Srbija među deset zemalja koje beleže najveći pad broja stanovnika u svetu

Cosmopolite

Zaslužan član
Poruka
105.749
z:((

Ljudi gde je ministarstvo za imigracije, zasto ne vrate to ministartstvo? z:((

Deset zemalja koje beleže najveći pad broja stanovnika u svetu su države istočne Evrope, među kojima je i Srbija, i procenjuje se da će njihova populacija biti smanjena za više od 15 odsto do 2050. godine.

Još više zabrinjava to što većina zemalja odbija razmatranje rešenja za usporavanje „predstojeće demografske katastrofe”, navedeno je na portalu „Kvarc”.

Među 10 zemalja u kojima je zabeležen najveći pad broja stanovnika, kako navode UN, su Bugarska, Moldavija, Letonija, Ukrajina, Hrvatska, Litvanija, Rumunija, Srbija, Poljska i Mađarska, navodi „Kvarc”.

Na toj listi prednjači Bugarska, i očekuje se da će broj stanovnika u toj zemlji biti smanjen sa sedam miliona u 2017. na 5,4 miliona u 2050. godini, odnosno za 23 odsto.

Navedeno je i da će se broj stanovnika u Srbiji smanjiti za 15 odsto, u Hrvatskoj za 17 odsto, a Ukrajini 18 odsto do 2050. godine.

Od 1989. godine broj stanovnika u najmanje 11 zemalja smanjen je za više od 10 odsto, uključujući Letoniju (27 odsto), Litvaniju (23 odsto), Bugarsku i Bosnu i Hercegovinu (po 21 odsto).

Na pad populacije utiču tri faktora - smanjenje stope fertiliteta, masovna emigracija i relativno visoka stopa smrtnosti, navedeno je u članku. (Beta)

http://www.politika.rs/sr/clanak/39...e-beleze-najveci-pad-broja-stanovnika-u-svetu
 
Код нас је у питању МАСОВНА ЕМИГРАЦИЈА, ПРОМЕНА ДРЖАВЉАНСТВА - А НЕ СМРТНОСТ.............

п.с. а у свему овоме има учешћа и некажњена крађа новорођенчади и њихова продаја страним државама и некажњено учешће од стране нашег олоша
тј. наших здравствених радника.........
 
Zahvaljujuci njemu......

davas.jpg
 
Udjemo li ikada u tu EU nastace opsta bezanija odavde..

Биће већа бежанија него из Хрватске. По томе се види да је Србија и то добро сиромашнија од Хрватске.
Navedeno je i da će se broj stanovnika u Srbiji smanjiti za 15 odsto, u Hrvatskoj za 17 odsto
 
Србији је увек неко други крив, треба да се поради мало на едукацији младих, да на време почну са прегледима и лечењем.400.000 парова у Србији не може да има децу, статистика каже да сваки четврти пар има проблем са зачећем.
 
Sto je najgore, ja mislim da se pik tek ocekuje...znaci u narednih 5 godina, bice odlazaka kud koji mili moji...
Samo u mom okruzenju u poslednje 2 godine emigriralo je gro mojih vršnjaka i to u periodu odmah po diplomiranju, kad se ocekuje stvaranje porodice. Samo iz mog najuzeg kruga ljudi u proteklih godinu, dve emigrirali su pored mene: moja sestra, devojka, zet. Brat od strica se sprema za Svedsku uskoro. Troje drugara, komšija... Više od trećine kolega sa faxa ili je otišlo ili traži način kako da ode. Navodim samo ljude u dvadesetim godinama života. Ja Srbiji više mogu da pomognem iz inostranstva. Voleo bih da se sa stečenim znanjima i iskustvom vratim u Srbiju jednog dana, to je plan (devojka kaže da sam lud :D) . I mislim da nije loše da svako ko može ode na zapad po iskustvo, da malo upozna i drugačija okruženja, zatim da se sa lovom i veštinama vrati i uloži je u zemlju odakle je potekao. Naravno, to je rizik jer u Srbiji ima mnogo pijavica, ali ako pametno odigrate nije ih nemoguće izbeći.



Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Samo u mom okruzenju u poslednje 2 godine emigriralo je gro mojih vršnjaka i to u periodu odmah po diplomiranju, kad se ocekuje stvaranje porodice. Samo iz mog najuzeg kruga ljudi u proteklih godinu, dve emigrirali su pored mene: moja sestra, devojka, zet. Brat od strica se sprema za Svedsku uskoro. Troje drugara, komšija... Više od trećine kolega sa faxa ili je otišlo ili traži način kako da ode. Navodim samo ljude u dvadesetim godinama života. Ja Srbiji više mogu da pomognem iz inostranstva. Voleo bih da se sa stečenim znanjima i iskustvom vratim u Srbiju jednog dana, to je plan (devojka kaže da sam lud :D) . I mislim da nije loše da svako ko može ode na zapad po iskustvo, da malo upozna i drugačija okruženja, zatim da se sa lovom i veštinama vrati i uloži je u zemlju odakle je potekao. Naravno, to je rizik jer u Srbiji ima mnogo pijavica, ali ako pametno odigrate nije ih nemoguće izbeći.



Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

:lol:
Ti prvo obezbedi sebi papire te strane drzave gde si, pa se onda vracaj..
Znas, za svaki slucaj ako ti posao u srb propadne :kafa:
 
Србији је увек неко други крив, треба да се поради мало на едукацији младих, да на време почну са прегледима и лечењем.400.000 парова у Србији не може да има децу, статистика каже да сваки четврти пар има проблем са зачећем.
400000 parova? 800000 ljudi u reproduktivnom dobu je osudjeno da nema decu? No way... Srbija ima oko 7000000 st. Koliko ih je u repr dobu? Ovo je toliko preterano što si napisala da nema dalje. Ne bi me čudilo da je ovu brojku dala neka zvanična institucija, s obzirom da se već 20 godina na Balkanu šteluju podaci kako bi se više love i medicinskih sredstava mažnjavalo od medjunarodnih institucija. Pre par godina sam na B92 čuo sličnu budalaštinu, da 750000 (sedamstopedesethiljada) ljudi ima hepatitis C. Znači svaki 9. stanovnik. Ej bre... Da smo Zimbabve pa da poverujem.

A ovi što žele da imaju decu a ni medicina ne može da im pomogne, mogu da usvoje. Što i rade. Usvojeno dete je isto tvoje. Ti ga hraniš, kroz hranu mu ubacuješ atome ugljenika, vodonika, kiseonika... koji grade detetovo telo. Kroz vaspitanje mu ubacuješ sopstveni duh. E sad što nema u lancu DNK baš iste kombinacije adenina, guanina, citozina i timina kao 'ti', to i ovako nije važno. A taj kome to jeste važno u moralnom smislu nije ni zaslužio da ima decu jer je cepidlaka, a roditelji cepidlake upropašćavaju decu najviše od svih.

Ja se slažem da je potrebna edukacija. I to još od vrtića. Npr. da se u slikovnicama ne predstavlja porodica kao mama, tata i ti, već kao: mama, tata, ti, i još bar dvoje braća ili sestara. Da ne žive u stanu već u kući o sl. Da država kroz prosvetni sistem, kulturu, medije i mind control usadi potrebu da se ina dosta dece

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Samo u mom okruzenju u poslednje 2 godine emigriralo je gro mojih vršnjaka i to u periodu odmah po diplomiranju, kad se ocekuje stvaranje porodice. Samo iz mog najuzeg kruga ljudi u proteklih godinu, dve emigrirali su pored mene: moja sestra, devojka, zet. Brat od strica se sprema za Svedsku uskoro. Troje drugara, komšija... Više od trećine kolega sa faxa ili je otišlo ili traži način kako da ode. Navodim samo ljude u dvadesetim godinama života. Ja Srbiji više mogu da pomognem iz inostranstva. Voleo bih da se sa stečenim znanjima i iskustvom vratim u Srbiju jednog dana, to je plan (devojka kaže da sam lud :D) . I mislim da nije loše da svako ko može ode na zapad po iskustvo, da malo upozna i drugačija okruženja, zatim da se sa lovom i veštinama vrati i uloži je u zemlju odakle je potekao. Naravno, to je rizik jer u Srbiji ima mnogo pijavica, ali ako pametno odigrate nije ih nemoguće izbeći.



Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Zaradi pare, posalji nesto roditeljima i kupi nesto drzavnih obveznica.
Dovoljno od tebe.
 
Samo u mom okruzenju u poslednje 2 godine emigriralo je gro mojih vršnjaka i to u periodu odmah po diplomiranju, kad se ocekuje stvaranje porodice. Samo iz mog najuzeg kruga ljudi u proteklih godinu, dve emigrirali su pored mene: moja sestra, devojka, zet. Brat od strica se sprema za Svedsku uskoro. Troje drugara, komšija... Više od trećine kolega sa faxa ili je otišlo ili traži način kako da ode. Navodim samo ljude u dvadesetim godinama života. Ja Srbiji više mogu da pomognem iz inostranstva. Voleo bih da se sa stečenim znanjima i iskustvom vratim u Srbiju jednog dana, to je plan (devojka kaže da sam lud :D) . I mislim da nije loše da svako ko može ode na zapad po iskustvo, da malo upozna i drugačija okruženja, zatim da se sa lovom i veštinama vrati i uloži je u zemlju odakle je potekao. Naravno, to je rizik jer u Srbiji ima mnogo pijavica, ali ako pametno odigrate nije ih nemoguće izbeći.



Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Ček', jes' ti tu ili tamo?
 
Samo u mom okruzenju u poslednje 2 godine emigriralo je gro mojih vršnjaka i to u periodu odmah po diplomiranju, kad se ocekuje stvaranje porodice. Samo iz mog najuzeg kruga ljudi u proteklih godinu, dve emigrirali su pored mene: moja sestra, devojka, zet. Brat od strica se sprema za Svedsku uskoro. Troje drugara, komšija... Više od trećine kolega sa faxa ili je otišlo ili traži način kako da ode. Navodim samo ljude u dvadesetim godinama života. Ja Srbiji više mogu da pomognem iz inostranstva. Voleo bih da se sa stečenim znanjima i iskustvom vratim u Srbiju jednog dana, to je plan (devojka kaže da sam lud :D) . I mislim da nije loše da svako ko može ode na zapad po iskustvo, da malo upozna i drugačija okruženja, zatim da se sa lovom i veštinama vrati i uloži je u zemlju odakle je potekao. Naravno, to je rizik jer u Srbiji ima mnogo pijavica, ali ako pametno odigrate nije ih nemoguće izbeći.



Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Eh, izbegavanje pijavica je nemoguca operacija, jer fizicko prisustvo to onemogucava..
Ali da imas utisak da si izbegao to moze.
Pare stvore utisak pa i ti stvoris utisak..

- - - - - - - - - -

Ko ode da bi zaradio pare, tom odgovara lopovstina u Srbiji ali mu ne odgovara beda sopstvena...
Emigracija je mnogo vise kod onih koji ne mogu da se osecaju lepo uz lopovstinu u Srbiji ...mada se ne vracaju ni oni sto su lopovi, kazu mnogo je lepo biti lopov u Svedskoj..to znam iz iskustva, jer tamo se lopov i ne streca ako zivi zivot proseka , eto koliko je rizicno ukrasti...
Jedino ako pozeli da stekuje, pa hoce milionce, ili 3, 4, da bi kupio u Svedskoj kucu, e onda ...ga ulove..
Do 300k e ga nece uloviti...
 
Код нас је у питању МАСОВНА ЕМИГРАЦИЈА, ПРОМЕНА ДРЖАВЉАНСТВА - А НЕ СМРТНОСТ.............

п.с. а у свему овоме има учешћа и некажњена крађа новорођенчади и њихова продаја страним државама и некажњено учешће од стране нашег олоша
тј. наших здравствених радника.........

kod nas je u pitanju slab prirastaj,sve manje od 2,5 deteta u proseku po porodici je slabo.Veliki broj zena ima problem sa zacecem,porodice se rasturaju u sve vecem broju,kada se na to doda da smo lider po broju abortusa rezultati su tu.Prica o migraciji i promeni drzavljanstva je beg od istine
 
kod nas je u pitanju slab prirastaj,sve manje od 2,5 deteta u proseku po porodici je slabo.Veliki broj zena ima problem sa zacecem,porodice se rasturaju u sve vecem broju,kada se na to doda da smo lider po broju abortusa rezultati su tu.Prica o migraciji i promeni drzavljanstva je beg od istine

Nece niko da radja sirotinju :kafa:

- - - - - - - - - -

Ja bih voleo da se ceo Balkan iseli, a da ostanem ja sam da živim da uživam bez svih vas !

Lako je ziveti na balkanu kada nema balkanaca ;)
 

Back
Top