Pakovanje prtljaga i korisni saveti

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.370
Kada idemo na odmor vecita dilema,sta spakovati.Da li ste od onih koji ponesu pola svog ormara ili samo par stvari koje se kombinuju.
Pravite li spisak ili se pakujete u trenutku kada otvorite svoj putni kofer.Kako se pakujete i sta nosite na odmor, i ako imate dajte par korisnih saveta

Ono sto uvek prvo spremim je:

dokumenta, pasos, licna karta, vozacka dozvola, zdravstveno osiguranje, u zavisnosti gde idem na odmor
zatim
novac i karticu
mobilni i punjac za isti
laptop i punjac
slusalice
naocare za sunce
a onda ostalo
Uvek imam samo jedan putni kofer i tasnu preko ramena


A vi ?
 
Kada idemo na odmor vecita dilema,sta spakovati.Da li ste od onih koji ponesu pola svog ormara ili samo par stvari koje se kombinuju.
Pravite li spisak ili se pakujete u trenutku kada otvorite svoj putni kofer.Kako se pakujete i sta nosite na odmor, i ako imate dajte par korisnih saveta

Ono sto uvek prvo spremim je:

dokumenta, pasos, licna karta, vozacka dozvola, zdravstveno osiguranje, u zavisnosti gde idem na odmor
zatim
novac i karticu
mobilni i punjac za isti
laptop i punjac
slusalice
naocare za sunce
a onda ostalo
Uvek imam samo jedan putni kofer i tasnu preko ramena


A vi ?

Poučen iskustvom od pre desetak godina kada sam sleteo u Tivat a istovremeno moj kofer ispostavilo se kasnije još uvek leteo u Kopenhagen u tom trenutku, da uvek sa sobom u rancu nosim osnovnu preobuku,tipa veš,šorc, majica i papuče. Taj dan popodne sam na 40 stepeni špartao Herceg novim (čuvenim gradom 1000 stepenika :sad2: ) u farmerkama i košulji kojoj sam doputovao i plaćao sulude cene za osnovni plažni inventar,preobuku i osnovni set za higijenu. A taj kofer me je dočekao na aerodromu u Beogradu,kad sam se vratio sa detaljnim spiskom šta se unutra nalazi, uključujući i tačan iznos u evrima koji mi je bio šteknut. Srećom pa je otišao u Dansku a ne neku "opuštenu" zemlju,pošto se svi izgubljeni koferi proveravaju. I naravno naučio da pare ne nosim u koferu :lol:

Inače nosim minimum stvari, jer sam provalio da skoro svi hoteli imaju službu za pranje,tj. ostavite im stvari a oni za simboličnu nadoknadu to operu i ispeglaju i ostave vam u sobi ;) Kofer mi je srednje veličine,ima šifru ali ipak koristim samo mali katančić jer mi je lakše njega da obijem ako izgubim ključić, nego ceo mehanizam kofera da rasturam ako se pokvari ili postanem zaboravan. Važi i za carinu.
U rancu sa mnom pored osnovne preobuke je i punjač, tablet,sluške,cvikeri. Na duža putovanja nosim veći deo para na karticima, što debitnim što kreditnim,čak i na Kubi su imali ATM-ove tako da je to praktičnije, i naravno pare i kartice su mi strateški raspoređene po džepovima i štekovima u pederuši i/ili rancu.

- - - - - - - - - -

A, šta imaš ti da zagledaš u tuđe žene ?
Gde idu i šta nose !?

Reflex :lol:
 
Racunajuci da putujem cesto i na daleko,pakujem mnogo stvari.
Naravno prvo i osnovno su dokumenti,novcanik i katrice.U ranac sa sobom kompjuter,slusalice,punjace,naocare,dodatnu bateriju,i obavezno neso da se presvucem,u slucaju da mi zaluta prtljag,ili ako putujem u delove gde su ekstremne razlike u temperaturama.
U zavisnosti gde putujem,i od doba godine,tako i pakujem kofer,minimalno stvari koje mi trebaju ,i kako god okrenem,uvek mi je kofer pun :eek:

Odmor je vec nesto drugo,kompjuter ne nosim nikad,ostalo u ranac isto,osim sto obavezno ubacim vodu,za svaki slucaj...
Stvari po minimumu,nikad ne uzimam smestaj gde ne mogu da operem stvari,svejedno hotel sa perionicom ili aparatman.I obicno nosim mali kofer ili torbu,nema potrebe da teglim nesto veliko sa sobom.
 
Interesantna i korisna tema :)

Uvek pravim spisak stvari šta reba da ponesem, izuzev garderobe.
Novac, kartice, pasoš, vozačka, saobraćajna, LK, žuti i zeleni karton (putujem u Grčku najčešće), osiguranja, pribor za ličnu higijenu, mobilni, punjač, laptop i lekovi.

Što se tiče garderobe tu uvek preteram. Uvek, ali uvek vratim pola čistih stvari. Svaki put kažem sebi nemoj nositi, ali ne vredi :lol:
 
Poslednja izmena:
Interesantna i korisna tema :)

Uvek pravim spisak stvari šta reba da ponesem, izuzev garderobe.
Novac, kartice, pasoš, vozačka, saobraćajna, LK, žuti i zeleni karton (putujem u Grčku najčešće), osiguranja, pribor za ličnu higijenu, mobilni, punjač, laptop i lekovi.

Što se tiče garderobe tu uvek preteram. Uvek, ali uvek vratim pola čistih stvari. Svaki put kažem sebi nemoj nositi, ali ne vredi :lol:


Ti i otprilike svaka žena koju poznajem ili sam sam poznavao :mrgreen: Ali šta fali jesenjoj jakni koja uzme pola (prvog :p) kofera,možda zahladni uveče na Lefkadi...u avgustu :lol:

Ja čak pakujem i nepeglano jer sam takav stručnjak u pakovanju da je to besmislen posao pošto na krajnjoj destinaciji i nema neke razlike kada izvučem iz kofera. Zbog toga moja pakovanja traju desetak minuta otprilike ;)
 
Nikada ne pravim spisak i uvek se pakujem sat vremena pred put. Tj.krenem sa pranjem stvari jedno dva dana ranije da sve bude čisto i suvo.
Ja povadim stvari na krevete, a mm pakuje. On je ekspert za pakovanje.
Kada nas je četvoro onda imamo dva kofera i dva ranca, a kada nas je dvoje onda jedan kofer i jedan ranac. Za putovanja od 7-10 dana.
Ako idemo na 2-3 noći onda duplo manje stvari. Najviše zauzima kozmetika, to se nosi isto bez obzira na dužinu putovanja.
Pare i pasoši su uvek uz nas i to ne sme da se zaboravi, bez svega ostalog se može.
 
Evo moje pakovanje je počelo. Posebna torba gde su pasoši i dokumenta za kola, vaučer i osiguranje, rezervni ključevi obavezno, jedan novčanik za dinare i jedan za evre, a ako se zadržavamo u Mkd onda i jedan za denare. Tu se nađe neki mini sapun, vlažne maramice, papirne maramice, flašica sa vodom. Mobilni se podrazumeva i punjač. Neizbežna futrola za naočare po neka hemijska olovka i neki blokčić a nađe se i igla i konac :lol: uh i razmišljam da li sam nešto zaboravila.

Tu je i jedan kofer gde je najmanje gardarobe a ima svega i svačega. Nekoliko knjiga je neizbežno.
 
Spisak uvek pravim ako je putovanje duze od 4,5 dana.Pakovanje vece pre puta.
Imam naviku,jos dok nije bio evro,kupiti nesto valute ovdje...e sad,nekad je isplatnije kupiti vecu sumu ovdje a nekad ne.
U svakom slucaju volim imati domacu valutu kad sletim...nego traziti na aerodromima da menjam.
Na aerodromima su uvek dostupne menjačnice ali kurs je po pravilu slabiji. Zato se po dolasku promeni neki sitniš čisto da se nađe do hotela. Inače u Srbiji nikada ne kupujem od valuta ništa (osim € i $ ),ovde je i funte i forinte teško naći kamoli australijske dolare, thai bate, kubanske konvertibilne pezose, vijetnamske dongove i sl. egzotiku...to su domeni naučne fantastike.
 
Ne znam pripadam li ovoj temi...mi nikad ne idemo u hotele, nego u apartmanski smeštaj što podrazumeva i kuvanje.
Tako da...pakuje se svega, od začina, suvih namirnica, pa i do poneke tegle meda, ajvara. Bude uvek pun auto. A od onih smo što vole da jedu uz put, pa jedna tašna bude sa grickalicama, sendvičima i sokovima.
 
Ali evo jedan savet, na primer.
Kada nosite ručni fružider,u dve plastične flaše od litre sipajte domaću supu i zamrznite. To koristite umesto uložaka za ručni frižider. Isto održava temparaturu, a prvi dan po dolasku, imaćete nešto kuvano, domaće i toplo da pojedete
 
Puteva ima raznih.
Poslovni,turisticki,avanturisticki, dugi i kratki putevi.Skupi i jeftini.Nezaboravni i oni za koje zelite da se sto pre zavrse.Postoje i oni drugi.Usamljeni,oprostajni,svadbeni ili pak putevi pocetka.Postoje putevi do slave,moci,bogatstva.Putevi izdaje,oslobodjenja,sudbinski putevi, ili oni vodjeni zvezdama.Postoje putevi razuma i putevi ludila,krijumcarski, utabani, neprohodni ili putevi koji vode u srediste zemlje.Ceo nas zivot sastoji se od puteva kojima idemo i onih koje izaberemo.
Postoji i jedan put koji je razlicit od svih.To je onaj kojim nas srce vodi.Put koji donosi srecu ili bol.

Sta spakovati za jedan takav put? :D
 

Back
Top