parovi farma vb zadruga...

Neukoj i priprostoj raji tv je jedini učitelj i vaspitač.
Da je državi stalo da osim poslušnih ima i obrazovane podanike,
hranila bi ih boljom duševnom hranom.
Skinula bi sve rijalitije sa svih programa i kroz nekoliko generacija dobila
pristojne građane.
Do tada, izbor će i dalje praviti oni kojima je stalo do profita, a ne do nas.
Nama ostaje jedino klik na off, ako to nismo već odavno učinili.

Postoje mnogobrojni tv kanali koji su prozor u znanje i svet,
a ne ključaonica kroz koju se viri u nečiju prljavu jazbinu. :)


drzavi najvise odgovara zatucana religiozna masa
 
Stanovnici rijalitija su pažljivo birani sa moralnog i kulturnog dna društva.
I oni se ponašaju onako kako jedino umeju: svađaju se, pljuju, tuku...
Društvo se postepeno identifikuje sa njima, ljudi sa dna brzo postaju junaci (jer ih gledaoci upoređuju sa drugim ljudima sa dna).
Tako se kvari društvo.
Oproban recept.

Šta bi se dogodilo kada bi organizatori izbacili ološ i talogi u rijaliti uveli pametne ljude, intelektualce, književnike, filozofe, glimce...?

Da li bi takav rijaliti bio zanimljiviji za gledanje,
i ako bi, da li bi se svest gledalaca promenila na bolje?

Da li bismo postali bolje društvo kada bismo, umesto prostitutki i prevaranata, gledali intelektualni krem društva?

Neobična ideja.
Ne znam da li postoji intelektualac koji bi svoju privatnost izložio na uvid javnosti
tokom 24 sata?
Mislim da to ne može nijedan pristojan čovek,
može samo budala.
Istina među našim "intelektualcima" ima i takvih.

One prave ne treba da gledamo, o njima govore njihova dela.:)
 
Šta bi se dogodilo kada bi organizatori izbacili ološ i talog,
i u rijaliti uveli pametne ljude, intelektualce, književnike, filozofe, glumce...?

Da li bi takav rijaliti bio zanimljiviji za gledanje,
i ako bi, da li bi se svest gledalaca promenila na bolje?

Da li bismo postali bolje društvo kada bismo, umesto prostitutki i prevaranata, gledali intelektualni krem društva?

Ja sve nesto mislim da nije problem u glumcima, vec u publici, gledaocima. :(
 
Ja sve nesto mislim da nije problem u glumcima, vec u publici, gledaocima. :(

Publika? Ona voli da bude vodjena. Uz nagradnu igru, recimo tv pretplatu godinu dana, rado bi se ukljucili u novi rijaliti. U gozbu.
Oni neselektivno prihvataju sve sto stave pred njih. Ne pruzaju otpor. Nedeljno procitaju 150 strana sitno kucanog teksta, ali ne Servantesa i Selimovica, zato sto to niko nije stavio pred njih,
Vilama im donose blic alo kurir, tone papira, i oni to gutaju samo zato sto je lakse. Dakle, nije problem u citanju, citaju oni, nego u ponudi.
Ne gledaju i ne slusaju pametne umove samo zato sto ih niko ne nudi. U ponudi su samo dzeparosi i droce.
Televizija je potcenila gradjane, zlobnici ce reci sa necasnom namerom.

Neobična ideja.
Ne znam da li postoji intelektualac koji bi svoju privatnost izložio na uvid javnosti
tokom 24 sata?
Mislim da to ne može nijedan pristojan čovek,
može samo budala.
Istina među našim "intelektualcima" ima i takvih.

One prave ne treba da gledamo, o njima govore njihova dela.:)
Ne moraju to nuzno biti pristojni i casni ljudi,
nego nacitani ljudi, intelektualci koji ce, umesto psovki koje sada slusamo, radije citirati Seneku i Bukovskog.

Nisu intelektualci ni malo vise ljudi od droca i dzeparosa koje sada gledamo,
ali je to drugi nivo komunikacije, dijalozi koji bi mogli biti vredni pamcenja i citiranja.
 
Publika? Ona voli da bude vodjena. Uz nagradnu igru, recimo tv pretplatu godinu dana, rado bi se ukljucili u novi rijaliti. U gozbu.
Oni neselektivno prihvataju sve sto stave pred njih. Ne pruzaju otpor. Nedeljno procitaju 150 strana sitno kucanog teksta, ali ne Servantesa i Selimovica, zato sto to niko nije stavio pred njih,
Vilama im donose blic alo kurir, tone papira, i oni to gutaju samo zato sto je lakse. Dakle, nije problem u citanju, citaju oni, nego u ponudi.
Ne gledaju i ne slusaju pametne umove samo zato sto ih niko ne nudi. U ponudi su samo dzeparosi i droce.
Televizija je potcenila gradjane, zlobnici ce reci sa necasnom namerom.

Da, ali pravo pitanje bi, po meni, trebalo da bude - zasto je to tako ?

Ne treba meni niko da stavi pred mene Selimovica. Sam sam ga izabrao !

Umesto da smo, sa visine, kriticni, trabali bi da budemo i samokriticni.

Zasto smo, kako su neki ovde vec primetili ( poput Knjaza Milosa, recimo ), zasto smo od ovog ozbiljnog pdf-a napravili rijaliti ?
A jesmo. Kao publika, ali narocito kao ucesnici, glumci i reziseri.
 
Zivot je rijaliti. U prevodu realnost.
TV program koji se tako zove bi trebalo da se zove "izolacija", jer on pretpostavlja ogradjenu realnost unutar zidova zatvora. Tamo se, bez uticaja okoline, od strane ucesnika spontano formiraju i postuju drugaciji zakoni.

Da su nam u skoli za lektiru umesto Selimovica davali da citamo i prepricavamo sportski zurnal, izrasli bismo ukrivo. Ali nisu, dali su nam Selimovica. Imali su nameru da naprave humano drustvo.
Sada su se namere promenile.
 
Stanovnici rijalitija su pažljivo birani sa moralnog i kulturnog dna društva.
I oni se ponašaju onako kako jedino umeju: svađaju se, pljuju, tuku...
Društvo se postepeno identifikuje sa njima, ljudi sa dna brzo postaju junaci (jer ih gledaoci upoređuju sa drugim ljudima sa dna).
Tako se kvari društvo.
Oproban recept.

Šta bi se dogodilo kada bi organizatori izbacili ološ i talog,
i u rijaliti uveli pametne ljude, intelektualce, književnike, filozofe, glumce...?

Da li bi takav rijaliti bio zanimljiviji za gledanje,
i ako bi, da li bi se svest gledalaca promenila na bolje?

Da li bismo postali bolje društvo kada bismo, umesto prostitutki i prevaranata, gledali intelektualni krem društva?

Greška koja im se omakla u prvom VB, da pobedi Ivan Ljuba, demantuje sva kasnija
obrazloženja da se zbog gledanosti sve gori od goreg bira za učešće.
 
'Pred velikom širinom većina ljudi obično zatvori vrata.'

Đankarlo Kanduti, učesnik VB

Možda je to objašnjenje.

Moguće da većinu ljudi ne zanima šta bi taj prosvećeniji učesnik 'filozofirao', 'bulaznio'...

Valjda narod hoće da gleda strast, ses, svađu...
 
Zivot je rijaliti. U prevodu realnost.
TV program koji se tako zove bi trebalo da se zove "izolacija", jer on pretpostavlja ogradjenu realnost unutar zidova zatvora. Tamo se, bez uticaja okoline, od strane ucesnika spontano formiraju i postuju drugaciji zakoni.

Da su nam u skoli za lektiru umesto Selimovica davali da citamo i prepricavamo sportski zurnal, izrasli bismo ukrivo. Ali nisu, dali su nam Selimovica. Imali su nameru da naprave humano drustvo.
Sada su se namere promenile.

Да , али то нема везе са државом.

или има

ако је држава 50 саможиваца.

јопет то није држава !
 
Neobična ideja.
Ne znam da li postoji intelektualac koji bi svoju privatnost izložio na uvid javnosti
tokom 24 sata?
Mislim da to ne može nijedan pristojan čovek,
može samo budala.
Istina među našim "intelektualcima" ima i takvih.

One prave ne treba da gledamo, o njima govore njihova dela.:)

Postoje ljudi koji nemaju intimu, tj nisu licemerni ili su sigurni u sebe, ali niko nece da se izlaze pakosnoj svetini.

- - - - - - - - - -

Greška koja im se omakla u prvom VB, da pobedi Ivan Ljuba, demantuje sva kasnija
obrazloženja da se zbog gledanosti sve gori od goreg bira za učešće.

Prvi VB je bio namesten, a verovatno i svaki sledeci...
 
Хајд' за "добро јутро" прво да вам откријем,
јесте ли свесни да управо учествујете у ријалитију званом "Форум Крстарице" ?!

Смета вам псовање и слична конфликтна понашања ?

Па овде се управо најцењенији учесници - највише спрдају
са озбиљношћу, памећу, и било чиме што личи на производ разума !
Јесте ли приметили то ?

Или у свом оку ни балван не видите ???

Имате среће што постојим један ја,
све ћу да вам објасним !


За почетак оволико. :kpozdrav:

Ybš takvu sreću...:sad2::hahaha:
 
Definicija iz udžbenika:
"Država je institucija sile koja tu silu primenjuje u korist vladajuće klase."

Vladajuca klasa je, trenutno, drug Djordje Soros i banda koju je on iskolovao.
Srbija nije iskolovala ni jednog svog ministra. Sve ih je iskolovao Djordje Soros, tamo po amerikama i drugim vukojebinama.
Srbija tako nije drzava, nego je privatno preduzece pomenutog Djoke.
U tom privatnom preduzecu postoje raznorazni menadzeri sa raznoraznim ovlascenjima, ali je drug Djoka vlasnik.
 
...

Имате среће што постојим један ја,
све ћу да вам објасним !

За почетак оволико. :kpozdrav:

Ybš takvu sreću...:sad2::hahaha:

Одакле да почнем ? :sad2:
Гадно је кад саговорник не зна ништа,
не зна човек одакле да крене !

Аха, од почетка, тако је најбоље ! ;)

Као прво дал' капирате да сте погледали у огледало - и није вам се свидело оно што видите ?
Сад би да затрпате, к'о маца го вно.
 
već su ih ubacivali,i oni su se isto,ako ne i gore ponašali,kao taj tvoj ''talog'', ''dno'' i slično
svi bi se onako ponašali da moraju da provedu pola godine-godinu na zatvorenom sa ljudima koje ili ne poznaju ili mrze,i ''talog'' i ''krem'' društva

Mogu da ti dam za pravo i to bez malo 100%...Rialiti na pustom ostrvu je to pokazao kakva je čovek zver u suštini,a posebno kad mu je egzistencija ugrožena...
Tu se vaspitanje i obrazovanje ,naprosto,zaboravljaju.Takođe u dužoj eksponaži zatvorenih prostora.Zatvorsko ponašanje recimo...
Problem dugog trajanja leta na Mars,a da ne pričamo kad interstelarni letovi stignu na red...
 

Back
Top