Senke nad Balkanom, od 22. oktobra

Pa uneli su taj duh ljudi sa ovih prostora u seriju.
To se vidi po dijalozima, pojedinim scenama ili kroz neke sporedne likove, poput onog Nišlije što drži kafanu.
Naši autori često u toj želji za "holivudizacijom" ne prilagode svoje projekte ovom podneblju i mentalitetu, što deluje onda dosta "plastično".

Konkretno, Krcunovićka i ona glumica što igra kao njenu rivalku i trpa se sa Timotijevićem - tragedija.
Kičić je isto zalutao, taj čovek jednostavno ne može da se transformiše u bilo koji ozbiljniji lik (a imao je pre toga pokušaj u Jagodićima).
Viktor Savić, pa i Žika Todorović...

Generalno, cela ekipa nije ubedljiva, ali opet, to je i očekivano.
 
Leptejebo kako je nezgrapan onaj Tankosic, lepo ga vidim u beloj kecelji kako cereci mrtva goveda. A zamisljen je da bude neki ficfiric, kicos, previse obrazovan, tih, nenametljiv, neprimetan a ovaj sto ga glumi moze da povuce tri putnicka vagona bez problema. Zenski likovi su katastrofa, sve same pr*aljke. Bjelogrlicev lik neka mesavina pisca Vilkija Kolinsa iz Simonsovog "Druda" i inspektora iz filma "From Hell" (to je ono kad Dep juri Dzeka Trboseka).

Suludo je ocekivati da igrana serija/film prati istoriju do detalja i tu nemam nikakvih zamerki. Ako zazmurimo na ocajan kasting i cinjenicu da je serija nastala recikliranjem tudjih ideja, za nase uslove moze da prodje. Nevolja je u tome sto je navodno vec narucena i druga sezona, sto znaci da gledaoci mozda nece dobiti sve odgovore na kraju prve. Ili ce sve biti reseno i onda na pocetku druge sezone - puj pike ne vazi.

Dora strana: Nema Bikovica, ni Bosiljcica (bar za sada).

Losa strana: Ljudi naviknuti na strane serije su previse zahtevni i vidim da su vec spremni da batale. Oni koji pak gledaju samo domacu produkciju, nisu u stanju da pohvataju sta se desava (verovali ili ne) i jedva cekaju da se vrate Ubice mog oca.

Planiram da odgledam seriju do kraja, jer sam prva uvek kenj*la kako kod nas nema misterije/trilera/horora.

Plasim se samo kako ce izgledati rasplet oko ukradenog "blaga". Oni Rusi rekose da tu lezi poslednja nada da pobede komunjare i obnove carstvo. Ne bih da zastrane u Den Braun maniru sa svetim gralom i glupostima.
 
Prosle godine je cela Srbija brujala o Ubicama mog oca a sada se o Senkama jos vise prica .. Ubice na Imdb za godinu dana imaju oko 1400 glasova i ocenu 8,5 a Senke za samo 2 dana imaju skoro 300 glasova i ocenu 9,2 ... Sta reci ?? A kakav ce tek bum nastati 31. decembra sa Nemanjicima .. To ne smem ni da zamislim .. Srbija je zeljna tih krimica i sta god da se snimi narod se lako odusevi .. Ja sam na imdb za Ubice dao ocenu 5 a za Senke se dvoumim izmedju 6 i 7 sacekacu jos malo da pogledam jos par epizoda .. Ja sam jednostavan covek , volim selo i zivotne price obicnih malih ljudi , meni je Selo gori za 9 a Rodjak sa sela za 10 ..
 
Руска агентура "Спутњик" напала професорку са ФДУ због серије "Сенке над Балканом"!


Смета им што белогардејци нису престављени као анГели :hahaha: :rotf:
А погледајте ову одвратну руску шпијунку Љубинку, спржену од соларијума, како "дражесно" показује своје ново зубало!
 
Poslednja izmena:
Ljudi ovo nije nikakav istorijski dokumentarac nit je istorijska serija koja ima za cilj da sto tacnije i sto vernije prenese ljude i dogadjaje iz tog perioda, vec je ovo neka istorijska fikcija kako i sam Bjelogrlic kaze, miks istorije i fikcije.

Inace ko misli da u ono vreme nije bilo stvari koje su prikazane u seriji mislim da je ipak u zabludi, jer ipak su to bila dosta teska vremena, mozda 10ak godina nakon prvog svetskog rata gde smo izgubili gotovo trecinu stanovnistva i gde je zemlja bila razorena, tako da su kriza i siromastvo bili veliki i kao posledica toga sigurno da je bilo i velike razlike izmedju one sacice bogatasa i ogromnog dela sirotinnje, kriminala, korupcije, nemorala, dekadencije, koje kakvih mutnih likova koji su koristili priliku i privilegije da se obogate.....itd, u principu nije to nista novo nit posast modernog doba kako mnogi misle.
Doduse neke stvari u seriji verujem da su preuvelicane i prenaglasene (po meni isto malo nepotrebno) ali zanr i stil serije je takav, onako mracan.

Mada generalno meni se svidja taj fazon, taj miks istorije i fikcije, odnosno izmisljene price smestene u odredjeni istorijski period i okruzenje.
"Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku jos_1_5ak."
 
Meni se zasad dopada, jer pokušava da isprati svetski trend u produkciji. Ono što mi najviše smeta je glavni lik inspektora koga glimi Bjelogrlić. Mislim da je previše u klišeu holivudskog inspektora koga samo značka deli od društvene margine protiv koje se bori. On je alkos, rasturenog porodičnog života, neposlušan, neuredan,usamljeni borac za pravdu kome zakon i nije baš najsvetija stvar.To mi je nekako too much .

Bar kad bi neki drugi glumac bio umesto Bjelogrlića.:lol: Bolje mu je da stoji iz kamere. :)
 
Meni se zasad dopada, jer pokušava da isprati svetski trend u produkciji. Ono što mi najviše smeta je glavni lik inspektora koga glimi Bjelogrlić. Mislim da je previše u klišeu holivudskog inspektora koga samo značka deli od društvene margine protiv koje se bori. On je alkos, rasturenog porodičnog života, neposlušan, neuredan,usamljeni borac za pravdu kome zakon i nije baš najsvetija stvar.To mi je nekako too much .

Bar kad bi neki drugi glumac bio umesto Bjelogrlića.:lol: Bolje mu je da stoji iz kamere. :)



Sto se zena tice ona smedja je ocaj zivi. Steta sto su Krcunovicku skratili za glavu, ima stas i glas.:)
 
Руска агентура "Спутњик" напала професорку са ФДУ због серије "Сенке над Балканом"!


Смета им што белогардејци нису престављени као анГели :hahaha: :rotf:
А погледајте ову одвратну руску шпијунку Љубинку, спржену од соларијума, како "дражесно" показује своје ново зубало!



Slusam i ne verujem sta ljudi pricaju...
U pitanju je serija ko normalan moze da uzme da je ono sta se prikazuje u serijama i filmovima istina...
Filmovi su jedno istorija je drugo...
 
Pogodila sam, nije bas sveti gral al' je zato *ebeno "koplje sudbine" :roll: Tipujem da je Djukicevu zenu i gej fotografa obezglavila ona Majina prijateljica sto je udata za sedokosog djeda. Bila je prisutna na maskenbalu, a znala je i da Maja namerava da vrati negative onom nesrecniku. Mislim da se hefta sa onim ruskim agentom komunjarom sto je u prosloj epizodi dosao u Beograd i da zajedno rade.
 
Ja nista ne mogu da ukapiram ... Sad ispada da je general Zivkovic zapravo Kaludjer i da je on preuzeo biznis od rahmetli Tatka ?? jer sto bi Jezdic toliko jurio te negative ili da on ucenjuje Zivkovica ili zato sto radi za Zivkovica a bice pre da je ovo drugo ..

- - - - - - - - - -

Slusam i ne verujem sta ljudi pricaju...
U pitanju je serija ko normalan moze da uzme da je ono sta se prikazuje u serijama i filmovima istina...
Filmovi su jedno istorija je drugo...

Pa narod uci istoriju iz filmova i serija jer ne voli da cita ..

- - - - - - - - - -

Navikli ljudi na Radašina i Đodu, pa im ovi dijalozi loši :mrgreen:

Pa u Selo gori su bolji dijalozi nego u Senkama ... doduse sad u drugoj epizodi su bili dosta bolji nego u prvoj .. to moram da priznam ...
 
Sto se zena tice ona smedja je ocaj zivi. Steta sto su Krcunovicku skratili za glavu, ima stas i glas.:)

Šteta zaista. Ona mi je od glumica bila i najbolja u prvoj epizodi.

Pogodila sam, nije bas sveti gral al' je zato *ebeno "koplje sudbine" :roll: Tipujem da je Djukicevu zenu i gej fotografa obezglavila ona Majina prijateljica sto je udata za sedokosog djeda. Bila je prisutna na maskenbalu, a znala je i da Maja namerava da vrati negative onom nesrecniku. Mislim da se hefta sa onim ruskim agentom komunjarom sto je u prosloj epizodi dosao u Beograd i da zajedno rade.

Longinovo koplje :)

Što se tiče Kriste , Majine drugarice, negde sam pročitala da je ona zaista živela u to vreme,bila udata za doktora (valjda) i da je nešto muljala sa komunistima.Zato i ne verujem da je ona ubica, jer je stvaran lik. Bilo bi glupo da nekome ko je zaista živeo prikače ubistvo pa čak i filmsko.
 
Dobar je Bjela i drzi se istorijskog perioda koji mu lezi. Genaralno sad su Blajndersi i taj posleratni period mega popularni, Bjelogrlic je to malcice iskopirao na pozitivan nacin, verujem da su mu dali Nemanjice da bi ispalo odlicno.

Totalno Blajndersi :lol: Meni ne smeta, naprotiv,ali toliko je sličnosti.. kriminal, političke partije, sećanja i traume iz ww1,poznati savremenici .

I muzika je rađena u savremenom duhu kao i kod njih. Da, muzika je sjajna, bravo Manjifiko ! :)

- - - - - - - - - -

Zene su stvarno kriticne sto se tice glume. Cak bi se usudio reci da je najbolja ona mala prostitutka u tom pogledu.

Da, ona nije loša, ali ova Krista kao da ima govornu manu. Ima neki problem sa vilicom, kao da se guši kad govori
 

Back
Top