Osporavanje Biblije

Nevolja je što su filozofi ne razumevajući šta je duša smislili glupost i sada ljudi ne razumeju šta se to sa dušom dešava. Ali ako kažemo da je duša kolektivna svest svih načih ćelija i da se ispoljava kroz osećanja kao rekcija ćelija na naše misli onda s tim već nešto može da se uradi kako bi se popravio život.
Evo na primeru da objasnim kako to funkcioniše:
Ćelije na svojoj opni imaju receptore za vitamine,šećere i svašta nešto šta im je potrebno. Kada čovek počne da puši ili pije pojave se i receptori za te stvari.
I sada kada u krvi nema nikotina naše ćelije signaliziraju intelektu jer je on servis tela da u krvi nema nikotina.
Sada Naš intelekt treba da nas navede da zapalimo i u našem umu se pojavljuje misao koja nas stimuliše da zapalimo a ćelije tu misao proprate osećanjem da nam se puši. Imi budući da ne znamo da vladamo svojim telom i svojim umom, saglasimo se sa tom mišlju i palimo cigaru.
Kada mlad muškarac vidi zgodno žensko ćelije to zapaze po mislima kojima se bavi i odma počinje da se luči testosteron, injegov intelekt mu već nudi požudne misli jer treba da se produži vrsta da se poseje seme. Tako intelekt zbog testosterona odvuče šoveka u kafanu gde su lepe konobarice i on se tu opija očekujući da se nešto desi. Čini mu se kao dobra ideja da se ode u kafanu ili zbog testosterona ili zbog alkohola. A sve to zbog žudnji naše duše koja nema jasnu svest šta se napolju dešava.
A mi kao kruna svesti, um koji treba da bude gospodar duši ne radimo svoj posao.Nauka jeotkrila mnoge korisne stvari i mi kao umovi bi trebali da kažemo duši i intelektu: Ej ne može više tako, te stvari su štetne po zdravlje, nije dobro varati ženu s kojom si u braku samo da bi posejao seme na što više mesta,
Brak je zajednica i ako nema vernosti gubi se i poverenje pa život u zajednici postane mučan.
Intelekt je prirodni čovek u nama o on živi po zakonima jačeg. Otmi, ukradi, slaži, podmiti, sve je dozvoljeno da se proširi seme. Ali tako se ne gradi život u zajednici, u društvu. Bez moralnosti nema poverenja, niti se mogu graditi prava prijateljstva.
O svemu ovome mi nemamo jasnu misao da mi to radimo zbog toga,nego nam se samo čini da je to dobro i da ćemo se osećati lepo.
Problem je u nasem umu. Djavo dopire do ljudi kroz njihov um. Sto vise verujemo u svoj um, to je Sotona u mogucnosti da ga iskoristi protiv nas. Na nama je da ucinimo da nas um shvatimo da je to nas sluga, a ne gospodar. Nase misli koje stignu kako stignu pojma nemam uticu na nase umove, tako da moramo preuzeti odgovornost za ono sta mislimo.

Ono šta je između redova Bog je namenio za svoje mile i odabrane
34750868_984927398338295_5081206199639080960_n.jpg

Vekovima je sotona radio na diskreditovanju biblijske tacnosti, pouzdanosti i autoriteta. Koristi istu taktiku koju je koristio na Evi u Edenskom vrtu sikcuci.Da li je Bog zaista rekao ?
Preispitivanje Biblije kako bismo naucili vise i produbili svoje razumijevanje moze biti zdravo. Ali dovodjenje u pitanje Biblije prkoseci Bogu je pobuna koja vodi u vecnu tamu .
А страшљивима и невернима и поганима и крвницима, и курварима, и врачарима, и идолопоклоницима, и свима лажама, њима је део у језеру што гори огњем и сумпором; које је смрт друга.
Слажем се са поставком теме али неће ни протестантски приступ одбрани Библије помоћи јер људима којима Библија није света књига аргументи попут "то је истина јер је у Библији а Библија је Божја ријеч" неће пити воде. Сад ћу рећи нешто што је можда непопуларно али требате се упознати са противаргументима и анализирати их а не причати у празно.

Слажем се са поставком теме али неће ни протестантски приступ одбрани Библије помоћи јер људима којима Библија није света књига аргументи попут "то је истина јер је у Библији а Библија је Божја ријеч" неће пити воде. Сад ћу рећи нешто што је можда непопуларно али требате се упознати са противаргументима и анализирати их а не причати у празно.
Dobro nadji drugi nacin.Mozda od svetih otaca imas nesto

Vekovima je sotona radio na diskreditovanju biblijske tacnosti, pouzdanosti i autoriteta. Koristi istu taktiku koju je koristio na Evi u Edenskom vrtu sikcuci.Da li je Bog zaista rekao ?
Preispitivanje Biblije kako bismo naucili vise i produbili svoje razumijevanje moze biti zdravo. Ali dovodjenje u pitanje Biblije prkoseci Bogu je pobuna koja vodi u vecnu tamu .
А страшљивима и невернима и поганима и крвницима, и курварима, и врачарима, и идолопоклоницима, и свима лажама, њима је део у језеру што гори огњем и сумпором; које је смрт друга.
Sotona podgrijava ideju biblijske točnosti proizvodeći razne sekte fundamentalista.
Metafore i alegorije su sotoni najveci neprijatelji.

Ne mogu ni na kraj pameti da zamislim ideju...da Otac pun ljubavi, koji je stvorio predivnu kreaciju i kao krunu čoveka....svoje dete .. ..
Da ćuti i reč ne kaže ni o sebi ni o kreaciji ni o nama kao svojoj deci...

Gde je u tom slučaju ljubav?
Ja je ne vidim...
Bog se redovno obraća ljudima kroz misli i ideje koje se rađaju u našim umovima, Ali mi pošto smo kroz vaspšitanje naučeni da razmišljamo drugačije i da vrednujemo drugačije ideje i misli te ideje koje dolaze od Boga odbacujemo kao gluposti i ne želimo da se bavimo njima. Tako mi zatvaramo svoj um za Boga koji živi u nama i koji je deo našega uma. Bog nam se obraća kroz ideje i misli koje dolaze od desne moždane hemisvere ali mi više volimo misli koje dolaze od leve hemisvere kojom vlada intelekt, taj đavo koji čuči u svakom čoveku.
Znač omo kaca u crtanim filmovima stave anđela na desno rame a đavola na levo pa nas oni nagovaraju na dobro ili zlo. E to su ideje i misli koje dolaze od naše dve moždane hemisvere i pobeđuju one kojima mi posvetimo više pažnje.
Nije tačno da ti se Bog e obraća već ti ne želiš da ga čuješ.

Sotona podgrijava ideju biblijske točnosti proizvodeći razne sekte fundamentalista.
Metafore i alegorije su sotoni najveci neprijatelji.
Ono šta je napisano između redova Intelekt(sotona) ne može da vidi. To je namenjeno odabranima, onima koji su uspeli da utišaju brbljanje svoga intelekta pa čuju i ono šta dolazi od desne moždane Hemisvere, čuju Božiji glas u svom umu koji im čita šta je napisano između redova.

Bog se redovno obraća ljudima kroz misli i ideje koje se rađaju u našim umovima, Ali mi pošto smo kroz vaspšitanje naučeni da razmišljamo drugačije i da vrednujemo drugačije ideje i misli te ideje koje dolaze od Boga odbacujemo kao gluposti i ne želimo da se bavimo njima. Tako mi zatvaramo svoj um za Boga koji živi u nama i koji je deo našega uma. Bog nam se obraća kroz ideje i misli koje dolaze od desne moždane hemisvere ali mi više volimo misli koje dolaze od leve hemisvere kojom vlada intelekt, taj đavo koji čuči u svakom čoveku.
Znač omo kaca u crtanim filmovima stave anđela na desno rame a đavola na levo pa nas oni nagovaraju na dobro ili zlo. E to su ideje i misli koje dolaze od naše dve moždane hemisvere i pobeđuju one kojima mi posvetimo više pažnje.
Kako znaš koja misao je od boga, a koja nije? 🤔

Nebih baš mogao da se složim sa tobom.

Ako je savest ta koja mi šapuće, onda Ok...
Ali je sada pitanje, kako je naša savest od mladosti formirana...
Šta su prvo roditelji sipali u tu praznu čašu... šta smo mi kasnije usvajali, kroz razne društvene okolnosti...Sve su to bitni faktori koji utiču na razvoj naše ličnosti, samim tim i naše savesti...

Pa da smo recimo odrasli u savršenim okolnostima i da je naša savest na najbolji način izatkana...ona neće da mi da odgovor na mnoga pitanja...
Ćuti ko zalivena...Šta je svrha života, žašto mala deca umiru od teških bolesti u teškim mukama, zašto zemljani prže jedni druge u ratovima i zašto ulažemo enormne količine novca u to...a sa druge strane hiljade dece umre od gladi...kada će to ludilo prestati, ko će mu stati na put.

Ništa da mi šapne. Samo mi kaže, ma šta te briga tebi je dobro i reci Bogu hvala i nemoj da čitaš crne vesti i tome slično.

Ali, šta misliš šta onom mladom Ukraincu u Harkovu, taj jedan i drugi sa ramena šapuću?
Mislim da obojicu otera u tri, jer on tu stoji kao živa meta i čeka koja granata je njegova...
Šta šapuću majci iz Afrike dok mora da odluči koje dete će prestati da hrani da i ovo drugo ne bi umrlo? Šta šapuće mladoj devojci pred kojom je život a ima dijagnozu onog što ne sme ni da se pipne jer je u poodmaklom stadijumu...?

Cela kugla je preplavljena nepravdom čije smo žrtve gotovo svi manje ili više na neki način...

Šta tebi šapuću na sve ovo?

Kako znaš koja misao je od boga, a koja nije? 🤔
Po osećanjima koja izazivaju, Ako su njihov proizvod gnev, bes, ljutnja, nezdovoljstvo, ili nasuprot njima euforična osećanja poput zaljubljenosti, ili kad dobiješ na prognouzi. ili kad kupiš nov skup telefon, ili kola onda to dolazi od đavola. a kad su tiha nežna osećanja poput životne radosti, milosti, zahvalnosti onda to dolazi od Boga. Ove stvari je lako prepoznati jer su obojene jakim osećanjima ali kad su u pitanju misli koje su kao u zoru što ne znaš je li prestala noć a kada je počeo dan, za takve misli je potrebno veliko iskustvo tako da nema smisla da opisujem onima koji u tome nisu vični.

Nebih baš mogao da se složim sa tobom.

Ako je savest ta koja mi šapuće, onda Ok...
Ali je sada pitanje, kako je naša savest od mladosti formirana...
Šta su prvo roditelji sipali u tu praznu čašu... šta smo mi kasnije usvajali, kroz razne društvene okolnosti...Sve su to bitni faktori koji utiču na razvoj naše ličnosti, samim tim i naše savesti...

Pa da smo recimo odrasli u savršenim okolnostima i da je naša savest na najbolji način izatkana...ona neće da mi da odgovor na mnoga pitanja...
Ćuti ko zalivena...Šta je svrha života, žašto mala deca umiru od teških bolesti u teškim mukama, zašto zemljani prže jedni druge u ratovima i zašto ulažemo enormne količine novca u to...a sa druge strane hiljade dece umre od gladi...kada će to ludilo prestati, ko će mu stati na put.

Ništa da mi šapne. Samo mi kaže, ma šta te briga tebi je dobro i reci Bogu hvala i nemoj da čitaš crne vesti i tome slično.

Ali, šta misliš šta onom mladom Ukraincu u Harkovu, taj jedan i drugi sa ramena šapuću?
Mislim da obojicu otera u tri, jer on tu stoji kao živa meta i čeka koja granata je njegova...
Šta šapuću majci iz Afrike dok mora da odluči koje dete će prestati da hrani da i ovo drugo ne bi umrlo? Šta šapuće mladoj devojci pred kojom je život a ima dijagnozu onog što ne sme ni da se pipne jer je u poodmaklom stadijumu...?

Cela kugla je preplavljena nepravdom čije smo žrtve gotovo svi manje ili više na neki način...

Šta tebi šapuću na sve ovo?
Savest su ljudi izmislili ne znajući da naša desna moždana hemisvera daje drugačije misli od leve, A desnu hemisveru imaš od rođenja kao deo Boga u sebi, I Hristos je za decu rekao da je njihovo carstvo nebesko. I stvarno deca se u svojim mislima više oslanjaju na desnu moždanu hemisveru. A onda ih mi koji se oslanjamo na levu, na intelekt, polako učimo da su te ideje koje deca iznose gluposti. i deca slepo verujući svojim roditeljima počnu da vrednuju ideje koje dolaze s leva a da Boga u sebi ućutkavaju sve dok kao odrasli se više i ne sećaju da su nekada čuli Božiji glas.
A što se tiče umiranja male dece ona umiru zbog greha svojih roditelja koji su im predali lošu genetiku koju su iskvarili čineći zlo. To su zakoni života da se zlo zlim vraća. Žalosno je kad zakoni života pogode decu ali kad bi se zakoni života odmah izvršavali svi bismo brzo izumrli. Nego je Bog u svojoj milosti ostavio mesta za pokajanje kako bi se bar neko spasao.
I ne samo to mi kao roditelji svojim zlim delima određujemo sudbinu naroda u kojem živimo, pa i sudbinu celog čovečanstva, jer je Bog dajući nam slobodnu volju našu sudbinu predao u naše ruke. A ljudi ne znajući zakone života naveliko greše i posle se čude zašto nas snalazi sve ovo. Ne želimo da vidimo svoju krivicu nego krivimo boga za stradanja male dece.
Vidiš kakve ideje dolaze kad se sluša ono šta dolazi s desna, a kakve ideje tebi dolaze koji slušaš "onoga na levom ramenu"

Biblija ne dokazuje apsolutno nista. To je obicna knjiga ko ju je napisala vlast da bi lakse kontrolisala plebs.
I to je cela prica.
Pisao ju je veći broj ljudi, u dugom vremenskom periodu.
Nekoliko vekova.
Vi budite pokorni, mi cemo da zgrcemo lovu na konto vase pokornosti i rintanja :D
U Starom zavetu stoji:" oko za oko, zub za zub; ko ubije da bude ubijen".

Da bi uopste krenuo da nesto osporavas, to nesto prvo treba da ima bilo kakve temelje.

Biblija je skup fantasticnih prica vise autora. Ona nema nikakve temelje jer se ne temelji ni na cemu osim na tim samim pricama. Kao i svako drugo delo fantasticne knjizevnosti, osporavati je nepotrebno.
Osporavati postojanje Saurona iz knjige Gospodar prstenova, na primer, je nepotrebno jer je to, kao i Biblija, fantazija autora.
Biblija je istorijska knjiga, u kojoj su opisani istorijski dogadjaji.
Način predstavljanja je subjektivan i iz ugla autora, ali su dogadjaji oni koji su se desili.

ja ne vidim ljubav u tome da bog propiše da se ubiju oni koji veruju u druge bogove...ili da naredi potop...ili da izmisli pakao....
pravi Bog ti govori kroz savest i srce a ne kroz neku knjigu
Potop je bio neophodan, isto kao i buduća katastrofa koja je pred nama.
Šta može da poništi ludilo u koje srlja cela planeta, poznato kao Novi svetski poredak?
Nijedna organizacija, nijedan narod, samo dejstvo nečeg mnogo moćnijeg.

Ono što bi bio veliki greh religija jest prodavanje muuda za bubrege. tj. ljudske misli za Božje. Ljudska se reč može smatrati i Božjom samo ako je istinita.

Razni su motivi religija da dogmatski i neodgovorno uče ljude svojim različitim učenjima. Razlika medju religijama je očigledni dokaz da njihova učenja nisu potpuno istinita. Da jesu sve bi religije učile isto. Zbog značaja religija na prosvetiteljskom planu možemo ih optužiti za mnoga nepotrebna stradanja ljudi.

Ne postoji kraj sveta. Pa neće ni biti kraja religioznoj misli.
Kraj materijalnog sveta postoji.

Umre neko pa patiš..
Čupaju ljudi kosu sa glave kada, ne daj Bože izgube dete... jer boli...gubi se svaki smisao...čemu život dalje, osim da se osušiš kao biljka...
Zašto?
Umiru ljudi i nestaje ih i nikad se niko nije vratio...
I ja vidim da se dešava upravo ono što Biblijski Tvorac govori...

Može svako i ima pravo stvoriti neki razlog i neki lepši svet u glavi...Ali realnost je surova...
Zašto bi to smislio Otac pun ljubavi, da se učimo, nadgrađujemo u patnji i da bi u nekom svetu bili za trunku bolji...
Onda je Tvorac isključivo kriv ako nas stvara takve da bi nam bilo potrebno čišćenje...kroz...smrt, patnju...uvek iznova i iznova...
Koliko puta neko treba da bide ubijen, zaklan, streljan, mačem posečen...nabijen na kolac, mučen...da bi bio bolji....?
Kroz koliko takvih svetova treba da prođe?

Pa i da je neki svet bolji od ovog...pa si tamo pao i ponovo treba da te vrati u niži, da te muka i patnja nauči pameti...

Šta se ti tu pitaš?
Gde ti je tu slobodna volja?

Na jeziku samo, jel' da?

I 100 ljudi može u glavi napraviti 100 ideja...

A opet ako uzmem Biblijski koncept, onako kako je sam Bog objasnio...kako i zašto..
Pa znamo da smo se mi otuđili od Boga a ne On od nas.. i znam da se ja moram njemu približiti a ne On meni...
Jer je On povukao mnogo poteza za sve nas....pa ako želimo biti u harmoniji sa njim, onda moramo uraditi isto.
Šta mi vraćamo Bogu kao dobra deca?!

I ako vidim da svuda oko mene u svemu ima neopisivo velika količina energije, koja mora imati samo jedan izvor...zašto bih ja tu energiju zanemario?
Evo me ovde imam svoje Ja i svoju slobodnu volju, ali ne mogu sve to da ne vidim...ne mogu da se ne divim svemu što me okružuje i što je za mene stvoreno...
Jel' harmonija ako ne kažem Hvala?
I na životu i na svemu što čini život...

Zar da zanemarim Oca koji daje toliku energiju i da ga ne zamolim za malo snage kada ovako slab usled raznih okolnosti, pokleknem...
Ne daje On slabost, već je slabost posledica velikog broja neminovnih okolnosti...
I svakako čovek u takvoj situaciji ima pravo da svoje baterije puni energijom kojom misli da treba...a svima treba...
Materijalni svet je podložan uticaju prirodnih zakona i statističke logike.
Ako postoje miloni automobila, postojaće i desetine hiljada saobraćajnih nesreća, a u mnogima će da stradaju i deca.
Bolesti su smišljene da se nijedna vrsta ne bi previše namnožila (jer Tvorac deluje u materijalnom svetu na materijalni način), a od nje će, statistički, da stradaju i deca (često genetski razlozi, neću uzimati u obzir vakcine).
itd.
Savršeni svet je nemoguć, jer ne bi postojali nikakvi zakoni u njemu.
(primer: skočiš sa 100-tog sprata da se ubiješ, a očekuješ da to Tvorac spreči; kako? poništenjem sile teže?)

Nema kraja svetu. Ni u prostoru ni u vremenu. Ništa ne može biti isto kao što je bilo nekoć.
Može.
Sve se vrti u krug.
Informatički gledano ono što u religiji zovemo večnaja pamjat u računarstvu je memorija a u fizičkom svetu to je sam svet.
Zamislite sad posmatrača koji se nalazi na planeti udaljenoj 2024 svetlosne goduine od zemlje. I da taj posmatrač ima teleskop tako jak da sa svoje planete može videti zemlju i ljude na njoj?
Šta će on videti? Vreme sadašnje ili vreme Hristovo?
zbog ograničene brzine svetlosti videće dogadjaje od pre 2024 godine
Sve što je bilo i što jest je neizbrisivo zapisano u svetu samome. Amin.
Videće vreme sadašnje.
Svetlost ne putuje Svemirom.

Zbog večne pamjati. Naša istorija i istorija pećinskog čoveka nisu iste jer naša obuhvata i njegovu. Kada bi bile iste prosvećenja ne bi bilo.

Nemoguće je zaustaviti "big beng" sveta najpre zbog njegovog svojstva večne memorije. Sve što je bilo trajno je zapisano u njemu samome. A to znači da se večnaja pamjat stalno uvećava. Stoga je nemoguće zamrznuti svet na nekom nivou. Utopija. Nakaradno umišljanje.
Potpuno pogrešno.
U stvarnosti postoji samo degradacija.
Današnji čovek ima manji mozak od oba svoja pretka, a misli da je najpametniji.

Back