ODLIČNA VEST za sezonske radnike u poljoprivredi

franak

Buduća legenda
Poruka
27.549
Poslednja izmena od moderatora:
А на коју фору ће држава да пријави армију од 100 000 људи (то је слободна процена државног функционера)?

То нема шансе да се деси. Булшит најобичнији. Ако успеју да региструју 10 % од тог броја, можемо да им кажемо 'алал вера.

Опет, сезонски радници раде пар месеци. Али биће добро да уђе у статистику о "смањењу незапослености".

- - - - - - - - - -

Ево линка. http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/odlicna-vest-za-sezonske-radnike-u-poljoprivredi/qwqchxg

Каже министар пољопривреде да ће сад да штите сезонске раднике парама сезонских радника.

Генијално.

Каже, имаће здравствено осигурање?

па они га ионако имају као незапослени.

Геније.
 
А на коју фору ће држава да пријави армију од 100 000 људи (то је слободна процена државног функционера)?

То нема шансе да се деси. Булшит најобичнији. Ако успеју да региструју 10 % од тог броја, можемо да им кажемо 'алал вера.

Опет, сезонски радници раде пар месеци. Али биће добро да уђе у статистику о "смањењу незапослености".

- - - - - - - - - -

Ево линка. http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/odlicna-vest-za-sezonske-radnike-u-poljoprivredi/qwqchxg

Каже министар пољопривреде да ће сад да штите сезонске раднике парама сезонских радника.

Генијално.

Каже, имаће здравствено осигурање?

па они га ионако имају као незапослени.

Геније.

Ja to gledam drugačije,naviko sam kako ide ovde.Svako treba da bude prijavljen bez obzira gde radi kod poljoprivrednog proizvođača ili čistačica mi počisti stan.Ubeđen sam da bi to bila dobra stvar jer svako stari i trebalo bi da ima penziju.
 
Nadničarenje se može nigde oporezovati pa neće ni kod nas. I na Zapadu ima rada na crno kolko oćeš. I to ne samo radnika iz inostranstva. Svaki Nemac, Francuz kad mu dožeđvreme uzme svoju penziju, prevede firmicu na nekog i nastavi da radi....

Da ima i toga,takođe ima takvih što opljačkaju zlataru u glavnoj ulici u Cirihu.Ja jednostavno ne bi im bio u koži kada ih uhvate.
 
Ja to gledam drugačije,naviko sam kako ide ovde.Svako treba da bude prijavljen bez obzira gde radi kod poljoprivrednog proizvođača ili čistačica mi počisti stan.Ubeđen sam da bi to bila dobra stvar jer svako stari i trebalo bi da ima penziju.

tvoj najveci problem je sto stalno pricas vodjen time "kako je tu".
shvati, ovde je kao nigde na svetu
 
Sete se bome prijatelju, al na primer sad u Srbiji keramičar kad lepi pločice može da zaradi 5 eura po kvadratu.

Sad ti prijatelju budi vredan pa nam nađi koliko košta taj isti poso tu kod tebe.

Прича се по форуму да је прича господина Франка почела тако што је давне 1978. године кренуо он на море у Макарску да кара самоуправне другарице, ал' како се није снашао у возном реду, уместо у воз за Макарску, ушао у воз за Швајцарску.

И тако, сад, уместо да буде педесетосмогодишњи губитник транзиције који штрајкује глађу испред затворене фирме тражећи својих 58 личних доходака и да му се овери здравствена књижица, а све зато што нема унуцима да купи по сладолед, већ само да им прича лепе приче како се карале пи.чке у титово време, уместо свега тога, сад нам продаје приче о Швајцарској и Србији а све само зато јер је ушао у погрешан воз.
 
А како ће да их евидентирају? Ићи ће инспектори у време годишњег одмора по њивама да броје раднике?

Вероватно ће послодавац да да понуду раднику. Или дневница 1500 а непријављен или дневница 1000 а пријављен.

Лако ће да се договоре.

Очајнички потез власти којим желе још да захвате за буџет и још више да статистички смање незапосленост, како би Вучић могао да ке.ња на конференцији за штампу.
 
Прича се по форуму да је прича господина Франка почела тако што је давне 1978. године кренуо он на море у Макарску да кара самоуправне другарице, ал' како се није снашао у возном реду, уместо у воз за Макарску, ушао у воз за Швајцарску.

И тако, сад, уместо да буде педесетосмогодишњи губитник транзиције који штрајкује глађу испред затворене фирме тражећи својих 58 личних доходака и да му се овери здравствена књижица, а све зато што нема унуцима да купи по сладолед, већ само да им прича лепе приче како се карале пи.чке у титово време, уместо свега тога, сад нам продаје приче о Швајцарској и Србији а све само зато јер је ушао у погрешан воз.

Opet grešite Gospodine iako Vam je objašnjeno.Tranzicija je pogodila mnoge i ovde ne samo u Srbiji to je normalna pojava.Taj što je čekao na tranziciju sigurno je nešto pogrešno radio.Šta je tu pogrešno radio? Sedeo je na isto radno mesto dobro mu bilo i mislio da neće se ništa promeniti.Tako jednog dana kada stigne tranzicija on traži poso niko ga neće i ne primećuje
da ga vreme pregazilo i da više nije za upotrebu.To je najglavniji problem u tranziciji-kao i ovih što sede na NSZ i šilje ovaz.
 

Back
Top