ДОДИК: Спречити одржавање НАТО вежбе на Мањачи

Додик је много допринео срозавању права Срба у БиХ.
Мислим да га је јасан губитак власти натерао да се окрене Русима.
Такође мислим да се тај човек уопште не осећа Србином.

Ja sam još 2008. godine rekao da ce taj Dodik najviše srozati RS i Srbe u BiH...I mislim da sam u pravu. A zaduživanje RS-a je posebna priča, ovim tempom ako Mile ostane na vlasti, RS će se sama ugasiti.

Ali ja čekam botove i patriJote da vidim šta će sada reći na ovu zadnju Miletovu vratolomiju.
 
Ja sam još 2008. godine rekao da ce taj Dodik najviše srozati RS i Srbe u BiH...I mislim da sam u pravu. A zaduživanje RS-a je posebna priča, ovim tempom ako Mile ostane na vlasti, RS će se sama ugasiti.

Ali ja čekam botove i patriJote da vidim šta će sada reći na ovu zadnju Miletovu vratolomiju.

Ti lupaš gluposti ili jednostavno nemaš blage veze ali nebitno.

Takve ubijem argumentima vrlo lako. :D

Dodik je tražio da CB BiH štampa novac i na taj način izbjegne sumanute aranžmane sa MMF-om ali poslušna zapadnjačka pseta u FBiH to svakako nisu dozvolila.

Uvijek su bili sluge okupatora i domaći izdajnici, čak kada je to išlo i na njihovu štetu.



Dodik traži da BiH štampa dve milijarde KM
 
Zašto Bakir ne dozvoljava štampanje novca već liže zapadnjačko doope dok mu narod gladuje?

Ostala nam štamparija na Topčideru ..
Šta ima Bakir sa tim , to ne može po zakonu i ne da Centralna banka da se štampaju pare bez pokrića (Laktašenko tražio da se naštampa 5% bez pokrića) , to je priča koja se povlači od 2015. god. ..

' 30.04.2016.
"Dodika može spasiti štamparija novca i ništa drugo zbog silnih deficita, dugova i propalih banaka. Zna se kako se deficit pokriva. Ili se stvori suficit kako bi se pokrio deficit, zaduženjem ili štamparijom. Štampariju, na njegovu žalost, nema, ali može da se nada i prodaje maglu ljudima", kazala je Cenić za N1.' http://ba.n1info.com/a93491/Vijesti...ika-jedino-moze-spasiti-stamparija-novca.html
 
Ja sam još 2008. godine rekao da ce taj Dodik najviše srozati RS i Srbe u BiH...I mislim da sam u pravu. A zaduživanje RS-a je posebna priča, ovim tempom ako Mile ostane na vlasti, RS će se sama ugasiti.

Ali ja čekam botove i patriJote da vidim šta će sada reći na ovu zadnju Miletovu vratolomiju.


Ne znas sta pricas.
Da nije Dodika Srpska bi vec bila utopljena u Bosnu.
On je stavio 30000 ljudi pos oruzje. Isamarao SAD ambasadoricu i mnoge druge strane okupatore. Srpske zastave su na svako 100m.


Pravi se vohna parada u Banja Luci.
 
Ostala nam štamparija na Topčideru ..
Šta ima Bakir sa tim , to ne može po zakonu i ne da Centralna banka da se štampaju pare bez pokrića (Laktašenko tražio da se naštampa 5% bez pokrića) , to je priča koja se povlači od 2015. god. ..

' 30.04.2016.
"Dodika može spasiti štamparija novca i ništa drugo zbog silnih deficita, dugova i propalih banaka. Zna se kako se deficit pokriva. Ili se stvori suficit kako bi se pokrio deficit, zaduženjem ili štamparijom. Štampariju, na njegovu žalost, nema, ali može da se nada i prodaje maglu ljudima", kazala je Cenić za N1.' http://ba.n1info.com/a93491/Vijesti...ika-jedino-moze-spasiti-stamparija-novca.html

U pitanju je politički dogovor o štampanju, ima Bakir veze sa tim.

Ne radi se o štampanju novca bez pokrića, prestani da lažeš u nedostatku argumenata.

- - - - - - - - - -

Ne znas sta pricas.
Da nije Dodika Srpska bi vec bila utopljena u Bosnu.
On je stavio 30000 ljudi pos oruzje. Isamarao SAD ambasadoricu i mnoge druge strane okupatore. Srpske zastave su na svako 100m.


Pravi se vohna parada u Banja Luci.

kiss-my-ass1-221x300.jpg
 
Zašto Bakir ne dozvoljava štampanje novca već liže zapadnjačko doope dok mu narod gladuje?

1. Bakir se ne pita za sve, kao što se Mile Ronhill pita u njegovoj avliji

2. Kako to da Bakirov narod gladuje a najniža penzija jel ono bi 3 puta niža nego u Federaciji?

3. Zašto se blamiraš umjesto da odgovoriš kako to da Mile Ronhill patriJota izbrisa Srbe iz 4 kantona u FBiH?
 
"Најава вјежбе на Мањачи политичка порука Српској и притисак на народ"

Пензионисани генерал-мајор Војске Србије Митар Ковач оцијенио је да су најаве војних вјежби НАТО-а на Мањачи директна политичка порука Републици Српској и њеном руководству и извјесна спољна манифестација притиска према народу.

070703.jpg


Ковач сматра да ће то у наредним мјесецима и годинама бити стил понашања НАТО-а према државама Западног Балкана које још нису чланице тог савеза.

- Поготово уколико убрзано приме Македонију, остаје тај српски етнички простор Србије и Републике Српске који се мора ставити под контролу како би се несметано обезбиједило залеђе за даљи наставак ширења НАТО-а према истоку - рекао је он за Спутњик.

Подсјетивши да је Амбасада САД у Сарајеву брзо демантовала најаву да ће на Мањачи бити кориштена муниција са осиромашеним уранијумом, Ковач каже да су тиме рачунали да су смирили ситуацију, јер је медијски то било у првом плану, а не проблематичност одржавања вјежбе.

- Тај маневар указује да треба рачунати на динамичну активност НАТО-а и на простору Републике Српске нагласио је Ковач.

Он је увјерен да ће у наредном периоду бити још најава, не само вјежби, већ и других активности које ће, како је навео, привидно давати медијску слику остваривања тјешње сарадње ових држава са Алиајнсом и да је то природна веза
којој те државе теже.

Према његовом мишљењу, НАТО-у би најдраже било да Срби немају никакву сарадњу са Русијом или да имају само формалну.

- То је константа која се не мијења с временом упркос чињеници да је Србија откако је 2006. године ушла у програм Партнерство за мир, учествовала у око 150 вјежби заједно са НАТО-ом. Са Русијом је, међутим, у посљедњих пет година организовано свега 12 војних вјежби - рекао је Ковач.

Он је указао да је за НАТО постао проблем чим је дошло до повећања сарадње Србије са Русијом, када је кроз заједничке вјежбе почео да се остварује тај неки минимални ниво сарадње.

- Да постоји заиста искрена воља од стране НАТО-а, па и ЕУ, да признају војну неутралност Србије, не би им сметала та војна сарадња, чак би и сами инсистирали да постоји паритет. Докле год канцеларија руског ОДКБ не буде отворена у Министарству одбране, као што је позиционирана канцеларија НАТО-а, не може се говорити о равноправности сарадње, нити о суштинској војној неутралности - закључио је Ковач.

Портал Dnevnik.ba објавио је 20. фебруара да би Министарство одбране БиХ, Заједнички штаб Оружаних снага БиХ и Канцеларија за одбрамбену сарадњу америчке Амбасаде БиХ ускоро у Бањалуци требало да организују НАТО вјежбу са авионском ескадрилом и осиромашеним уранијумом.

Позивајући се на службени документ Министарства одбране БиХ који је у посједу тог портала, у тексту се наводи да је све договорено на састанку с генерал-мајором Јохном Гронским, замјеником команданта Команде америчких копнених снага за Европу.

НАТО вјежба требало би да буде реализована кроз двије фазе - прва је теоријска обука војника Оружаних снага БиХ и трајала би од фебруара па до краја ове године, а друга гађање ескадриле авиона А10 на полигону Мањача, која би била одржана 2019.

Авион А-10 садржи топ од 30 милиметара "Вулкан" с муницијом, односно, неком врстом осиромашеног уранијума, наводи се у тексту.
 
"Српска да искористи сва средства да спријечи вјежбу на Мањачи"

089216.jpg


Република Српска мора да искористи сва расположива средства да спријечи војну вјежбу НАТО-а на Мањачи са муницијом са осиромашеним уранијумом, јер би посљедице тога биле далекосежне, изјавио је доктор физичко-хемијских наука Марко Лалић.

Лалић је рекао да се то мора посматрати озбиљно, јер оставља трагове и на животну средину и на здравље, а не може се никако очистити, упркос падавинама.

- Вријеме полураспада осиромашеног уранијума је око милијарду година. Према томе, тај осиромашени уранијум би нас дуго, дуго зрачио, поготово његови "потомци" који настају - израчивања - рекао је Лалић, који је као сарадник Међународне агенције за атомску енергију, чије је сједиште у Бечу, истраживао посљедице дјеловања НАТО-а на Републику Српску.

Он је нагласио како никада није тачно утврђено колико је бомби са осиромашеним уранијумом бачено на Републику Српску, а колико на подручје Федерације БиХ на коме живе искључиво Срби, за што постоје индиције, али да је ефекат тога све уочљивији кроз пораст обољења од разних малигних болести.

- Штетност се јавља послије 15 до 20 година. То је управо сада неки период и то не може да се избјегне, то зрачење, изотопи. Треба искористити све механизме да се то спријечи, апсолутно, да се то никада више не понови, а поготово не у Републици Српској - рекао је Лалић.

Он је истакао да ефекат најављене војне вјежбе НАТО-а на Мањачи не треба минимализирати образложењем да би то биле занемарљиве количине утрошене муниције.
 
Селак: Мањачи не требају гранате

Умјесто да разговарамо о производњи здраве хране и туристичкој понуди Мањаче, већ данима се расправља да ли је боље да се бомбардујемо обичним гранатама или оним са осиромашеним уранијумом, каже Горан Селак, предсједник Градског одбора Социјалистичке партије Бањалука.

117036.jpg


Селак каже да Мањачи не требају гранате, већ запошљавање и инфраструктура.

- На Мањачи би требало да буду туристички комплекси, да буде наш Златибор, а не стрелиште и одлагалиште војног отпада - нагласио је Селак.
 
Ti lupaš gluposti ili jednostavno nemaš blage veze ali nebitno.

Takve ubijem argumentima vrlo lako. :D

Dodik je tražio da CB BiH štampa novac i na taj način izbjegne sumanute aranžmane sa MMF-om ali poslušna zapadnjačka pseta u FBiH to svakako nisu dozvolila.

Uvijek su bili sluge okupatora i domaći izdajnici, čak kada je to išlo i na njihovu štetu.



Dodik traži da BiH štampa dve milijarde KM

Dodik je bogat covek sto znaci da zna kako napraviti pare
Treba ga poslusati
 
Ti lupaš gluposti ili jednostavno nemaš blage veze ali nebitno.

Takve ubijem argumentima vrlo lako. :D

Dodik je tražio da CB BiH štampa novac i na taj način izbjegne sumanute aranžmane sa MMF-om ali poslušna zapadnjačka pseta u FBiH to svakako nisu dozvolila.

Uvijek su bili sluge okupatora i domaći izdajnici, čak kada je to išlo i na njihovu štetu.



Dodik traži da BiH štampa dve milijarde KM
Конвертибилна марка је ништа друго него немачка марка и БиХ нема контролу над њом, а што се тиче аранжмана са ММФ-ом, Додик их узима веома радо.
 
Ja sam još 2008. godine rekao da ce taj Dodik najviše srozati RS i Srbe u BiH...I mislim da sam u pravu. A zaduživanje RS-a je posebna priča, ovim tempom ako Mile ostane na vlasti, RS će se sama ugasiti.

Ali ja čekam botove i patriJote da vidim šta će sada reći na ovu zadnju Miletovu vratolomiju.

Srpska je ekonomski tigar Balkana
Fali radne snage
 
Imperija ima pravo na vezbu u svojoj provinciji, ne moze to spreciti lokalni upravnik kojeg je Imperija dovela na vlast.

Lep primer podaničkog mentlnog sklopa koji dominira ovim forumom.

- - - - - - - - - -

Ja sam još 2008. godine rekao da ce taj Dodik najviše srozati RS i Srbe u BiH...I mislim da sam u pravu. A zaduživanje RS-a je posebna priča, ovim tempom ako Mile ostane na vlasti, RS će se sama ugasiti.

Ali ja čekam botove i patriJote da vidim šta će sada reći na ovu zadnju Miletovu vratolomiju.

Mujice (takav ti je bio raniji nik) nemoj previše da brineš o Srbima i Republici Srpskoj bolje bi bilo da vodiš više računa o tvojoj džamahiriji.
 

Back
Top