Realna priča o estradnjacima i zaradi

COPOW

Početnik
Poruka
30
Ne znam info u HR al siguran sam da neko u Srbiji zna jer mislim da je to kod vas puno puno veća "industrija", svi nešto pjevaju sviraju obrade tuđe pjesme svoje ova parada grand ovo ono vamo tamo itd.

Mene je oduvijek zanimalo koje su tu pare. Evo ne moraju se imena spominjat briga me za ime, nego ako netko zna koje bi bile cifre. Na primjer, koje su to cifre po gažama po gastarbajterskim stanicama u okolini, Austrija Njemačka Švica? Nedavno sam bio u Grazu i tamo je bio neki plakat za jednog cajkaroša, plakat jadan, lokacija neka šupa, ali opet...on mora potegnut iz Srbije na put, ne svira sam nego ima neki bend 100%, koja je računica.

Isto tako kad se ovi "moderniji" tipa reperi prešaltaju na neki mlitavi folk pop, koja je tu računica? Šta ih zbog te jedne pjesme zove gazda kafane u Švici da izvedu tu jednu jedinu stvar koja je blizu folk žanra?

Ajde ako zna netko išta, oduvijek me zanimala ta priča :tambalamba:
 
pa brate kad neko snimi jednu pesmu i vata na dupe i sise gostovace negde za 200e,pa vremenom mu skace cena podrazumeva se,cigani djogani su uvek hvatali na foru plesacica i da pevaju uzivo na matricu pa iskesiraju vise od ostalih densera,sad grand profura nove klince koji deru a pesme dres
 
10 do 20 hiljada evra

:sad2: :eek: 20 soma??? Pretpostavljam to su ove A1 liga, poznata imena? To su sumanute pare jbt, 20 soma gaža je max 2 sata, u bendu 3-4 ljudi, mjesec dana svaki vikend to su ozbiljne pare...nije čudno da onda se svi hvataju mikrofona i gitare...

Ja sam mislio da je to puno puno manja lova.

Kad smo kod estrade u Srbiji meni se sviđa onaj da ne imenujem (Aj Di DŽ video...recimo da se zove) ima na kanalu 500 milijuna spotova, produkcija šablonska ali izgleda jako oštro, i čini se da izbacuju spot svakih 24 sata. To je pametan biznis bome, u estradnom pogledu.
 

Back
Top