Da li su Srbi najbolji roditelji!

zemunski kej

Elita
Poruka
20.273
Cesto pricamo o nasoj deci,a o cemu bi drugo, Mnoge moje kolege sa posla koji su sada u penziji a i prijatelji ustupili su svoje stanove deci a oni otisli da zive po vikendicama ili garsonjerama, Generacija koja je prezivela ratove ,tranzicije ,otpustanja ,svakako imala toliko trauma kao retko koja generacija u Srba.Niko se ne zali ali znam da im je tesko, Svoje stanove koje su nasledili od perioda socijalizma nesebicno su predali svojoj deci a oni otisli na mnogo losije uslove, Da li je to praksa jos negde u svetu? Ne bih rekao ,zato mislim da su Srbi fantasticni roditelji,Nemaju mnogo dece ali ono sto imaju odneguju kao retko koji narod, Odricanja od komotnog zivota da ne bi deci nesto nedostajalo je za divljenje,
 
Cesto pricamo o nasoj deci,a o cemu bi drugo, Mnoge moje kolege sa posla koji su sada u penziji a i prijatelji ustupili su svoje stanove deci a oni otisli da zive po vikendicama ili garsonjerama, Generacija koja je prezivela ratove ,tranzicije ,otpustanja ,svakako imala toliko trauma kao retko koja generacija u Srba.Niko se ne zali ali znam da im je tesko, Svoje stanove koje su nasledili od perioda socijalizma nesebicno su predali svojoj deci a oni otisli na mnogo losije uslove, Da li je to praksa jos negde u svetu? Ne bih rekao ,zato mislim da su Srbi fantasticni roditelji,Nemaju mnogo dece ali ono sto imaju odneguju kao retko koji narod, Odricanja od komotnog zivota da ne bi deci nesto nedostajalo je za divljenje,

Pravljenje dece je još uvek besplatno, ali ti naplaćuju razne takse za robove kad se rode.

Kad se državi poplaća sve što treba, ne ostaje ništa za igračke.
Tada kreće NAJBRUTALNIJE IGRANJE SA DECOM U SVAKOM SMISLU

Prolazeći pored jedne te iste prodavnice igračaka roditellji LAŽU DECU da je igračka za "stariju decu"
tu dete može još i da se nada da će dobiti ono što želi

GORA VARIJANTA je kad roditelji kažu detetu - "a pa to je za mladju decu" a drug ili drugarica imaju istu igračku

NEĆEMO ZABORAVITI NI RODITELJE OD RODITELJA tzv. V.D. Babe i dede
Mada se dede neće puno buniti za detetovu igračku, tu i tamo geografija odlučuje,
IPAK BABE UMEJU DA BUDU OKRUTNE: ako je sa ženine strane nek ti kupi tata

Umesto igračaka kojim će dete da uvežbava psihomotorične veštine ili socijalizaciju sa vršnjacima preko istih
JEFTINIJE JE SLIKAVATI GA ZA MOBILNI
ajd stani da se kerembečiš... idi trči za golubovima... popela se mačka na drvo uhvati je...
i razne sirotinjske zabave pridošle gologuzije željne para

ako ste došli u Beograd zbog para - nemojte praviti decu
nevidjen su trošak

- - - - - - - - - -

ovo je faza kada su deca baš mala

onda kreće sledeća...

faza po faza dobijemo ovo što imamo danas

- - - - - - - - - -

Kakve veze ova tema ima sa politikom?

Da si ti meni ŽIV & ZDRAV - jok i nema

- - - - - - - - - -

Gladno i željno u detinjstvu - gladno i željno DOVEKA

Se sećaš da su mnogi državnici pocepani ulazili u skupštinu 5.10.1999?

- - - - - - - - - -

GLADNO DOVEKA - NEMA MERU A I TO MU MALO
 
Samo ti nadji Bosanku pa će ti keva kraj kontejnera biti...

Medjutim tema su DECA i kako ih pripremamo za život, kako ih ubijamo u pojam...

Moguce je da je zapadni model bolji, Kada postanu punoletna deca odlaze da zive samostalno ali ovde gde su plate mizerija ,sta da rade. Volimo decu ali mora im se pruziti nekakav koliko toliko pristojan zivot ,mozda zbog te odgovornosti nemamo vise dece.
 
Cesto pricamo o nasoj deci,a o cemu bi drugo, Mnoge moje kolege sa posla koji su sada u penziji a i prijatelji ustupili su svoje stanove deci a oni otisli da zive po vikendicama ili garsonjerama, Generacija koja je prezivela ratove ,tranzicije ,otpustanja ,svakako imala toliko trauma kao retko koja generacija u Srba.Niko se ne zali ali znam da im je tesko, Svoje stanove koje su nasledili od perioda socijalizma nesebicno su predali svojoj deci a oni otisli na mnogo losije uslove, Da li je to praksa jos negde u svetu? Ne bih rekao ,zato mislim da su Srbi fantasticni roditelji,Nemaju mnogo dece ali ono sto imaju odneguju kao retko koji narod, Odricanja od komotnog zivota da ne bi deci nesto nedostajalo je za divljenje,

Iz ličnog iskustva i iskustava ljudi kojima sam okružena - potpuno se slažem.
Nema te igračke koja može da zameni dobre roditelje
 
Cesto pricamo o nasoj deci,a o cemu bi drugo, Mnoge moje kolege sa posla koji su sada u penziji a i prijatelji ustupili su svoje stanove deci a oni otisli da zive po vikendicama ili garsonjerama, Generacija koja je prezivela ratove ,tranzicije ,otpustanja ,svakako imala toliko trauma kao retko koja generacija u Srba.Niko se ne zali ali znam da im je tesko, Svoje stanove koje su nasledili od perioda socijalizma nesebicno su predali svojoj deci a oni otisli na mnogo losije uslove, Da li je to praksa jos negde u svetu? Ne bih rekao ,zato mislim da su Srbi fantasticni roditelji,Nemaju mnogo dece ali ono sto imaju odneguju kao retko koji narod, Odricanja od komotnog zivota da ne bi deci nesto nedostajalo je za divljenje,

Ustupicu ti ja vikendicu u Grockoj kad te deca budu izbacila na ulicu. Ne brini A ako budes bezobrazan ides na Pale.
 
Moguce je da je zapadni model bolji, Kada postanu punoletna deca odlaze da zive samostalno ali ovde gde su plate mizerija ,sta da rade. Volimo decu ali mora im se pruziti nekakav koliko toliko pristojan zivot ,mozda zbog te odgovornosti nemamo vise dece.
:udriglavu::udriglavu::udriglavu:

:guza::guza::guza:

:bravo::bravo::bravo:

- - - - - - - - - -

Стари људи заслужују да живе ту где су навикли а не да одлазе под кирију или у некакве гараже.
Tendencija u svetu je da deca roditeljima kupe neki veci stan, po mogucstvu na dva sprata, a sami neka idu u podstanare.
Na primer Ja svoje devojcice ucim da bez prethodnog miraza (tati) ne stupaju u vezu sa momkom.
 
Cesto pricamo o nasoj deci,a o cemu bi drugo, Mnoge moje kolege sa posla koji su sada u penziji a i prijatelji ustupili su svoje stanove deci a oni otisli da zive po vikendicama ili garsonjerama, Generacija koja je prezivela ratove ,tranzicije ,otpustanja ,svakako imala toliko trauma kao retko koja generacija u Srba.Niko se ne zali ali znam da im je tesko, Svoje stanove koje su nasledili od perioda socijalizma nesebicno su predali svojoj deci a oni otisli na mnogo losije uslove, Da li je to praksa jos negde u svetu? Ne bih rekao ,zato mislim da su Srbi fantasticni roditelji,Nemaju mnogo dece ali ono sto imaju odneguju kao retko koji narod, Odricanja od komotnog zivota da ne bi deci nesto nedostajalo je za divljenje,

Prvo nigde nije praksa da se na taj nacin dobijaju stanovi. Drugo, nema ni jedne drzave u svetu, koja je omogucila da se za iljadu maraka postane vlsnik stana, koliko znam. Koliko znam, kad si u nekim zemljama zapada vlasnik kuce i to pravi vlasnik na nju ne placas porez, jer se to kad neko ima svoju kucu, smatra za zivotno dostignuce. Dakle, lako su postali vlasnici, bez nekih muka, pa sto ne bi dali svojoj deci? Drugo, velikm broju tih ljudi, lepse je na selu odakle su u grad i dosli. Trece, u nasoj civilizaciji ( mi nismo deo zapadne civlizacije), podraumva se da se zivi za potomstvo. Kolko god bili jaki vetrovi danasnjice i trendovi, ono sto nam je usadjeno kroz hiljadu godina nase kulture, ne da se takolako izbrisati. Uprkos komnistima i ostalim olosima.
 

Back
Top