Туђман је ратни злочинац, Милошевић није... !!!

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.538
" Туђман је ратни злочинац, Милошевић није


У коначној пресуди против шесторице лидера Херцег-Босне констатовано да је удружени злочиначки подухват успоставио Фрањо Туђман са циљем прављења "велике Хрватске".



tudjman_i_milosevic_jt1.jpg



Хрватска с некадашњим председником Фрањом Туђманом на челу организовала је удружени злочиначки подухват од 1992. до 1994. године с циљем етничког чишћења делова БиХ и прављења "велике Хрватске".

Ово је јуче потврдио Трибунал у Хагу у коначној, другостепеној пресуди шесторици бивших лидера такозване Херцег-Босне, коју су данима са стрепњом ишчекивали у Загребу. Тиме је практично као једини агресор на неку другу државу на простору бивше Југославије означена Хрватска, чиме је отворена могућност да Загреб буде тужен и приморан да плати огромну одштету.
Коначна одлука


Остаје ипак као велика неправда и доказ велике пристрасности хашког суда то што је Туђман на неки начин посмртно осуђен за злочин против муслимана, а не и за много веће етничко чишћење Срба у злочиначким акцијама "Бљесак" и "Олуја".

- Удружени злочиначки подухват успоставили су Фрањо Туђман и друге политичке вође са циљем успостављања ентитета у складу са старим границама Хрватске, односно границама Бановине Хрватске из 1939. године - наводи се у одлуци Трибунала.


Како је саопштено, судско веће је већином гласова одлучило да је сукоб између ХВО (Хрватско вијеће одбране) и Армије БиХ био међународни, те да су се војници регуларне војске Хрватске борили заједно са припадницима ХВО.
Зашто ћути свет?


Саговорници оцењују да се тек сада види колико је важно што Слободан Милошевић и Србија нису означени као кривци ни у једној досадашњој пресуди Трибунала.

Адвокат Тома Фила наводи да ће сад Хрвати морати да објашњавају своју злочиначку историју.

- Потврђено је да је Хрватска једини агресор у рату на простору бивше Југославије, док је Слободан Милошевић изостао из пресуда Радовану Караџићу и Ратку Младићу у деловима који се односе на заједнички злочиначки подухват. То драстично мења слику коју су Хрвати већ створили - да су Туђман, Готовина и остали хероји - истиче Фила.


Хашка пресуда је за Србе ипак горка, наводи лидер радикала Војислав Шешељ:

- Срби су због хрватских агресора страдали више него Бошњаци, али се по том питању свет не оглашава. Сатисфакција за српске жртве је и овог пута изостала иако је важно што је утврђено да је Фрањо Туђман био злочинац.

Колинда у паници

Хрватска председница Колинда Грабар Китаровић прекинула је посету Исланду и хитно се вратила у Хрватску. Ово је образложено ситуацијом која је настала након пресуде у Хагу којом је потврђен удружени злочиначки подухват.
Туђманов син: Ово је ужасно


Син бившег хрватског председника Мирослав Туђман рекао је након пресуде да Хрватска није производила зло, већ се борила са злом.

- Ово ме ужасава. Армија БиХ је покушала да протера 150.000 Хрвата из централне Босне, а проглашавају се кривим особе које су то спречавале. Ово је дубока морална неправда према хрватском народу. Апсурдно је да ни у једној пресуди до сада није утврђена одговорност српског државног вођства.


Драган Човић, хрватски члан Председништва БиХ

Ми смо очекивали да ћемо те људе дочекати на слободи. Свесни смо да ово није суд правде.

Борко Стефановић, Левица Србије

Једним тровањем је завршена веома неславна прича о Хашком трибуналу. Помирења нема, ровови су дубљи, мржња већа. Трибунал је сага о грешкама и неправди.

Небојша Крстић, маркетиншки стручњак

Драго ми је што су и колеге Хрвати, према одлуци Хашког трибунала, агресори. Осећао сам се усамљено као агресор.

Борис Малагурски, новинар

Хашка пресуда Прлићу, која потврђује постојање хрватског удруженог злочиначког подухвата, никако не даје Хагу неки нови легитимитет.
Злочиначка шесторка

Слододан Праљак, начелник главног стожера ХВО, казна 20 година

Јадранко Прлић, председник Херцег-Босне, 25 година

Миливој Петковић, начелник главног стожера ХВО - 20 година робије

Бруно Стојић, министар одбране у Херцег-Босни, 20 година

Валентин Ћорић, шеф војне полиције, 16 година

Берислав Пушић, шеф комисије за размену заробљеника, 10 година.

Прочитајте ОВДЕ ексклузиван интервју адвоката Слободана Праљака након самоубиства у хашкој судници!

Извор: Српски Телеграф
Бонус видео

Слободан Милошевић - "Туђман је почео рат."


Sa :

http://www.pravda.rs/2017/11/30/tudjman-je-ratni-zlocinac-milosevic-nije/


:rtfm:

Vec godinama se o ovome pise i diskutuje po Forumima , pa i ovde , sada se to i "ozvanicilo u Privremenom sudu u Den Hagu" ...!
 
Nas je izvadilo to sto smo zadrzali barem neko vreme ime Jugoslavija ... ali da se ne lazemo itekako je bilo struje koja je vodila do velike Srbije ... tako da za raspad prvo bi optuzio Rvatsku a onda i Srbiju ... Slovenija je to htela na finjaka i tako je i proslo.

Znači, svi koji nešto pljuju Cobeta da odu u Požarevac i sagnu glavu.
 
Znači, svi koji nešto pljuju Cobeta da odu u Požarevac i sagnu glavu.

Mnogi Srbi imaju razlicito misljenje o njemu ... cinjenica je da je bio precednik u jako teskim vremenima ...

Ne bih rekao da je nesto gori od Jelcina a ni bolji :per: Jecin zvani vodka :hvala:

I Sloba je bio poslusnik Cemerike , u jednom momentu mu je Cemerika rekla goodbay :sad2:

Slobu cemo jos dugo postovati a i kritikovati ... jbg tako je to.
 
to nije sud to je nato komisija
Кроатинцима се руши кула од карата. И то им тешко пада па је цела Кроација на ногама. Боје се да Домовински рат буде обезвређен и буде проглашен као злочиначки покрет пре свега према Србима. Лагано али сигурно да је Хрватска увек тежила ка етнички чистој држави не питајући колико ће злочина починити.
Тако је било и у II Св. рату у коме су били немилосрдни према Србима, Јеврејима и Циганима.
 
Poslednja izmena:
eto vidite da je HAG ipak posten i da nije protiv nas. Evropa i Amerika su uz srbe ..........................I STVARNO, POSLE OVAKO PRAVEDNE PRESUDE HRVATSKOM AGRESORU NATO I AMERIKA SU POKAZALI DA SU UZ SRBE....................................i I NEMA NIKAKVIH BOJAZNI NI RAZLOGA DA SE PRIKLJUCIMO NATO-u, nasim evo ipak dokazanim prijateljima.............................................A DA U EVROPU ONOMAD NIJE PRISTIGLA KONDOLEZA RICE, SPECIJALNI IZASLANIK ZA UVLACENJE SRBIJE U NATO, ONAJ NESRETNI HRVATSKI GENERAL NE BI MORAO DA PIJE OTROV::::::::::::::


ZAMALO DA SE MI SRBI UPECAMO NA OVU AMERICKU ZAMKU........................

- - - - - - - - - -

Zna li neko šta je sa slučajem Simatović , Stanišić ?

ja znam ................eno ich na IBIZI u svojim vilama i sa racunom na kojima stoji najmanje 20 miliona dolara.
Posteno zavrsen posao, posteno placeno..

- - - - - - - - - -

Mnogi Srbi imaju razlicito misljenje o njemu ... cinjenica je da je bio precednik u jako teskim vremenima ...

Ne bih rekao da je nesto gori od Jelcina a ni bolji :per: Jecin zvani vodka :hvala:

I Sloba je bio poslusnik Cemerike , u jednom momentu mu je Cemerika rekla goodbay :sad2:

Slobu cemo jos dugo postovati a i kritikovati ... jbg tako je to.

da, upravu si..............kritikovacemo ga za sva zverstva Koje je naneo srbima a postovacemo ga sto je ipak na vreme umro i na taj nacin , spasao milione srba od daljeg pokolja.
 
Znači, svi koji nešto pljuju Cobeta da odu u Požarevac i sagnu glavu.

Оте ми реч из уста! :D

Пази кад ЧАК ни Хаг није могао да му докаже ништа!

Садсе јасно види сав јад и беда оних 'наших' аутошовиниста с њиховим флоскулама типа 'балкански касапин' и сл.

- - - - - - - - - -

Zna li neko šta je sa slučajem Simatović , Stanišić ?

Да си прочитао чланак с оног линка који ти дадох на оној другој теми, видео би и ово:

Uz to ide fusnota, na dnu stranice malim slovima: "Dokazi koje je primilo sudsko veće nisu pokazali da su Slobodan Milošević, Jovica Stanišić, Franko Simatović, Željko Ražnatović ili Vojislav Šešelj učestvovali u realizaciji zajedničkog kriminalnog cilja”, navodi Jutarnji list.

Новости
 
Да си прочитао чланак с оног линка који ти дадох на оној другој теми, видео би и ово:

Ti novinski članci su jedna zaglupljavajuća budalaština za neupućene. I nisam pitao da li novinar smatra Stanišića i Simatovića za nevine već šta je sa njihovim procesima , dokle je stiglo.
 
i naravno slovenci, oni koji su sve i zapoceli.

svi stradali idu na dusu janse, kucana i svakog slovenca

svi su ratni zlocinci, sve dok sami ne predaju kolovodje pravdi

matere im jebbem slovanacku. nije meni sto su oni sve zapoceli, nego sto smo mi izgradili tu sloveniju. od vukojebine koju su imali izgradili smo im kompletnu infrastrukturu. kad kazem mi najvise mislim na Vojvodinu...
 
Ма пусти Прекдринца да мало буде и Србин. Он тамо то није!

Их их ја сам се за разлику од тебе изборио за своје српство.Ти још скупљаш значке Тита.
То је баш онако да не кажем јадно.Такви ме Срби не тангирају ал апсолутно.
 
Ti novinski članci su jedna zaglupljavajuća budalaština za neupućene. I nisam pitao da li novinar smatra Stanišića i Simatovića za nevine već šta je sa njihovim procesima , dokle je stiglo.

И опет ниси прочитао - то је фуснота из пресуде Младићу, а не мишљење новинара.
 
malo mi zao, na koga smo potroslili drzavnost i slobodu

На кога?На мене?Иди бјаажи тамо.Ти ћеш да ме учиш о српству несрећо! :D

- - - - - - - - - -

dobar.

slobodan ds srbin!? ha, ha, ha

pamet sa b92 i bljic patriotishe cajtung!
Па да то је та интелигенција.Ко год није СНС сендвичар је ДС.Ограничен си јаро као тараба!
 

Back
Top