Evo zasto trebate sav kapital koji imate na stednji zameniti za bitkoine

Muade, vidim sve si procesljao a investment consutlant- e nisi nigde ni pomenuo. Da li to znaci da ne verujes nekome kome je to struka i time se bavi?

Tržište kriptovaluta nije nauka već nova, neistražena tehnološka oblast. Ozbiljni investitori nisu još ušli na ovo tržište, neregulisano je i investment consultanti ga ne poznaju.

Ako neko može da razume ovu oblast to su programeri, nakon mnogo učenja. Brokeri su takođe od pomoći ali su tehničke analize često neprimenljive.

P.S. Dobar pokušaj :)
 
Tržište kriptovaluta nije nauka već nova, neistražena tehnološka oblast. Ozbiljni investitori nisu još ušli na ovo tržište, neregulisano je i investment consultanti ga ne poznaju.

Ako neko može da razume ovu oblast to su programeri, nakon mnogo učenja. Brokeri su takođe od pomoći ali su tehničke analize često neprimenljive.

P.S. Dobar pokušaj :)

ozbiljni investitori su vec usli na trziste. I ulaze sve vise.

Otuda i ovoliki abnormalan rast vrednosti svih kriptovaluta

Hedz Fondovi rokaju lovu u bitkoin i druge top kriptovalute

I sad ce neki sabani nepismeni tipa Saliva da mi kazu da su portfolio menadzeri hedz fondova sa kapitalom vrednim desetine milijardi dolara budale , a oni pametni :lol:

Pa vi niste svesni kakav ti babaroga covek treba da budes da ti neko poveri na upravu fond sa kapitalom od npr 1.1 milijarde dolara?

I hocete da kazete da su ti ljudi budale sto investiraju u kriptovalute a vi koji stedite u dinaru i evru? :lol:

Pametan covek zna koliko ne zna, i zna ko zna vise od njega i ako nista drugo radi onako kako rade pametniji i uspesniji od njega.

https://www.theguardian.com/technol...rs-10000-dollar-mark-as-hedge-funds-plough-in


Bitcoin nears $10,000 mark as hedge funds plough in

Cryptocurrency now worth seven times an ounce of gold, with market cap higher than IBM, McDonald’s or Disney

4325.jpg


old-plated souvenir bitcoin coins. Photograph: Justin Tallis/AFP/Getty Images
View more sharing options
Shares
550
Comments
1,040
Julia Kollewe
Monday 27 November 2017 09.44 GMT Last modified on Monday 27 November 2017 14.42 GMT
Bitcoin has hit a new record high after passing $9,000 and is close to reaching five figures as investors in the cryptocurrency shrug off warnings of a bubble.

The cryptocurrency rose to a fresh all-time high of $9,721 on Monday. It is now worth more than seven times an ounce of gold, which is traditionally seen as a safe haven in times of turmoil. In a remarkable rally, bitcoin started the year at $1,000 and smashed through $5,000 in October.

Analysts said the decision by the Chicago Mercantile Exchange (CME) to launch bitcoin futures in December had fuelled buying, but also warned of the dangers of a speculative bubble building. The digital currency has gained more than 50% since the CME announced its decision on 31 October.

Neil Wilson, senior market analyst at ETX Capital, said: “The legitimacy this gives bitcoin as a tradeable asset is very important. The market cap of bitcoin now exceeds that of IBM, Disney [or] McDonald’s.”

The value of the 16.7m bitcoin units in circulation has smashed through $160bn.

Warning of looming pain for bitcoin buyers, Wilson added: “But for traditionalists, it’s hard to fathom. Rather than a commodity or currency, bitcoin is like owning stock in a company that will only ever issue 21m shares and never pay a penny in dividends. The only way it has value is if the next guy is willing to pay you more for it – the greater fool. With no intrinsic value to bitcoin, it’s hard to see this as anything other than a giant speculative bubble.”


Everything you wanted to know about bitcoin but were afraid to ask
Read more
Bitcoin is a virtual currency that emerged in the aftermath of the financial crisis. It allows people to bypass banks and traditional payment processes to pay for goods and services. Banks and other financial institutions have been concerned about bitcoin’s early associations with money laundering and online crime, and it has not been adopted by any government.

The price has been volatile. Bitcoin plunged below $3,000 in mid-September after the Chinese authorities announced a crackdown. To help rein in some of that volatility, CME will not allow the trading of bitcoin futures at prices 20% above or below the settlement price from the previous day.

Hussein Sayed, chief market strategist at online foreign exchange broker FXTM, said bitcoin was showing no signs of slowing down. It is not just retail investors buying the cryptocurrency. Many hedge funds have also decided to include it in their portfolios and, according to CNBC, the financial news service, there are more than 120 funds investment devoted to cryptocurrencies.

Advertisement

Sayed said it was almost impossible to give the cryptocurrency a fair value based on fundamentals, but added that there had been a strong correlation between the price of bitcoin and number of users opening new wallets.

He added: “Given that number of users haven’t exceeded 0.1% of the global population, there’s still more potential for this momentum trade to continue. Whether the price will be justified in the foreseeable future, depends on the adoption and the application of the new currency, but so far it still looks unstoppable.”

The starkest warning has come from the JP Morgan chief executive, Jamie Dimon, who said bitcoin was a fraud that would ultimately blow up.

There has been a boom in initial coin offerings (ICOs), in which new cryptocurrencies are launched into the market – often backed by a celebrity, such as American socialite Paris Hilton and boxing champion Floyd Mayweather.

ICOs have come under increased scrutiny from regulators, owing to fears that investors are not properly protected. David Futter, partner in the digital economy at the law firm Ashurst, is predicting that scrutiny will intensify.

“Regulators know the rewards of cryptocurrency and blockchain could be huge, but have more than one eye on the catastrophic ramifications if good governance, stability and control are not preserved. If the carrot of self-regulation proves insufficient, the regulators will not hesitate to use their stick.”

https://www.theguardian.com/technol...rs-10000-dollar-mark-as-hedge-funds-plough-in

samo 0.1% ljudi na svetu ima bitkoin novcanik.

Ako ta cifra poraste na 1% , a porasce to je samo pitanje kada , bitkoin vrednost ce porasti 10 puta u odnosu na sadasnju vrednost

Hedz Fondovi kupuju masovno bitkoin

Cikaska merkatilna berza startuje sa prodajom bitkoin fjucersa.

Ko se sad ne ukrca na brod - kasnije ce plakati....
 
Poslednja izmena:
Tržište kriptovaluta nije nauka već nova, neistražena tehnološka oblast. Ozbiljni investitori nisu još ušli na ovo tržište, neregulisano je i investment consultanti ga ne poznaju.

Ako neko može da razume ovu oblast to su programeri, nakon mnogo učenja. Brokeri su takođe od pomoći ali su tehničke analize često neprimenljive.

P.S. Dobar pokušaj :)

https://www.cnbc.com/2017/10/27/the...20-hedge-funds-focused-solely-on-bitcoin.html

120 hedz fondova ukupnog kapitala 2.3 milijarde dolara investira taj novac iskljucivo u bitkoin i druge kriptovalute....

vest je od pre skoro mesec dana

I zahvaljujuci investiranjem u kriptovalute , kapital njihovih ulagaca i fondova je maltene udvostrucen za manje od mesec dana
 
Druže, na tvojoj sam strani, nemam nameru da se nadmećem i ubeđujem. samo kažem da si stavio "ružičaste naočare" i ne razmatraš obe mogućnosti.

Znaš li šta su 2.3 milijarde dolara u finansijama? Kusur. Nisu ova 124 fonda ozbiljni klasični fondovi koji su počeli da ulažu u kripto, već novostvoreni kripto fondovi sa smešnim kapitalom.

Najopasniji trenutak za investiranje je trenutak potpune sigurnosti u profit, kada ljudi prestanu da razmišljaju o mogućnosti da izgube. Tu si ti sada. Polako, ne zalići se toliko, mogao bi ozbiljno da se opečeš.
 
Druže, na tvojoj sam strani, nemam nameru da se nadmećem i ubeđujem. samo kažem da si stavio "ružičaste naočare" i ne razmatraš obe mogućnosti.

Znaš li šta su 2.3 milijarde dolara u finansijama? Kusur. Nisu ova 124 fonda ozbiljni klasični fondovi koji su počeli da ulažu u kripto, već novostvoreni kripto fondovi sa smešnim kapitalom.

Najopasniji trenutak za investiranje je trenutak potpune sigurnosti u profit, kada ljudi prestanu da razmišljaju o mogućnosti da izgube. Tu si ti sada. Polako, ne zalići se toliko, mogao bi ozbiljno da se opečeš.

ja nisam tu sada

ja sam usao na 1000

a sada je cena 9730

ja sam u zestokom plusu

- - - - - - - - - -

apropo price

There's no "intrinsic" value to the GBP or the US dollar - what gives a currency it's value is it's users willingness to trade with it. And Bitcoin has *massive* advantages over traditional fiat currencies.

Lower cost, higher security, near instant transactions, greater transparency, inability for countries to devalue it or pull magic money out of thin air to bail banks out, *no banks* etc.

It's clear that there's a lot of people with a vested interest in seeing it fail - like the boss of JP Morgan, who, incidentally, sits on the board of another cryptocurrency - but there's real momentum behind it.

Accusations of criminal activity are laughable given the amount of laundering, fraud and manipulation that goes on with traditional currencies.

Give it a decade. The old guard will die off, the new guard will come in. The price of a bitcoin will be about $500,000, we'll trade easily and cheaply with fractions of bitcoin - one hundred thousandth for a coffee? Nice.

It's disruptive and transformative - a financial revolution to rival our industrialisation of the past. There's a lot of bluster from idiots who fear change (including in this paper) - people who know very well that traditional currencies are a magic tree that entrench inequality, deprive people of their wealth over time and are subject to petty political whims.

Global currency, open trading, cheap, quick, easy. What's not to love?
 
sumnjam jer tek sad ulaze veliki igraci

oni ce podici vrednost kapitala ulozenih u sve kriptovalute a samim tim i cene

Eto videcemo za 3 meseca na ovoj temi ko je bio u pravu.

Тренутно је 3 месеца превише кратак период, да би се дошло до неких јасних промена.

Видећемо ми шта ће са Биткоином бити за годину дана.

А држите у међувремену и једно око на цену злата.
 
Tržište kriptovaluta nije nauka već nova, neistražena tehnološka oblast. Ozbiljni investitori nisu još ušli na ovo tržište, neregulisano je i investment consultanti ga ne poznaju.

Ako neko može da razume ovu oblast to su programeri, nakon mnogo učenja. Brokeri su takođe od pomoći ali su tehničke analize često neprimenljive.

P.S. Dobar pokušaj :)


Hoces da kazes se ne treba oslanjati na finansijske savetnike, irelevantno je njihovo poznavanje, pa si se bacio na istrazivanje preko interneta, youtube-a... zato sto postoji rizik. Cak bih se i slozila sa tobom da je neka druga tema :)

Izvinjavamo se ucesnicima diskusije sto smo se malcice udaljili od teme :cao:
 
Iz ugla commoditija, cena bitcoina ce da raste narednih godina i uz trzavice usled strahova , ima jedna vazna stvar , a to je vera...Ako ljudi koji imaju bitcoin i rade sa njim, ne ovi muljasi, nego oni koji ga koriste za rad, onda njegova cena nece pasti....
Najgore je sto se isplati talasati...jer se namerno cimke povecavaju....
Ono sto vidim u ljudskoj psihi to znaci da ce svaki praznik, svaka senzacija, svako nevreme da bude razlog bezrazlozno da se desava veliko talasanje u vrednosti..

A ima tu jos cudnih stvari, neko tu pocinje da vrsi pritisak na kripto trziste vec sada...

Znate pricu o pg i AES zastiti podatak...
Kad je FBI trazio da se namerno uvede propust u algoritam da bi mogao sa svojim kljucem da brzo desifruje svaki email....

Slicno se moze traziti i od bitcoin ili drugih kriptovaluta....
 
Mislite o kriptovalutama kao nafti 21 veka

Zlato jeste dobro za cuvanje kapitala ali je neprakticno.

Nema ni 5% funkcija i mogucnosti kao sto je imaju kriptovalute

Jel mozes da uskladistis 5 miliona evra u zlato?

Mozes ali mora za to da kupis sefove placas obezbedjenje jer moze sutra neko da ti ga pokrade

Kriptovalute je ako znas kako da se zastitis nude najveci moguci stepen zastite.

Jednostavno to je neto revolucionarno, novo , sve vise ljudi to prepoznaje koristi otuda i tako cena raste
 
Hoces da kazes se ne treba oslanjati na finansijske savetnike, irelevantno je njihovo poznavanje, pa si se bacio na istrazivanje preko interneta, youtube-a... zato sto postoji rizik. Cak bih se i slozila sa tobom da je neka druga tema :)

Izvinjavamo se ucesnicima diskusije sto smo se malcice udaljili od teme :cao:

Kakvi očajnički pokušaji da se stvori argument... Ali ajde, igraću se. Većina moje štednje, oko 60%, je u investicionom fondu, tim parama upravlja licencirani portfolio menadžer. Drugi deo, oko 30%, je oročen u banci, dakle opet kod stručnih lica. Samo 10% čine kriptovalute, a po preporuci stručnjaka upravo je to neki idealni portfolio, većina novca u nekoliko sigurnih ulaganja a mali deo u high risk high reward akcijama.

Prvo što će svaki ekspert da te savetuje oko kriptovaluta je da ulažeš samo onoliko koliko si spreman da izgubiš, upravo tako i postupam. Ja sam tih nekoliko hiljada dolara apsolutno spreman da izgubim, jer je to profit koji mi dolazi od sigurnih investicija. Nasuprot tome, sa životom svoje dece nisam spreman da se kockam.
 
Kakvi očajnički pokušaji da se stvori argument... Ali ajde, igraću se. Većina moje štednje, oko 60%, je u investicionom fondu, tim parama upravlja licencirani portfolio menadžer. Drugi deo, oko 30%, je oročen u banci, dakle opet kod stručnih lica. Samo 10% čine kriptovalute, a po preporuci stručnjaka upravo je to neki idealni portfolio, većina novca u nekoliko sigurnih ulaganja a mali deo u high risk high reward akcijama.

Prvo što će svaki ekspert da te savetuje oko kriptovaluta je da ulažeš samo onoliko koliko si spreman da izgubiš, upravo tako i postupam. Ja sam tih nekoliko hiljada dolara apsolutno spreman da izgubim, jer je to profit koji mi dolazi od sigurnih investicija. Nasuprot tome, sa životom svoje dece nisam spreman da se kockam.

:brus:
 
Mislite o kriptovalutama kao nafti 21 veka

Zlato jeste dobro za cuvanje kapitala ali je neprakticno.

Nema ni 5% funkcija i mogucnosti kao sto je imaju kriptovalute

Jel mozes da uskladistis 5 miliona evra u zlato?

Mozes ali mora za to da kupis sefove placas obezbedjenje jer moze sutra neko da ti ga pokrade

Kriptovalute je ako znas kako da se zastitis nude najveci moguci stepen zastite.

Jednostavno to je neto revolucionarno, novo , sve vise ljudi to prepoznaje koristi otuda i tako cena raste

А где складиштиш биткоин?

- - - - - - - - - -

sumnjam jer tek sad ulaze veliki igraci

oni ce podici vrednost kapitala ulozenih u sve kriptovalute a samim tim i cene

Eto videcemo za 3 meseca na ovoj temi ko je bio u pravu.

Тихи, држи се ти ипак као и ја реалних вредности, њива и шума..
 
Kakvi očajnički pokušaji da se stvori argument... Ali ajde, igraću se. Većina moje štednje, oko 60%, je u investicionom fondu, tim parama upravlja licencirani portfolio menadžer. Drugi deo, oko 30%, je oročen u banci, dakle opet kod stručnih lica. Samo 10% čine kriptovalute, a po preporuci stručnjaka upravo je to neki idealni portfolio, većina novca u nekoliko sigurnih ulaganja a mali deo u high risk high reward akcijama.

Prvo što će svaki ekspert da te savetuje oko kriptovaluta je da ulažeš samo onoliko koliko si spreman da izgubiš, upravo tako i postupam. Ja sam tih nekoliko hiljada dolara apsolutno spreman da izgubim, jer je to profit koji mi dolazi od sigurnih investicija. Nasuprot tome, sa životom svoje dece nisam spreman da se kockam.

i koju imas dobit na godisnjem nivou od te investicije kapitala u investicioni fond?

Sa stednjom orocenom mozes da se ubrises...

- - - - - - - - - -

А где складиштиш биткоин?

- - - - - - - - - -



Тихи, држи се ти ипак као и ја реалних вредности, њива и шума..

skladistis ga u sopstvenom novcaniku

svaka kriptovaluta ima sopstveni novcanik softver ili vise njih.
 
Protekle godine investicioni fond mi je doneo 10% dobiti u evrima. Znam da ćeš sad reći da je bitkoin doneo 1000%, ali mi i dalje nisi odgovorio kako je bitkoin opravdao toliki rast cene? Da li je 10x bolji nego pre godinu dana? To ti je definicija balona, rast zasnovan na spekulacijama a ne na realnim osnovama.

vrlo prosto opravdao je toliki rast time sto je veliki broj ljudi prepoznao njegovu prakticnost i zeleo da ga koristi i poseduje.


I taj "veliki broj" ljudi je i dalje mizerno mali u svetskim okvirima i ne prelazi 0.1% svetske populacije

Evo gledam sad grafikone nocas je izgleda bitkoin prvi put u istoriji preskocio vrednost od 10.000 dolara

Raste zato sto je to IT

Na isti nacin su svojevremeno rasle akcije IT kompanija devedesetih

Tzv dot net bum
 
vrlo prosto opravdao je toliki rast time sto je veliki broj ljudi prepoznao njegovu prakticnost i zeleo da ga koristi i poseduje.


I taj "veliki broj" ljudi je i dalje mizerno mali u svetskim okvirima i ne prelazi 0.1% svetske populacije

Evo gledam sad grafikone nocas je izgleda bitkoin prvi put u istoriji preskocio vrednost od 10.000 dolara

Raste zato sto je to IT

Na isti nacin su svojevremeno rasle akcije IT kompanija devedesetih

Tzv dot net bum

Не знам да ли је ово право поређење које си направио, али ако јесте право поређење, онда и биткоину следи пуцање балона, као што је почетком двехиљадитих пукао Dot-com bubble.

- - - - - - - - - -

https://en.wikipedia.org/wiki/Dot-com_bubble
 
ako imas predvidjanje da ce se u njega jos slivati kapital i da ce rasti - onda treba.

Ako mislis da ce sa tog nivoa padati - onda ne treba.

Al obzirom da na ovoj ceni u njega ulazu veliki hedz fondovi onda zakljucak izvedi sam...

Trenutna cena 9970

Znaci da ste kupili kad sam ja otvorio ovu temu do sada bi uvecali vas kapital za 10%

Za par dana

A kolega Muad Dib ceka godinu dana da mu se kapital uveca za toliko preko investiranja u neki fond.
 
Na berzama u Juznoj Koreji Bitkoin preskocio cenu od 10.000 dolara

https://www.coindesk.com/bitcoin-price-tops-10000-korean-exchanges/


posto je Tixi zapenio ko nerast, necemo nista diskutovati o ovome, necemo nista komentarisati.

uradicemo jednostavnu proveru

preporucujem svima onima koji citaju temu i koje zanima ovaj fenomen kritpovaluti, da sami otvore korejsku berzu, i lepo se sami licno svojim ocima uvere u ovu tvrdnju, da li se uopste bitcoinom trguje tamo, da li je uopste indeksiran na listingu berze

necu reci ni da nije, ni da jeste, ni da je ova vest na nekom levom sajtu nevalidna, sami se uverite u cinjenice. sami donesite svoju procenu.

- - - - - - - - - -

takodje, to preporucujem i za druge vesti, analize, prospekte i preporuke.
 

Back
Top