Omiljeni citat ,stih ,psalam ....iz Biblije?

Rocknrollsores

Poznat
Banovan
Poruka
9.400
Posto ima dosta dobrih stihova ,psalama ,,,,iz Svetog Pisma ,koja su vam najomiljenija ,koja vama leze najvise na srcu sto se kaze?



Izdvojicu svoj naj psalam,a to je 30



1.Uzvišivaću te, Gospode, jer si me oteo, i nijesi dao neprijateljima mojim da mi se svete. Psal. 102, 10.
2.Gospode, Bože moj! zavikah k tebi, i iscijelio si me. Psal. 6, 2.
3.Gospode! izveo si iz pakla dušu moju, i oživio si me da ne siđem u grob. Psal. 40, 1.
4.Pojte Gospodu, sveci njegovi, i slavite sveto ime njegovo.
5.Gnjev je njegov za trenuće oka, a do života milost njegova, večerom dolazi plač, a jutrom radost. Psal. 5, 3. Psal. 16, 11. Psal. 103, 9. Otkr. 22, 17.
6.I ja rekoh u dobru svom: neću posrnuti dovijeka. Jov 29, 18.
7.Ti šćaše, Gospode, te gora moja stajaše tvrdo. Ti odvrati lice svoje, i ja se smetoh. Psal. 104, 29.
8.Tada tebe, Gospode, zazivah, i Gospoda molih:
9."Kakva je korist od krvi moje, da siđem u grob? hoće li te prah slaviti ili kazivati istinu tvoju? Psal. 115, 17.
10.Čuj, Gospode, i smiluj se na me; Gospode! budi mi pomoćnik." Psal. 4, 1.
11.I ti promijeni plač moj na radost, skide s mene vreću, i opasa me veseljem. 2.Sam. 6, 14.
12.Zato će ti pjevati slava moja i neće umuknuti; Gospode, Bože moj! dovijeka ću te hvaliti. Psal. 16, 9.

- - - - - - - - - -

Ovako veli Gospod: Da je proklet čovek koji se uzda u čoveka i koji stavlja telo sebi za mišicu, a od Gospoda odstupa srce njegovo.
Isa. 30:1


I ovaj je moj favorit
 
na primer ovaj..o daru bozijem pa sad kome je boza usprico blago li se njemu

Jer nam Bog ne dade duha straha, nego sile i ljubavi i čistote...timotije..

onda i ovaj je dobar o ljubavi a slaze se sa ovim prvim...koricanima

.Ne čini šta ne valja, ne traži svoje, ne srdi se, ne misli o zlu,

Ne raduje se nepravdi, a raduje se istini











7 Sve snosi, sve veruje, svemu se nada, sve trp
 
Bilo bi zanimljivo ovo pitanje postaviti deci koja umiru od raka i njihovim roditeljima.

Zna Bog bolje od nas zasto uzima nekog pre ,,,,,mozda je taj mogao da postane ubica ,kurvar ,lopov ....mi nazalost vecinu stvari posmatramo iz nase perspektive ,ne gledamo dublji smisao ,a uostalom i vaskrsenje postoji sto kaze Villaret....pronaci cu ,barem probacu da pronadjem istinite price u vezi toga ,sta je stajalo iza necijeg greha a ustvari covek je sprecio da se jos vece zlo dogodi ako me razumete....mozda je neko i citao ,...mislim da je andjeo stajao iza toga ....
 
Zna Bog bolje od nas zasto uzima nekog pre ,,,,,mozda je taj mogao da postane ubica ,kurvar ,lopov ....mi nazalost vecinu stvari posmatramo iz nase perspektive ,ne gledamo dublji smisao ,a uostalom i vaskrsenje postoji sto kaze Villaret....pronaci cu ,barem probacu da pronadjem istinite price u vezi toga ,sta je stajalo iza necijeg greha a ustvari covek je sprecio da se jos vece zlo dogodi ako me razumete....mozda je neko i citao ,...mislim da je andjeo stajao iza toga ....

ma ako nema vaskrsenje truba je i da te zdravlje tera do smrti..samo saznanje da posle tvoje smrti ide na red tvoje dete ubija ma idi begaj koji horor..
 
ma ako nema vaskrsenje truba je i da te zdravlje tera do smrti..samo saznanje da posle tvoje smrti ide na red tvoje dete ubija ma idi begaj koji horor..

Roditelji ce dati odgovor za decu ,kako su ih vaspitali ,cemu su ih ucili ,velika je odgovornost biti roditelj a jos veca svestenik...Roditelji ce odgovarati i za sebe i za decu a svestenik za celu svoju pastvu ,ali je vazna i poslusnost ...ako svestenik ili roditelj govore ,uce ,prave stvari ,a dete ili duhovno cedo se protivi ,ono ce biti vecma osudjeno a ovi opravdani
 
Roditelji ce dati odgovor za decu ,kako su ih vaspitali ,cemu su ih ucili ,velika je odgovornost biti roditelj a jos veca svestenik...Roditelji ce odgovarati i za sebe i za decu a svestenik za celu svoju pastvu ,ali je vazna i poslusnost ...ako svestenik ili roditelj govore ,uce ,prave stvari ,a dete ili duhovno cedo se protivi ,ono ce biti vecma osudjeno a ovi opravdani

a i deca za roditelje a i ti roditelji za svoje roditelje..baba za dedu deda za repu i ete ga sav rod u raj..z:lol:
 
a i deca za roditelje a i ti roditelji za svoje roditelje..baba za dedu deda za repu i ete ga sav rod u raj..z:lol:

Pa normalno ,deca se opravdavaju poslusnoscu i smirenoscu ,tako i duhovna deca ,a ko se protivi i ropce zna se cija je radionica postao i ko mu je uzeo dizgine....ali danas preovladava gordost ,visokoumlje ,duh protivljenja,,,kao na jednoj besedi kada je moj duhovnik rekao "Vi nista ne valjate ,najgori ste ,ja cu prvi u pakao sa vama ,vi cete svi odozgo biti nad mojom glavom"
 
Ljubav dugo trpi, ljubav je dobra, ona ne zavidi, ljubav se ne hvali, ne nadima se, ne ponaša se nepristojno, ne traži svoje, ne ljuti se, ne uračunava zlo, ne raduje se nepravdi, ali se raduje sa istinom; ona sve snosi, sve veruje, svemu se nada, sve trpi. Ljubav ne prestaje nikada....

To je mazohizam braco...

- - - - - - - - - -

Cenis ?Procitaj knjigu o Jovu....sta je rekao Jov kada je propao kao skupstina ?

Nije roptao na Boga ,nego je to rekao upravo i Bog je jos vise umnozio Jovu i bogatstvo i decu i sve ostalo

Inace nisam ju pročitao pa komentiram.
 
To je mazohizam braco...

- - - - - - - - - -



Inace nisam ju pročitao pa komentiram.

To je vera braco i sestre ,vera bez roptanja koja odoleva svim iskusenjima i blagodacom Bozijom sve pobedjuje(mislim na Jova)a satana biva porazen i ismejan ,a hteo je suprotno da postigne ....

Procitaj Jova ,ako mozes ,nije dugacko ..

- - - - - - - - - -

Covek se kroz iskusenja kali i postaje pravi vernik ,,,bez iskusenja nema spasenja ,samo treba nauciti kako da se covek nosi sa tim ,i nista bez blagoslova i blagodati
 
Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога. (Матеј 6:34)

Dobar stih ,,,a mi se danas sve nesto brinemo,sve nam fali ,ne uzivamo ,nemamo radosti ,nismo prepusteni volji Bozijoj ,prepusteni smo sebi i svojim mislima koje nam podmecu nogu i unose haos i nemir ....(cast izuzecima ,mada takvih je malo)



Radujte se u Gospodu i opet velim Radujte se ....


Kaze se da su misli covekove kao majmun ,cas skoce sa jedne na drugu granu ,nestalne su ,nepomirljive ,....
 

Back
Top