Proglašenje pobednika na temu IZDAO/LA SAM SEBE

Poruka
51.038
Možda sam dala prekratak rok za glasanje, jer nije bilo mnogo onih koji su glasali. Ali, s obzirom da je rok za priču bio podugačak, a da bi trebalo da imamo još jedan konkurs u januaru, rok za glasanje je morao da se uklopi u šemu.

Dakle, ovamo ste/smo glasali:

Priča br. 1 (Nina) - 0 poena
Priča br. 2 (Dragoljub) - 9 poena
Priča br. 3 (ja) - 22 poena
Priča br. 4 (Pustinjakinja) - 13 poena
Priča br. 5 (sanja*) - 12 poena
Priča br. 6 (ristob) - 4 poena


Ostaje mi da samoj sebi čestitam i iz budžeta uzmem nagradu, a onda da čestitam i vama, i podelim sa učesnicima lovu koju sam uzela iz budžeta (put na Maldive ću da zadržim).
Molim vas da proverite jesam li nekog zakinula, tj. da li sam dobro sabrala poene.

Interesantno je da sam, u trenutku kad mi je sanja* poslala priču, počela da pišem priču sa skoro identičnom idejom. z:lol: Zapravo, fora je u glagolu "izdati". Meni je ta reč od početka smetala, pa sam je u glavi preinačila u "izneveriti".
I dalje nisam sigurna da čovek može da izneveri sebe, ali to je tema za Filozofiju (mada može i ovde).

Imam novu temu na umu. Pustiću vas da se pržite do sutra. z:p
 
Čestitke za pobednika :vatromet::vatromet::vatromet:
Znači moj favorit je pobedio :)

Nego da se vratim na moj komentar na glasanju, napisao sam da mi se priča 6 svidela ali da je nisam razumeo. U stvari mislio sam na priču 4 ali sam greškom posle napisao 6. E tek posle sam video sanjin komentar u kojem je objasnila poentu priče. Veoma zanimljivo. Sad mi žao što joj nisam udelio neki poen.
Šteta i što je Ninina priča ostala bez poena, svakako je zaslužila više. Ja sam se tu baš dvoumio.
 
. E tek posle sam video sanjin komentar u kojem je objasnila poentu priče.
Nisam je ja objasnila, ja sam napisala šta pretpostavljam da je, jer je priča nejasna.

Drugim rečima, priča ostavlja jako mnogo prostora čitaocu da pretpostavlja i učitava svoja lična značenja, više nego što se meni sviđa.
Jer ako ja priču tokom čitanja dopunjavam svojim idejama o tome šta bi to moglo da znači, to je onda jednim delom moja priča.
Čitalac nužno dopunjava svaku priču, ali ja ipak volim da razumem i izvornu ideju autora. Zato mi se nije dopala.
(samo mi se treća dopala, ovaj put; četvrtoj sam dalaj bodove jer mi se dopala više od ostalih koje mi se nisu dopale)

- - - - - - - - - -

Ristobu sam dodelila poene iako mislim da je omanuo temu - zbog izvesnog, ajd da kažem, šarma priče.
Pa jeste omanuo temu :mrgreen:
A meni je osim toga išlo na živac i ovo s milosrdnim anđelom (prosto ne volim RTS propagandu iz perioda devedesetih)

Tvoja priča je duhovita, ali umeš i bolje.
Meni se tema nije dopala, pa sam išla na ono daj šta daš, haj' da napišem prvo što mi padne na pamet.
 
U suštini, nisam naročito zadovoljna pričama, pa ni svojom. Htela sam nešto drugo ali je ispalo nešto treće.
Ristobu sam dodelila poene iako mislim da je omanuo temu - zbog izvesnog, ajd da kažem, šarma priče.
Tvoja priča je duhovita, ali umeš i bolje.
Dragoljub, po difoltu, uvek nekako zbrza.

Čuti...:zelenko3:
Priča ti je (po difoltu:zelenko3:)baš genijalna,upravo je pročitah...A znaš da pričice za konkurs pišem na mah...
Nekad sam pisao pažljivije,ali smisao pisanja mi malkice pokvario pažljivost...z;)
Hmm...Još o priči...Nekoliko puta sam se izvinuo svom detetu za "sitnice" koje su,ustvari,velike i odsudne u njihovom odrastanju...
Tako da znam lično o čemu si...Da sam glasao bilo bi to to...

- - - - - - - - - -

Ajd idem i Sanjinu da pročitam...:znamiguje:
 
Komentari

Priča br. 1

Da nije nespretno odabran početni motiv priča bi bila odlična!

Priča br. 2

Moraš priznati sebi da definitivno nemaš književnog dara. Samo otaljavaš. Ti si šarmer alasa uz biru i to je tvoj maksimalni domet! A ako baš hoćeš da naučiš evo:
https://www.laguna.rs/n1952_knjiga_tanjir_pun_reci_laguna.html

Priča br. 3

Je svakako najbolja! Borka zna i šta treba popraviti da bi ušla u lektiru za osnovnu školu.

Uzgred. Samsara je tvoj pripovedački duh! Njega kristališi. Ali ne preteruj (ko u priči koju si skoro postovala na temi Filozofije).

Priča br. 4

Ostavila mi najjači utisak uprkos par manjkavosti, koje svakako treba popraviti. Priči bih dao 3 poena i da nijesam pretpostavljao da je Kojotova.

Priča br. 5

Solidna humoreska.

Moju priču ste potcijenili. O njoj ću posebno.
 
z:lol:E moj Rile...Pisanje mi bilo, nekoliko godina,profesija...
Uostalom,siže priče koja je bila u ovom krugu je odličan,zamisao čak i za ozbiljan film,ali sam je zbrzao i u dahu
napisao (pola sata kuckanja,ako i toliko) čak i bez popravki teksta...
Da Borka ili Sanja "skinu" tu priču,a evo im poklanjam,(samo nek se dogovore koja će!) i obuku je u prave reči i
skupe i razvuku gde treba-priča bi bila baš poput tih njihovih...
Ma i sam bih mogao da imam potrebe,volje,pa i vremena ponekad...
Mada mislim da imaju ideja na pretek i da im moje nisu nešto neophodne...z;)
A tebi je krivo što si slabo napisao? Pa potrudi se!:zelenko3:
 
Moje najbolje priče još nisu ugledale svetlost dana. Neke će ili biti tek napisane z:D, ili su napisane ali ih držim u tajnosti. Kad nešto, čime sam zadovoljna, objavim, vrlo brzo mu pronađem manu ... i zato odlažem taj trenutak razočaranja. z:mrgreen:

Sledeća tema biće "ŠALJIVA PRIČA". Šta god VI smatrate smešnim... Može, naravno, i crni humor.
Konkurs ću raspisati sutra, pa se polako spremajte.
 
Cestitke pobednicima, posto je za mene i pustinjakinja pobednica.:)

Mada, Borcu treba zabraniti da ucestvuje,
a da se vise radi na aktiviranju drugih. za pisanje.

Recimo koja bi mogao da pise price.

Ko kaže da se mi u svemu slažemo?!
Evo da se ne složim da Borka ne učestvuje i imam baš jake argumente...Najsnažniji je da postavi i drugima više letvicu!
Posebno dobrim piscima kojih ovde ima pet-šest po mojim kriterijumima...
Argumenti protiv učešća Borke nisu afirmativni...

- - - - - - - - - -

Tema za sledeći krug me neće činiti ravnodušnim kao ova-burleska je moje srednje ime!z;)
 
Cestitam svim ucesnicima. Glasanje je glasanje, ali ja sam bas sa apetitom procitao sve price.
Cestitke pobednicima, posto je za mene i pustinjakinja pobednica.:)

Mada, Borcu treba zabraniti da ucestvuje,
a da se vise radi na aktiviranju drugih. za pisanje.

Recimo koja bi mogao da pise price.

Kada su Gejtsa pitali u cemu je tajna njegovog uspeha, rekao je: radio sam iskljucivo sa boljima od sebe.

Najvise sam napredovao kada sam trenirao sa svetskim sampionima. Nisam postao kao oni, ali je moj napredak bio ogroman.

Najveca vrednost nije u pisanju nego u citanju, naravno i u komentarisanju, tako ucimo.
Borka, pisi. Ima se sta nauciti. Kada me je Dragan Zdravkovic onomad rundovao, nisam se ljutio, naucio sam kako je trcati sa sampionima. Daleko iza Zdravkovica je bio i tadasnji svetski sampion Sebastijan Koe.
Vec sledece godine sam uzeo medalju na drzavnom prvenstvu. Od tada mi je pobedjivanje preslo u naviku.
 
Kusturica je podavno najavio da će ekranizovati 'Na Drini ćuprija'. Pošto nije pretpostavljam da je što mu tema baš teška, a tu bi najmanje htio da se obruka.

Ja sam bio u sličnoj poziciji. U oba termina htio sam odustati. Ostaviti temu da je možda bolje uradim nekd. No, em dao temu, em tražio produžetak roka, em me Borka malkice forsirala, teke opet u cajtnotu sastavio priču.

Priča se mogla zvati Zombil. To bi bio neki mutant na granici onostranog. Proizvode ga idioti koji sebe tretitaju civilizacijom a ustvari su antipod toga. Njihovi filmovi sa Angelina Jolie (jedan i kod nas snimljen) prototipa 'Lovac na jelene' su najodvratniji snobizam.

Eto, taj zombil, to je moj život posle 90-ih. Sveden na neodređenu tačku nekud u nekom prostoru. Na ništa. Na neživot.

I čudi me da neko od nas ima simpatije za 'milosrdne anđele'.
 
Štastibuniš?
Napisao si sasvim dobru priču. Ne treba opravdanje. To što je bilo boljih ne znači da tvoja nije bila odlična. Konkurencija je bila dobra.
Sada znaš da li i šta treba izmeniti. To možeš i učiniti i prebaciti je na blog, da ne ode u zaborav.

Čovek je već među zvezdama. :ok:

- - - - - - - - - -

Meni je Sanja najbolje izdala sebe :zaljubljena:
 
I čudi me da neko od nas ima simpatije za 'milosrdne anđele'.
Mene čudi da neko ima simpatije za devedesete.

Ne verujem da iko može imati simpatije za nešto što je nepostojeće.
Operacija "Milosrdni anđeo" nije postojala.
Postojao je "Noble Anvil", što je, naravno, takođe idiotski naziv, ali ne sadrži u sebi onu količinu licemerja kao ovi koji su "prevodili" naziv na srpski.
"Plemeniti nakovanj". Ničeg plemenitog u bombardovanju, naravno, no, po nakovnju se udara, na njemu se kuje oružje, i nakovanj je primeren naziv za jednu vojnu operaciju, ma kako neplemenita bila.
Niđe anđela, niđe milosrđa.
Anđele i milosrđe su u naziv kroz prevođenje - kako bi ložili raju mržnjom - podmetnuli oni koji su, recimo, jednako neke napade nazivali oslobađanjima.
 
Kakve simpatije za 90-e? Kako mi to tumačiš priču? Jesu li mene 90-e zombirale?

A jesu li rekli da će nas bombardovati za naše dobro? I ne daj bože da ti budeš objekt ispitivanja sličnosti i razlike između 'Milosrdnog anđela' i 'Plemenitog nakovanja'. Još nakaradnije! Da te tiranin nauči bombama tvom dobru?

I ko je ložio raju i na što?

Svi smo tada bili izdajnici. Sebe samih. Svoga doma. Svojih najmilijih.

A šta smo sad? Roblje. Gore no pod Turcima. A i oni nam evo ponovo namiču jaram. Ne miču nam se s malih ekrana. Vlasnici su naših fabrika i nekretnina.

'Zamislite koja je to plima osećanja posle 130 g. ponovo doći na svoju zemlju!'

Eto, to je rekao oduševljeni turski šef nama radnicima kad je mahinacijam suludih dobio na poklon našu firmu!
 

Back
Top