USB pinovi na maticnoj ploci?

Dremač

Ističe se
Poruka
2.407
Ajde neka neko napise koji od ovih integrisanih USB kuciste prikljucka ide na koji pin od maticne ploce?
Ima ih 8, a pinova 9.
(ako uposte jesu namenjeni za ovu vrstu maticne.)

Isto tako.. da li ova slova na prikljucku - idu ka gore ili dole, odnoso dal za oba reda idu ka gore ili za gornji i donji se okrecu ka spoljasnjosti???

Ukljucio bih na JUSB1, ali valjda nema neke razlike ako stavim i na JSUB2..

http://i.cubeupload.com/0RibjM.jpg

http://i.cubeupload.com/pE2LR4.jpg

Evo da vam bude laksi odgovor.. kopirajte ova usb kabla iz gornjeg reda, i popunite ispod donje redove maticne ploce.

Zuti
Crveni1
Crveni2
Crni1
Crni2
Zeleni
Beli
Plavi



Zuto Crno Crveno Plavo Zeleno
____ Crni1 Crveni1
Zuto Crno Crveno Plavo Zeleno
Zuti , Crni 1 Crveni2

Stavio sam Zuti DATA Crveni i Crni valjda gde je logicno, medjutim ne znam gde ostale...
 
gledao sam upustvo maticne, nerazmuno je nacrtano i objasnjeno. nije u boji.
da imam upustvo kucista. mozda bi bilo lakse.


kabl ima 8, a ploca 9 pinova. dakle ostaju - na dva plava i zelena polja
1+data plavi, 2+data zeleni , 1- beli ..
na plavom su oznake - i - , rekao bih da bi tu trebao ovaj beli sto je minus?
a plavi je plus+, sad da li ide na plavo polje - ili zeleno gde pise VCC , zeleni Data ide na to VCC, sta god znacilo ?

Zuto Crno Crveno Plavo Zeleno
____ Crni1 Crveni1 Plavi? Plavi?
Zuto Crno Crveno Plavo Zeleno

Zuti , Crni2 Crveni2 Beli Zeleni

isprobavao bih ja razne opcije ,da je jednostavno prikaciti... ali uzasno je tesko, ovako sitno.
i da ne moram da ukljucujem komp x puta zbog testa. zato odgovorite...
 
Evo slike iz upustva, ova shema jedino sto je nacrtano. Nema VCC oznake na kablu ?

ywiClTO.jpg



Ovo su ovi power pinovi, koji slicno komplikovano izgledaju, pre par meseci sam ih prikljucio, a nisam siguran da sam i to dobro uradio. jer neki su okrenuti ka gore, a neki ka dole. Ali sve radi ok.

cXUy7GE.jpg



Evo i ovde spojene dve slike u jednu, iz prvog posta .

lHmMCFH.jpg


na plavom su oznake - i - , rekao bih da bi tu trebao ovaj beli sto je minus?
a plavi je plus+, sad da li ide na plavo polje - ili zeleno gde pise VCC , zeleni Data ide na to VCC, sta god znacilo ?

Zuto Crno Crveno Plavo Zeleno
____ Crni1 Crveni1 Plavi? Plavi?
Zuto Crno Crveno Plavo Zeleno
Zuti , Crni2 Crveni2 Beli Zeleni
???????????????????????
 
Poslednja izmena:
Evo slike iz upustva, ova shema jedino sto je nacrtano. Nema VCC oznake na kablu ?

ywiClTO.jpg



Ovo su ovi power pinovi, koji slicno komplikovano izgledaju, pre par meseci sam ih prikljucio, a nisam siguran da sam i to dobro uradio. jer neki su okrenuti ka gore, a neki ka dole. Ali sve radi ok.

cXUy7GE.jpg



Evo i ovde spojene dve slike u jednu, iz prvog posta .

lHmMCFH.jpg



???????????????????????
kabići sa oznakom 1 idu u jedan red a kablići sa oznakom 2 idu u drugi red , ne smeš ih pomešati međusobno .
na VCC ti dođe obično kablić +5V (crvene boje ) u sredini su ti + - data kablovi a gnd je uzemljenje , mene lično bune boje koje su stavljene u osnovu pinova i koje se ne slažu sa mojim rasporedom kao ni sa standardnim rasporedom na unutrašnjim usb portovima

4f0c362.jpg
 
lHmMCFH.jpg



???????????????????????
da , kao što sam napisao mislim da ne treba da gledaš boje u podnožju ploče već samo raspored pinova na VCC idu pinovi od +5v , na - idu -Data , na + idu +Data , i GND na GND , ako malo bolje pogledaš nisu ni - data kao ni + data kablovi iste boje , što se ubadanja tiće poreš ih jedan pored drugoga sva 4 sa oznakom 1 i ubodeš ih u jedan od redova gornji u ili donji svejedno ili još bolje uzme selotejp i okolo ih obmotaš kada ih sve poređaš a iznutra staviš malo običnoga papira između redova i sve ih ubodeš kao 1 ,
 
Vcc Pin
One of the four key connectors on a USB header is the Vcc pin. Also referred to as Vbus or V+, the pin carries a 5-volt signal that provides up to 500 milliamps of power for connected USB devices. While the "V" in Vcc refers to the voltage that it provides, the "cc" is not short for anything. The "cc" refers to a positive voltage connected to the collector terminal of a transistor. Double-letter codes for voltages start with bb and run through ss depending on the type of voltage and the place where it is to be connected.
+D and -D Pins
These two pins carry upstream and downstream data connections. As a serial connection, USB transfers one bit at a time sequentially. Data speeds vary depending on the flavor of USB; for example, USB 2.0 has a 480 Mbps transfer rate, while USB 3.0 is capable of speeds as fast as 5GB per second.
Ground Pin
The ground pin provides a neutral "ground" connection. This pin provides a place for the current from the Vcc connection to flow back, completing the circuit. A ground pin is necessary to prevent electric shock in devices using large quantities of power. In low-voltage USB connections, it not only completes the circuit but also can reduce electromagnetic interference.
https://www.techwalla.com/articles/what-is-vcc-on-a-usb-header
 
Veliko hvala na pomoci!

Isporbacu kasnije... Znaci nema veze boja, gledam + - .

Ovo je neka stara mini atx ploca iz 775 doba. Mada mislim da je kuciste i starije.
Nadam se da su vremenom standardizovali te neke usb i power prikljucke, i napravili jednostavnim... uzasan nacin povezivanja,

ps. Najjaci su oni YT klipovi kojima je naslov na Eng, a prica na nekom trecem jeziku, spanskih sela.
:dash:
 
To je najdosadniji deo kada sklapam konfu ... menjam plocu itd ...

Jbg lako se isprati sema, povezes za par minuta i to je to.

Za usb 3.0 3.1 su ovo zaista resili super tako su mogli i za ostale , sve na jedan konektor, da se nebi neki mucili ... ali jbg, razlicite ploce, razlicita kucista , neko ima led diode, neko nema restart dugme itd ...

usb-3.0-header__42520_zoom.jpg


Ali ovo je resenje.. :ok:
 
Veliko hvala na pomoci!

Isporbacu kasnije... Znaci nema veze boja, gledam + - .

Ovo je neka stara mini atx ploca iz 775 doba. Mada mislim da je kuciste i starije.
Nadam se da su vremenom standardizovali te neke usb i power prikljucke, i napravili jednostavnim... uzasan nacin povezivanja,

ps. Najjaci su oni YT klipovi kojima je naslov na Eng, a prica na nekom trecem jeziku, spanskih sela.
:dash:

Stvarno mučenje, ali u suštini prilično jednostavno kada znaš šta treba da uradiš, bez obzira na kom jeziku pričali na YT :ok:
Boja definitivno nema veze... redosled je uvek isti VCC/+5V, D-/DATA- (ili samo "- "), D+/DATA+ (ili samo "+"), Ground/GND ... naravno peti pin ostaje slobodan.
 

Back
Top