Musko-zensko prijateljstvo

A ti nisi neki drugarski tip cure?
Ne volis da se druzis?

Bila sam, ali vidiš šta se ljudima događa. :sad2:

- - - - - - - - - -

E, pa onda, plivaj, sejka ...
Dobar vetar i mirno more...!

A, ja pomislih - ja Tarzan, a ti Džejn,
U ovom salonu krivih ogledala

Hvala, batice, takođe isto želim tebi.
A i nikad nisam imala želju da budem Džejn, više sam ja Alisa iza ogledala....
 
Ako ćemo da gledamo tako, onda ne može. Znači da ostanemo nas dvoje sami na pustom ostrvu, jbg ne bi moglo da ostane samo na prijateljstvu, i da se vratimo na početak istorije, dok su nam spavaće sobe bile u pećinama, isto ne bi moglo, samo prijateljstvo.

E sad, trebalo bi da je u međuvremenu racio nešto odradio, pa nismo samo na hormonsko-instiktivnom nivou funkcionisanja, mužjak-ženka princip,
Mada treba priznati da i kad ste sa nekim sex-emotivno, u isto vreme ste i prijatelj sa tom osobom. Čak između istog pola, meni makar ne može neko biti prijatelj (čak ni drug), ako nemam i neki emotivni odnos prema njemu.

Stanje je ustvari komplikovanije, nego što se misli.
 
Pa to sve zavisi od toga kako se gleda na seks. Većini ljudi on predstavlja prekid prijateljstva u onom smislu kako je to bilo ranije, dok postoje ljudi koji tom činu ne pridaju neki značaj i oni mogu nastaviti prijateljovanje.

Zar ne misliš da postoje ljudi svesni da seks mogu naći bilo gde, a prijatelja baš i ne?
I da kombinacije, veze i partneri mogu da dodju i prodju, ali da su prijatelji, ma kog pola bili, nešto tvoje...nešto što ne ulazi u kategoriju plena je*** presretača?
 
postoje takva prijateljstva, ali ih je vrlo malo.. uglavnom se sklapaju u nekom ranom detinjstvu, pa ako ih život ne razdvoji ostaju prijatelji i u zrelim godinama..
u ovim godinama mislim da ne bih mogla da stvaram nova prijateljstva.. ili to ostaje na nekom nivou poznanstva i nekog povremenog druženja bez stvaranja nekog prisnog odnosa.. ili postoji želja za nečim više..
 
postoje takva prijateljstva, ali ih je vrlo malo.. uglavnom se sklapaju u nekom ranom detinjstvu, pa ako ih život ne razdvoji ostaju prijatelji i u zrelim godinama..
u ovim godinama mislim da ne bih mogla da stvaram nova prijateljstva.. ili to ostaje na nekom nivou poznanstva i nekog povremenog druženja bez stvaranja nekog prisnog odnosa.. ili postoji želja za nečim više..
Ja taman hteo i tebe da pitam da mi budes prijatelj :)
 
Nego, pošto mnogi smatraju da je seks (ili nedostatak istog) najbitniji faktor pri muško - ženskom prijateljstvu, da malo obrnemo uvodno pitanje. Postoji li prijateljstvo između homoseksualaca? Pretpostavljam da na ovom forumu ima i fegeta i lezbejki, a budući da ja ne pripadam tim grupacijama, baš bih voleo da čujem kako oni/one gledaju na to...
 
Razmišljam nešto.... Shodno višegodišnjem iskustvu, prijateljstvo na duge staze je jako teško održati, čak i istopolno. Kad dođe porodica, posao, deca, nešto se mora žrtvovati, a neretko to bude baš prijateljstvo.... :aha:
 
Bez obzira da li je vec bila ovakva tema, vremena se menjaju, ljudi drugacije posmatraju svet, tako da sam ipak resio da otvorim novu, sa novim misljenjima, stavovima.

Dakle, da li zaista postoje musko-zenska prijateljstva ili je to samo uvod u nesto intimnije sto zeli npr jedna ili obe strane?

Postoje
Obično počinje sa simpatijama i završi se ili se ne završi prijateljstvom
 
Ljudi u dugogodišnjem braku su često u stvari najbolji prijatelji. Vole se i cene iako je želja za sexom prošla. Poznajem i neke parove koji su prvo bili dobri prijatelji pa su posle niza neuspelih veza otkrili da su u stvari stvoreni jedno za drugo i da su se zavoleli. Dešava se....život je čudo.
 

Back
Top