Spajanje porodice u Nemackoj

Sada sa gledala grupe po fb. I tipa postave ljudi pitanjei sada im svi kaže na
5 godina. Zasto sam ja dobila na tri ne znam. Imamo sve papire i važi mi pasoš. ????

Na fb moze pisati ko sta hoce, nisu ti to validne informacije. Mislim da se ne moze uhvatiti sablon, verovatno zavisi i od sluzbenika...uglavnom dobila si, produzices vizu nakon isteka i to je to! Sa srecom!
 
Da li je potrebno da prilikom produžavanja vize treba da imam položeno B2 jezik. :bye:

Pepeljuga, koliko je tvoj muz vec radio u Nemackoj u momentu kada si ti dosla?

Zapravo, zanima me da li su vam bile potrebne njegove tri platne liste prilikom tvoje prijave na adresu i za termin?
Negde neko kaze da trebaju, neko kaze ne. Pretpostavljam da zavisi i od pokrajine.

Irenchice, javi da li si uspela da odvedes dete odmah sa sobom. Iskreno navijam da jesi.
 
Pepeljuga, koliko je tvoj muz vec radio u Nemackoj u momentu kada si ti dosla?

Zapravo, zanima me da li su vam bile potrebne njegove tri platne liste prilikom tvoje prijave na adresu i za termin?
Negde neko kaze da trebaju, neko kaze ne. Pretpostavljam da zavisi i od pokrajine.

Irenchice, javi da li si uspela da odvedes dete odmah sa sobom. Iskreno navijam da jesi.
Trebaju poslednje tri platne liste nevezano za pokrajinu jer je neophodan dokaz da te suprug moze izdrzavati, i ugovor o stanu i njegova viza, tj kopija kartice.
 
Trebaju poslednje tri platne liste nevezano za pokrajinu jer je neophodan dokaz da te suprug moze izdrzavati, i ugovor o stanu i njegova viza, tj kopija kartice.


kanarinka, hvala ti na odgovoru.

pitanje sam postavila Pepeljugi iz razloga sto je njen muz EU, a to da onima koji nisu EU trebaju tri platne liste, to mi je jasno.
Pepeljuga je ovde dala jednu jako vaznu info, a to je da nije morala da napusti EU za onih 90dana koliko se moze ostati sa srpskim pasosem jer joj je muz EU drzavljanin i dobila je privremenu dozvolu boravka do termina u Nemackoj.
Zato ipak molim nju da odgovori na pitanje o platnim listama.

Hvala jos jednom. :-)
 
Ja se izvinjavam zbog kašnjenja. Uglavno sam ulazila često ali sada nisam par dana. Da nama je pogledala platne liste, al nije sada baš zagledala prošla je pogledom. Ali su nam trebale. E sada Vidi jako puno zavisi na koga naletiš. Ova je ispred mene zvala nekog na tel. da pita na koliko godina. Bila je ljubazna pa svi osim jednog dečka su bili ljubazni i čim nisam znala nem. prodju na eng..
Ako ti termin prelazi tri meseca MORAŠ DA IM SE JAVIŠ U OPŠTINU na prvom šalteru čim udješ. Kažeš kakva ti je situacija. Oni ti daju papir tri strane da popuniš podaci tipa mama, tata, ime prezime datum rodj. koji pasoš imaš gore na početku štikliraš jednu kockicu da ćini mi se da poslednja da si tu za vizu za spajanje porodice pročitaćeš. Traži da ti zaokruže šta ti još treba da priložiš kada vratiš papir njima. Znam da treba kopija pasoša tvoja, od muža, tvoja slika videćeš zaokružiće. Kada im to vratiš onda ti izdaju papir na kome piše da smeš da budeš tu. Ali to uradi pre nego ti istekne ovih devedeset dana Čini mi se da čak piše da mora da bude pre isteka.. Meni su dali dva ta papira u slučaju da jedan poglešim ja sam taj drugi iskoristila što sam otišla na taj prvi šalter i pitala šta mi treba na terminu i ona mi je sve zaokružila što treba i dodala prijava adrese ( na poslednjoj strani se nalazi ispisano kopija pasoša, liste, adresa).
I ja sam pročitala da nekima nisu tražili ali eto nama jeste pogledala.
Sve ti zavisi od službenika do službenika.
Sve najbolje, veliki pozdrav. Javi šta si uradila.
 
Mi smo za termin imali tri liste.
A za prijavu adrese ti netrebaju liste. Tu ti treba samo potpis od gazde stana, to je po novom nije bilo pre god dana. Odeš sa mužem u opštinu tvoj, njegov pasoš i internacionalni list venčanih. To je to.

1. Prijava adrese. To ide brzo za pet minuta.
2. Zdravstveno. Mi smo u AOK. I to ide brzo isto pasoš tvoj, muž, ibternacionalni izvod venčanih, Kartica zdravstvenog tvog muža ne sećam se da su nam tražili ugovor o poslu kad je mene prijavljivao na zdravstveno. E ovde ćeš dobiti i Socijalferziheren broj. 1i 2 u jednom danu.
3. Zakažeš termin. Može i elektronski a može i telefonom.
4. Štoja klasa. Odeš da te muž prijavi. Ti ćeš biti peta domaćica, a on treća.E ovde ćeš dobiti personalnuma to ti je za porez
5. Banka za tebe račun. Mi imamo zajednički.

Da sa prijavom adrese kažu stiže i da platiš radio i tv. A pošto tvoj muž plaća ne moraš ti. Samo ispunite to pismo koje ste dobili. Mada meni nije ništa stiglo ali zna primere gde je stizalo.


Milim vas nemoj te pogrešno da me shvatite ako ostajete duže od 90 dana morate da obavestite opštinu da ste tu. I da je to dok važe ovih 90 dana.
Nadam se da sam od pomoći.
 
Poslednja izmena:
Mi smo za termin imali tri liste.
A za prijavu adrese ti netrebaju liste. Tu ti treba samo potpis od gazde stana, to je po novom nije bilo pre god dana. Odeš sa mužem u opštinu tvoj, njegov pasoš i internacionalni list venčanih. To je to.

1. Prijava adrese. To ide brzo za pet minuta.
2. Zdravstveno. Mi smo u AOK. I to ide brzo isto pasoš tvoj, muž, ibternacionalni izvod venčanih, Kartica zdravstvenog tvog muža ne sećam se da su nam tražili ugovor o poslu kad je mene prijavljivao na zdravstveno. E ovde ćeš dobiti i Socijalferziheren broj. 1i 2 u jednom danu.
3. Zakažeš termin. Može i elektronski a može i telefonom.
4. Štoja klasa. Odeš da te muž prijavi. Ti ćeš biti peta domaćica, a on treća.E ovde ćeš dobiti personalnuma to ti je za porez
5. Banka za tebe račun. Mi imamo zajednički.

Da sa prijavom adrese kažu stiže i da platiš radio i tv. A pošto tvoj muž plaća ne moraš ti. Samo ispunite to pismo koje ste dobili. Mada meni nije ništa stiglo ali zna primere gde je stizalo.


Milim vas nemoj te pogrešno da me shvatite ako ostajete duže od 90 dana morate da obavestite opštinu da ste tu. I da je to dok važe ovih 90 dana.
Nadam se da sam od pomoći.

Draga Pepeljugo, hvala ti puno na svim ovim vaznim informacijama. :-)
Koliko ce meni licno pomoci, to jos uvek ne znam, posto je kod nas situacija jako komplikovana, ali sigurno ima ljudi kojima hoce, jer u Srbiji ima puno slucajeva da je jedno EU a drugo NON EU, tako da ljudi traze informacije, a bas ih i nema puno.
Hvala jos jednom sto si sve detaljno ispisala.
Nadam se da si pocela da radis i da uzivas sa svojim muzem. :-)
Veeeeliki pozdrav.
 
Mi smo za termin imali tri liste.
A za prijavu adrese ti netrebaju liste. Tu ti treba samo potpis od gazde stana, to je po novom nije bilo pre god dana. Odeš sa mužem u opštinu tvoj, njegov pasoš i internacionalni list venčanih. To je to.

1. Prijava adrese. To ide brzo za pet minuta.
2. Zdravstveno. Mi smo u AOK. I to ide brzo isto pasoš tvoj, muž, ibternacionalni izvod venčanih, Kartica zdravstvenog tvog muža ne sećam se da su nam tražili ugovor o poslu kad je mene prijavljivao na zdravstveno. E ovde ćeš dobiti i Socijalferziheren broj. 1i 2 u jednom danu.
3. Zakažeš termin. Može i elektronski a može i telefonom.
4. Štoja klasa. Odeš da te muž prijavi. Ti ćeš biti peta domaćica, a on treća.E ovde ćeš dobiti personalnuma to ti je za porez
5. Banka za tebe račun. Mi imamo zajednički.

Da sa prijavom adrese kažu stiže i da platiš radio i tv. A pošto tvoj muž plaća ne moraš ti. Samo ispunite to pismo koje ste dobili. Mada meni nije ništa stiglo ali zna primere gde je stizalo.


Milim vas nemoj te pogrešno da me shvatite ako ostajete duže od 90 dana morate da obavestite opštinu da ste tu. I da je to dok važe ovih 90 dana.
Nadam se da sam od pomoći.

E, da. U vezi potpisa gazde stana.
Da li to znaci da on mora da ide s vama u policiju/opstinu (gde se za to ide?) da bi se prijavili na adresu?
 
Moze li neko da mi potvrdi ovo posto nigde na sajtu nisam pronasla.

Niksi, ako je jedno od vas dvoje EU, onda ovo nije tacno. Znam proveren slucaj gde je devojka radila oko godinu dana u okolini Dortmunda sa EU papirima, vencali su se u Hrvatskoj i on je u vrlo kratkom periodu dobio boravisnu u Nemackoj. To je valjda pokrajina Vestfalija, kako li vec.
To je bilo proslog leta.
Ako ste NON EU,onda ne znam, ali javice se neko ko zna, javice se kanarinka, mislim da je u ona u toku.
Pozdrav.
 
Niksi, ako je jedno od vas dvoje EU, onda ovo nije tacno. Znam proveren slucaj gde je devojka radila oko godinu dana u okolini Dortmunda sa EU papirima, vencali su se u Hrvatskoj i on je u vrlo kratkom periodu dobio boravisnu u Nemackoj. To je valjda pokrajina Vestfalija, kako li vec.
To je bilo proslog leta.
Ako ste NON EU,onda ne znam, ali javice se neko ko zna, javice se kanarinka, mislim da je u ona u toku.
Pozdrav.

Hvala ti na odgovoru, nažalost oboje smo non eu. :) on termin za vizu ocekuje u oktobru a planirali smo da se vencamo sledeće godine, sad ako je ovakva situacija da mora da se ceka dve godine...
 
Morate se vencati pre nego sto odes u ambasadu na termin. Ako se vencate kasnije ona ce morati cekati 2 godine pre nego dodje kod tebe. Vanbracnu zajednicu Nemci tesko priznaju.

Moja prijateljica je nakon vencanja cekala godinu dana da bi podnela zahtev za spajanje porodice. To je zakonski minimum da bi se valjda priznala bracna zajednica. E sad,vi imate dete to vam je olaksavajuca okolnost. U svakom slucaju vencajte se, ionako za srpski pasos je komlikovano kao da smo gubavci, pa ne komplikujte sebi jos vise! Dobice te vi i ovako, ali dva sevedoka za vanbracnu zajednicu,pa prevodi i ostalo....sa srecom!
 
Ovako muž me ispravlja.
Kada se vrate papiri koji su popunjeni sa dokumentima koji vam oni traže. Dobijate papir na kome piše da ste im predali papire za vizu, da čekate vizu i da imate pravo boravka do termina ako vam prelazi. E sada taj papir moraju da popune i predaju i ovi koji imaju termin u 90 dana. Kada im predajete papire ukoliko vam ne daju papir da ste im predali vi uslikajte, jer se dešavalo i da izgube.
 
Pozdrav, dragi ljudi!
Procitao sam sa velikim interesovanjem sve vase odgovore i saznao neke nove stvari!

Zamolio bih vas za pomoc/misljenje, moja situacija je sledeca:

Verio sam se s devojkom iz Nemacke (ona je tamo i rodjena, ima nemacko drzavljanstvo). Nas plan je da se vencamo u Srbiji u januaru, pa da se ja tamo preselim kod nje na osnovu spajanja porodice.
Vec smo iscitali silne forume, sajt ambasade Nemacke i raspisali smo sta nam je sve potrebno za moju boravisnu vizu za spajanje porodice.
Mi tek treba da prikupimo dokumenta, da se vencamo i da ja polozim A1 test - a zelimo da dobijem vizu sto pre!

Primetio sam da je od novembra 2017. godine sa promenom nacina dobijanja vize postalo daleko teze dobiti termin u nekom normalnom vremenskom roku.
Na sajtu ambasade pise: "Trenutno se za termin radi podnošenja zahteva za dobijanje vize čeka najmanje: Spajanje porodice - 6 meseci"

Moje pitanje je: da li bi bilo pametno prijaviti se za termin sada i onda obaviti i pribaviti sve sto nam treba u sledecih 6 meseci kako ne bismo gubili na vremenu - ili mislite da to moze biti losa ideja?


Hvala unapred i oprostite na gomili teksta. :)



P. S. Kakva je situacija sa tim "Ausländerbehörde"? Moja verenica tvrdi da to nema veze sa nasom situacijom i da cemo ipak morati da se pomucimo preko ambasade, a ja se nadam suprotnom...
 
Najbolje da se tvoja verenica raspita u Nemackoj koja su vam prava. A1 moras poloziti za spajanje porodice, to zasigurno, jer sam kada sam ja polagala upoznala curu koja se udala za naseg ali nemackog drzavljanina i morala je poloziti. Takodje mi je rekla da su morali pre podnosenja zahteva za spajanje porodice biti minimum godinu dana u braku, a neke kolege moga muza tvrde da im je u Ausländerbehörde receno da je po novom zakonu produzeno na dve godine. Uglavnom ovo su ti podaci koje sam cula od ljudi koji su slicnom problemo, ali ipak ti je najrelevantnije da se tvoja verenica direktno konsultuje sa nekim pravnikom ili sluzbom u Nemackoj. Sa srecom!
 

Back
Top