Omiljeni citat ,stih ,psalam ....iz Biblije?

Omiljene su mi priče o "prorocima" i "proročanstvima"...

1. “božji” sin je rekao Judi da ide i da ga izda, jer je tako “prorečeno” (a već smo diskutovali o tome kako se proročanstva naručuju, pišu i ispunjavaju i kako lakoverni veruju u njih);

2. zatim avramski bog osuđuje onoga ko je izdao “božjeg” sina za to što je učinio, kao da nije ni bilo “prorečeno”.

Iskaz broj 1 u potpunosti pobija iskaz broj 2, i obrnuto.

Nema logike.
 
Zna Bog bolje od nas zasto uzima nekog pre ,,,,,mozda je taj mogao da postane ubica ,kurvar ,lopov ....mi nazalost vecinu stvari posmatramo iz nase perspektive ,ne gledamo dublji smisao ,a uostalom i vaskrsenje postoji sto kaze Villaret....pronaci cu ,barem probacu da pronadjem istinite price u vezi toga ,sta je stajalo iza necijeg greha a ustvari covek je sprecio da se jos vece zlo dogodi ako me razumete.

Problem je u tome što se ne zna da li bi taj neko postao ubica, kurvar, lopov, to je dakle čisto hipotetički, nije unapred određeno, jer bi onda život bio besmislen a mi obični robovi bez moći odlučivanja i bez ikakve odgovornosti... a za to vreme Bog ne uzima realne, trenutne ubice, kurvare, lopove, i vidimo koliko zločinci internacionalnog kalibra dugo i lepo žive. Koga bi pre poslao u smrt, nekog ko je potencinalni zločinac, sa određenim sklonostima, ali koji još uvek ne dela u tom pravcu i verovatno neće ni delovati, ili nekog pedofila, političkog zločinca itd? Zašto je Hitler živeo 56 god, dobar deo života u slavi i moći, a neko nevino dete samo 1 godinu? Bolje priznajte da nemate dostojnog objašnjenja i da ne umete odgovoriti, nego davati ovakve konstatacije... (uzgred poričete i mogućnost čovekove promene).
 
Problem je u tome što se ne zna da li bi taj neko postao ubica, kurvar, lopov, to je dakle čisto hipotetički, nije unapred određeno, jer bi onda život bio besmislen a mi obični robovi bez moći odlučivanja i bez ikakve odgovornosti... a za to vreme Bog ne uzima realne, trenutne ubice, kurvare, lopove, i vidimo koliko zločinci internacionalnog kalibra dugo i lepo žive. Koga bi pre poslao u smrt, nekog ko je potencinalni zločinac, sa određenim sklonostima, ali koji još uvek ne dela u tom pravcu i verovatno neće ni delovati, ili nekog pedofila, političkog zločinca itd? Zašto je Hitler živeo 56 god, dobar deo života u slavi i moći, a neko nevino dete samo 1 godinu? Bolje priznajte da nemate dostojnog objašnjenja i da ne umete odgovoriti, nego davati ovakve konstatacije... (uzgred poričete i mogućnost čovekove promene).

To treba pitati Boga ,ja nisam On ....ja sam napisao da je ovo u vezi prica istinit dogadjaj ,ne hipoteticki ,bolje receno vise dogadjaja.....mi ljudi u svemu trazimo logiku ,vecinu stvari povrsno gledamo....reci cu samo ovo Gospod dade i uze neka je blagosloveno ime Njegovo .....zasto bi zalili za nesto sto nije nase ,ako nam je Bog dao ?I mi nismo svoji nego smo stvoreni ,mi smo samo gosti na ovoj planeti ....
 
Problem je u tome što se ne zna da li bi taj neko postao ubica, kurvar, lopov, to je dakle čisto hipotetički, nije unapred određeno, jer bi onda život bio besmislen a mi obični robovi bez moći odlučivanja i bez ikakve odgovornosti... a za to vreme Bog ne uzima realne, trenutne ubice, kurvare, lopove, i vidimo koliko zločinci internacionalnog kalibra dugo i lepo žive. Koga bi pre poslao u smrt, nekog ko je potencinalni zločinac, sa određenim sklonostima, ali koji još uvek ne dela u tom pravcu i verovatno neće ni delovati, ili nekog pedofila, političkog zločinca itd? Zašto je Hitler živeo 56 god, dobar deo života u slavi i moći, a neko nevino dete samo 1 godinu? Bolje priznajte da nemate dostojnog objašnjenja i da ne umete odgovoriti, nego davati ovakve konstatacije... (uzgred poričete i mogućnost čovekove promene).

Dobro rečeno. Potomci generala Jova Kapičića, komandanta Golog Otoka, bili su i dalje jesu uspešni ljudi: sin mu je bio košarkaš u nacionalnoj ligi, a sin mu je glumac, trenutno u USA. Hitler nije živero 56 godina, već mnogo duže (niko ne zna koliko), jer je prebegao negde u Južnu Ameriku posle WW2. Njihovi ljudi, mislim na tajne vladare sveta, najveće zlikovce (vidi moj potpis) ne ostavljaju na cedilu svoje ljude. Niti je Sadam obešen, niti je Bin Laden ubijen i bačen u more, niti je Gadafi ubijen od rulje na ulici. Svi su oni zbrinuti. Radi se o ljudima koji znaju da niko nikoga ne kažnjava za ono što čini i čine najveća zla. Bog je prepustio ovaj svet haosu... na žallost.
 
Smisleno je to što si napisao Zorane Jov. Svet je prepušten haosu.

20180126_014035.jpg
 
8. И зачуше глас Господа Бога, који иђаше по врту кад захлади; и сакри се Адам и жена му испред Господа Бога међу дрвета у врту.

9. А Господ Бог викну Адама и рече му: Где си?

10. А он рече: Чух глас Твој у врту, па се поплаших, јер сам го, те се сакрих.

11. А Бог рече: Ко ти каза да си го? Да ниси јео с оног дрвета што сам ти забранио да не једеш с њега?
12. А Адам рече: Жена коју си удружио са мном, она ми даде с дрвета, те једох.

13. А Господ Бог рече жени: Зашто си то учинила? А жена одговори: Змија ме превари, те једох.

- - - - - - - - - -

bog se setkao i igrao zmurke ,

nije ih nasao dok mu se nisu javili

bog nije znao ni gde su , ni ko mu kaza da je go, ni da li su jeli sa drveta, ni zasto je to eva ucinila.


toliko neznanja od svemoguceg stvarno nisam ocekivao

- - - - - - - - - -

a pre ovoga ih je slagao da ce umreti ako jedu sa drveta znanja

zmija im je rekla istinu


laksi dokaz nelogicnosti i netacnosti biblije nikad niste videli
 
....

1:15 Lepa ti si, draga moja, lepa ti si! Oči su ti kao u golubice.

1:16 Lep ti si, dragi moj, i ljubak! I postelja naša zeleni se.

1:17 Grede su nam u kućama kedrove, daske su nam jelove.

.....

2:1 Ja sam ruža saronska, ljiljan u dolu.

2:2 Šta je ljiljan među trnjem, to je draga moja među devojkama.

2:3 Šta je jabuka među drvetima šumskim, to je dragi moj među momcima; želeh hlad njen, i sedoh, i rod je njen sladak grlu mom.

2:4 Uvede me u kuću gde je gozba, a zastava mu je ljubav k meni.

2:5 Potkrepite me žbanovima, pridržite me jabukama, jer sam bolna od ljubavi.

2:6 Leva je ruka njegova meni pod glavom, a desnom me grli.

2:7 Zaklinjem vas, kćeri jerusalimske, srnama i košutama poljskim, ne budite ljubavi moje, ne budite je, dok joj ne bude volja.

.....
Pesma nad pesmama....
 

Back
Top