve je isto kao i za ove sto upisuju odma posle srednje sve na netu nadjes sta ti treba ali bukvalno je ista procedura kao za ove sto sad zavrsavaju srednju tj za 99-to .. Koji fax hoces da upises ?
Хвала колега!

Искрено, нисам још сигуран. Студирао сам нешто што ми је корисно, али у суштини ме не занима. Сада бих хтео да студирам нешто што волим, само за своју душу. Вероватно ће то бити неки језик, али заинтересован сам и за право, историју, теологију итд. Свашта ме занима, а мораћу да одаберем нешто конкретно.

Нисам сигуран ни на који универзитет ћу се уписати. Живим ван Београда због посла, али свакако бих највише волео да студирам на Београдском универзитету. У зависности од других обавеза, могуће је да ће то бити неки други универзитет, а можда ћу бити приморан и да студирам ванредно. Видећемо.

Да ли је проблем што сам средњу завршио у иностранству? Претпостављам да ће тражити да нострификујем диплому, или томе слично.

Што се тиче пријемног, како се припремаш? И шта намераваш да упишеш?
 
Poslednja izmena:
Хвала колега!

Искрено, нисам још сигуран. Студирао сам нешто што ми је корисно, али у суштини ме не занима. Сада бих хтео да студирам нешто што волим, само за своју душу. Вероватно ће то бити неки језик, али заинтересован сам и за право, историју, теологију итд. Свашта ме занима, а мораћу да одаберем нешто конкретно.

Нисам сигуран ни на који универзитет ћу се уписати. Живим ван Београда због посла, али свакако бих највише волео да студирам на Београдском универзитету. У зависности од других обавеза, могуће је да ће то бити неки други универзитет, а можда ћу бити приморан и да студирам ванредно. Видећемо.

Да ли је проблем што сам средњу завршио у иностранству? Претпостављам да ће тражити да нострификујем диплому, или томе слично.

Што се тиче пријемног, како се припремаш? И шта намераваш да упишеш?

Eee brate iskucao sam malo duzi post i zabode mi komp moro sam da ga restartujem nisam ga gasio 15 dana . . a malo stariji je iz 2009. treba da kupim nov ..

Stranim drzavljanima se naplacuje skolarina po godini od 2 do 3 hiljade evra zavisi od fakulteta ali posto ti pretpostavljam imas nase drzavljansvo onda to za tebe ne vazi ..

Da morao bi da nostrifikujes dokumenta ali posto to obavis sva ostala procedura koja vazi za sadasnje maturante 99. godiste vazi i za tebe nema razlike ..

Samo bih te savetovao da pozuris sa nostrifikacijom ako zelis ove godine da upisujes fax posto je prijemni u junu ali vidim sad na info studu da pise na primer za filozofski da ko je zavrsio srednju u inostranstvu moze i u septembru da polaze prijemni ...

Ako ja upadnem na filozofski bicemo komsije :D posto je filozofski u Knezu a filoloski na Studentskom trgu 50 - 100 metara dalje . .

Istoriju cu pokusati da upisem . .

Nasao sam na sajtu iz kojih knjiga treba da ucim za prijemni ima ih cak 7 to su uglavnom udzbenici istorije za razrede gimnazije . . ali na primer za neke druge smerove na filozofskom se se radi prijemni u formi eseja - pismeni zadatak .

Ako ne mozes da nadjes nigde na netu sto cisto sumnjam onda se iscimaj do faxa pa pitaj tamo proveri iz prve ruke kad i kako se polaze prijemni ispit i sta treba da spremas . .
 

Back
Top