Cena porodicnog zivota

Pa naravno da je ovde sve nerealno, sto je u normalnim zemljama normalno i svakidasnje.Nije ni cudo sto nas svi mrze,..Ovde je realno da upadnes sa stanglom u neciju kucu, da ga prebijes i opljackas, a da zato dobijes 6 meseci robije.Ali nikako ni u ludilu nije realno, da neko ko posteno radi svoj posao, moze da u dogledno vreme, od svoje radnicke plate, kupi stan od 60 kvadrata.DABOGDA SE ZARATILO i sve vam rat progutao, kad ste tako pokvareni i izopaceni!

Baš fina želja. Pa još danas. Nikako ne možeš da shvatiš da mnogo toga zavisi od tebe. Da ti ni na zapadu niko ništa neće dati na lijepe oči. Da su tamo većina ljudi podstanari cijeli život. Ti sa svojom platom možeš da otplaćuješ ratu za stan u manjem gradu ili za kuću pola sata od BG. Uz dužno poštovanje ti bi da ti nešto padne sa neba. A to naravno nije realno. Kada to shvatiš i malo se trgneš biće ti bolje. I imaćeš i ženu i djecu i nekretninu.

- - - - - - - - - -

Ja sam samo racionalan i objektivan - ako nekad uspem da se snadjem kako znam i umem, mozda cu da imam porodicu.Ako se ne snadjem, pa sta? Isto se kaju i ozenjeni i neozenjeni, kad tad.S tom razlikom sto nezenji nema ko da jede dzigericu.

Pa ništa. Umrijećeš sam i pun jeda.

- - - - - - - - - -

Opet ti on nekom muljanju i svercovanju.
Zapamti jednom za svagda - od nezenje je jedino vise sebican, onaj sto sprci decu da bi ga neko sutra izdrzavao kad ostari.To je idiotizam od sebicluka.To su samozivci, jer ocekuju casu vode u starosti.Dabogda takvi pocrkali i ne docekali starost! Ne zelim da me iko gleda usranog i ubalavljenog kad budem crkavao, necu zivot nikom da ogadim i ne zelim da obavezujem nekog oko sebe da me gleda takvog.
Normalno je da djeca gledaju i pomažu ostarjele roditelje. Kao što su roditelji gajili i njegovali tu djecu dok su bili mali. Nije to nikakav sebičluk. I znaš ne umiru svi u mukama. Niti su svi stari ubalavljeni i usrani.
 
Tvoje price cuvaj za devojku koju ne zelis da ozenis da ne bi imao odgovornost, to je tvoj problem.
Ovo sto ovde pises je glupost. S jedne strane ti bi drzavu koja ce da ti stvori uslove, a da ti samo radis onoliko koliko znas i umes, najbolje nista.
Sa druge strane bi da odlucujes o svom zivotu, ali ti je najbolje da u 35 godina sedis kod mame i tate i patis, jer si platio neki racun, a taman si mislio to da ustekujes.
Tebi su svi krivi, od roditelja, koji te trpe u svojoj kuci, preko brata, poslodavca, kriminalaca do drzave, samo ti nisi ni za sta kriv, sebi.
Takav svakako ne treba da stvaras porodicu vec da sacekas da sazris do jedno 50 godina, a onda da trazis nevinu curu sledecih 20 godina i da ti smeta sto ih ne zanimas, a bas si stekao svoju kucu, ustedeo i jos imas i mali crveni kabriolet.
Naravno, sve si ti u pravu iz ugla razmazenog derista.
E tako bi se lepo provodio i putovao sa tim malim kabrioletom i uzivao bez dzandrljive zene i dece nakomana i kockara.Nasao bi neku milfaru od 5 banki i troskario svoju ustedjevinu.I tek bi me tad zabolela kita sto nemam dece, jer bi se konacno pomirio s tim.Jos bi uzeo nekog da mi daje 200 evra svaki mesec za dozivotno izdrzavanje, ne bi li mu ostala vila kad riknem.Mozda brat bude imao decu, pa ostavim njima...Uostalom, zar je bitno posle moje smrti sta ce biti s imovinom.Neka bude i smak sveta, sto se mene tice.Ja sam mrtav i ne vidim, a potomstvo nemam, pa ne moram ni da brinem.
 
Baš fina želja. Pa još danas. Nikako ne možeš da shvatiš da mnogo toga zavisi od tebe. Da ti ni na zapadu niko ništa neće dati na lijepe oči. Da su tamo većina ljudi podstanari cijeli život. Ti sa svojom platom možeš da otplaćuješ ratu za stan u manjem gradu ili za kuću pola sata od BG. Uz dužno poštovanje ti bi da ti nešto padne sa neba. A to naravno nije realno. Kada to shvatiš i malo se trgneš biće ti bolje. I imaćeš i ženu i djecu i nekretninu.

- - - - - - - - - -



Pa ništa. Umrijećeš sam i pun jeda.

- - - - - - - - - -

.
Svaki covek umre sam - i koji je stvorio porodicu i ko nije.
 
E tako bi se lepo provodio i putovao sa tim malim kabrioletom i uzivao bez dzandrljive zene i dece nakomana i kockara.Nasao bi neku milfaru od 5 banki i troskario svoju ustedjevinu.I tek bi me tad zabolela kita sto nemam dece, jer bi se konacno pomirio s tim.Jos bi uzeo nekog da mi daje 200 evra svaki mesec za dozivotno izdrzavanje, ne bi li mu ostala vila kad riknem.Mozda brat bude imao decu, pa ostavim njima...Uostalom, zar je bitno posle moje smrti sta ce biti s imovinom.Neka bude i smak sveta, sto se mene tice.Ja sam mrtav i ne vidim, a potomstvo nemam, pa ne moram ni da brinem.

Eto resenja...hahahahaha nego, da mi napisemo peticiju da ti spreme jedan mali kabriolet i rese te zivotnih muka?

- - - - - - - - - -

Jos bolje, da napisemo oglas kojim trazis neku obezbedjenu tetku da te usvoji,
pa neka ona lupa glavu o tvojim potrebama, tvoje je samo da odrzavas kondiciju.
 
E tako bi se lepo provodio i putovao sa tim malim kabrioletom i uzivao bez dzandrljive zene i dece nakomana i kockara.Nasao bi neku milfaru od 5 banki i troskario svoju ustedjevinu.I tek bi me tad zabolela kita sto nemam dece, jer bi se konacno pomirio s tim.Jos bi uzeo nekog da mi daje 200 evra svaki mesec za dozivotno izdrzavanje, ne bi li mu ostala vila kad riknem.Mozda brat bude imao decu, pa ostavim njima...Uostalom, zar je bitno posle moje smrti sta ce biti s imovinom.Neka bude i smak sveta, sto se mene tice.Ja sam mrtav i ne vidim, a potomstvo nemam, pa ne moram ni da brinem.
z:cry: kako ružan izraz upotrebljavš za žene.
Da ne komentarišem dalje ,bilo bi bez veze.
 
Opet ti on nekom muljanju i svercovanju.
Zapamti jednom za svagda - od nezenje je jedino vise sebican, onaj sto sprci decu da bi ga neko sutra izdrzavao kad ostari.To je idiotizam od sebicluka.To su samozivci, jer ocekuju casu vode u starosti.Dabogda takvi pocrkali i ne docekali starost! Ne zelim da me iko gleda usranog i ubalavljenog kad budem crkavao, necu zivot nikom da ogadim i ne zelim da obavezujem nekog oko sebe da me gleda takvog.
I onoj Buudali, sto gradi cetvrtu kucu svojoj deci - DABOGDA MU IZGORELE sve cetiri, ako ih je na prevaru sagradio!
Ja sam samo racionalan i objektivan - ako nekad uspem da se snadjem kako znam i umem, mozda cu da imam porodicu.Ako se ne snadjem, pa sta? Isto se kaju i ozenjeni i neozenjeni, kad tad.S tom razlikom sto nezenji nema ko da jede dzigericu.

Ниси ти реалан, него килав и млитав.

И да којим случајем наваташ неку несрећницу, брзо ће да ти побегне кад види с каквом персоном има посла.

Зато се не заноси причом о породици, то је за тебе кисело грожђе.

Што се клетве тиче, то ми је ок.
Нек изгори сваком све што је отето.

Ај срећни празници.
 
Baš fina želja. Pa još danas. Nikako ne možeš da shvatiš da mnogo toga zavisi od tebe. Da ti ni na zapadu niko ništa neće dati na lijepe oči. Da su tamo većina ljudi podstanari cijeli život. Ti sa svojom platom možeš da otplaćuješ ratu za stan u manjem gradu ili za kuću pola sata od BG. Uz dužno poštovanje ti bi da ti nešto padne sa neba. A to naravno nije realno. Kada to shvatiš i malo se trgneš biće ti bolje. I imaćeš i ženu i djecu i nekretninu.

- - - - - - - - - -



Pa ništa. Umrijećeš sam i pun jeda.

- - - - - - - - - -


Normalno je da djeca gledaju i pomažu ostarjele roditelje. Kao što su roditelji gajili i njegovali tu djecu dok su bili mali. Nije to nikakav sebičluk. I znaš ne umiru svi u mukama. Niti su svi stari ubalavljeni i usrani.
Od radničke plate ( trebalo bi definisati radnicka plata) nigde ne mozes da kupis stan. Da ti ne kazem da od obicne radnicke plate ( tipa ona je kasirka i radi za minimalac od 1200€ jer nema skolu pa ne moze da radi nista drugo a i on isto toliko prima na nekol poslu bez ozbiljne skole) u Francuskoj takvih dvoje ne mogu ni stan da iznajme, jer se zna koliko je renta i koliko treba da ti ostane.. mogu samo u kolima da spavaju ukoliko ih imaju. Ovde od dve radnicke plate ljudi mogu da prezive, na rate,na cekove, na privezivanje struje na komsiju itd sto u belom svetu nigde nema. Kupovati hranu na rate ne postoji nigde osim ovde ( mozda u jos nekim zemljama ovog ranga)
Ko radja decu da bi imao u starosti servis taj se u startu zeznuo jer u velikom broju slucajeva deca odlaze na skolovanje, cuju se preko skajpa, posalju roditeljima neku kintu za zenu da im se nadje, a i ovi koji su ovde i osnuju svoje porodice imaju vremena za roditelje taman toliko da im telefoniraju iz kola kad idu ili se vracaju sa posla.
Licno ne ocekujem nista od svog deteta u tom smislu, prodavacu nekretnine, zivecu u domu, ili u 30m2 ali cu placati nekome da me šeta i da me zabavlja.. posto penziju sigurno docekati necu. Ja sam misljenja da dok moja generacija dodje do penzije to ce biti ukinuto z:)
 
Poslednja izmena:
Srbija je zemlja lopova, a ti pitas kako posteno ziveti....brate, pa jel bas mora da ti se crta...
A lopovu da kazes da je lopov to ne smes, inace ima da padne krv...

Vrlo gresis, Srbija je zemlja postenih i duhovnih ljudi, koje lopovi, kao i svuda iskoriscavaju.
Ta manjina se ne bi ni videla da nije deo impotentne elite.
Istina je da je ovo zemlja tracera i mozes da im das kakvu god tehniku hoces oni ce se baviti tracevima,
slabi da se odupru najezdi kriminalne elite, bave se tracevima iza ledja koji truju istinu u Srbiji,
jer ih siri najgori srpski sljam.
I umesto sto trujes ovde, smisli kako da napravis front postenih i iskrenih.
 
Na netu svako daje najbolju mogucu sliku porodice koju moze da smisli.To su sve apsolutne lazi,takve filmske price opstaju na filmu jer film traje dva sata.

Ljudi se muce,rade krvavo decenijama i nista nemaju od toga.Samo puko prezivljavanje.To dovodi do kompletnog raspada sistema svuda.Radis a nemas nista od toga =nesrecan si,nezadovoljan.Sva bitna imovina pokretna je stara deceniju,dve i kusur.Nesreca,nezadovoljstvo.To se kvari,popravke,plati.Pokusavas da sacuvas pare ali nemas od cega,zivis na minimalcu ili jos manje od minimalca.Vecina porodica u Srbiji zivi od necije penzijice ili jedne platice.Kad ima nekog posla rade drugi a opet pokvari se nesto staro treba na popravku,treba platiti.Skoci cena struje ili benzina to je trauma jer treba jos platiti.Kupuje se uvek sve najjeftinije (zasto ima toliko buvljaka?kineza?prodavnice robe zaplenjene na granici?).Ljudi su konstantno u depresiji,ako se ne razbole zbog nerviranja od neke druge bolesti (a sve su moguce ).Prezivljavanje sahranjuje osobe.Ako treba neki veci a neophodan trosak ljudi nemaju da priuste.Rodbina otkacinje one koje nemaju,nije ih briga.

Ovde na forumu bacaju se neke zvezice,pise o zivotu privilegovanih.Da neko cita forum a ne zivi u Srbiji pomislio bi da smo pristojno imucna zemlja jer pisu osobe sa izvanrednom finansijskom situacijom,sjajnim kucama/stanovima,zimovanja,letovanja more/planina/hotel/privatni smestaj placen/renoviranje kuce/stana/vikendice -to je zivot privilegovanih u Srbiji.Obicni ljudi mogu da mastaju samo o tome dok broje imaju li za hleb i osnovne mesecne dadzbine drzavi.
Takodje dobar deo tih imucnih forumasa kad nemas kao oni te odjebe najbrutalnije moguce jer nisi u njihovom plateznom rangu a sa sirotinjom ne pricaju.Duhovna sirotinja su sa takvim stavom a ne radi se o tome.Isto je uzivo.

Svaki put kad se glorifikuje prica "imati decu" treba se setiti da privilegovana manjina to glorifikuje.Ko god da zna sta znaci nema nece da glorifikuje bacanje novog ljudskog bica u nemastinu,bedu i prezivljavanje.
 
Svako bira kakav ce zivot da vodi i ne treba reci da se zaj*bao ni onome sto je izrodio fudbalski tim, ni onom sto se odlucio da nema potomstvo (iz ovih ili onih razloga).

Cudno mi je samo sto neki nikako da prihvate da smo vec zagazili u 21. vek, da su se vremena promenila, i da koliko god oni tezili nekom zivotu od pre nekoliko decenija (ili vekova) i negovali nesto sto smatraju pravim vrednostima i pokusavali da to prenesu svojoj deci, ne mogu promeniti cinjenicu da zivimo ovde i sada i da su ta deca cim predju kucni prag izlozena danasnjem nacinu zivota i sistemu vrednosti i da ih moraju nauciti da se snalaze u tom sistemu a ne da ga ignorisu i mastaju o nekakvom plemenskom zivotu. Za dobro te dece, jer jednostavno ne moze se protiv sveta. Odnosno, moze ako se izolujes, ali i za zivot u izolaciji potreban je novac, bilo da si pustinjak ili vodja kulta.
 
Eto skoro prosetah do placa i sretnem moje prve komsije.Muce se ljudi, ne bi li sagradili kucu, oko koje se jebavaju vec 10 godina.Nisu stigli ni do pola.Idu dronjavi, nikakvi, voze neki jugo od 100 evra, gomila krsa i nistavila.Bori se covek,nema sta...troje dece izrodio pa sad gleda da ih skuci.Sa moje tacke gledista, razmisljam se da li je to uopste i pametno?Ako je to cena porodicnog zivota, pa onda mi je isplativije da ostarim sam u jednosobnom stanu i da se ne mucim bezveze, kad vec nisam imao kakva nasledstva.Odlucim li se za porodicu, nista mi drugo ne gine, vec da postanem ko i moj komsija - rob sopstvenog zivota.Nekako...lakse mi je da sam ne znam sta cu sa svojim zivotom, nego da se ozenim i izrodim troje dece, pa onda u onom bedaku, svi zajedno da ne znamo sta cemo sa sobom.I tako ceo zivot da mi prodje u jurnjavi za sticanjem kojecega, dok ne obolim u 50-oj i postanem invalid.Visoka je to cena za svakoga ko se resi da upliva u ta g...na.

I onda zakljucujes da je najbolje ostati sam Ko panj celog zivota.
Previse si pesimistican, Ako se taj covek muci ne znaci da ces I ti.
 
Ja bih se mucio, ali imam jednu veliku manu...
Kad mi prvi put ukradu blok cigli koji je za zid kuce, ja se malo iznerviram..
Kad mu drugi put ukradu blok cigli koji je za zid kuce, ja se bunim.
Kad mi treci put ukradu blok cigli koji je za zid kuce, ja pocnem da mislim da sam budala ali nastavljam
A kad mi peti put ukradu blok cigli koji je za zid kuce, ja odustanem , jer mi mnogo komsija gradi kuce , ocigledno , pa im trebaju moji blokovi...
 
Činjenica je da život košta, ali to nije razlog da neko izvrši samoubistvo.
Na sličan način i za porodicu su potrebna sredstva, ali kada si spreman, na porodicu treba gledati kao na blagoslov, a ne kao na trošak.
Ili se makar zapitati kako je doživljavaš pre osnivanja iste kako ne bi padao u nesvest kad vidiš cene pelena, cipelica, knjiga i dodatnih aktivnost...o studijama i da ne pričamo...
E sad, trik je u tome što da radiš i zaradjuješ manje više možeš bilo kad, a da imaš decu (porodicu) baš i ne
Daleko od toga da treba radjati decu da budu siromašna i neostvarena, ali kad ima volje, ima i načina
I to ne ovih načina o kojima se pisalo, da kradeš, varaš ili naslediš, već pravih, legalnih i smislenih načina.
Ako bez predrasuda pogledaš oko sebe videćeš mnoštvo mladih ljudi (do tridesete) koji žive samostalno, menjaju poslove, osnivaju porodice i polako se kuće, sa kreditom ili bez, već kako kome zapadne, ali da, stvaraju nešto svoje, dragoceno....
 
Potomstvo raste okruzeno besom/ocajanjem/agresijom ostalih ukucana.Vreme prolazi.Postaju suvisni jer su svi nezadovoljni,za sve sto pitaju nalece istresanje "zaposli se i odseli ako ti smeta".(Pri tom,oni koji to kazu isto nisu imali mogucnosti da urade.Nasledili su ili zive u tudjem vlasnistvu.Iz nemastine u nemastinu svesno gurnuli osobe kojima se obracaju.Krug tako funkcionise - odvratno,okrutno,brutalno,definicija surovosti.Ne treba imati potomstvo ako se nema finansija.)Cak i ako rade,nema to veze,svakako ce se istresati na najmladjima u stanu/kuci.
To je prava slika porodica u Srbiji.Uglavnom.Ali to se krije,to nije "in" za pricu.
Ljude upropasti nemastina a posledice su veoma vidljive.

Zasto je Djokovic toliko popularan?Imamo mnogo dobrih sportista od Spanovicke do vaterpolista,zasto onda masovna histerija,Djokosizenje?Jer je Djokovic srpska verzija "Milionera iz blata".Sirotinja gleda kako je neko postao bogatas i tako nalazi nesto lepo zbog cega se vredi buditi ujutru.Zasto histerija u trznom centru kad je usao?Sirotinja vidi uzivo njega koji im daje razlog da se probude ujutru.
Tuzno na mnogo nivoa,tuzno da tuznije ne moze biti i pokazatelj pravog stanja stvari.Za ljude koji zele da vide,naravno.
 
Poslednja izmena:
Kad neko kaze da je teniser postao od siromaha, smesno je , zar ne?
Pa samo u treninge je otislo 100k evra godisnje...manje nije...pitaj siromaha da li ima 100k evra godisnje....ima ......
Ali je zanimljiva ta odrednica Djokovic kao milioner iz blata....svidja mi se iako ne verujem da vecina to tako oseca, a mozda oseca delimicno , pa cute, ne potezu racunicu...Ali je tako indijski da mi se svidja...ciganija i ovde i tamo...
 
Potomstvo koje raste okruzeno agresijom,besom,ocajanjem drugih zbog nemanja,ne sme da zucne.Postaje i samo agresivno ali u sebi.Ti ljudi okolo stariji su daleko agresivniji,zato im se nikad nista ne govori.Najgore je kad svi imaju zbog bilo cega pik na jednu osobu.Sta god da se desi napada se ta osoba.Ta osoba "ne valja".Obicno neko od potomstva na kome se "lome kola" svakog puta.Tu nema saosecanja,empatije,razumevanja,pruzanja ruke.Nema nicega sustinski.Svako je za sebe iako tako ne deluje.
Ovo su uobicajene stvari iz svakodnevnica mnogih porodica.Takva je praksa kada se mnogi otvore i razgovaraju sa drugima kako im je zaista.Ali ako ste ikada razgovarali znate odlicno da se o tome cuti za javnost.Pricaju se samo onima u koje imaju poverenja.To je takodje praksa.Svi imaju "sjajne porodice,super je sve,ekstra,vrh" pricu jer u nasoj zemlji takvi ljudi su prihvaceni.To predstavljanje javnosti je prihvaceno i salje poruku "normalni ljudi,normalna porodica,normalno sve".Sta je iza fasade nikog nije briga jer ljude ne zanima sustina vec predstavljanje javnosti.Predstava za druge.

Zato je besmisleno kad se neko usudi da prica drugome kako da zivi.Ljudi uglavnom vide predstavljanje javnosti,zabole ih za pravo stanje stvari i to je razlog zbog kog se treba uzdrzati od komentarisanja "samo ti napravi decu,sve ce doci na svoje,to ne kosta" i ostalo.

Malo,zaista malo porodica danas (ako se gleda celokupna slika) zivi pristojno.Malo ih zaista zivi zivotima kakve se predstavljaju drugim ljudima.Ima takvih ali zaista malo.

Svi primeri u novinama o nasilju dece prema roditeljima,muzeva prema zenama,unucica prema babama,dedama....tj.nasilja u porodici.Sve to su eskalacije posledice siromastva finansijskog uglavnom.Od toga uglavnom pocinje.Od finansijskog siromastva.O svemu se cuti,sve se gura pod tepih i kad jednom pukne bude "a bili su fini ljudi" uglavnom.Zapravo,srusilo se predstavljanje javnosti,pokazale se posledice kad nemas para da resavas ono sto zahteva finansije a pritisak je svakodnevan.Za sve trebaju finansije.

Ne pravi decu ako ne mozes da im priustis pristojan zivot.Zivi kako moras a nemoj da unesrecis jos nekog jer ti nemas mogucnost da im priustis sta je potrebno.Nemoj svesno da unistis niciji zivot unapred znajuci da nemas.Ako te potomstvo ne zanima cak i da imas finansije ne postoji moranje da ih imas uopste.To je zaista stvar slobodnog izbora svake osobe pojedinacno.
Dan kada ljudi to budu govorili jedni drugima,dan kada ne budu pravili psihicki pritisak drugima jer nemaju/ne zanima ih da imaju potomstvo bice pocetak vremena normalnog ponasanja ljudi.
 
Poslednja izmena:
Na netu svako daje najbolju mogucu sliku porodice koju moze da smisli.To su sve apsolutne lazi,takve filmske price opstaju na filmu jer film traje dva sata.

Ljudi se muce,rade krvavo decenijama i nista nemaju od toga.Samo puko prezivljavanje.To dovodi do kompletnog raspada sistema svuda.Radis a nemas nista od toga =nesrecan si,nezadovoljan.Sva bitna imovina pokretna je stara deceniju,dve i kusur.Nesreca,nezadovoljstvo.To se kvari,popravke,plati.Pokusavas da sacuvas pare ali nemas od cega,zivis na minimalcu ili jos manje od minimalca.Vecina porodica u Srbiji zivi od necije penzijice ili jedne platice.Kad ima nekog posla rade drugi a opet pokvari se nesto staro treba na popravku,treba platiti.Skoci cena struje ili benzina to je trauma jer treba jos platiti.Kupuje se uvek sve najjeftinije (zasto ima toliko buvljaka?kineza?prodavnice robe zaplenjene na granici?).Ljudi su konstantno u depresiji,ako se ne razbole zbog nerviranja od neke druge bolesti (a sve su moguce ).Prezivljavanje sahranjuje osobe.Ako treba neki veci a neophodan trosak ljudi nemaju da priuste.Rodbina otkacinje one koje nemaju,nije ih briga.

Ovde na forumu bacaju se neke zvezice,pise o zivotu privilegovanih.Da neko cita forum a ne zivi u Srbiji pomislio bi da smo pristojno imucna zemlja jer pisu osobe sa izvanrednom finansijskom situacijom,sjajnim kucama/stanovima,zimovanja,letovanja more/planina/hotel/privatni smestaj placen/renoviranje kuce/stana/vikendice -to je zivot privilegovanih u Srbiji.Obicni ljudi mogu da mastaju samo o tome dok broje imaju li za hleb i osnovne mesecne dadzbine drzavi.
Takodje dobar deo tih imucnih forumasa kad nemas kao oni te odjebe najbrutalnije moguce jer nisi u njihovom plateznom rangu a sa sirotinjom ne pricaju.Duhovna sirotinja su sa takvim stavom a ne radi se o tome.Isto je uzivo.

Svaki put kad se glorifikuje prica "imati decu" treba se setiti da privilegovana manjina to glorifikuje.Ko god da zna sta znaci nema nece da glorifikuje bacanje novog ljudskog bica u nemastinu,bedu i prezivljavanje.

Pa da li si ti nekada bio na moru npr u Grckoj?......po ovom citiranom postu,rekao bih da nisi......da si bio video bi bas onaj deo posta koji je boldovan.....znaci,A R M I J E Srba koje se baskare na svim mogucim i nemogucim plazama.....gde god se okrenes Srbi....Srbi se na sve strane dernjaju i svuda se cuje srpski (narocito onaj juznajcki sa juga Srbije gde NAVODNO ljudi nemaju leba da jedu).....

Sve u svemu,od 6,5 miliona Srba (koliko Srbija ima stanovnika) vise od milion ljudi je bilo prosle godine u Grckoj (sve sa gomilama i gomilama nejake decice).....ako dodamo i ostale turiste za druge destinacije,ta cifra se blizi broju od 2 miliona ljudi.....u zemlji od 6,5 miliona ljudi...(?!)

Hocu da kazem da standard u Srbiji i nije bas toliko danas los kao sto je bio 90tih ili pocetkom 2000tih......inace ne bi bas TOLIKO ljudi moglo da ide na more,jer bi imali vaznijih egzestencijalnih stvari na umu od trosenja po 1000 eura za letovanje....
 
A sto se tice imanja/nemanja dece, ja bih rekao da nikada,ali nikada u svom zivotu nisam vidjao toliko male dece i mladih mama /trudnih zena kao u zadnjih godina......ovo se narocito odnosi na Beograd i druge vece gradove po Srbiji.....pa onda,ako je to tako,valjda cena porodicnog zivota i nije tako velika ili i ako je velika ljudi je svesno placaju....:)

Znaci,bukvalno gde god se okrenes (na ulici,u autobusu,parku,setalistu itd,itd) vidis neku trudnu zenu,mamu kako gura kolica ili vuce jedno,dvoje pa cak i troje dece.......eno,koliko cujem po Beogradu broj dece daleko nadmasuje potrebna mesta u beogradskim vrticima,pa su ljudi primorani da salju decu po nekim privatnim vrticima gde se boravak naplacuje papreno....

Mozda se tu radi o nejednakoj raspodeljenosti stanovnistva tj ovih beskonacnih mladih majki i dece.....tj svi se doselili u Beograd iz svojih sela i palaniki i tamo vise uopste nema mladih zena i dece,a zato u Beogradu je jedni drugima na "glavu penju"....
 

Back
Top